» »

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Saladin ::

v Baldurju si prišel pred zmaja, zacastal time stop v time stopu v time stopu, umes castal pač ve živo, in potem je zmaj padel dol. Če si pred tem zacasal Image neki, so ti ostali še vsi spelli in jovo na novo.

Sej si z lopovom postavil pred bitko 7 pasti naokoli, ali pa si summonal 5 dev ali demonov,....
Skratka da se, ampak se moraš na to bitko zelo pripraviti, imeti pravilne spelle v pravem zaporedju, napitke,...

V Oblivionu ne vem, ampak če si like prej tako pripraviš, pričakujem da boš tudi tukaj lahko kakšne bosse z reltivno lahkoto ubil. Če ne drugega pa z napitki in scrolli.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

0r9h3us ::

Ja tisti topic sem pa gledal, in sem se samo smejal. Potemtakem veš da Oblivion ni preveč za take igralce, naj grejo raj nazaij igrat FallOut.

Namesto iskanja rožic in delanja napitkov, ker konec koncev men res ni da bi zdej tle delal napitke, napišeš v konzolo player.setav magicka 500 in smo rešli zadevo, špil postane prav igrabilen. Samo še vedno ne seže do kolen mojemu prejšnjemu liku, sneak lokostrelcu z heavy armorjem ki zna veselo čarat. Če si resni FRP igralec, a se ne zgroziš ob temle stavku.

In kr dost berem omenjeni forum in tud spremljal kakšni modi se delajo in zelo veliko je modov, ki popravljajo točno te stvari, katere sem omenil in še veliko drugih, torej so ljudje ki jih to moti, ki jih moti premalo magicke, kr skoz 1000 puščic zraven, leveling sistem, butasti questi, še bolj butaste nagrade po opravljenih questih, bedni itemi kot nagrade questov ipd ipd.

0r9h3us ::

Ja Baldur je imel veliko opcij, tud z Bardom se je dal zmaja nekak ubit :D.

A Bosi v Oblivonu, kak smeh, sej ti pravim da je eden težjih nasptronikov Imperial Guard.

Saladin ::

amo še vedno ne seže do kolen mojemu prejšnjemu liku, sneak lokostrelcu z heavy armorjem ki zna veselo čarat. Če si resni FRP igralec, a se ne zgroziš ob temle stavku.

ne, se ne.
V BG2 sem (razen paladina in berserkerja/barbariana) imel same kombinirane like v skupini (thief/mage, mage/cleric, archer/thief,...)
Pa še jezil sem se, ker nisem mogel skile mogel nabildad kombo likom do konca.
Če pa igraš solo, pa naj bi bila osnova vedno fighter ali vsaj lopov (da se izogneš spopadom), magija pa sekundarna.

A Bosi v Oblivonu, kak smeh, sej ti pravim da je eden težjih nasptronikov Imperial Guard.

OK, tukaj se tudi strinjam, da so zaribali. Pravkar sem ubil tistega Worm Kinga, pa je bil lažji od enega goblin warlocka ali dread wraigha.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

0r9h3us ::

V baldurju jst nikol nisem maral dual clas likov, sej ne rečem da niso uporabni, samo jst sem igral Sorcererja in to je to.
Za mele si vedno lahko mel kak summon, recimo Mord neki Sword je itak imba zadeva, ubije ga samo dispel, kar pa skor nobeden sovrag ni znal naredit. One tečne mindflayerje sem samo na tak način handlal, ker ko si prišel zraven si bil kr controled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 0r9h3us ()

Saladin ::

Med mindflayerje pošlješ warriorja z določeno zaščito (in kakšen neobčutljiv summon je tudi kul ali strupen oblak je tudi kul) pa nimajo za burek.

BOlje da neham, ker se bomo vse manj pogovarjali o Oblivionu :)

Skaratka, brez warriorja neč.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

rh^ ::

Bedno vprašanje: kako lahko kupim hišo?!

Vidim da piše nekje house for sale ampak kako naj jo kupim?

0r9h3us ::

V vsakem mestu maš koga, pri katerem kupiš hišo, ponavadi je to Count, Countess ali nekdo od njihovih pomočnikov.
V Anvilu je mal drugač, kjer en tipson prodaja svoj Manor in pa Imperial City, kjer moreš it v Imperial Office, v Market Districtu.

Saladin ::

Vprašanje:
A se lahko dobi celoten set Dremora orožij ali celo oklepa? Isto vprašanje za orkovska orožja, ker oklep že imam.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

0r9h3us ::

A ti misliš Deadric al prov Dremora orožja, za oboje maš tako celoten oklep, kot celoten nabor orožij. Za Orcish mislim pa da maš samo oklep, orožij mislim da ni.

0r9h3us ::

Sej sploh ne vem zakva rabiš, če si Ligh A, pol maš Glass, če si Heavy pa Deadric, pa še to ti povem, da itak Light bedarija, Heavy all the way, pa ni važn al si Mage, Thief, Runkl...

mojsterleo ::

A se lahko dobi celoten set Dremora orožij ali celo oklepa?


Rekel bi da ne, do sedaj mi je uspelo najti samo dremora shield, mace pa long sword. Itq je brez veze ker so noro težki in ne preveč učinkoviti.

Orcish pa obstaja kot cel set oklepa, dobiti pa se ga da ko si level 10 ali večji. Najdeš na marauderjih in ostalih ki nosijo težek oklep. Aja orcish orožij pa ni.

pa še to ti povem, da itak Light bedarija, Heavy all the way, pa ni važn al si Mage, Thief, Runkl...
Sploh ne, light armor je zelo dober če imaš low-str lik, ker heavy tehta veliko. Odvisno kako igraš, niso vsi frontline fighterji.

Polek tega se light armor izenači s heavy pri master levelu, je pa res da je heavy vedno trši in težje izgublja durabilnost (treba je manj popravljat).

Pa dobro je vedet da je armor rating itak omejen na 85, kar jaz recmo dosegam že z ebony opremo in enim fire shield efektom.

0r9h3us ::

MojsterLeo, Se da dobit celoten Dremora set, samo je brezvezen.
A ti povem da sem igral Mage, lokostrelca, z sneak, pa sem uporabljal Heavy Armor. Sicer na začetk je mal bedno, tam ko si nad 50, je pa čist isto kot Light. Samo da ti ga ni treba skoz popravljat. Pa kot mage maš spel Feather 250 in si na konju. Jst sem mel še on Deadric bootse, ko ti dajo 150 še zraven, tak da sem letel :D.

Saladin ::

Sej ne nosim Dremora orožja, ampak zbiram vse sete. Imam dremora claymore, longsword, heavy longbow in heavy shield. Malo povejte, kje ste jih našli ali če jih kdo prodaja.
Itak pa heavy armor all the way - sedaj nosim light, ker si hočem skill zboostat do konca.
Ima pa light veliko prednost, vsaj na začetku - veliko več tovora za prodajo lahko prenašaš. Sploh pride prav, ko tovoriš daedric artefacte iz obliviona ven.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

0r9h3us ::

na tle maš vse dremora iteme, ki so v igri, jst mislim da sem vse dremora iteme in vse dremora NPCje videl samo v Oblivionu, torej tam jih moreš iskat.
Dremora Bow
Dremora Claymore
Dremora Heavy Bow
Dremora Light Bow
Dremora Longsword
Dremora Mace

Dremora Barbed Arrow
Dremora Broadhead Arrow
Dremora Field Arrow

Dremora Caitiff Boots
Dremora Caitiff Cuirass
Dremora Caitiff Greaves
Dremora Caitiff Helmet
Dremora Caitiff Robe
Dremora Caitiff Shield
Dremora Churl Boots
Dremora Churl Cuirass
Dremora Churl Greaves
Dremora Churl Robe
Dremora Kynmarcher Boots
Dremora Kynmarcher Cuirass
Dremora Kynmarcher Greaves
Dremora Kynmarcher Helmet 2 verziji
Dremora Kynmarcher Robe
Dremora Kynreeve Boots
Dremora Kynreeve Cuirass
Dremora Kynreeve Greaves
Dremora Kynreeve Helmet 2 verziji
Dremora Kynreeve Robe
Dremora Kynreeve Shield 2 verziji
Dremora Kynval Boots
Dremora Kynval Cuirass
Dremora Kynval Greaves
Dremora Kynval Helmet
Dremora Kynval Robe
Dremora Markynaz Boots 2 verziji
Dremora Markynaz Cuirass 2 verziji
Dremora Markynaz Greaves 2 verziji
Dremora Markynaz Robe
Dremora Valkynaz Robe

Saladin ::

Waaa 8-O
še veliko dela me čaka
Morda ko Luck nabildam do 100 se bodo večkrat pojavljali.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

muzičar ::

H3h po več tedenskem igranju sem se vprašal ali nimam jaz nekje Claymor of Jolts... hja mam samo nima charge-a. Zanimam me kako/kje lahko recharge-am enhancet elmente. Po slovensko: kje in kako lahko vrnem moč elemetnom, ki imajo dodane uroke.

gfighter ::

Z polnimi soul gemi jih lahko rechargaš sam, ali pa plačaš enchanterju v Mage Guildu da to stori zate...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

muzičar ::

Sepravi so enchanterji v vseh Mages Guildih. Kako ujamem dušo? Po igračkarsko: kako trapam soul? Imam sigil stone iz Oblivion gate-a pri Bravil-u
in imam možnost da enchantam na nek item spell: soul trap for 10 sec (na orožje ga lahko dam in je potem on strike) - kaj dobim s tem?

mojsterleo ::

Za trapat soul rabiš pošastka, ustrezno močan soul gem (tipi duš so različni) ter urok soul trap ki ga semizdi lahko kupiš v imperial city market district nekje (med drugim). Zdaj ti imaš sigil stone k ima soul trap toraj rukni ta sigil na nek orožje in bo potem to orožje isto soul trap castalo na monsterje. Priporočam ti kak dagger za to ker ne tehta toliko in ga je lažje vlačiti okoli.

Edit: Soul trapaš potem tako da urok vržeš na monsterja in ga v času ko je ta aktivn na njem fentaš. Pol če imaš zadost močan soul gem v inventarju se ti bo ta avtomatsk napolnil. Če ga nimaš pa se ti bo itak izpisalo sporočilo "soul gem not strong enough"

Lepo imaš vse stvari razložene tule:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Encha...

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Spoiler:

Če si pa dovolj radoveden in delaš še stranske Queste boš naletel na meč, ki se imenuje Umbra. Zadeva omogoča soultrap vseh kreatur. Če pa zadevo kombiniraš še z soul gemom Azura star, ti nikoli ne bo več treba kupovati soultrap spellov in soul gemov :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Celeborn ::

Azura star meni noče shranit največjih duš. A je to prav?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

mojsterleo ::

Azura star lahko shranjuje največje duše ampak samo od monsterjev, human/dremora ne more (rabiš black soul gem kar pa azura ni).

frudi ::

Umbra meč je zanič... kaj ti pomaga 20s soultrap on strike, če je 1s soultrap on stirke čisto enako dober :)
raje si sam zraven dodaš še recimo weakness to fire 100 for 1s + fire damage 30 for 1s on stirke :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

R33D3M33R ::

Ja kakor za koga. Jaz namreč soultrap nisem znal uporabljati dokler nisem dobil Umbre. Kot orožje mi je čisto dovolj in z njim se da brez težav pobiti vse kreature. Žal je res bolj "švoh" meč, ampak kot pravim meni zadostuje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

M-XXXX ::

Kaj moras nardit pr uni misiji k moras najdt une 4 knjige. Mam vse. A moras zdj vse prebrat pa pogruntat kam moras it?? Help!

Furbo ::

Nazaj moras iti k uni coprnici v glavnem mestu. Saj ti vse lepo piše.. v oblivionu so pa res najbolj jasni questi dosedaj..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

SM ze nekj bil sm sm bil tako na hiter. Bom su se enkrat. Ampak se pa zlo dobr vid da je skor ista kot pirati s karibov.

muzičar ::

Uprašanjca:
1. Kje zaboga se nahajata scroll-a (ne spell-a ker nisem dober mage) za Damage Magicka on target in Fortify Magicka on target, ki jih rabim pri tistem quest-u za mages guild kjer sem v Ayelid rune in moram tisti pillar odpret.
2. Kje so še Grand Soul gem-i - rabim za vampire cure - imam že 4 ampak nikjer več jih ne morem kupiti, edino kar je lahko jih ukradem pri Chorrol mages guild-u kjer so trije v tisti skrinjici samo vsakič ko probavam se nekdo najde in me dobi.

To je to zaenkrat. Upam da mi bo kdo znal pomagat.

rovtarček ::

vse scrolle ki jih rabiš za on quest, maš v oni skrinji ki je zraven onga tipa ki ti prevaja.

Grand soul gemi se pojavljajo kukr jim paše, mislim da jih je samo 6 točno določenih. Itak vse uzameš v mage guildu, vse pokradeš, pač pejt tja ponoči, ker jih večina spi, če ne gre drugače pa uporab ivisibilizy. Če si neviden in uzameš/odkleneš kej, ti nobeden ne bo nič rekel, če tudi si potem spet viden :D
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Saladin ::

Grand Soulgemi se ti bodo pojavljali v zakladnicah na koncu stopnje ali ob težjih nasprotnikih. Veliko jih je tudi razmetanih po mage guildih, tudi določene trgovine jih imajo, še posebno, če lahko investiraš v njih z marechantile skillom. Niso tako redki, kot se sliši.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mojsterleo ::

Zakaj ti jih je treba krasti od mages guild sploh? Če si njihov član jih lahko kar tak vzameš in ti nobeden ne bo nič rekel.

muzičar ::

Ne ker imam mod da malo poveča realističnost. Sepravi zdaj sem Evoker in lahko vzamem samo poceni predmete. Gran soul gem pa to ni. Pa še štos je da so to v display case-u ki ima hard lock level.

The B ::

A se komu sanja kako se naheca Oblivion da dela na večjem refresh rate-u kot default. Men namreč dela na 75 Hz kar je velik premal...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

mojsterleo ::

The B - zaženi dxdiag aplikacijo in si nastavi refresh rate override

to prisili vse dx igre da laufajo v tem refreshu

problem rešen

The B ::

Tole sem probal pa ni delalo. Sploh pa piše da je to override za DirectDraw. Kakorkoli ni delalo. Še kakšna ideja?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

mojsterleo ::

The B - to je override za d3d

no - vsaj meni dela bp, tako kot tam nastavim tako potem delajo d3d aplikacije

LP

The B ::

Hmmm...
Torej:
start -> run -> dxdiag: v dxdiag oknu -> zavihek "More help" -> Click this button to override DirectDraw's refresh rate (for advanced users only): override(gumb)
To je vse kar sem našel na temo prepisa frekvenc. In ni delovalo. A sem kaj spregledal?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

mojsterleo ::

Težko kr tako rečem kaj je narobe da ti ta opcija ne prime ker do sedaj je še vsakemu kolegu delalo.

Poskusi še v driverjih aktivirat force refresh rate za d3d, vsaj za nvdio vem da ima to integrirano v driver, za ati pa nisem siguren (ker ne uporabljam ccc).

Ni videt da bi bila opcija za to kje v oblivion.ini datoteki...

rovtarček ::

ej B, kok za vraga pa ti veš, da ti v špilu osvežuje samo s 75HZ?
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

The B ::

Najprej vem ker monitor utripa in slika ni več čez cel zaslon. Potem pa pritisnem gumb za kalibracijo monitorja in tam piše 75 Hz. Ko igro zaprem piše spet 100 Hz in slika je normalna. Vse to seveda pri enaki resoluciji.

Ini datoteko sem že pregledal in po internetu pobrskal pa ni odgovora. Mogoče zato ker večina uporablja LCD zaslone?

75 pa je še vedno premalo.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

rovtarček ::

s koliko FPSji ti pa teče igra?
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

The B ::

Nimam pojma. A obstaja kakšen vgrajen števec frejmov? Dela v glavnem tekoče. Kar tudi mora: 7900 GT, 3200+@2800, ram na 230 2-2-2-7...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

rovtarček ::

maš en ukaz za konzolo, drugač pa uporabi fraps.
Jst ti kr povem, da ti z izjemo nekaterih zaprtih delov, spil ne bo laufal z 75FPS, razen če imaš vse efekte izklopljene, odzun boš mel okol 40, če maš far view on, če nimaš, je pa tak brezveze spilat. Torej ti 75 Hz čist nič ne nuca, ker ti bo komp narisal v večini primerov 40 frejmov v sekundi in je čist vseen če ti pa ekran nariše 100.
Drugače pa si preberi TweakGuide zihr not piše refresh overide ipd fore.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

ank ::

V konzoli vtipkaj tdt pa ti bo kazalo FPS.

The B ::

Kaj ma veze FPS pri frekvenci osveževanja monitorja? Tudi če bi špil delal z 20 frejmi/sekundo bi pri 75 Hz monito utripal. Enako če bi špil delal pri 100 FPS.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

mojsterleo ::

Zgodovina sprememb…

Camalotz ::

A se da kje videt, koliko je dejansko kako orožje močno, ali pa, koliko je dejansko kak oklep odporen?
Ker dosedaj vsa orožja, ki sem jih videl, so imela neko cifro 1-5, oklepi podobno.
Koliko "demidža dila" kaka stvar, to me zanima.

mojsterleo ::

Camalotz - to kar vidiš pri orožjih to je "demidž", ker se številka veča neposredno s tvojim skilom oz. strength/agility

pri oklepu pa številka pomeni damage resistance (npr armor rating 15 pomeni 15% damage resistance) - isto ko npr. shield čarobni efekt

Camalotz ::

Ja, to glede oklepa sem vedel.

Ampak to z orožjem pa: če mam v rokah npr. en pipec ki ima pri mojih skillz 1 dmg,bi moral
nasprotnika, ki ima 80HP vsaj 80x štihnt, raje malo večkrat, če ma še oklep pa kak drug
damage reduction. A to tako dela??

Vmes sem našel tole stran.
So navedena vsa orožja, pa njihovi dmg-ji, pa formula po kateri se računa, kaj char
lahko naredi. Zanimalo me je, če se da kje direktno v igri videt te navedene base
dmg-je orožja. No ja, najbrž ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818302095 (1513) oo7
»

Two Worlds II (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9310860 (6013) oo7
»

Gothic 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43042208 (21456) Lonsarg
»

Risen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1399859 (6263) Lonsarg
»

Neverwinter Nights 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1478679 (6182) Alpheus

Več podobnih tem