» »

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

««
«
1 / 7
»»

Tr0n ::

IMHO kandidat za najboljso igro 2006 (zraven Guild Wars: Factions seveda ;) ). Kratek video posnetek akcije.

http://www.youtube.com/watch?v=7srHUGNma5c

mojsterleo ::

Mjah zgleda jasno uredu, tko k kak Far Cry. Vidm da bo tud neki muzike reciklirane od Morrowinda. Me pa mal zanimajo strojne zahteve pa to, letos ne namravam PCja menjat :/

Mapak ok, če bo delal na Zaboju 360 bo tud meni najbrž kokrtok (9800pro, 1gb ram, 2500+).

Pa znabit da bojo tisto animacijo k maš link skinl s sajta dol k je kao nek copyrigheted material or watever, jeb*n folk ne zna met gobcov zaprtih;(.

O kandidaturi za igro (frp) leta pa rajš nebi, k letos pride ven še najmanj NWN 2 ki ga celo bolj pričakujem kot tole.

Chronoboy ::

Tudi meni se zdi nesmiselno govoriti o igrah leta. Prisle bodo tudi Neverwinter Nights 2 (kot je rekel MojsterLeo) in pa seveda Gothic III. Tedve najbolj pricakujem skupaj z GW: Factions.

Tr0n ::

Saj sem rekel kandidat. :)

Chronoboy ::

Uf, prehitro branje.:)
Je pa res kandidat, mislim da bo hud boj med Oblivionom in G III (skoda, ker nobena od teh dveh ne bo imela mp AFAIK).

Mavrik ::

Osebno je tudi pri meni Oblivion ena najbolj pričakovanih iger tega leta (takoj za NWN 2). Glede na to da se nikakor nisem mogel pripraviti da bi igral Gothic (tistega ki je izumil kontrole za špil bi ustrelil) bo brez konkurence. Samo da ne bodo spreminjali zmagovalne formule Morrowinda.

Drugače pa bi bil MP v takih igrah brezveze skoraj, saj imaš za ta namen MMORPGje.
The truth is rarely pure and never simple.

Chronoboy ::

Pri meni je bilo pa ravno obratno: gothic mi je bil zelo vsec, nato sem nekaj casa od tega sprobal Morrowind... ni mi ratal vsec. Mogoce sem ga igral premalo casa, ampak me ni bilo vsec upravljanje z characterjem in tudi nisem nasel nic posebnega v igri. BTW iz kakega leta je morrowind (in iz katerega gII)? Verjetno starejse kot gII, ker se mi pri morrowindu zdi vse slabse (fizika, grafika...).

Saladin ::

Fizika pa grafika so najmanj pomembni stvari pri FRPjkah
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mojsterleo ::

Zanič grafika v Morrowindu????













Ma kaj ste slepi? :\

Z modpacki pa zgleda še 100x bolš.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

gfighter ::

Morrowind mi je nora igra in en najboljših FRP-jev kar sem jih preigral, je pa res da brez obeh dodatkov ter vsaj nekaterih modov (Giants,) deluje nekam nedokončan. Ampak če bo Oblivion obdržal igralnost, bo to zame definitivno FRP leta.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mojsterleo ::

Mimogrede, objavli so sistemske zahteve za špil:

What are the PC system requirements? New!

Recommended:

* 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 1 GB System RAM
* ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card

Minimum System Requirements:

* Windows XP
* 512MB System RAM
* 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 128MB Direct3D compatible video card
* and DirectX 9.0 compatible driver;
* 8x DVD-ROM drive
* 4.6 GB free hard disk space
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* Keyboard, Mouse

Supported Video Card Chipsets:

* ATI X1800 series
* ATI X1300 series
* ATI X850 series
* ATI x800 series
* ATI x700 series
* ATI x600 series
* ATI Radeon 9800 series
* ATI Radeon 9700 series
* ATI Radeon 9600 series
* ATI Radeon 9500 series
* ATI Radeon 9000 series
* NVIDIA Geforce 7800 series
* NVIDIA GeForce 6800 series
* NVIDIA GeForce FX series


Sicer ne nepričakovana novica, a zahteve so kar peklensko visoke :(.

Tr0n ::

Kje pa je moja 6600 GT? :)

Chronoboy ::

Kar visoke zahteve.

Glede morrowindove grafike: meni se ne zdi nevmkaj in pri g II je veliko boljsa, ampak je za upostevati slednje:
The Elder Scrolls III: Morrowind (PC)
Release Date: May 2, 2002

Gothic II (PC)
Release Date: Oct 28, 2003

Se pravi, da ne moremo primerjati. Za tiste case pa se strinjam, da je bila zelo vredu grafika.

conrad ::

Tr0n
GT6600 spada pod 6800 series, če še ne veš:))

Glede Morrowind grafike:
Morrowind je bila prva igra, ki je uporabljala pixel shader za vodne efekte.
Grafika pa je še za današnje čase lepa (dosti lepša od Gothica), sploh če si naložiš vse mode, ki polepšajo teksture.
Res pa je, da je animacija bolj lesena kot v Gothicu.

mojsterleo ::

Kolikor sem bral na elderscrolls forumih je bil večji del igre izdelan na mašinah XP 2500+, 1GB RAM ter 9800pro kartah tako da bo to verjetno nekak minimum za dobro igranje.

6600 GT je pa nekaj hitrejša karta kot 9800pro tako da bi moglo delati kar ok.

Tista radeon 9000 karta ki je omenjena pa menda sploh ni podprta ker nima DX9 supporta tak da nevem odkod se je znašla na seznamu.

Tr0n ::

Saladin ::

Opa miki :D
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mojsterleo ::

Zdaj pa mučno 2.5 tedensko čakanje da se kočija s špilom pricijazi v podalpsko deželico.

Tr0n ::

Uradna stran vsaki dan objavi en cisto kratek teaser video posnetek. Countdown movies.

http://www.elderscrolls.com/downloads/media_movies.htm

Se trije dnevi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BladE_ ::

Komi cakam tole bo zanimiv ce bo le podobn nacin igranja kt morowind :D Upam da se bo treba kr namatrat pr igranju :D
Akcija - Reakcija

Tr0n ::

mojsterleo ::

Tisto na justgamers.de je samo predstavitev kako dela igra na mašini srednjega razreda z različnimi nastavitvami. Sicer modeli trdijo da je na omenjenem strojčku (2200+, 1GB, 9800pro) moč igrati igro normalno na 1024 @ medium jih filmčki rahlo postavljajo na laž... čeprav ne vem koliko k štekanju v njih prispeva FRAPS ki itak po mojih izkušnjah snema vse malo bolj z slow-mo.

Vsekakor moram biti optimist ker imam tudi sam mlinček srednje klase in nadgradnje letos ne bo.

Tr0n ::

Odlicna igra!

Ogromen teren za raziskovat, veliko dungenov, cool fizika in boji, raznolikost predmetov in armorjev.

Vsekakor probajte.

Hux ::

Meni predvsem ne deluje tekoce. :\
Kaj grafika se sama prilagaja med igro? Ker sem nekaj cajta gledo kak megla leti pa je stekalo potem sem se obrno pa ni vec blo megle v onem zaporu pa je slo sorazmerno ok ampak vseno se je cutlo na dolocenih delah stekanje potem in odzunaj pol.

Tr0n ::

Malo poglej po raznih .ini tweakih na uradni forumu. Se da kr fajn porihtat zadevo.

Hux ::

Pa kaj gardi so nesmrtni? Sem vceraj zalutal v sumo pa pride mimo vitez na konju pa sem ga v prvem poskusu ubil. Ga napadem prileti se en lokostrelec obadva laufata za mano potem pa vsi pobregu dol zalutamo nakar onadva stojita v isti tocki in nekak mi rata ubit lokostrelca ko sem zamagno potem se pa vitez kr ostavi in stoji ko stor pa ga se parkrat vdarim in padne pa ga slecem. Nazalost nisem posnel pozicije in sem dans seenrkat probo ubit tega viteza za armor pa sem 200 puscic v njega fstrelil pa nevem kolkrat z fireballom pa sevedno ni padno. :\

rovtarček ::

nć ni nesmrtno, mogoč je kak bug, sicer ti pa za vsakega piše kok ma še lifa, če nč ne pada po tem ko ga "tepeš" pol neki ne funkcionira

Rotaidal ::

Kdaj bo Elder scrolls oblivion prišel v torgovine v MB?? Ker sem včeraj povsod iskal, pa še nima dobena trgovina;(( ;(( ;(( ;(( ;(( !! Kje ste jo vi dobl??

Izi ::

Pri Mantisu sem videl, da jo že imajo za 10.500 SIT
http://www.mantisplus.com/artikel.php?a...

Drugače pa naj bi uradno prišla v Evropo šele jutri (petek).
V USA je izšla v ponedeljek, v torek pa se je že pojavila v vseh cvetličarnah >:D

Ta igra si dejansko zasluži, da se jo kupi.

Serija "The Elder Scrolls" in serija "Gothic" sta edini dve igri, ki sta vredni vsakega tolarja.

Rotaidal ::

To je samo v Lj ne???
Kaj pa v MB??
Če keri ve prosim naj javi!
Prosim!!! Gothic in serija elder sta res dobri, čeprav zdaj igram WoW!!!

Tr0n ::

V MBju je tak samo BOF/Bigbang in VideoTop. :)

Rotaidal ::

Pa je že kateri kupil špil v MB? Ker sem bil v Big bangu, pa oni splo ni vedel ker špil je to ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( !

Tr0n ::

To pa ne vem. Poklici pa vprasaj. :)

Rotaidal ::

Ok, danes še grem pogledat, če majo špil! Ostali ki pa imate pa uživajte! aja, dajte tisti ki že igrate, kake računalnike imate, da vam špil gre tekoče na maximum??!!
:D :D :P

VidKo ::

Opteron 144 @ 2.7 GHz
DFI nf4 Ultra D
2x1Gb PC3200 DDR
X850XT @ 540/580

na 1280x1024 dela na 20-40 fps brez AA in AF, z bloom efektom, izklopljenimi sencami, vklopljeno travo in večina nastavitev na high/medium

Rotaidal ::

ok. Jaz mam: amd athlon 2800+, 1Gb, in Ati x800 pro! kako mi bo špil laufal na tem?
:D

mojsterleo ::

Tinček - pomoje 1024 z vsem na maximum.

rovtarček ::

prej vse na Min.

Saladin ::

AMD 2800+, 1Gb rama, Ati 9800 nepro - tekoče na medium nastavitvah
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Rotaidal ::

Potem pa tak super! Zdaj se samo čcakam da pride špil v trgovine v MB :p In upam da mi bo špil res laufal na nastavitvah proti maximum :D :D :D :D :D

frudi ::

Tinček, ne se preveč veselit...
moj A64@2.7GHz + x800gto@xt nista dovolj za max nastavitve pri 1024. uporabljam sicer kar igra označi kot 'High quality' nastavitve, ampak to ni niti približno max vseh možnih nastavitev :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Rotaidal ::

Hmmm, recimo Fear mi je šal vse na max, pa saj če bom lahko samo okolico mel na max bo dovol! Pa saj nima veze, samo da bomo igrali to! Alo mislite da bo Gothic 3 mel višje zahteve kot oblivion, alo enake???>:D >:D

mojsterleo ::

Ne vem kaj imate eni take probleme s to igro. Jaz imam 2500+, 1GB in OC R9800pro 128MB in laufa v 1024 super, medium texture, bloom, vodni efekti vkljuceni, trava 75%, drevje 50%, sence off, specular 50%, FSAA/AF off, oddaljeno drevje off.

Uporabljam ATI cataliste 5.12.

Tk da glede na moje izkušnje bi X800pro moral z levo roko obvladat te opcije na high-max (brez FSAA).

WhiteWolf ::

Meni pa takoj ko zacnem igrati, zacne pisakti v zvočnikih in potem dobim Blue Screen. Je mogoce kaksen bug z audigy2 zs?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Mavrik ::

Ja, je nek problem s SoundBlasterji (čeprav meni dela BP). Na žalost trenutno ne morem najti točne nastavitve. Poglej na Elder Scrolls forumih za .ini nastavitev, ki nastavi samo softverski zvok.
The truth is rarely pure and never simple.

R33D3M33R ::

Mene pa zanima komu je bolj to podobno Gothicu ali Morrowindu? Zanima me tudi kako se zdi tistim, ki ste igrali Gothica. Gothic mi je bila nadigra, ko si se navadil kontrol je bila čisto uživanje. Morrowind mi pa ni bil preveč všeč.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mojsterleo ::

Igra je nadaljevanje Morrowinda in se tako tudi igra. So pa boj nekaj spremenili tako da je bolj gothicovski zdaj, slepo mikastenje ne zaleže več ker je blokiranje s ščitom veliko bolj učinkovito, kot tudi coprnije. Blebetanje z npcji je zdaj lepše narejeno a hkrati bolj poenostavljeno saj ni več kil teksta je pa zato tudi informacij manj. Še vedno pa je kako stopnico pod gothicem.

Ne vem kaj naj rečem, špil je pač hud, ampak če si res totalno zadrt gothic manijak potem to ni ravno zadeva zate, že zato ne ker se špila prvoosebno (čerprav je tudi tretjeosebna opcija pa je ta še vedno malo lesena).

Rotaidal ::

Mislite da bo Gothic 3 boljši kot Oblivion? Vem da je težko primerjat, saj Gothic pride komaj septembra, ampak vseeno.:D :D :)) :)) 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

mtjz33 ::

TUKAJ lahko pribljižno preverite, če vam bo igra delovala (ter ostale igre) na vašem sistemu. Veliko sreče, kajti igra je res must have.

rovtarček ::

ej, a ve kdo, kok se naštima ona mala mapa v desnem spodnem kotu in ona lista spellov al kaj so že na spodnjem robu. Videl sem na onih screenih ki jih je en par replayev prej postal.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818302096 (1514) oo7
»

Two Worlds II (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9310860 (6013) oo7
»

Gothic 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43042208 (21456) Lonsarg
»

Risen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1399859 (6263) Lonsarg
»

Neverwinter Nights 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1478679 (6182) Alpheus

Več podobnih tem