» »

nenavijanje na AM2

nenavijanje na AM2

«
1
2

wnbe1 ::

lp... Imam probleme z navijanjem procesorja na vodilu am2. Procesor je amd 64 3500+ jedro orleans. Grem navijat in pridem do 230 fsb problemi, 235 ne boota vec. Dam multiplier na 10x235 ne boota na 9 ne 8 ne. Voltaza je na 1.45 temperatura idle okoli 35 drugace ne gre cez 40... Kaj je krivo za ta kažin? Plata je msi k9n platinum ram geil ddr2 ultra 444-12 800mhz. Prilimam se slike in bomo vidli kdo resi uganko. tnx




  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

wnbe1 ::

pridem tam do 2500mhz tam 230x11 ht link ne presega 1000 nevem kaj bi to blo
mogoce voltaza prenizka 1.45? mu dam dodatno 0.2v? grr nevem

strumf666 ::

verjetno je prenizka napetost, probaj, pa poročaj. Kakšno imaš pa hlajenje in temperature? LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

wnbe1 ::

hlajenje je thermaltake big typhoon novi temperatura pa okoli 35°idle pa 40°load
nevem ne boota cetudi dam se +0.1V. Mogoce ga pa jebejo gonilniki za amd procesor.
je sploh potrebno istalirati gonilnike za procesor?

wnbe1 ::

nekaj se je vseeno dalo iztisniti...
je to prevec voltaze? temperatura ista kot na defoult voltazi

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

L-U-K-A 1 ::

A si zaklenu pcie freqvenco?

strumf666 ::

voltažo lahko daš komot na 1,55 ker imaš nizke temperature in dober hladilnik. Pazi edino, da čez 50°C ne bo šlo ampak mislim, da ne bo glede na trenutno temperaturo in voltažo. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

wnbe1 ::

pcie frekvenco? kje se to zaklene? pa ni to 100 vedno?
ej nevem kaj je to pa kaj ma pcie frekvenca s procesorjem veze

sirotka ::

a compi zmrzujejo sam zard proca...al tud zarad grafe občasno:) ?

strumf666 ::

pci nastavi na 33 in pcie na 100, ker se drugače dvigujeta s FSB in to povzroči nestabilnost, zmrzovanje,...
Aja, kaj imaš za en napajalc? LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Husqvarna ::

A pa nimajo vse novejše plate že to avtomatsko zaklenjeno??

strumf666 ::

mislim, da imajo na auto v biosu privzeto.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

L-U-K-A 1 ::

CPU/LDT Spread Spectrium dej na dissabled , zdej maš pa naštiman central spectrum al neki tazga...
Pr men je bio to problem da nism mogu čez 240FSB, čim sm pa to dau na dissabled sm pa takoj zlahkoto do 310 pršu

Zgodovina sprememb…

wnbe1 ::

napajalnik je lc650gp 550W 32a na 12v... LDT pizdarija je zaklenjena mam tam na dissable tam je se pcie pa sata tisto pusstim enabled?
luka ce se ti da bi prosil za msn da se zmeniva in ce bi slo malo instrukcij... pls plata je ista ko tvoja samo meni ne gre cez 242 fsb nevem nevem... kaj pa voltaza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wnbe1 ()

Vanc ::

Ok jaz bi pa nekaj vprašo v cpu-z mi kaže voltažo procesorja 1.3v ampak v biosih pa imam na 1.4375 zakaj mi nena kaže cpu-z isto hvala za odgovore


p.s. še nekaj amd 3500+ do kettere voltaže je še sigurnoo hava

ja pa še nekaj bi fprašo kak se slika prilepi omgg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanc ()

strumf666 ::

cpu-z narobe kaže voltažo. Varna voltaža je odvisna od hlajenja, za zelo dobro zračno ali vodno se smatra 1,55V in mogoče malo več varno. Temperatura naj ne bi presegla 50°C. Lahko, da me bo kdo popravil, ker ima vsak svoje mnenje o takih stvareh.
Sliko linkaj, notri prilepi ti jo lahko samo moderator.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Vanc ::

Hvala za odgovor no hlajenje mam jaz stck smao 2 venta mam polek postavlena da mi piha po procesorju amd 3500+ orleans pa sem navil 2750Mhz in je stabilen voltažo pa imam 1,4375 v idle mam 28 stopinj full load pa imam 40 stopinj upam da bo še šlo navit fsaj na 3000Mhz hehe >:D >:D >:D

wnbe1 ::

naj eden pove kaj vse je nastavil v biosu da mu je normalno bootalo nad 2700mhz. jaz mam voltazo na 1.45 + 0.1 11 x 244.0mhz nekje 2700 pa je ze sila nestabilen... treba zakleniti vse sata pcie ldt/cpu? Kaj pa ram meni pise da lahko dela na 444-12 800mhz sepravi 400mhz nikoli nisem sau cez...

Vanc ::

ja v biosih sem dal rame na 667 sedaj zo naviti na nekaj čez 800 potem voltažo ramov sem dal 1.95 ht speed 5x fsb mam na 255 11xmultipler voltažo pa ma na 1.4750 in to je to aja pa pci-e sem zakleno na 100 mhz samo zaj nevem kak je z latency ramov al moram pustit default al lahko kaj nižam no to je to


AJA na teh nastavitvah sem ga spravo na 2800Mhz bom probo se vec hhehe rad bi do 3000Mhz priso wnbe1 good luck pri navijanju pa porocaj kak ti je kaj ratalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanc ()

asus ::

ht speed dj na 4x al pa na 3x ne imet na 5x ko navijaš

asus ::

voltažo komot daš na 1.55v

Vanc ::

kaj sploh ma veze ht speed 5x 4x oz 3x kaj je razlika pri hitrosti procesorja pa kaj nebo nix narobe če dam na 1.55 voltažo aja pa lateny ramov kak je z tem default so 5 5 5 15 21 2T 800mhz kaj lahko nižam to kaj

asus ::

ht link ti gre na plati do 1000(original),max recimo na moji m2n-e je 1100 da dela stabilno.Če imaš ht speed na 5x pa fsb na 255 je to 1275 ,kar je pomoje že preveč za plato ,če boš dal na 4x pa fsb recimo na 270 bo imel ht link 1080mhz,kar pa ni preveč.uglavnom glej da je ht link vedno okrog 1000 lahko tud kakih 100-150 več odvisno od plate.kar se pa voltaže tiče jst svojga 3500+am2@2.89ghz furam na 1.62v že cca 4mesece temperature imam full load 42-45 idle okrog 32,tko da 1.55v komot furaš sm ne it čez 50 stopinj

asus ::

prvo navij proc pol se pa iz rami ubadaj dj rame na 533 pa stisn max iz proca pol pa rame navijaj

Vanc ::

Aha ok samo zaj pa jke še en problem fsb prek 255 ne gre in ne gre za daj kaj to ki nastavit al je to konec za navijanje tnx za odgovor če dam fsb prek 255 al noče it v winse al pa se samo nekaj piska na začetku ko se zaganja tak sem mislo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanc ()

asus ::

na kok si rame naštimal,pa kok si imel voltažo za cpu in rame?probaj še multiplier na 9 pa fsb na 315,volltažo na 1,55-1,6v .ramim pa naštimaj ferkvenco 533 pa timinge dj na 5-5-5-15-2t

Vanc ::

nekak mi ne gre tak ko si reko ker se mi sploh zažene nena kaj moram kaki delilnik nastavlat al kaj ker nevem mampa m2ne plato ker ne znam v biosih nastavlat

asus ::

a si si flashal bios na verzijo 0402 če nisi je to problem

Vanc ::

mam te biose ja mam občutek da niam kaj vredi nastavleno v biosih

asus ::

kere rame imaš pa ti

Vanc ::

geil 2x512 800mhz

CPU/LDT Spread Spectrium dej na dissabled pa tale zadeva ki se v biosih nahaja baje da je to krivo sem mora na disable dat ker je enablana po defaultu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanc ()

asus ::

ja to dj tud na disable pa upam da imaš cool n quiet tud na disable voltažo dj pa na max sepravi 1,5625 mislm da je, pa cpu offset vklop na 50mV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

asus ::

k men gre isti proc na isti plati fsb čez 360

Vanc ::

ki se nahaja tistoo da bi dal disable aja pa nem kaj skuro če om tak nastavo se opravičujem em pač rad previdenn tak da brez zamere hehe


AJA pa kaj je bolše da mam 11x multipler al 9x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanc ()

asus ::

KLIK da te mal podražim:D , CPU/LDT Spread Spectrium pa ta plata nima nikjer za dat na disable sm se zmotil daš lahko pa peg link na disable

Vanc ::

http://shrani.si/o.php?slika11083282.jpg evo tak mam zaj jaz kaj tistih ka offset lahko dam na 50mv

asus ::

ja lahko

Vanc ::

tak zaj pa še samor aim neko pametno zračno hlajenje pa om ga lahko furo na 2915,hz wiii hehehhe

wnbe1 ::

kolko mas voltaze da ti dela 11 x 255? pa tisti ht link nesme it cez tisoc?
kje se pa na msi platinum nastavi mnozitelj 5x200=1000 da bi dal na 4 ali se to nastavi tako da das tam na 800mhz lt?

Vanc ::

proc mi laufa 1.4750 pa offset50mV ht link je men delali 1270mhz samo zdaj sem dol spistil lahko je čez tisoč samo nekje 100mhz msi plato pa ti ne znam ppovedat ker uporablam asus m2ne

wnbe1 ::

je tu keri z plato k9n platinum AM2? sigurno je kaka finta da fsb ne gre preko 244mhz... kaj pa pomeni delitelj pri ramih? /7 /6?

asus ::

ja če imaš ht na 5x bo to problem daj na 4x al pa 3x

wnbe1 ::

mi pove en kolko ma am2 single core 3500 athlon °C? jaz mam tam 35 idle... je to dosti?

asus ::

če nimaš nič navito je kar dosti 35c jest imam 3500+@2.89ghz idle 30-32c z zalmanom 9500am2,če pa imaš navito pa stock cooler je pa ta temperatura kar normalna

wnbe1 ::

mah dobro hlajenje mam big typhoon bi moglo bit tam 25 idle nisem ga glih nevemkak na sredino namesti mogoce zato jebe ali pa pacprogram laze par stopinj ker bios mi pa kaze 33 nevem na 2700 pa kaze cisto isto kot na 2200

asus ::

daj si naloži core temp beta ,ki je baje še najbolj natančen za merjenje temperature jedra,pa če nimaš cpu\ldt spread spectrum na disable ga daj.a si kaj voltažo ramim povečal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

wnbe1 ::

core temp mi na 2600 kaze 30 31 skace

Pyr0Beast ::

a compi zmrzujejo sam zard proca...al tud zarad grafe občasno:) ?
Da, ponavadi meče ven iz špila, lahko pa tudi resetira ali zmrzuje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wnbe1 ::

lahko je proc ali grafa... ce se ti pojavijo kake anomalije na zaslonu je to grafa...
kolko je normalna temperatura za procesor ki ma povisano voltazo? do kolko je lahko? v load

asus ::

priporočeno je da ne gre čez 50
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111785 (1532) yanez666
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555687 (4504) >>><<<
»

Težava pri navijanju!

Oddelek: Navijanje
151332 (1137) c00kie
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411254 (7797) asus
»

Rabim dodatno pomoč pri navijanju

Oddelek: Navijanje
101205 (1060) Gamez0r

Več podobnih tem