» »

navijanje 3500+ athlon

navijanje 3500+ athlon

shayba ::

kaj priporočate glede navijanja tega procesorja??

lp

xabre ::

1.5-1.6v pol pa kolikor gre.

gfighter ::

Kako misliš, kaj priporočamo? Očitno te stvar ne zanima samo na splošno, ampak če želiš konkretne odgovore, potem postavi konkretna vprašanja. Če te zanima, kako navijati, si poglej prvo temo v oddelku ter pobrskaj malo po člankih. Če te pa zanima kaj konkretnega glede tvoje konfiguracije, pa najprej povej kaj sploh navijaš, katero matično imaš, kakšen napajalnik, pomnilnik ter hlajenje, in še najvažnejše: kaj sploh veš o navijanju. Šele potem lahko pričakuješ uporaben odgovor.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

shayba ::

Mam athlona 3500+ plato asus m2n-e! Rame 1 gb ddr2 partiot! 450 watni napajlnik :s pa bi ga rad navil! Kaj mislite do kolko bi šel največ? Zaj je ferkvenca 2200! Spraviti ga hočem na 2800-3000! Sem že nekaj navijo! :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: gfighter ()

Volk| ::

Mene pa nekaj zanima. Ne razumem kako razmisljate.

Procesorji so dandanes tako zmogljivi da zmorejo vse v svojem casu na enoto. Zakaj to pravim. Ozko grlo predstavljajo diski(branje z diska) in pa vodila, pa se mogoce kaj.
Po domače povedano, če gledate delovanje procesorja je redko kdaj na 100%(pri meni se to edino zgodi, ko obdelujem sliko)
Torej zakaj ni vedno proc na 100% saj bi tedaj bil optimalno izkoriscen? Zato ,ker caka na podatke, ki se bolj pocasi berejo in prenasajo po vodilih.

Moje mišljenje je torej namesto da navijes proca ali pa si kupis boljsega raje razmisli o tem kako pohitrit vodila, mogoce nabavit disk z 10.000 rpm,...

Ne vem, mogoce se motim, ko tako razmisljam, toda ni tako? Kaj ti pomaga procesor 3.5 ali vec ce pa ga ne mores nikoli izkoristit do konca ker ga bremzajo omenjene stvari?
Men je skoda dnara.

Torej ce se motim me naj kdo popravi.

strumf666 ::

@Volk: To drži, kar si napisal, ampak če poslušaš kdaj se ti disk oglaša in če imaš zadosti rama, boš ugotovil, da disk ne dela nepretrgoma ampak ponavadi samo ko poženeš kak program, igro,... skratka ko se kaj nalaga in/ali shranjuje. Samo takrat si omejen s hitrostjo diska, ko pa je zadeva "naložena" pa procesor bere podatke iz rama. Če ne bi bilo razlike v hitrosti med navitim in nenavitm potem najbrž ne bi nihče navijal, če tebi računalnik obdeluje sliko recimo 1/2 minute, bi ti jo navit računalnik obdeloval krajši čas (čas shranjevanja na disk bi bil seveda enak). Razumljivo pa je tudi, da če počneš nekaj, kar za dalj časa zaposli procesor, da je razlika bolj opazna pri 30s +-5 ni preveč opazno. Pri igrah (ki so omejene s hitrostjo procesorja) se pri navijanju v extremnih primerih proporcionalno dvigne št. slik na sekundo, ki jih je potem grafična kartica sposobna izrisat na zaslonu.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Volk| ::

Hvala za pojasnilo!
Verjetno je moc procesorja res najbolj pomembna pri igrah(jaz jih ne igram) tako da moj AMD 3.0 zmore vse moje muhe:D

shayba ::

jaz sem zaj navijo procesorov pa mi pri 5% overlocka ne gre več v windoes napiše no signal na monitore ??
kaj naret?? rad bi navil procesor za kakih 600 mhz več !! sam za 100 mi gre več pa mi ne gre !! :S:S:S

lp

Koca ::

ja dobr bi blo puvisat voltazo. mene pa zanima, s cem ti to hladis

Vanc ::

Jaz mam mojega amd-ja 3500+ na 2850Mhz na stock hladilniku voltaza pa je 1.5V greje pa se do 48 stopinj :P samo prek 3000Mhz pa ne gre skoda heheheh::.::

shayba ::

hmm kaj si vse naredo jaz bi tuji rad moiga navil na 2800 mhz h3h !! mam pa navaden box hladilnik sej je čist vredu !! pa vodno pride not?? kaj si naredo da ti je šo tolk navit svetuj prosim !! :) :)

L-U-K-A 1 ::

Joj, kaj je naredu. Kaj pa nej nardi? sej zdej je pa že skor v vsaki temi opisan kako navit procesor, mal si preber razne teme pa boš vidu kaj narest!

asus ::

isklopi cool n quiet ,rame daj na 533 1.95v,proc na 1.6v,multiplier na 9x ,cpu frequany za začetek na 300,spread spectrum na disabled,cpu-mcp55 ht speed na 3x,timinge ramov pa na 5-5-5-15-2T.

dfi ::

shayba, moraš se zavedat da če nekomu leti na 3Ghz, ni rečeno da bo tud teb....Lahko imaš recimo bolj slab primerek proca pa ti ne bo šlo čez 2.7Ghz....

LP!

asus ::

3500+ boš teško spravil na 3.0ghz prej bo šel 3000+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37324434 (19124) Jst
»

Procesorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
892524 (2524) AapocalypseE
»

nenavijanje na AM2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
513813 (3201) Pyr0Beast
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72935828 (18191) Jaffa
»

Athlon 64 venice + navijanje

Oddelek: Navijanje
222344 (1456) prismo

Več podobnih tem