» »

Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

1 2
3
»

Muks ::

A tebi se lik resetira al kaj? tvoj lik?

zbogi ::

pa ne, sam od Drawfa, zdej je Fighter, ko in če mu pomagaš pri njegovem questu da postane monk, ko se to zgodi, narediš X lvl lik od začetka, jst sem bil takrat glih ene 15 se mi zdi.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

5pellfire ::

In kaj se bolje obnese...fighter ali monk?

zbogi ::

ja pri men je kot Fighter delal več dmga, sem mel pač hudo orožje gor, samo kot monk je imun na 3/4 stvari in sploh ne dobiva dmgja, skoz je haste-an ipd, tak da sama efektivnost, definitivno monk, sej ti pravim, da čist tazadnji fight, je men že vseh spellov zmankal, pa sej je tepel z ševom, pa sploh ni dobival dmga.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Muks ::

S katero classo je dobr sorcerja kombinirat če sploh je dobr?

zbogi ::

ja odvisno kakega sorca hočeš, jst sem se specializiral v evocation in uporabljam samo zaščite ter damage spelle, mam lik ki je lahko komot v 1. vrsti ter sem evil, torej 6lvl Sorc, pol pa Pale Master, če se špila Epic Chr, se ti pa splača po 20lvl kombinirat z Red Dragon Disciple.
jst mam na začetku tak
STR = 11
DXT = 11
CON = 12
INT = 14
WIS = 10
CHR = 20
(aasimar ma WIS in CHR +2)
INT = 14 je zlo ql, ko maš pol +2 modifier in tako +4 skille/level

Skille dam v Concentration, Lore, SpellCraft, Tumble (za eno točko rabiš 2, zatorej vsak 2 lvl)

Za najboljši uspeh je tak, da moreš poskrbet za čim višji DC pri save metih pri spellih in pa prit mimo resistenca torej feats za začetek:
SpellCasting Prodigy - +2 pri DC pri vseh spellih, maltene nuja
Combat Casting - nujno pri concentration checku, ker res nočeš met problemov in izvat dodatnega napada za vsak začaran spell (defensive casting mode obvezno)
SpellFocus Evocation in pa Spell Penetration + Greater variante, pa si zmagal.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Muks ::

po 20 lvl kako to mislš a nisi samo 20 lvl kokr jz vem jih je!

zbogi ::

ja v tem špilu, pač pride dodatek, bo verjetno Epic, torej 20+
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

zbogi ::

sicer jst ne vem kako igrate, samo Khelgar tam okol lvl 5 dela največ DMGja, še posebej če je obkrožen z več sovražniki, to pri men zgleda tak:
jst za v grupo zacastam magic misle na enga (za foro ne fireball) in pol se vsi spravijo na mene, stopim korak nazaj in napadem z Khelgarjem prvega, ta umre, Khelgar ima Greater Cleave torej še dodatni udarec, pade drug, tretji ki je še živ (en tak umre zarad MM) hoče pridet do mene, torej Khelgar dobi attack of opportunity, torej pade še četrt, preveč enostavno, zakva bi rabil še eno tečko pa eno treeloverko :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Muks ::

Strateg pravi

Muks ::

Ah kurac jz grem kar ful sorcerer!!! :)

PA nisem uzel spellcasting prodigy jebi ga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

Mavrik ::

Sorcererji so zelo slab class za multiclassanje, ker dobivajo nove spelle samo med levelanjem Sorcerer classa. Kar pomeni da pri kombiniranju z drugimi classi zgubiš nadalne spelle, kar naredi tak combo precej brezveze. Za multijanje s arcane spellcasterom je v vsakem primeru boljši wizard.
The truth is rarely pure and never simple.

5pellfire ::

Ravno sem dobil NWN2. Na listu z serial # mi piše

Neverwinter Nights 2 2GB Greek CD Key:
xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx>:D >:D

Greek - a to pomeni grško verzijo al kaj:| :|

Crimson_Shadow ::

Naj delim z vami svoje razodetje glede izbire orožja v igri. :D

Ko izbiraš, katero orožje je bolje, se ob vsakem orožju spremeni attack bonus in damage, ki ga orožje naredi z enim udarcem.
Čim težje in večje je orožje večji je damage ampak je pa attack bonus precej manjši.
Študiral sem D&D pravila in kot kaže je attack bonus precej bolj pomemben kot damage.


LOL

Orožje samo ne vpliva na attack bonus (vsaj doker ne začneš dobivat +X orožij)

Attack bonus dobite primarno iz levelov, featov (weapon focus ) in šele na koncu pride v poštev +X od orožja. Višji level ko ste višji attack bonus imate. Fighterji, Paladin in Barbarian imajo najvišjega. No, tudi Monk ima kar visok attack bonus, ampak samo v primeru, da se bori z rokami/nogami. Na vsakih +5 to attack dobite nov udarec.

Katero orožje izberete, je pa samo vaša preferenca. Fighter ima lahko weapon focus in weapon specialization tudi za nože, če samo tako hočete.

Tole je tako okvirno. Za kaj več imate tle kompletno 3.5E D&D referenco, ki so jo NWN2 kar dobro drži.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Orožje samo ne vpliva na attack bonus (vsaj doker ne začneš dobivat +X orožij)

O pa še kako vpliva.
Ti verjetno mešaš "Basic Attack Bonus", ki je odvisen od Characterja in od levela in "Attack Bonus", ki vpliva na število udarcev v potezi.
Attack Bonus je pa v NWN 2 močno odvisen od orožja.
Poznam samo to formulo, zato sem iskal še kakšno, ki kaže zakaj se meni spreminja glede na velikost orožja:
Attack Bonus = Base Attack Bonus + Strength Modifier + Size Modifier

Kakorkoli že v NWN 2 je tako, da če dam istemu characterju v roke majhen nožek ima Attack Bonus +12, ko mu takoj zatem dam v isto roko meč pa mu Attack Bonus pade na +6

Ker pa se "Base Attack Bonus" poviša na vsak level se torej tudi "Attack Bonus" viša vsak level, tukaj vse jasno.

Vsekakor orožje vsaj v moji Verziji NWN 2 najbolj od vsega vpliva na višino Attack Bonusa, saj zato sem pa tudi napisal, če mi lahko kdo malo bolj podrobno razloži zakaj tako. Pravila sem preštudiral kar dobro in povsod je omenjena samo gornja formula.

Da moč vpliva na Attack Bonus je tudi jasno, ampak jaz sem iskal pomoč za povezavo med velikostjo orožja in Attack Bonusom, ki je pri meni za 100% večji pri malem orožju, kot pri srednjem orožju.
Tisti tvoj LOL mi nič ne pomaga. Mene zanima zakaj?

Tisto +X pri imenu orožja pa na Attack Bonus ne vpliva nič, ampak vpliva samo na Damage, ki ga dela orožje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

zbogi ::

@Izi, če je orožje enchanted +3, pomeni da je DMG +2 in Atack bonus +2
in največ atack bonusa dobiš pri specializaciji v določeno orožje.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Mavrik ::

Izi, daj PROSIM pojdi si pogledat manual da ne boš bedarij tukaj razlagal. Enhancement bonus gotovo doda +attack bonus (kot ga je v AD&D dodal THAC0 bonus), le toliko da zdaj v 3. ediciji doda še poleg tega damage.

Drugače pa si morda premislo, da ma tvoj char proficiency za določeno orožje?
The truth is rarely pure and never simple.

zbogi ::

to so že 3.5 pravila :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Enhancement bonus gotovo doda +attack bonus (kot ga je v AD&D dodal THAC0 bonus), le toliko da zdaj v 3. ediciji doda še poleg tega damage.

Drugače pa si morda premislo, da ma tvoj char proficiency za določeno orožje?

Nisem premislo :D
V obeh točkah imaš prav :8)
Sedaj mi je jasno od kje toliko Attack Bonusa
Najprej sem mislil, da enhancement doda samo Damage sedaj pa vidim, da tudi Attack bonus.
Tako, da mi Nož+4 doda 4 točke v Attack bonus in še 2 točke zraven je dodal weapon proficiency.
Tako ima nožek za 6 točk večji Attack Bonus kot meč, ki je brez izboljšav in še spretnostnega skill zanj nimam.

Skrivnost rešena. Hvala za pomoč :D

frudi ::

sem šel iz radovednosti še enkrat preverit, da se ni kaj spremenilo od prejšnjega dela...
in se ni - weapon size ne vpliva na attack bonus. isti lik ima povsem enak attack bonus s +2 daggerjem, +2 short swordom, +2 long swordom ali +2 great swordom.
kar dejansko vpliva na attack bonus:
- base attack bonus
- enchantment level orožja
- strength modifier (dexterity za strelska orožja in za like z Weapon Finesse featom)
- specializacija za posamezno orožje
- uroki in posebne sposobnosti
- oprema
pa mogoče še kaj, kar sem pozabil.

in še to - število udarcev na rundo ni odvisno od attack bonusa, temveč od classa in levela (recimo barabar, fighter in ranger bodo na level 16 vsi imeli po štiri udarce na rundo, ne glede na attack bonus). in vsak naslednji udarec ima glede na prejšnjega -5 BAB penalty.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mavrik ::

Weapon size seveda vpliva tudi na attack bonus, toda to ne pride vedno v poštev. Upošteva se, če daš premajhni rasi preveliko orožje (recimo Greatsword za kake halflinge), ali pa recimo če poskusiš dualwieldati velika orožja na normalno velikih rasah (s tem da pri tem rabiš določen feat).
The truth is rarely pure and never simple.

5pellfire ::

A se da naredit backup kopijo te igre? Jaz mam originale raje varno spravljene, in igram z
backupu.

Mavrik ::

Lahko narediš backup DVDja, samo ne boš pa mogel igrati zaradi zaščite.
The truth is rarely pure and never simple.

5pellfire ::

Kako to misliš da ne bom mogel igrati zaradi zaščite? Potem nima smisla delati backupa ne?

Jaz bi namreč iraje gral z backupom in imel original v škatli...če original npr. crkne oz. se
poškoduje kaj mi potem pomaga backup??

zbogi ::

Securom 7 zaščita je, torej če bi hotel uporabljati backup cd, maš 2 opciji, ena je no dvd crack
druga pa emulacija narejenega image fila z Alcoholom ali DaemonToolsi, samo boš mogel zraven uporabiti še kak anti-blacklisting tool (npr. YASU) in pa po možnosti še loader.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Kolikor je meni znano je dovoljeno uporabiti NODVD crack, če seveda poseduješ original.

Potem ne rabiš delati backup, ker je tvoj DVD lepo shranjen v škatlici, igra pa teče direkt iz računalnika.

To je verjetno najelegantnejša rešitev, katero podpirajo tudi na uradnih forumih.
Igra se tako zaganja hitreje in pri nekaterih zaščitah celo deluje hitreje, ker ni potrebno stalno zaganjati DVD plošče in brati preverjati zaščito na njej. Tudi bolj tiho je vse skupaj saj so DVD pogoni najglasnejši ravno pri preverjanju zaščit. Pri nekaterih zaščitah se vrtijo celo v obratno smer (Gothic 3)
Seveda ni nikjer linkov kje dobiti te crack datoteke. Tu se moraš pa znajti sam.

frudi ::

dejansko se da zripat NWN2 dvd, tako da si lahko narediš delujoč backup. ali pa ga najdeš na netu, ampak o nabiranju rožic ti konkretnih nasvetov ne bomo dajali...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

5pellfire ::

Ja za no-dvd crack vem kje se da dobit...čeprav za staro verzijo. Jaz v bistvu sprašujem če se da
naredit identična kopija dvd-ja (pač je treba kupit dvoslojni dvd) magari s secureromom, samo da
mi ni treba original dvd-ja uporabljat.

frudi ::

identične kopije se ne da naredit, se pa da nardit dovolj dobro kopijo, da trenutno deluje (v kombinaciji z Daemon Tools). 'trenutno' zato, ker se to v prihodnosti s kakšnim novim patchom lahko spremeni...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

5pellfire ::

Sem zgruntal ja:D . Sem malo igral...tutorial in deluje brez zatikanj na 1152x864 ...se mi zdi da
je z DVD-jem delalo slabše...sem pa še .ini fajl nekja tweakal tako da ne vem če je to krivo ali ne.
Anyway, thanx for the help:D

Muks ::

HELP pls: zdej ko sem prvič prišel v warehouse n neverwinterju mi samo moj glavni krakter prejema dmg medtem ko drugi trije sploh ne prejemajo dmg-a ko grem pa npr. zloudat igro izpred ne vem 5 ur igranja pa vsi prejemajo dmg mislm ne vem no sem špil reinštaliral in ne deluje tako kot bi moral.

Je pa res da ko sem zagnal nwn mi je napisal eno napako in sem kar kliknil ok, in je vse delovalo takrat oz. se je to začelo!

zbogi ::

in kaj te moti pri tem :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Longinus ::

kak se odpre konzola v igri da bi lahk uporabil cheate ker mi dela ena nasportnik težave ;(
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

zbogi ::

ja z tipko ~ (tilda, takoj pod ESC), samo je fora da če imaš Slo tipkovnico v Winsih naštimano ne prime, tako da moreš preklopit oz naštimat na Eng
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Muks ::

Zbogi mogoče to da ammm čak da mal premislm .... bom pol igrau špil tako da ne bom nikoli umru oziroma grem lahko po najslabši gear pa ubijem bossa z daggerjem s sorcererjem!

Bedno, nezanimivo glupo kr neki!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

zbogi ::

ne bo šlo, je immun na dagger
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Konzola se v NWN2 po defaultu ne odpira z tildo (tipko ~) ampak z tipko `
Na SLO tipkovnici odpira konzolo čisto vredu.

Konzolo torej odpreš z "Alt Gr" + 7
(držiš tipko "Alt Gr" in nato pritisneš števiko 7 na črkovnem delu tipkovnice)
Zapreš jo z ponovnim pritiskom na "Alt Gr" + 7

Tipko za konzolo si lahko spremeniš na katerokoli drugo tudi v "nwnplayer.ini" datoteki, ki je v "My Documents\Neverwinter Nights 2"
Vrstico
Console=`
spremeniš na kakšno drugo tipko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

5pellfire ::

Ali pa v konzoli vpišeš ##(presledek)cheat ...npr.

## DebugMode 1

Enter

## giveitem farmersmotka+9:D

Enter

Timmah ::

takole pirat verzijo sm vrgu dol in instalirou tole >:D

slika 1
slika 2
slika 3
slika 4
slika 5
slika 6
slika 7
slika 8
slika 9

p.s. moja je sam chaotic evil version >:D
donde esta francesca

bluefish ::

:O
in koliko pride taka stvar?

Vesoljc ::

14k

@poet
a so prednarejeni char-i za kej al je to bolj tko tko?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Chronoboy ::

Uff, samo to lahko recem: /kneel

PS: prstani so res dobri, haha:))

Mavrik ::

Hrm, zaj mi je pa skoraj žal da nisem Lawful Good Collector's Editiona nabavo, ma precej boljšo figurico.
Drugače pa je CE res lepo opremljen, še cela škatla je v obliki knjige (da o zastonj NWN1 niti ne govorim).
The truth is rarely pure and never simple.

Timmah ::

@blueFish za 50€ mi jo je prnesu kolega iz Zagreba pri nas ne vem kako je zgleda da 14k kakor Vesoljc prav.

@Vesoljc na prvi pogled so chari kr uredu, nism se zaceu spilat in sem jih samo bezno preletel. pomoje bom dokoncou tapru spil k sm ga na pirat verziji zacel pa poj su sprobat chare alpa bom 2 vzporedno igral, vrjetno bova s kolegom prek mreze tko da mogoce tm probam. Pomoje bom mogu dopust uzet dam utegnu kej spilat itak so pa zj kmau praznki >:D

@Chronoboy prstani so taki navadni nc posebnga nwn znak majo gor pa chaotic evil (rdeci) napisan gor alpa lawful good (plavi)

razocaran sm edino nad manual bookom ki ima vseskp 36 strani A5 formata, ce se prav spomnim jih ima nwn platinum edition krepko cez 100. aja zraven nwn2 se dobi gratis nwn platinum edition :D seprau sta ubistvu 2 spila + 2 expansiona pa seveda cd z music, artwork, walpapers. zlo usec mi je figurca mojga moutain trolla :D zraven je se 7-day free game trial key za D&D online game pa zemljevid neverwinterja in okolice. lawful good pa chaotic evil se razlikujeta samo po prednastavljenih charih, figurci, prstanu, prvi stranici art-book-a, skatli in drobcenem napisu na dvdju :D
donde esta francesca

Mavrik ::

Pa Collector's Edition ima v sami igri zraven še dodaten feat (avtomatsko dobiš Blessing of Waukeen, +1 na vse save) ter dodatno orožje.
Je pa res žalostno, da niti PDF manuala niso naprintali.
Drugače pa pri nas sem jaz plačal 15k.
The truth is rarely pure and never simple.

Chronoboy ::

Prstani so mi vredu, ker me nekako zelo spominjajo na tiste ingame. Vsaj kar iz teh slik vidim.

Timmah ::

zdej mau googlam da najdem kako se mounta image da bom spilou brez dvdja da ga ne spraskam >:D
donde esta francesca

Alpheus ::

right
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818304500 (3918) oo7
»

The Elder Scrolls IV: Oblivion (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
30828692 (1231) oo7
»

Two Worlds II (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9310974 (6127) oo7
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837396 (30288) Izi
»

Glasovanje za naj naj

Oddelek: Igre
111742 (1418) mihakrt1

Več podobnih tem