» »

SMS sporočilo v preteklost

SMS sporočilo v preteklost

Stajerc ::

[edit - odstranjen obširni del, ki govori o veleumnosti in nima nobene veze z vprašanjem]

Kako naj pošljem (ne človeka, tank ali raco) ampak preprosto SMS sporočilo v preteklost.

Torej recimo danes da pošljem na telefonsko številko od nekoga in bom vedel da je prejel to sporočilo recimo v petek pred 2 dnevoma ob 13 00 uri.

Torej da slišim vaše predloge in vso vašo znanje na delu. In ne pozabite gre le za SMS sporočilo ne pa za kako veliko stvar katero ste že dognali in nam kot tako z takšno zagotovostjo nam jo razložili.
Have a nice day.

PaX_MaN ::

Če hočeš nekaj poslat v preteklost, je IMHO čisto irrelevantno kaj tisto nekaj je.
Razlike so pomoje le v količini energije, ki jo rabiš, da to narediš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Stajerc ::

s tem se ne strinjam namreč ker če pogledaš sms to sploh ni materija in naj bi bilo lažje pomoje.

Tako da treba se bo bolj potruditi in ne bom se oglašal dokler nebo kdo kake rekel vredne razmisleka.

Bi pa rabil to čim prej da pošlem tak da si le vzemte čas za razmislek pa gremo probat.
Have a nice day.

PaX_MaN ::

Torej se SMS sporočilo, ko ga pošlješ s svojega mobilnika, misteriozno iz kr' nekje pojavi v mobilniku prejemnika?

Fizikalko ::

Štajerc: Joj, kako smo vzvišeni, ko bi vsaj imel razlog za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

ne saj nisem vzvišen rad bi pač da ljudje prej razmislijo ko napipšejo samo to. Da je ta distanca in nič drugega.
Have a nice day.

snow ::

Prav. Dobiva se včeraj in ti bova poslala sms, ki ga boš prejel predvčerajšnjim v njem pa bo pisalo: "Tistega včeraj ne naredi znova!" :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Stajerc ::

Ja da naredi časovni zamik. Nič misterioznega ampak da se pač pošlje zdaj pojavi pa se par dni nazaj.

Začetek in konec sta znana to pot vmes kako bi vzpostavili da bi ta signal potoval v času dejansko nazaj.
Have a nice day.

5er--> ::

Pelji z letalom čez kakšen Pacifik (samo da za dovolj spremeniš časovni pas, no...) in od tam pošiljaj sporočila.

root987 ::

Ti bi dejansko rad SMS poslal v preteklost ali bi rad samo ponaredil datum in uro ko si poslal sporočilo? Torej da bi pošiljatelj mislil da si ti poslal SMS pred 2 dnevoma a je sporočilo prišlo šele sedaj (zaradi "tehničnih motenj")?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Stajerc ::

Ja samo to je pač trik in ne dejansko potovanje v času saj ti pasovi časovni so pač ena človeška pogrutavščina in ko potuješ preko njih dejanko ne potuješ v času tako kot jaz mislim.

Jaz govorim o dejanskem skoku nazaj. In dejansko da je stvar olajšana ne gre za materijo ampak za neko valovanje pač, signal oziroma sms sporočilo. Tako da tudi nevem kake energije potrebne za to odpadejo ali pač?
Have a nice day.

Stajerc ::

Ja dejansko bi rad sms poslal 2 dni nazaj.
Have a nice day.

bad_dog ::

Čisto irelavantno je ali pošiljaš energijo ali materijo. Že od 1905 vemo, daje to v bistvu ena in ista stvar, tako da če ti uspe poslati energijo, ti bo v doglednem času uspelo tudi z materijo. Kako pa to izvesti, je pa že druga pesem. Sicer verjamem, da je možno potovanje v preteklost, ne verjamem pa da bo ta privilegij kdajkoli v rokah človeka. Drugače povedano človeku ne bo dano (ni dano) da bi spreminjal preteklost - karkoli si že naj to bi bilo.

BluPhenix ::

Kličeš na mobitel in jim težiš, da spremenijo timestamp SMSa. Možnost da ti bodo ugodili je sicer majhna, ampak še vedno večja od te, da bi lahko resno poslal nazaj v čas SMS.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Matev ::

Recimo en dan se kaniš odpraviti na morje.

Se vsedeš v avto in odpelješ.

Z morja pošlješ sporočilo, ki se glasi nakako tako: Skrij mi ključe od avtomobila tako da se ne bom mogel odprati na morje.

Sporočilo pošlješ dva dni v preteklost ter ti sprejemnik res skrije ključe, da se ne moreš (nisi mogel) odpraviti na morje.



Nagradnih vprašanj za milijon evrov je tu kar veliko...

Matev ::

praktična raba te zavede bi bila lahko naslednja:

Danes dobim sporočilo iz prihodnosti od mene/sebe osebno ki mi/si sporočim katere številke na lotu bodo zadela.

M@73Y ::

enostavno. za pošiljanje v preteklost pošli kolega v ameriko, za pošiljanje v prihodnost pa v azijo. Preverjeno deluje ampak samo v razmaku +/- 12ur. Seveda zaradi časovni pasov.
Lep pozdrav.
..jump into psytrance tunnel..

jest10 ::

M@73Y: Ne bluzi no. Ja v prihodnost/preteklost glede na uro. Še vedno pa je to čisto obična sedanjost.

TESKAn ::

Če lahko pošlješ SMS, si lahko tudi email. In zakaj si ne bi v emailu poslal načrte za en tak 'personal time machine'? Ali pa načrte za teleporter? Ko enkrat te načrte imaš, ti pa ni problem jih poslat samemu sebi nazaj. Torej jaz danes dobim načrte za časovni stroj, ga v enem letu naredim in si čez leto in en dan pošljem načrte v preteklost. Torej ČE bi bilo možno potovat skozi čas, mi ne bi bilo treba vedet ama popolnoma nič o tem, kako zadeva deluje, enostavno bi dobil načrte od samega sebe in bi jih lahko potem, ko bi prišel tisto leto v prihodnost 'the good'ol fashion way', enostavno poslal samemu sebi.
Pa ne samo načrte za časovni stroj. Za karkoli. Tudi recimo napravico, s katero bi se lahko sprehajal med paralelnimi vesolji, če bo kdo to zdej potegnil ven.

In konec tega razmišljanja, KER zelo očitno jaz nimam ne časovnega stroja, ne kake druge zanimive napravice, je potovanje skozi čas nemogoče. Če je to zaradi narave vesolja ali pa zato, ker je nekdo že pred mano ugotoviil to in ima zdaj še napravico, ki drugim preprečuje potovanje skozi čas, je povsem irelevantno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gzibret ::

Še moj odgovor:

Pokliči na Mobitel (ali pa Simobil), jim reči, naj prestavijo sistemsko uro 2 dni nazaj, pošlji SMS in jim povej, da lahko rpestavijo sistemsko uro nazaj, kot je bila.

Sporočilo sicer ne bo poslano v preteklost, bo pa vsaj izgledalo tako :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

AndrejS ::

Če bi vedel kako poslati sporočilo 2 dni nazaj bi začel igrati LOTO >:D

Matev ::

andrejs beri moj odgovor par postov višje

#000000 ::

Ka so v polju spet počitnice.

;-) ::

Pa vi niste normalni!

Impossible mission

bobby ::

zanimivo

hm v bistu je tko da če si sam sebi pošlješ (govorim vse v teoriji) sms iz prihodnosti v preteklos tpotem tle pride do časovnega paradoxa.
zakja: zato ker če si sedaj nekaj pošlješ v preteklost in bi v preteklosti so sprejel, bi od tiste točke v preteklosti skočil na drugo časovno premico in dejansko 2 dni kasneje nebi bil na isti točki ampak na drugi. in tle pride do časovnega paradoxa.

čas se ti v teoriji "zacikla" oz ti bi ga mogu znat zaciklat ampak potem bi tudi ti obstal v njem.

to so zadeve za razmišljat ob 3pirih naprej. zadeva je iz teoretičnega stališča zanimiva ampak te tukaj ovira meja čas/prostor.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Luka Percic ::

Zakaj časovni stroj ni možen?
Ker nas nihče ni prišel rešit iz tega (iz njihovega gledišča) kamenodobnega življenja.

noraguta ::

prvi dan pošlješ sms sporočilo z znano vsebino , čez dva dni pošlješ sms z enako vsebino. in veš da je prejemnid dobil vsebino že pred dvema dnevoma. informacijsko nisi naredil nič je pa zadovoljeno pogojem o pošiljanu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BigWhale ::

En telefon das na vlak, vlak pozenes naprej z 0.9c

Pocakas dva dni posljes SMS in za unga na vlaku bo preteklo sele nekaj sekund... Ce gre dost hitr... ;)

Easier than eating pancakes...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MeGreat ::

Aha, samo signal pomoje nikoli ne bi ujel 0.9 svetlobne hitrosti :)

Thomas ::

> Aha, samo signal pomoje nikoli ne bi ujel 0.9 svetlobne hitrosti :)

Narobe. Seveda bi.

Drugače pa, TESKAn je dobro povedal kako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MeGreat ::

A ne potuje ta signal malo hitreje kot zvok?
Nekje sem bral, da če bi bilo potovanje skozi čas omogočeno, bi ob vsaki spremembi dogodkov nastalo novo vzporedno vesolje, kjer se je zgodilo to..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Thomas ::

SMS potuje s svetlobno hitrostjo. No, vsaj kadar potuje. Ko ne čaka v kakšni vrsti v računalnikih mobilnega operaterja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kunigunda ::

In okoli nas je vakum thomas...

Thomas ::

> In okoli nas je vakum thomas...

Tako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kunigunda ::

Glede na to, da zna SMS center tudi nastavljati uro telefonom, ni vrag, da bi s kaksnim binarnim crapom znal prefrigati naslovnikov telefon :)

Se mal iz googla:

Kaj je SMS
Struktura SMS-a
Cajt v SMS-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

koyotee ::

Ko boste pogruntal povejte še men...
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

iNooby ::

pa meni
Haters gonna hate...

y00r3 ::

Ko boš dobil SMS iz prihodnosti boš vedel, da ti bo čez dva dni kapnilo kako to narediti. Če pa komu uspe naj mi pove kako da bom začel igrat igre na srečo.

Tic ::

Stajerc: Karte na mizo!
persona civitas ;>

OSA ::

Stajerc: kaj si zadet?
lp OSA

Stajerc ::

Če sem zadet? Tudi če sem vrjetno bistveno majn kot ti. Že po definiciji bi rekel. Razlago poišči sam pri sebi.

Torej jaz sem postavil čisto znanstveno vprašanje in kako ta problem prenesti v prakso s tem ko se je tem postavila tema v ložo pa je tako postala predmet razprave ljudi z razumevanjem vprašanja na nivoju enega odgovora nad tem.

Tako da ob prebiranju odgovorov nisem prebral nič kaj novega praktičnega in za razmislek.

Sem pač vprašal če je kdo razmišljal o samem času kaj več da se bo malo razpisal. Ker odgovori v smislu da pošlješ sms na drugi konec sveta in si tako prelisičil čas res ampak res niso najbolj primerni za moj problem.
Have a nice day.

Stajerc ::

Očitno se je pa to zgodilo ravno zato ker sedaj vidim da ste odstranili moj mali govor. Tako imenovani veleumni govor.

V bistvu to je tako delo lahko samo veleuma?

Edit: Veleumni govor je bil spisan prav za to če še ni komu jasno da se tema prehitro ne izrodi. Ker to je neka tendenca na Takšnih in Drugačnih forumh.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Roadkill ::

Nihče ti noče pomagat, ker ti ni pomoči.

Že sama osnova tvojega problema je višek nesmisla.
Praviš, da SMS ni materija in tako onemogočiš kakršnokoli razumno debato.
Ü

stock ::

Štajerc kot si že prej reku, če je kdo že razmislju o tem... seveda so/smo usi... verjetno kr velikrat pa zato nismo šli kle nekih tem delat na katere vemo odgovore...pa tud če bi kdo vedu, mislš da bi ti povedu???

Drugac pa recimo... moje razmisljanje... Če že, potem čas obvlada samo en in edini nekdo in če ga ga obvlada totalno. Kljub temu pa si nebi posiljau sms-ov.. Enostavno ko bi biu nekje bi si nekaj zapomniu in nato prevrteu cas nazaj z vedenjem kaj bi se lahko zgodilo (recimo). Kr ce bi jst dons dubi Loto stevilke po sms-u in se jutri valjau u denarju , mislis da bi si jih pojutrišnem seu pošiljat -zanalas ne! -sj že mam dnar, ane??? :\

LP

y00r3 ::

Sam potem pa nebi poslal SMS-a in bi spremenil zgodovino in nikoli nebi dobil tistega srečnega SMS-a. In tako bi bil še naprej brez denarja.

Matev ::

Če danes pošlješ sms sporočilo v preteklost samemu sebi;

ali lahko potem rečeš A ali B ?

A: Sporočila v času pošiljanja še nisem prejel (kar je sicer res ,če ga šele pošiljaš in ga nisi še prejel - recimo, da si ravno izumil postopek).

B: Sporočilo sem že prejel in v tistem hipu ko ga pošiljam že vem njegovo vsebino (kar je tudi res, ker si ga pač prejel pred dvemi dnevi).


Sedaj pa vprašanje: Kako je možno, ko pošiljaš sporočilo ga hkrati že imaš in hkrati ga nimaš.

Je možno, da ko enkrat sporočilo dobiš ga pošlješ čez dva dni malenkost spremenjenega... kaj si potem dobil staro ali novo sporočilo ali obe hkrati?

paradoks ...

iNooby ::

Enostavno, pošleš ga kolegu v Bosno, tam so 100 let zadi
pa maš
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

Self-Defence ::

Prvo, prav lepo da je spet nekaj zanimivega za prebrat in premislit. Zelo dobra tema Stajerc. :)
Samo to kar je rekel Matev o paradoksu je popolnoma res. Če bi si lahko poslal sporočilo v preteklost bi ga vrjetno do sedaj že prejel in bi ob pošiljanju tudi vedel njegovo vsebino, ker si ga že prejel. Če pa neveš vsebine ga pa očitno nisi poslal. Je pa še drug paradoks tukaj, če si pošljem sms iz prihodnosti v preteklost lahko s tem novim dodatkom v zgodovino vplivam na svojo odločitev o pošiljanju smsa, kar lahko privede do tega da ga v resnici sploh ne pošljem. Ali sem ga potem res poslal in stem pozročil da ga v resnici nisem ali ga sploh nisem poslal. Tretji pa je(mislim da je nekdo že napisal nekaj v tem stilu) če trenutno ne znam poslati smsa v preteklost še ne pomeni da ga v prihodnosti ne bom znal, kar pomeni da se lahko v tem trenutku odločim da ko bom znal poslati sms v preteklost si ga bom poslal tako da ga bom prejel čez natančno čez 2 min. Samo če smsa ne dobim to potem pomeni da nikoli nisem porguntal kako ga poslati v preteklost.
Kar nekako če poskušaš logično razmislit o zadevi(seveda ne trdim da to 100% drži ker je lahko že sama zasnova za našo logiko popolnoma napačna ali pa tudi ne) ugotoviš da, "potovanje" nazaj v čas bodisi v obliki smsa(energija) ali pa v obliki človeka(materije oz. tudi energija) ni mogoča, ker s tem spremeniš prihodnost in uplivaš na svojo odločitev za ta podvig in paradoks se zopet prične.

Druga zgodba bi morda bila, če bi poskušal nekaj npr. sms poslati v prihodnost. Torej v nek čas/dogodek ki se še ni zgodil(če gledamo da je prihodnost vsak hip ki se bo zgodil za tem). Torej morda je potem mogoče, razen če zadevo pogledamo spet iz drugega stališča in rečemo da tudi v prihodnost ne bomo mogli poslati smsa, ker smo že tako ali tako v preteklosti in se je prihodnost že zgodila(tako kot sedanjost) samo doživeli jo še nismo. Kar spet pomeni da si sms lahko pošljemo v prihodnost in imamo spet nek čuden paradiks.

V glavnem at the end "the grandfather paradox" wins again. Čeprav so to zelo zanimive teme si lahko ure in ure razbijaš glavo ob zid in ne najdeš pravilnega odgovora, ker ga vsaj zaenkrat še očitno ni(vprašanje če sploh kdaj bo v našem vesolju, ampak to je že drugo). :)

LP

Thomas ::

> si lahko ure in ure razbijaš glavo ob zid in ne najdeš pravilnega odgovora

Enim nm je hitro jasno, da smsanje v preteklost ne gre. V prihodnost pa gre. Sms potuje lepo s stabo s hitrostjo 24h na dan v bodočnost.

No, to ti je tudi jasno, da SMSa v 1990 ne boš poslal, ker ga noben ne more sprejet. Že zato ne. Da ga boš pa poslal v leto 2000 pa tudi ne gre. Ker ni nikogar, ki bi leta 2000 prejel kakšen SMS iz leta 2006.

Morda boš leta 2007 prejel SMS iz leta 2010. Povej, če boš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

To vidis! Jaz sem preprican, da si bom poslal SMS takrat, ko bo primeren trenutek zato... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sms ni prišel do naslovnika?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4013231 (11757) kunigunda
»

Potovanje v preteklost (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
718864 (7502) Pyr0Beast
»

SMS Poštar v3.0 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
45071002 (27597) DJ Beat
»

Časovni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
827418 (5575) Nejc Pintar
»

Casovni stroj...jeseni 2002 :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
796314 (4836) Thomas

Več podobnih tem