» »

Zmotna prepričanja zgodovine

Zmotna prepričanja zgodovine

Liquid ::

65 milijonov let nazaj je na svetu vladal dinozaver. Pred približno 10000 leti al ne vem približno kolko nazaj je nastal človek. Kaj je bilo med tem časom.

Thomas ::

Prvih par milijonov let je bilo bolj kilavo. Potem so sesalci postajali dominantni zlagoma.

Ma sej je bla ena ODLIČNA BBC nadaljevanka na SLO1 nedavno!

Na Discovery Channel (ki ima SLO podnapise) pa včeri.

Sej ni treba gledat samga prekletga MTV!

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

Človek je nastal 2 mio. let nazaj, mlajša ledena doba pa se je začela 10.000 p.n.št. Se mi zdi ...

Thomas ::

Končala. Začela pa več kot 10 tisoč let prej. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Eden pravi, da je človek star 10.000let, drugi pa da 2milijona?

Nekje umes je prav, dobrih 100.000 let.
Ah ja, verjetno jaz mislim zgolj na homo sapiens sapiensa.

En link: Hominid species

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Liquid ::

če štejemo kdaj je nastal homo sapiens
v pametni obliki je to 40000 let nazaj v kamneni dobi.(takrat so začeli uporabljat orodja pa živet v bivališčih).(dobro videno v linku od Double_J)
Ne vem če ej prav da so sesalci postali dominantna vrsta se smo od sesalcev edino mi "napredni".Pravo vprašanje je kje se je zgubilo tistih 64 milijonov 800.000 let. Prve civilizacije so nastale nekje v mezoptamiji 4000 pr. n. št.(nisem ziher 1000 gor al dol) medtem ko so nekatere najdbe na svetu stare več kot 10.000 let. Npr. sfinga,piramide v peruju,slike na tleh v puščavi(sn pozabo kak se jim reče,verjetno ste vidli ogromne slike pajkov in ptic v puščavi),stonehenge....Vse naj bi nastalo v istem času ko naj bi na zemlji bila kamena doba....vsi mislimo da smo tak pametni v resnici pa ne vemo kak smo mi nastali.8-O

BlackHole ::

Seveda mislimo, da smo pametni, ko pa se lahko primerjamo samo z živalmi.

rasta ::

Prve civilizacije naj bi se začele z izumom pisave, prej pa je bila mlajša kamena doba (pa vse kovinske). Tukaj so se že pojavili poljedelci, gradili so utrdbe (Jeriho - prvo mesto na svetu), razne obeliske ipd.

Človek (homo habilis je bil prvi) pa se je razvil 2 mio. let nazaj iz avstralopitka, seveda pa to ne velja za homo sapiens sapiens, ki se je pojavil pozenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evolucija človeka in živali

Oddelek: Znanost in tehnologija
71449 (918) next3steps
»

Odkrili lobanje nezemljanov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18620537 (11776) leiito
»

Moderni človek vzdržljivejši tekač od neandertalcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6011358 (9349) nekikr
»

Izumrtje dinozavrov povzročil padec asteroida - sedaj tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8118298 (15530) gzibret
»

razvoj človeštva (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
566915 (6041) .:joco:.

Več podobnih tem