» »

DVD snemalnik z HDD ter zadeva dolga 3 ure

DVD snemalnik z HDD ter zadeva dolga 3 ure

Robert ::

Posnel sem zadevo dolgo 3 ure in 10 minut na DVD snemalnikz HDD (LG RH7900MH) - na disk, pa me zanima kako sedaj to posneti (prenesti) na 2 DVD-R 4,7GB - ali to lahko naredim s snemalnikom, ali moram prenesti zadevo na računalnik - kako (DVD-DL 8,5GB) ne pride v poštev,.....

javaman ::

Odvisno od kvalitete. Ce si dal najvecjo, potem bos moral razbiti na dva dela. To naredis kar s snemalnikom. Lahko pa tudi pri prenosu na DVD (dubbing) reces, da naj pretvori v nizjo kvaliteto, tako, da bi sel cel posnetek gor na en DVD. Osebno predlagam, da se uporabi najvisja ali druga najvisja kvaliteta, ker je tu locljivost 640x480. Na koncu moras OBVEZNO DVD finalizirati!!!! Datoteke so v VOB formatu (MPEG2).

Robert ::

Imam 4 kvalitetne zapise: HQ, SQ, LQ in EQ - napisal sem jih od najboljše (HQ) do najslabše (EQ). Zapis sem dal v LQ kvaliteto, kaj misliš javaman ali bo šlo na 1 DVD

javaman ::

HQ...najmanj 1 ura na 1 DVD
SQ...najmanj 2 uri na 1 DVD
LQ...najmanj 4 ure na 1 DVD
EQ...najmanj 8 ur na 1 DVD
te bo opozoril, ce ne bo slo na DVD, a bi moralo po mojem it
sam raje uporabljam SQ, ker gre en 2 urni film lahko gor na DVD, pa se locljivost je vecja
pri dubbingu se drugace lahko doloci, tudi nizja kvaliteta, pa ti pri kopiranju pretvori v manj potraten format
ce pa kvaliteta ostane, pa nastavi na fast dubbing

Robert ::

Javaman, uspelo mi je 3 ure shraniti na DVD v LQ kvaliteti saj drugače ni šlo. Na koncu dubbinga pa me ni vprašalo ali želim finalizirati izdelek ali ne (LG RH7900MH), ko se je končalo sem DVD enostavno vzel ven iz DVD snemalnika. DVD-ja mi sedaj ne bere nobena komponenta tudi ne na računalniku. Kaj sem naredil narobe. DVD je znamke Verbatim DVD-R 4,7GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robert ()

javaman ::

Finalize naredis preko DVD snemalnika na sledeci nacin.
Malo bom na pamet govoril:
a. najprej preklopis DVD enoto namesto HDD
HOME tipka -> DVD (mora biti DVD notri) -> TV (mislim da se ti potem DVD lucka na snemalniku prizge)
b. nato finaliziramo
SETUP -> cisto spodnja opcija, ki ne sme biti disable-ana
tam notri je finalize

Robert ::

Hvala, zanima pa me še ali je možno FINALIZE delati naknadno, ko smo posneti DVD vzeli ven iz DVD snemalnika.

javaman ::

Upam :D
Mislim, da lahko veckrat dubb-as, potem pa enkrat zakljucis.

Robert ::

Ja mi je že uspelo, brez problema sem FINALIZIRAL posnet vendar nezaključen DVD. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862020 (14510) Buffy
»

LG RH277H vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
83037 (1364) DJ Beat
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522576 (9791) Yossarian
»

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

Oddelek: Zvok in slika
212899 (2275) Calligula
»

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

Oddelek: Zvok in slika
61673 (1588) plamen

Več podobnih tem