» »

Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

«
1
2 3

Timmah ::

3 days till release !!

komej cakam da jo dobim u roke >:D
uradna stran
donde esta francesca

Muks ::

A ni glih dons vn pršla?

Timmah ::

ja v USA za evropo je datum 3. november
donde esta francesca

mojsterleo ::

medtem k cakate si lahko vsaj manual v miru pogledate
http://www.nwn2wiki.org/Manual

Mavrik ::

Končno ena izmed iger ki jo nestrpno pričakujem... zaenkrat vse kaže zelo lepo, D&D sistem združen z pozitivnimi stranmi KOTORja.
Pa še figurica in prstan je pri Collector's Edition ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

Na IGNju so v zaključku reviewa zapisali:
Anyone looking for a lengthy, complex, and engaging single player role playing experience should look no further than Neverwinter Nights 2. Thanks to the inclusion of fully controllable characters, there's plenty of enjoyable tactical combat to be conducted in the many dungeons the game runs you through. On top of that, there's an interesting storyline buffered by hours of fully voiced dialogue, an excellent soundtrack, good writing, and strong characters.


Sicer ni brez napak baje (visoka sistemska zahtevnost za povprečno grafiko, inventar...), se mi pa vseeno zdi da smo dobili nekaj kar se lahko končno primerja z Baldur's Gate II.
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

iz kakšne perspektive pa se to igra?

T-h-o-r ::

jao te igre sedaj prihajajo kot po tekočem traku, ne veš kje začet

sam sem se šele pred kratkim začel zanimati za takšno vrsto iger, in sem šele pri oblivionu, zunaj pa je že gothic3 sedaj pa še to :D

bozjak ::

sm zadevo probal in se mi zdi super, motijo me le dolgi loadingi in pa nekoliko previsoka strojna zahtevnost... Tutorial se mi je zdel veliko bolj prisrcen kot v 1-ki, potem pa se mi je spil nekoliko "pokvaril"... Moram prit v NeverWinter pa mi nikjer v jurnalu ne pise kako... Sicer mi stric pove, ampak tazga spomina pa nimam :P

All in all je spil ok, ampak tole z jurnalom pa res nekoliko zamerim... Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

BendeR ::

Očitno spet velja pravilo 2GB rama kot v Gothic 3. Meni pri nalaganju sam švigne mimo in že sem nazaj v igri. :))
:=)

bozjak ::

heh seveda verjamem, da so nalagalni časi veliko krajši z 2GB rama, ampak... tudi moj gigabayt zadostuje za normalno igranje... Zdj se moram samo še pripravit do tega, da najdem tisto potko do neverwintersa al kako je že... Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

zbogi ::

hvala bogu, spet D&D pravila, mam že poln k teh novih zmišljotin FRPanja, pa levelanja pa kr neki, IMHO čez D&D pravil jih ni.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Smrkc ::

Mene pa zanima če ma kdo podobn problem kot jst oz. če pozna rešitev na le tega.

Igra se mi pri izboru karakterja sesuje. Torej najprej pridem v glavni meni, tam izberem nova igra, potem pa mislm da sta na možnost dve opciji - ustvari in pa izberi osebo in ko pritsnem ustvari se mi igra sesuje brez kakršnga kol error-ja. Izbrat pa tko al tko ne morm nobenga, ker pač nimam nobene osebe še narjene.

Če kdo ve kako se rešit problema, nej mi prosm pove.

Hvala

Mavrik ::

Namesti najnovejši popravek ki bi že moral biti. Čeprav bo verjetno nakup originala bolj pomagal, saj še igre ni v sloveniji ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Smrkc ::

he he, verjetno res, ker mam najnovejši update že naložen :)

Tr0n ::

Meni pa tak D&D sistem nikoli ni odgovarjal. Vse skupaj deluje precej leseno in pocasno.

PaX_MaN ::

Ja, če na roke igraš, res:D

zbogi ::

pa najboljše dodelan leveling sistem, sistem fightanja, čaranja, vsi clasi so dodelani, multiclass, kar češ, vrata lohk razbijaš, odklepaš, z magijo uničiš, kje si še to videl, skirnje tud, pa še to je narejen da uničiš item ipd.
največ razničnih classov ma, vsi so dodelani, premium clase, uglvnem poetika, zelo malo abusanja, zelo malo problemov, se vidi da se ga že dolgo časa uporablja, ne pa naprimer žalost od Oblivionovega in Gothicovega, za zjokat.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

5pellfire ::

A mogoče kdo ve kdaj bo to pri nas na policah...baje že ta teden ...samo kateri dan
...se že slinim:D ...a bo kak bof mel to kaj prej kot mantis/igabiba ...sem v MB in
se lahko b bofa epo sprehodim.

zbogi ::

pa kupi drugje, maš veliko trgovin po svetu, ki jo že talajo po zlo ugodnih, hm, cenah
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

5pellfire ::

Ugodna cena + poštnina + da te še naši drapnejo za davek....in preplačam zadevo skoraj 2x NEIN DANKE.
Zraven tega pa je igra komaj izšla in je iz tujine verjeno nebi nič prej dobil kot jo bom doma.

Jaz sem samo vprašal za točen datum če ga kdo ve... cena bo tak taka kot bo.

Mavrik ::

V Evropi je izšla v petek tako da bi verjetno ta teden Mantis moral že meti... pri Igabibi se niso hoteli izjasniti ali bodo zadevo sploh zrihtali.

EDIT: Se popravljam, tudi pri Igabibi dobijo ta teden, kot je omenjeno tukaj.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

5pellfire ::

Meni se tele D&D igre zelo dopadejo in jih ponavadi kupim ...ostalo kaj pa v bistvu samo probam pa
potegnem z neta...saj ponavadi se kr hitro vidi če je stvar dobra ali ne...če je je vredna nakupa ...
sploh če ima velik replay value ...npr. BG in BG2 sem do zdaj že preigral po 7x ...pa še bom mogoče
...DOOM3 in podobne pa so samo za enkratno uporabo....razen Far Cry-a ...ta je našel toplo mesto
na polici.

zbogi ::

ja sej jst tud zagovarjam, da če je špil dober oz če ti je všeč, ga kup, samo se mi zdi pa butast, da zaradi slovenskih uvoznikov ne moreš igrat igre, ki bi jo rad, medtem ko jo drugi že, pri meni je blo tak z Warcraft 3 TFT, pač slovenski uvoznik je zamujal kaka 2 tedna po tem ko je bil špil na netu in pač jst sem ga takrat potegnil, dejansko špil umes že obrnil, potem uspel pač kupit špil in šel igrat online.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Probal in zadeva je vredna nakupa :D
Igral dva cela popoldneva in občutki so kar vredu.
Tudi po nameščenem prvem popravku je še veliko bugov.
namestitev popravka zahteva 5 GB praznega prostora na disku :O in traja tudi zelo dolgo.

Buge sem opazil iste, kot jih ima večina na uradnem forumu.
"Chat" okno zakrije skoraj celotno okno, kjer se prikazuje ves text in se ga seveda ne da premakniti ali izključiti.
V Multiplayer mode se pojavita kar dva "chat" okna in vse skupaj je hudo moteče, ker nič ne vidiš.
Ljudje besno vračajo igro ali čakajo na nove popravke.
Če med igranjem na pritisneš na tipko "Return" se meni in še kar nekaj ljudem na forumu igra sesuje in vrže te nazaj v desktop.
Ostali so manjši bugi med igranjem.

Igra zahteva zopet zelo močan računalnik. Konfuguracija mora biti podobna kot za Gothic 3.
Na forumu zopet pravijo, da je 2GB RAMA skoraj nujno za normalno igranje.

Drugače je pa igra povsem klasičen RPG po vseh pravilih, ki pritičejo taki igri. Če pustiš težavnost na "Normal" igra ne sledi pravilom in je precej lažja. Šele naslednja stopnja težavnosti je po vseh pravilih, kjer tvoje AOE čarovnije poškodujejo tudi tvoje sopotnike v skupini in te med pitjem napitkov sovražnik lahko poškoduje.

Zgodba je zopet povsem klasična.
Iz vasi se odpraviš v mesto Neverwinter in torej samo potuješ in vmes pobijaš kar te napada.
Od bojevanja je samo klik na sovražnika in izbira pravega uroka in to je to. Vse ostalo opravi računalnik z primerjavo statistik in metanjem kocke.
Potovanje je povsem linearno. Možno je iti samo po določeni potki in kakšnih deset metrov iz poti. Zaiti nimaš kam.

Igra je vsekakor zabavna ampak je bolj namenjena večigralstvu, kjer šele postane resnično zabavna.
Če igraš Single Player mode only, potem je Gothic 3 vsekakor boljša izbira.

Na kratko povedano je NWN2 za bolj nezahtevne igralce (najstnike), ker možganov sploh ne potrebuješ, razen takrat ko dviguješ statistike ob "level up", je pa kljub temu zanimiv špil, ki vleče v igranje.

Če pa ga primerjam z Gothic 3 pa imata oba veliko bugov in oba sta enako strojno zahtevna.
Gothic 3 ima neprimerno lepšo grafiko in popolno svobodo ampak zato zahteva več vloženega časa v igranje in kar nekaj razmišljanja.

Z Oblivion pa ga ne morem primerjati, ker je vsaj zame Oblivion navadno sranje, ki ne nudi nobenega izziva in takoj postane dolgočasen.

NWN2 je vsekakor obvezen nakup za vse ljubitelje igranja domišlijskih vlog, ampak šele ko končaš Gothic 3.
Najbolje je sicer počakati na še vsaj en paket popravkov pri obeh igrah, ker trenutno niti Gothic 3 niti NWN2 nista igralna brez problemov zaradi številnih bugov.

Izdajanje beta verzij je sedaj postalo standard za vse založnike in na netu je tudi uradna izjava, ki pravi, da so založniki sklenili, da bodo od sedaj naprej vedno izdali kar beta verzijo igre in nato izdajali popravke medtem, ko jo bodo igralci testirali >:D

Precej pogumna izjava.
Gothic 3 in NWN2 sta že dokaz, da se tega držijo. Obe igri sta izšli skupaj z velikanskim popravkom in kljub temu še nista posem igralni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

zbogi ::

@Izi, tale primerjava z Gothicom je pa mal bold, NWN meni osebno deluje brez vsakršnega problema, enga zatikanja, igra laufa vse na max lepo z 80FPS+, enkrat se še ni sesula, pa igram tudi že 2 dni, enga buga nisem še videl, ene večje zamere nimam, med tem ko itak vsi vemo kako je blo z Gothicom, dejnasko igra ni bila niti 1/4 tolk igrabilna na isti konfiguraciji, celo z zelo zrelakisranimi nastatvitvami (itak ste že vsi opazil da kej dost ne pomagajo). Aja pa pri Gothicu sem naletel tam na 1000+ bugov, špil je denasko kr zmrznil vsake 2 ure in v tistem času sem trdo resetiral komp večkrat kot celo leto poprej.

Pa kako lahko rečeš da je NVN2 na novince, pa ja, že sam D&D sistem je dost bolj dodelan in obsežen, ter omogoča bistveno več možnosti. Igra je dejansko narejena tako da jo lahko igrajo novinci in mojstri. Lahko igraš samo z enim oz dvema karakterjema in oba sam upravljaš (pupet mode) in se boš kr "namučil" med tem ko je Gothic 3 bil na začetku težek samo zaradi buggov (klasika) nakar postane monoton, enostaven čist do konca. Če ti povem da sem celo igro uporabljal samo eno in isti spell, celo, pa pil mana potione, pa čist vsi so umrl na isti način. Med tem ko če igraš čarovnika pri NVN2, to ne bo šlo, se moreš kr potrudit da zadeve delujejo.

aja pa itak že od Baldurja naprej, če hočeš prava "Core" D$D pravila, daš pri teh igrah na hard
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Izi ::

zbogi, napisal sem samo dejstva, ki jih lahko prebereš na obeh uradnih forumih.
Celo na NWN2 forumu so ljudje precej bolj besni in več groženj avtorjem zaslediš v postih, ker nekatere napake resnično onemogočajo igranje kot naprimer "chat" okno.

To, da tebi Gothic 3 deluje slabše je pač naključje oz. posebnost tvojega računalnika.
Meni delujeta oba precej podobno hitro. Nekje med 20 in 30 slik/sek. Oba sta tekoča in nobeden se mi ni nikoli sesul brezveze.
Gothic 3 je enkrat zmrznil, ker je ena 0 manjkala v INI datoteki. NWN2 pa se mi sesuje samo, če ponesreči kliknem tipko Return.

Če ti NWN2 deluje čisto vredu in celo "chat" okno, ki v Single player sploh ni potrebno, ti ne zasede četrtine zaslona kot večini ostalim potem je z tvojim računalnikom res nekaj drugače kot z ostalimi, ker ti je Gothic 3 vedno štekal, medtem ko večini deluje povsem tekoče tudi na zelo slabih računalnikih.

Še ena razlika je. Gothic 3 se zažene tudi na zelo zelo slabih računalnikih, čeprav potem ni igrabilen, medtem, ko NWN2 se na slabih in sredjne dobrih računalnikih sploh noče več zagnati, kot lahko prebereš na uradnem forumu.
Pa to, da rabiš 5 GB prostora za popravek, ki se nato nalaga pol ure je tudi malo huda.

zbogi ::

vredu vredu, jst ponavadi ne berem teh forumov, samo mi je pa zelo zanimivo, da so taki problemi, ker men igra laufa res odlično, ono chat okno pa itak, igram Single Player.
pa tisto z 5GB je res malo smešna, jst nisem še niti naložil popravka.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

samo mi je pa zelo zanimivo, da so taki problemi, ker men igra laufa res odlično

Saj ravno v tej je čar ali pa prekletstvo PCjev :D
Vsakemu nek program deluje malo drugača ali pa celo močno drugače. Tako sem se jaz čudil na začetku pri Gothic 3, ker na mojem računalniku dela hitreje od Obliviona in NWN2 in nisem nikjer opazil nikakršnih zatikanj o katreih se toliko govori na forumu in sem nastavitve nasatvil še precej višje od najvišjih in še vedno teče hitro in brez zatikanj.

Za NWN2 pa imam spet vse nastavitve na maximum in ker igra zahteva precej vrtenja kamere naokoli, da imaš vedno pregled nad bitkami je karkoli manj kot 30 slik/sek kar premalo.
Poleg tega je ozadje po katerem hodiš z svojo druščino v NWN2 popolnoma mrtvo. Nobene valovite trave in premikanja dreves nisem opazil. Vse izgleda kot narisano ozadje in ti se premikaš po tistem koridorju, ki ti je določen, zato res nevem od kje taka huda strojna zahtevnost.
Področja so čisto majhna in za vsako novo področje igra preide v LOADING ekran in gledaš črto, ki počasi leze do konca. Celo za vstop v vsako malo hiško je potrebno novo loadanje. Pri Gothicu se vse loada sproti, kar je seveda tudi vzrok, da se nekaterim včasih malo zatika.

Tako, da NWN2 zamerim, da me izgleda čisto nič bolje kot PRG igre izpred 5 let, pa kljub temu rabi za delovanje najhitrejše možne mašine trenutno. Za Gothic 3 človek razume, da je strojno zahtevna, saj je to trenutno daleč najlepša igra sploh, če nastavitve nastaviš dovolj visoko.

zbogi ::

men se drevesa pa trava zibajo v vetru :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

5pellfire ::

Kakšno pa je kaj upravljanje z sopotniki ki jih vzameš. A jim lahko spreminjaš class
ob level-upu ali grejo po čisto svoji (večinoma neumni) poti. Jaz sem si nekako takole
zamislil party

elf fighter/rogue/weapon master - glavni lik

in predvidoma tile sopotniki (in njihova kasnejša usmeritev):
dwarf fighter -> barbarian -> frenzied berzerker
wild elf druid -> ranger -> ???
thiefling rogue -> warlock
elf wizard -> fighter -> eldritch knight

zbogi ::

ja sopotnikov je kr velik, sicer so bolj en fighter, en rouge, en socr, en paladin, en druid, to do zdej in fighter je dwarf itak, druid je elf ipd
zdej kukr vem jim class ne moreš spreminjat, maš pa svobodno pot pri ostalih nastavitvah.

pa kolikor sem opazil je njihov sistem, oz avtomatski, tudi če uporabiš recomended kr soliden, rezultat je normalen link, ni neki zavožen al pa bedast.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

5pellfire ::

Katere pa so ostale nastavitve za sopotnike....skilli, feati ?...to da ne moreš spreminjat classa
sopotnikom je über glupo ...role playing my ass;(( ...npr. dwarf je običajno fighter (ali pa še
cleric je lahko) in bolj redko kaj drugega...je bil že v NWN1 dwarf monk....zdaj pa naj bi bil še
eden kolikor sem bral....bedno in debilno ...potem tudi prestige classe ne moreš za te sopotnike
izbrat ....torej upravljanje z liki ni na BG ravni:| :|

A se da kje dobit kompleten seznam sopotnikov ...po možnosti z njigovimi začetnimi in nadaljnimi
classi?

Lp,
Sašo

Izi ::

men se drevesa pa trava zibajo v vetru :D

Bom moral malo bolje pogledati :D Sploh nisem opazil.

Ja, class lahko spreminaš samo sebi. No v bistvu ga ne moreš spreminajti ampak lahko samo dodaš še drug class poleg že obstoječega za kar seveda dobiš določene kazni. Za prestižne classe pa moraš najprej izpolnjevati nekatere pogoje, ki so kar zahtevni, tako, da ti prestižni classi pridejo na vrsto lahko šele precej pozneje v igri.

Sopotnikom pa classa ne moreš spreminjati, lahko pa jim določaš vse ostalo kar se določa ob level up.
Ko se tebi dvigne level se tudi vsem ostalim, ki so trenutno v tvoji grupi.

Sploh še ne vem koliko je lahko grupa sploh velika. Trenutno smo štirje. Eden od sopotnikov umre že kmalu na začetku. Tako zahteva zgodba >:D . Eden te zapusti že na zažetku potovanja, ampak ni panike, teh sopotnikov je povsod dovolj.

Rabiš v bistvu samo enega Clerika, ki je verjetno najprimernejši za glavni karakter, ker je najbolj vsestranski. Nosi teške oklepe, vihti orožje in meče uroke vseh vrst pa še zdravi lahko vse po vrsti.
Portem je nujen en Sorcerer, ki lahko čara precej pogosteje kot ostali karakterji ima pa na razpolago precej malo čarovnij ampak če izbereš prave čarovnije postane najbolj destruktiven in vse pada okoli njega.
Potem pa je pametno imeti še enega Rougha, ki ti odpira skrinje in odstranjuje pasti.
Za kakšne hude in dolgotrajne bitke pa rabiš še enega Fighterja, ki prevzame vlogo tanka in je tu za vsak slučaj če vsi ostalo umrejo ob kakšnem nepričakovanem napadu.

Precej pazljivo je potrebno izbrati glavni karakter, ker kolikor vidim dosedaj se vsi ostali kar precej menjajo in te lahko kar nenadoma zapustijo, če tako zahteva zgodba ali pa če delaš napačne odločitve, te bodo določeni sopotniki zasovražili in potem je bolje, da se jih čim hitreje znebiš. So namreč vseh vrst, nekateri imajo radi, da delaš dobra dela nekateri pa bi radi vse pobili in pokradli in če ne delaš po njihovih željah. Zato moraš izbirati samo sopotnike, ki imajo podobna nagnjenja (lawfull, evil, ...) kot ti, drugače bo druščina hudo neučinkovita, ker te sopotniki ne bodo hoteli ubogati :D

Začel sem kot Sorcerer pa se ni obneslo, ker mora biti glavni karakter dovolj močan, da lahko preživi v ospredju druščine. Kakšen vodja pa si, če boš vedno v ozadju in te morajo vsi braniti in boš največkrat v nezavesti :D

Tako sem izbral Clerika, ki lahko vse postori čisto sam, tudi če ga vsi zapustijo. Tako se z nadgradno sopotnikov ni treba kaj dosti truditi, ker vedno najdeš kakšnega bolj primernega in starega vržeš iz druščine ali pa te celo sam zapusti.

zbogi ::

heh, jst igram main sorca, vedno, in mam samo dwarfa zraven pa kr gre, uglavnem tank sem pa jst tak sam, samo prave zaščite moreš met gor.
trenutno mam vedno mage armor, zdej že izpopolnjeno verzijo +6, tako da imam z vsemi itemi AC 24, potem Mirror Image ter Stoneskin in me lohk 4 ljudje tepejo pa se obrišejo pod nosom :D.
Aja pa Defensive Casting Mode pa Combat Casting moreš met, da ne dobijo nasprotniki dodatnega udarca na turn, sej zato je pa sorc za adv. playerje >:D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

PaX_MaN ::

men se drevesa pa trava zibajo v vetru :D

Trava se je že v enki.

zbogi ::

aja, pa če že nameravaš imeti sorcerja v ekipi, ga moreš skor nujno sam upravljat, ker AI je čist v k., dejansko sem probal še edno v ekipi pod AI, ker se mi ni dalo sam dveh upravljat in babnca casta samo mass dest. spelle, fireball pa clone of cold, dejansko sama istočasno pobije celo ekipo, za znort.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Zdej vidim, kje sem delal napako z Sorcerjem. Ker je pri njem izbira urokov omejena sem izbral samo napadalne uroke in iz ozadja je bil zelo učinkovit.
Ko pa se je vse skupaj sprevrglo v splošno klanje in je boj trajal predolgo je bil Sorcerer prvi, ki je ostal brez urokov in seveda takoj zatem nezavesten na tleh.
Obrambni uroki se mi niso zdeli kaj dosti učinkoviti, pa vidim da ni tako. Bom probal sedaj vse uložiti v obrambo pa da vidim, če bo potem postal "bad ass madafaka" :D

zbogi ::

sej ti pravim, rabiš
Mage Armor 1st lvl spell, traja do spanja (1ura na lvl)
Mirror Image, zelo uporaben 2nd lvl spell, dokler je aktiven ne boš dobil dmgja, trajanje omejeno, zato castaš pred bitko in recastaš takoj ko zgine
Stoneskin, 4lvl, obvezen isto kot Mage Armor, traja uro na lvl, torej castaš ko se zbudiš in mir.
zdej low lvl so uporabni še Ghost Image, Displacement ipd, samo jst uporabljam samo te ko sem ti naštel, pol z višjimi leveli dobiš močnejše različice istih spellov tak da ni panike.
maš pa tud par dodatnih spellov ki ti omogočajo dejansko dmg immuniti ala razne Mantle spelli in pa 9 lvl Absolute Immunity.
dobiš pa pol ko si Elite Chr še absolutni Armor +20 in pa abosluti dmg reduction (podobno kot stoneskin) ko si pa pol nedotakliv
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Izi ::

Še nekaj, da ne pozabim.
V nastavitvah je Violence level po dafaultu nastavljen na Off.
Ga je treba obvezno nastaviti na Full >:D
Da lahko potem gledate pravi bloodbath.

5pellfire ::

He he meni pa bolj ležijo melee caracterji...osebno mam najraje oz. največkrat igram kot
elven chaotic neutral fighter/rogue +weapon master v NWN...dual wielding short swords z
weapon finesse kot fighter me dovolj HP in AB da gre v boj, kot rogue lahko disabla trape
in odpira kište (žeparjenje ponavadi ignoriram) + sneak attack je v NWN zelo (celo pre)močan
+ kot rogue lahko uporabljam spell scrolle in wande ...za healing pa poskrbijo napoji, scrolli
ali medkiti....skratka one man army

Chaotic neutral pa zato ker je to free thinking lik, ki se lahko v sekundi odloči da mu nekdo ne
pače in mu naredi pohorsko kravato ...ali pa ga vdari po plečih in mu plača pir>:D >:D ...
(in mu naredi pohorsko kravato ko noče nazaj častit ....pi*da škrta)

mojsterleo ::

ne vem kje vi vidite da je igra hardversko tako zahtevna
imam 2500+,9800pro ter 1giga rama in v dveh urah igranja nisem opazil kakih posebnih problemov na srednjih detajlih (1024*)
tudi snemanje igre in nalaganje je cist spodobno hitro

je kdo morda opazil da so nekateri voice acterji isti kot v prejsnjih igrah ? (Bevil = Carth Onasi)
drugace pa se po mojem se najbolj splaca vzet kot playable char carovnika, npcje pa mas bojevnike, to pa zato ker je ai totalno glup, in ti z veseljem poslje carownika v melee kljub temu da ma poln spellbook urokov - vsaj pri bojevniku dilem ni saj bo itak vedno sel v melee

moti me se sesuvanje in tist glup crni kvadratek spodaj levo ki se ga ne da stran umaknit in sploh nima nobene funkcije

Tr0n ::

Dejstvo je, da bodo od sedaj naprej vse igre potrebovale vsaj 7. generacijo graficnih kartic in vse bolj pogosto bo recommended 2 GB rama.

Time to upgrade!

zbogi ::

porkamadona, kr en nov okn se mi je pojavu v log oknu, pa kje se je pa to našl, ej izi, a se je kej na onih forumih govoril kak to zadevo odstranit, ker me full moti
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

VidKo ::

zbogi, enkrat še ENTER pritisni, pa bi moralo okno zginit ;)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

zbogi ::

ja pa ne, maltene probal vse tipke v igri, vklučno z kombinacijami ctrl+
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

mojsterleo ::

tisto okno je znan problem, neuradna resitev pa je priblizno takale :

If anyone is having problems with that chat box being over your status box thing .. here is a workaround from the nwn2 forums.

Well, more of a hack than a fix, really. But it works. Mostly.

There are several problems with chat boxes floating around the forums. This "fix" deals only with the black box that sits on top of your history window, won't disappear when you hit enter (either one), won't resize, won't move, won't let you right-click on it, and the moveable mp window tweak won't work for you. Image here. (Stolen from Atraz's post.)

To "fix" it, find your NWN2 folder. Open UI\default\defaultchat.xml in Notepad.
On the "UIPane name..." line, you'll see x="ALIGN_CENTER".
Change "ALIGN_CENTER" to a value that's half your resolution width. If you're at 800x600, use x="400". If 1024x768, use x="512". Etc.
Save. (Make a backup first!)

Note that you MUST have your history window on the LEFT side of the screen. This "fix" pushes the chat box half a screen to the right. If your history window is already on the right, that pushes the chat box off-screen, and hitting enter will crash your game.

Provided your history window is on the left, the black box is now invisible until you stretch the history more than half a screen. Another side effect: If you hit enter and start typing, the text will appear right on the landscape.

It ain't much of a fix, but it's the best I can offer with my extremely limited programming and xml skills.

Let me know if this makes things better or worse.

zbogi ::

ej thx MojsterLeo, boljš kot nič, sam da zadeva zgine :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Longinus ::

Stvar je fantastična upam rečt da celo igra leta.
Igra je igralna na višjih nastavitvah tudi z 1gb , nima večjih bugov , deluje tekoče , ima zgodbo , dobro vzdušje .......
hm kaj še hočemo več .
Dobili smo vse kar pri gothic 3 nismo.


Lp

aja a se da nastavit mogoče hitrost vrtenja kamere okoli igralca ?
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

zbogi ::

pa maš tam v nastavitvah, čeprav max hitrost tud ni neki zadovoljiva
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818304389 (3807) oo7
»

The Elder Scrolls IV: Oblivion (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
30828688 (1227) oo7
»

Two Worlds II (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9310966 (6119) oo7
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837384 (30276) Izi
»

Glasovanje za naj naj

Oddelek: Igre
111741 (1417) mihakrt1

Več podobnih tem