» »

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Engineer_SLO ::

jaz pa imam težavo v questu :fingers of mountain 2 na hribu ko moraš po navodilih tiste ženske nekaj narediti z tistim stebrom ob mrtvecu vendar ne morem storiti nič....

potem imam še težavo pri questu z mrtvecem v hiši ki ga stalno nadzorujeta dva vojka in ga ne morem pregledati....

pa še pri questu blood of the daedra ko moraš pri tistem kpu nekaj storiti po navodilih iz knjige pa mi isto ne gre....

nekako nisem vešč angleščine pa me verjetno zaj... prevod kakšne besede in potem razumem narobe....

:))
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

miwche ::

pri fingers of mountain le pridi do mrtveca in NJEGA preglej. ima eno knjigo ki jo boš odnesel s sabo.

ostale kveste se ne spomnim. sej mislim da lahko tistega mrtveca pregledas mimo cuvajev, ce ne pa se "sneakaj" in pocakaj da te noben ne gleda potem pa ga preisci.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Engineer_SLO ::

ja to uspešno nardim in potem knjigo rajši predam čarovnikom,vendar jo lahko potem ukradeš in daš tisti ženski ter tako začneš qust fingers of mountain....

zopet moraš na goro potem pa beeee.....:D

ne vem kaj
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

sej v knjigi pise kaj moras narediti
rabis welkynd stone in nek elektricen urok (biloker)
gres nazaj na hrib in vrzes urok na tisti kamen

voila, dobis kar dober urok

Engineer_SLO ::

kje pa naj dobim kaj lesa da si ustvarim svoj mage staff?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

miwche ::

mage staff lahko narediš samo ko dobiš ta kvest od mage guilda. postani član, v kratkem boš moral it v nek kraj kjer se da dobit staffe potem pa ga boš prinesel nazaj v Univesity da ti ga zachantajo.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Engineer_SLO ::

to sem že dobil ,sedaj pa zahteva tisti ta glavni v stolpu da mu prinesem nekaj "lesa"...

kje za boga ga lahko pa dobim...

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

les za palico se nahaja v enem obmocju na karti ki je dostopno preko wellspring cave, navodila pa ti da raminus polus v lobiju arcane university

Engineer_SLO ::

zopet imam en manjši,oziroma malo večji problem....

na koncu glevne zgodbe ti martin ustveri portal preko katerega greš v paradise,tam pa se mi zatakne v jami pri enih vratih ki jih ne morem odpreti....

kako naprej?

;(
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Saladin ::

Tistega demona, ki te reši iz kletke, moraš ohranit pri življenju, dokler se prebijata do vrat.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Engineer_SLO ::

kje pa je ta kletke?

do sedaj sem našel dve votlini,v eni je bil ujet demon,ki pa me je napadel takoj ko sva zapustila votlino....

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

v grottu ti mora tisti mystic dawn agent sneti bands of the chosen, sele potem lahko izstopis

Engineer_SLO ::

ma jaz sploh ne morem priti v ta grotto ker piše da so vrata preveč gladka in ne vem kakšna da bi jih lahko kje prijel....

;((

kakšna ideja?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

govorit moras z dremoro ki bi morala biti tam nekje zraven tega prehoda
od njega potem dobis te rokavice (bands of the chosen ali nekaj takega)

ps: te rokavice moras opremiti

Zgodovina sprememb…

Engineer_SLO ::

sem pogruntal....

nisem si nataknil tistih ročnih gamaš,pa ni šlo.....:D

sedaj mi je ratal...

tnx vsem...

sedaj pa samo še eno vprašanje....

ker že končujem glavni quest me zanima kje za boga lahko dobiš tisti argonian blood,gre namreč za zdravilo proti vampirizmu...

vse sestavine sem že nabral sedaj rabim samo še to....
kakšna ideja?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

ank ::

Google je to najdu: FAQ

Also you need the blood of an Argonian, which when you speak to Melisande about
it she gives you a special dagger for the job. It can be any Argonian and also
you don't have to kill them just hit them once with the special dagger and that
should be enough to complete this part.


To se pravi pogovori se z Melisande da dobiš posebno bodalo. Potem pa moraš zabosti kateregakoli Argoniana. Ne rabiš pa ga ubiti. Boljše, da to narediš nekje zunaj mesta in na kakšnem sovražniku, ki ga potem ubiješ, da te ne bodo stražarji lovili.

mojsterleo ::

argonian blood najlazje dobis pri peryite's shrine, to je tam kjer so neki zamrznjeni osebki v krogu, ki jih lahko tepes v neskoncnost (neranljivi) dokler ne opravis kvest

kot naroceno je edn od njih argonian

no c si ta kvest ze opravil bos moral najti katerega drugega argoniana saj jih je vsepovsod dovolj

Engineer_SLO ::

evo,cel kup questov sem opravil ,zgodba se bliža koncu,sedaj pa potrebujem samo še malo pomoči...

kako dobiti lopova slike kraljici VALGI,zaslišal sem vse potencialne krivce,našel pri služkinji čopiče in otalo,sedaj pa ne vem kako najti krivca,ker nimam dokazov...


drugi trd oreh je quest na začetku questa pri tatovih ko te ARMAND pošlje k ONGAR-ju ,vendar ne vem kaj napraviti....

a mu ukradeš denar?

tretji trši pa je isto v BURMI pri tistem umoru nasproti ongarjeve hiše,vendar mi tisti stražar vedno reče da je stvar v preiskavi in je bolje da grem...

kako nadaljevati quest?

četrtič pa kako najti black soul game za vermino,kajti tistega ki sem ga našel v mage questu ni več?

kako čimhitreje povečaš level,sem že pri koncu zgodbe level pa še vedno samo 9...:|

pa še kako naj lovim duše če še niamam level 25 v tej tehniki?

hvala vam za dosedanjo pomoč,ker mi zelo pomagate kajti to zvrst iger igram prvič...


:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

kako dobiti lopova slike kraljici VALGI,zaslišal sem vse potencialne krivce,našel pri služkinji čopiče in otalo,sedaj pa ne vem kako najti krivca,ker nimam dokazov...

>> najti moras se sumljivo sliko v enem stolpu, in packe v jedilnici na tepihu

drugi trd oreh je quest na začetku questa pri tatovih ko te ARMAND pošlje k ONGAR-ju ,vendar ne vem kaj napraviti....

>> prodajati mu moras ukradene predmete
ukradene predmete pa moras er... ukrasti (ukradeni predmeti imajo ikono rdece roke zraven)

tretji trši pa je isto v BURMI pri tistem umoru nasproti ongarjeve hiše,vendar mi tisti stražar vedno reče da je stvar v preiskavi in je bolje da grem...

>> najprej prepricaj preiskovalca da ti bo dovolil raziskovanje primera, potem govori s tisto starko, preisci klet hise, potem pa moras iti v krcmo v kateri se je pokojni velikokrat zadrzeval...

četrtič pa kako najti black soul game za vermino,kajti tistega ki sem ga našel v mage questu ni več?

>> black geme delas iz grand soul gemov na necromancer altarjih, enkrat v tednu sije na oltarje snop svetlobe, takrat das gem na oltar in caras soul trap urok

kako čimhitreje povečaš level,sem že pri koncu zgodbe level pa še vedno samo 9...:|

>> major skille bildaj :)

pa še kako naj lovim duše če še niamam level 25 v tej tehniki?

>> kupi minor detect life urok in ga copraj dokler ne bo mysticism 25
urok dobis pri prodajalcih v market district

asus ::

Jaz imam pa en problem, namreč igra mi kar preccej šteka, pa tudi če dam nastavitve na 1024x768 in medium pa distance randering pa best performance no AA .Imam v povprečju okoli cca 30fps neglede na nastavitve ali imam vse na max in resolucijo na 1280x1024 ali pa 1024x768 na medium je razlika mogoče samo 2-3 fps.Mislim pa da bi moralo vse bolj tekoče delat, glede na moj sistem.A mogoče kdo ve v čem bi bil problem.Hvala.

opis sistema: c2d e6400,2x512mb ddr2 800, nvidia 7900gto,160gb sata2 .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

mojsterleo ::

ta igra je narejena tako da vedno laufa s precej konstantnim fps

Engineer_SLO ::

defenitivno premalo fps za tvoj sistem,to velja edino za zunaj ,pa še tam mora biti oreng vegetacija...

jaz imam min 35 slik na sekundo, pa še to samo v gošči okoli anvila proti skingradu...

v notranjosti pa od 65-150 slik pri 1280x1024 vse na high,razen HDR ne uporabljam imam rajši bloom....

poizkusi malo potweekat ...
:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

na odprtem je tezko med vec ko 30 fps ker je ocitno spil tako narjen
velik folka se cez to pritozuje ampak saj 35 fps bi moral bit zadost ... ne ?

zaprti prostori so druga zgodba

asus ::

MojsterLeo, moj sistem bi moral imeti še enkrat več fps, ker jih ima kolega na istem sistemu še enkrat več.No uglavnom zvedel sem da patch 1.1 to reši, tko da bom probal pa bomo videli.

Engineer_SLO ::

spet manjša težava...

kje in kako dobim tisti zavitek za foxa pri zadnji (vsaj mislim) misiji prii tatovih...
vse naredim,on pa mi pravi da nisem prinesel zavitka (knjige)...
quest se imenuje grand heist...

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mojsterleo ::

dobiti moras elder scroll ki je v knjiznici kjer so slepi menihi

vsedes se na stol in ti ga prinesejo pod pogojem da imas zaprta usta (ker si tam pod lazno identiteto ampak ker so slepi te ne morejo videt)

bubbachuck ::

Jaz pa imam problem pri path of dawn. Ko sem zbral vse 4 knjige me tar-meena pošlje do nekega groba tomb of prince camarril.Ko pridem do tja pa nemorem nič naredit ker mi kaže roko in ko mislim aktivirat se nič ne zgodi.

mojsterleo ::

ob pravem casu moras biti ob tistem grobu, mislim da opoldne (12h)

Enron x86 ::

Zdravo. Oblivion sem sicer že lani poleti končal, ko pa sem prejle zagledal to temo, sem se spomnil, da mi ni uspelo priti v Dark Brotherhood. Šel sem tja v tisto hišo (se opravičujem ker se ne spomnim več, v katerem mestu :)...), nato v klet, tam pa so ena vrata, ki jih nikakor nisem mogel odpret. Kako to naredit? (če kdo ve, prosim povejte; bom imel razlog, da igro spet namestim)

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Mavrik ::

Kolikor se jaz spomnim, Dark Brotherhood kontaktira tebe. Moraš nekoga nedolžnega ubit in te naslednjo noč obiščejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Enron x86 ::

Ja (sram me bodi), saj sem nekoga fental. In potem je pršu un ponoč in reku, da če se hočem pridružit dark brotherhoodu, da naj pridem tja v tisto bajto.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Tinca ::

joooj
js sm pa nardila Priory of the Nine, zdej pa en Gukimir za mano hod
pa se ga nikakor ne morm znebit
kwa naj nardim???:\
res je ze zoprn
pa sam hrup povzroca, nardi pa nc
no ja, edin kdj ma ksne duhovite komentarje :D

UNIVERZUM ::

mene pa zanima kako spraviti več efektov na eno orožje/ščit?

pa ko hoče kakšno stvar enchanting imam samo 4-6 možnosti (odvisno kaj hočem), kljub temu da zna moj karakter kar nekja urokov. ker mi je nesmiselno nadgradit prstan na shocking damage, če pa povzroča škodo meni.

za prstan imam recimo možnosti:fire damage, frost damage, shock damage(all on self) in pa fortify attribute
za orožej pa mi doda še možnosti : absorb fatugue in pa turn undead
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

mojsterleo ::

na oklep, zlatnino, lahko das samo 1 efekt a je ta permanenten
samo na orozje das lahko vec kot 1 efekt

katere efekte lahko enchantas pa je odvisno od tega katere uroke s temi efekti imas v carobni knjihi IN hkrati jih moras biti sposoben carat

tako da, ce imas urok paralyze v knjigi a hkrati nimas dovolj visok illusion SKILL da bi hga lahko caral, potem NE mores enchantat z njim

UNIVERZUM ::

to vem da se moram urok prej naučit, če ga hočem uporabljat za encanted items. sam ni mi šlo v glavo ko sem pri unem tipu v Arcane University kupil urok za 2k pol ga pa nism mogu enchantat.

kako pa na orožja spraviš več effektov?

BTW mam kar nekaj praznih soul gemov, kje naj jih nafilam?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

mojsterleo ::

to vem da se moram urok prej naučit, če ga hočem uporabljat za encanted items. sam ni mi šlo v glavo ko sem pri unem tipu v Arcane University kupil urok za 2k pol ga pa nism mogu enchantat.
imas dovolj visok skill da lahko uporabljas urok?

kako pa na orožja spraviš več effektov?
s seznama na levi strani pac izberes vec kot 1...

BTW mam kar nekaj praznih soul gemov, kje naj jih nafilam?
vrzi urok soultrap na neko posast in jo potem ubij dokler je urok se aktiven
imajo pa soul gemi omejitev kapacitet glede na velikost, tako da lahko sam v grand stlacis soule od vseh posasti

v petty recimo lahko kako podgano,mudcraba stlacis...

UNIVERZUM ::

tnx bom jutri preveril.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Donheled ::

Katere mode pa kej uporabljate pri Oblivionu?

Jst uporabljam crowded roads in cities, potem razni dodatki z lepše menuje, lepšo vodo in vreme ter lepše face.
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

R33D3M33R ::

Jaz sem preigral tisti uradni paket dodatkov Knights of the Nine itd. pa so kar zanimivi. Drugih pa še nisem uporabil. A je kak za boljšo mapo? Tako, kjer se ti označujejo mesta kjer si že bil? Sem tukaj že spraševal po njem potem sem pa nehal slediti temi. Torej ali je že na voljo?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Donheled ::

A ti ne že na osnovni mapi pokaže kje si bil - če lahko do lokcije fast travel greš. Drugače pa je en prav lep mod z polepšat mapo - taka luštna zeleni odtenki
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

UNIVERZUM ::

Ko najdeš (prideš), do neke točke ki je pomembna, ti jo doda na mapo, da lahko kasneje izbereš fast travel. to so lahko kipi, jame...

Sam uporabljam pet mod (se mi una leteča zverca ful dopade).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Ja, ampak včasih grem le mimo jame, ker sem na poti do ene druge lokacije in se mi takrat ni za pogledati vanjo. Tak da bi bilo fajn, če bi mel možnost dodajati poljubno število lastnih markerjev.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Donheled ::

Če ti je toliko do tega pa malce zavij s poti, da ti jo označi na mapi in nadaljuj pot.
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

R33D3M33R ::

Mah, saj sem se pričel raje teleportirati med kraji kot hoditi, ker mi je nehalo biti zanimivo, da se vsakih pet minut zaletiš v sovraga.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Donheled ::

Jah men je to še najbolj strašno, k hodm po cesth pa kr iznenada bum minotavr vate :D K oblivion planes mi niso strašne, k tam veš da bo nekaj strašnega, ne pa zraven kakšne lepe kmetije :D
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

Hmelko ::

Lp,imam en problemček kako priti dalje,če se pogladajo slike bi se naj vedlo kje sem in kaj me naloga prosi. Rabim štiri magije da lahko odprem prehod ( prva je ogenj,led,magija ki ojača magijo in četrta pa ki oslabi magijo).Prvi dve imam ostali pa neven. Mi lahko kdo kako svetuje!



Rotaidal ::

Poglej tu: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Obliv...

Vpiši ime questa ali predmeta.

Hmelko ::

Že ali moja angleščina je na nuli,tako da se iz te strani nič ne spoznam.

UNIVERZUM ::

vse magije ki jih potrebuješ so pri modelu v skrinji, tik pred tem stebrom, ki ga moraš odpret. vsako od teh magij lahko uporabiš samo enkrat, ker so zvitki.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Hmelko ::

To sen našel ja,ampak katere štiri od teh naj uporabim? Kaj pa vrstni red je pomemben?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818302099 (1517) oo7
»

Two Worlds II (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9310860 (6013) oo7
»

Gothic 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43042208 (21456) Lonsarg
»

Risen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1399859 (6263) Lonsarg
»

Neverwinter Nights 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1478679 (6182) Alpheus

Več podobnih tem