» »

Slovenski nogomet

Slovenski nogomet

1 2
3
4 5

roba87 ::

Ne govorim da bi igrali v njihovi ligi. To je nemogoče. Vendar pa tekme če imaš podporo iz domače tribune tak ko je Maribor imel proti VillaRealu pa lahko premagamo tudi zelo dobre evropske ekipe.

Mati ::

Hehe,
zgleda da ste veliki poznavalci nogometa, da veste v katerih ligah bi Maribor lahko igral. Jaz nimam blage veze, kje bi lahko Olimpija igrala v košarka, ker mi dol visi za košarko....

SmeskoSnezak ::

A bi nehali vi z vašim subjektivizmom?

Ker vam že pri uhah vun leze, tak ste subjektivni ...

Če bi kdo bral moje poste, bi že zdavnaj ugotovil, da je zdaj bolj bogo pr nas kar se tiče nogometa. Vse smo(sem) že napisali in ni nič kaj dodati. In če nogomet ne bi bil taki "jaki" šport za Slovence, ne bi odprli te teme. Razumete?

(ziher ne)

Če bi radi o NK MB govorili, pa lahko greste tud na njihov forum navijače vprašat. :P
@ Pusti soncu v srce... @

roba87 ::

Se bomo pogovarjali o nogometu takrat ko bodo fuknili zavrla in ostale gnoje.

T-h-o-r ::

to se 100%strinjam

samo kaj ko so zahovič, pavlin in podobni enaki gnoji :'(

Mati ::

Kako pa veš, če se še niso imeli prilike sploh izkazat?

Super Sonic ::

sixkiller - naš najboljši prvoligašli klub (recimo Domžale) lahko odigra eno, če so igralci na dopingu, mogoče dve vrhunski tekmi proti vrhunskim moštvom, kjer bi lahko bili konkurenčni. Glede na to, da sezona traja več kot eno tekmo, bi dobivali po nekih dveh, treh mescih rokometne izide. Dokaz imaš na dlani, saj nobeno naše nogometno moštvo ne zmore v Evropo, pa če tudi igralci umrejo na igrišču. V tem se mi zdi glavna razlika med našim in tujim (vrhunskim) nogometom. Tam držijo formo mnogo, mnogo dlje, pa tudi samo znanje in dojemanje igre je na nekaj višjem nivoju.

SmeskoSnezak - imamo odprto temu tudi o šahu. Torej je tudi šah tak jaki "šport" pri nas?

Mati - imamo precej lepo izkušnjo v B. Oblaku. Dober nogometaš, povprečen (slab) selektor. Vsi tile fantje zlate generacije niso šli v šolo na kakšno izobraževanje. Niti v naši ligi se niso sprobali. Torej te vprašam; Do you feel lucky? Ker namreč jaz gemblal ne bi več. Rabimo sistem, rabimo izobražene ljudi s karakterjem in rabimo denar.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

1. Domžale četudi so trenutno vodilne v ligi, še zdaleč ni so naš najboljši klub!

2. Kako ne morejo igrati dveh tekem z evropskimi ekipami? Kako je Maribor izločil Villareal? Kako je Maribor nadigral Partizan in nesrečno izpadel? Slo fuzbal ni tako slab, kot ga želiš predstavit, je pa res, da se ne more meriti z nemškim, angleškim, španskim itd. nogometom.
Lahko pa se z avstrijskim, hrvaškim, madžarskim itd...in to je ok!

3. Dejstvo je, da če nogomet nebi bil šport št. 1, se nebi tukaj prepirali o njem. Pusti ti zaj šah in ruleto iz igre, ker to niso športi.

4. Zlatko Zahovič ima opravljeno trenersko šolo in lahko vodi Benfico, Porto ali Bayern. Le Pesnice ne sme vodit, ker ima NZS svoja pravila okoli tega.

Super Sonic ::

1. Mati, vem da živiš za NK Maribor, zato če ti bo kaj lažje pri srcu - Maribor je najboljši nogometni klub v Sloveniji. Happy?

2. Jah tisto žalost proti Partizanu sem uspel celo pogledati na tv-ju. Ne vem sicer kako vidijo te stvari fanatiki, ampak iz perspektiva nevtralne osebe, je stvar zgledala konkretno slabo. Partizan je, kadar si je to zaželel, dobesedno zabil gol. In še nekaj. V tej točki, si negiral samega sebe in povedal paradoks. Po eni strani se ti zdimo kandidati za neka prvenstva in super lige, po drugi strani pa naš nogomet tretiraš za enako močnega kot avstrijskega in madžarskega. Zdej glede na to, da to niso neke jake nogometne nacije, te sprašujem, kaj bi sploh rad od nas? Jaz sem prepričan, da v trenutni formi naša reprezentanca lahko premaga, z Oblakom in Zavrlom na čelu, obe reprezentanci. Enako je s klubi. No zraven pa še povej, če se ti zdi, da "pašejo" Hrvaška, Slovenija, Avstrija in Madžarska v isti nogometni boben?

3. Če je to kakršen koli argument ali dokaz, potem je nogomet pri nas rešen! (ava)

4. Jah Zlatko naj ima kar koli hoče, ampak tiste njegove izjave s pomočjo njegovih dveh zvezkov, mi nekako ne sedejo v uho. Sicer pa takole: Zlatko rabi čas (tako kot vsak človek) in bo že še pokazal, če je sposoben narediti kariero kot trener. Nikakor pa mu na prvi "šus" ne gre "podariti" naše reprezentance - moje osebno mnenje. Tudi ljudje okoli njega in Zlato sam, se strinjajo, da imajo boljše rešitve, kot je Zlatko (ali on sam) - Durovski, Pinin, Praško,...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

1. Ne da sem happy, tako pač je. Ne moreš govorit, da so Domžale najboljši klub, če še nikoli niso bile prvak, nikoli niti pokalni prvak, skratka klub brez zgodovine, klub brez trofej in navsezadnje najpomembnejše klub brez navijačev.

2. Ja zato pa je Partizan napredoval z 3 : 2. Na povratni tekmi je Maribor (z najmlajšo ekipo v ligi) dobesedno mlel Partizana klik. Je pač bila sreča na Partizanovi strani, jebiga. Se zgodi. Ej, če ti je fuzbal taka beda za spremljat, zakaj si potem gledal tekmo po TV :D . Norčuješ se iz samega sebe!

3. Ni dokaz, je pa precej merodejno dejstvo. Zakaj se ne prepiramo nikoli o košarko, rokometu in podobnih športih? Zato, ker vsem dol visi za te športe, zakaj neki bi se prepirali?

4. Lahko ti že zdaj povem, da leta 2008 itak Katanec prevzema repko, tako da ni tu zdaj neke panike okoli selektorja. Menim pa, da si Oblak ne zasluži voditi ekipe, katere dobesedno vedno graja v medijih, da niso dovolj hitri, dobri, prodorni, bla bla bla. A prekleti osel pusti Lavriča in Šukala, da smrdita na klopi. Preglja pa sploh povoha ne, ki je doktor za Ačimoviča, ki še komaj dvigne nogo po 10 minutah teka.
To je iz Oblakove strani eno navadno iskanje alibijev. Tvoj prijateljček Zavrl, bi pa že takrat moral odstopiti, ko je Slovenijo razdelil na zahod in vzhod, ter ko je denar namenjen za mladinske pogone in infrastrukturo (1.250.000 EUR od Uefe) porabil za svoje MNZ, sodnike ter NZS (sebe).
Vse te finančne malhinacije bodo razkrite čez 14 dni. Najmanj kar je bi se pujs moral vsest za rešetke za kakšno leto.
Aja še nekaj. Kdo pa je rekel, da bi Zlatko bil selektor? Zahtevam samo menjave na NZS, mi je pa vseeno kdo postane predsednik, selektor ali fizioterapevt.

Super Sonic ::

1. Baziraš na trenutni formi. Še par tednov nazaj je Maribor izgubil proti Primorju. Torej glede na to, da se trenutna forma usklajuje na lestvici, kjer je Maribor kar zadaj, imaš pogumno mnenje. Ampak fanatike gre razumeti, ker najbrž pri vas šteje tudi vseh 15 sezon prej. :D

2. Jah tiste krče na koncu povratne tekme, ki so jih imeli igralci Maribora, sem verjetno videl samo jaz. :) Sicer pa ja - Partizan je odigral samo toliko, kot je moral. Sigurno je imel prestavo več. Poleg tega, je imel srečo predvsem Maribor in sicer na prvi tekmi, ko so iz edinega (proti) napada zadeli. Partizan bi tisto tekmo z lahkoto dobil 3 ali 4 :0. Pa je ni.

3.Jao. Zaradi takšnih izjav me počasi mineva vse skupaj. Ni res kar si napisal. Slo-tech ponuja iskanje, zato išči.

4. Poglej Mati, glede na analizo dogajanja v reprezentanci, te spodbujam, da se ponudiš kot selektor. S tvojim mišljenjem in genialnimi premiki v sami reprezentanci nam uvrstitev na evropsko prvenstvo zagotovo ne uide! Simple! V glavnem - imaš moj glas.

"Tvoj prijateljček Zavrl"
No, ko boš pa tule našel post, kjer osebno Zavrla podpiram in nisem za njegov odstop, bova pa še kakšno rekla. Do takrat pa, prosim, ne laži.

Poleg tega nisi odgovoril na čisto lepo zastavljeno vprašanje: "No zraven pa še povej, če se ti zdi, da "pašejo" Hrvaška, Slovenija, Avstrija in Madžarska v isti nogometni boben?"
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SmeskoSnezak ::

Ti bom jaz odgovoril.

Totalno pašejo.

Zdaj pa jaz tebe nekaj vprašam. V keri "bobn" pa bi te ti nas dal?!? :\
@ Pusti soncu v srce... @

Super Sonic ::

"Zdaj pa jaz tebe nekaj vprašam. V keri "bobn" pa bi te ti nas dal?!?"

Jah tri pašejo v isti boben, ena pa ne. Jaz bi Hrvaško vzel ven in jo dal v en drug (boljši) boben.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SmeskoSnezak ::

Sonic, brez zamere, ampak imaš zares smešne komentarje.
@ Pusti soncu v srce... @

roba87 ::

To, da imajo igralci krče po tekmi je pohvalno, saj se vidi da so se zares borili in ne vidim nič slabega v tem.

Super Sonic ::

Smeško - neumno vprašanje. neumen odgovor ali če češ, smešno vprašnje, smešen odgovor.

sixkiller - krč je samo znak, da igralec ne zmore več in da je svoje telo pregnal čez limit. Ob takšni kvaliteti igre, ki se je igrala takrat, je bilo to žalostno. Sicer je pa to subjektivno mnenje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

To je pač tvoje subjektivno mnenje, ki kaj malo šteje.

Maribor je res izgubil proti Primorju 3 : 2, nisi pa verjetno videl, kako je Maribor zmlel v prah to isto Primorje 2 dni nazaj.
Podobno se bo jutri zgodilo na prvenstveni tekmi spet proti Primorju. Le da bo tokrat Primorje igralo totalni bunker in bo Maribor zmagal 1 ali 2 : 0!

Glede tistih bobnov, ti naj povem, da te štiri reprezentance totalno pašejo v boben. Enkrat ena iztopi, drugič drugi, ponavadi pa na večjih tekmovanjih nobena od teh reprezentanc nima šans za odmevnejši dosežek. Pravtako klubsko, noben klub iz teh držav ne more postat zmagovalec lige prvakov. Težko se že prebijejo skozi predkola (poglej si letos, mislim, da noben klub več ne sodeluje v evropskih pokalih), med prvimi so pa izpadli prav hrvaški klubi. Le Dinamo se je nekaj boril, pa ga je potem precej slab Auxerre deklasiral s petardo!

Pravtako vidim, da si zelo slabo spremljal tekmo med Mariborom in Partizanom. Pač tvoje subjektivno mnenje, ki pa še enkrat poudarjam kaj malo šteje. Villareala pa verjetno sploh nisi gledal, da ga nič ne omenjaš v smeri, da je Villareal nadigral Maribor.

Sonic in tako, kot je že rekel nekdo pred menoj. Tvoji komentarji so smešni in provokantski. Zgleda, da pač imaš najbolj priljubljen šport tako v želodcu, da ne veš kaj bi si še izmislil, da bi pljuval po njem. Predlagam ti, da se spraviš enkrat na eno tekmo, recimo jutri MB - Primorje, da si vsaj v živo ogledaš enkrat zadevo, da lahko potem naprej debatiramo.
Malo neumno je z nogometnim analfabetom se prepirat o nogometu.

roba87 ::

Sonic ti si edini ki govori da je bila tekma Maribor:Partizan v ljudskem vrtu slaba, drugim (tudi strokovnjakom) se ne zdi tako.

Super Sonic ::

Mati - v tej debati prevladuje subjektivno mnenje, še posebej na vaši strani, saj ste bili vsi zelo skromni s povezavami in linki. Pač pišete tisto, kar mislite. Če jaz vam tega ne očitam, tudi vi meni ne boste. Prepisujemo iz linkov pa lahko v nedogled. Če nisi sposoben dojeti še kakšnega drugega mnenja kot "Maribor je zakon" in "naš nogomet je najboljši nogomet na planetu" se prosim izključi iz debate, ker v nasprotem primeru bom to naredil sam, ampak dokler imam še kaj veselja, naj vam bo.

"Glede tistih bobnov, ti naj povem, da te štiri reprezentance totalno pašejo v boben."

Hrvaška, Avstrija, Madžarska, Slovenija - te države ne igrajo podobno kvalitetnega nogometa, v teh državah se ne vlaga podobno veliko v nogomet, te države nimajo istih rezultatov. Rabiš linke? Ma mi je škoda časa. Najdi si sam.

Glede tekme Maribor : Primorje - dol mi visi, ampak Maribor je v prvenstvu daleč zadaj. Sezona je še dolga in trenutno so v formi. Nisem fanatik, nisem nor, sem pa realist. Seveda ti to ne sede, ker ti rabiš prepir in verjetno še kakšen pretep. Pri tej točki ti navijaš subjektivno - na podlagi zadnjih dveh tekem, jaz pa ti dokazujem, da je Maribor 12 pik za Domžalami. Rabiš link? Najdi sam.

"Malo neumno je z nogometnim analfabetom se prepirat o nogometu."
Jah, če si ti osebno kdaj igral nogomet, sem jaz papež. To, da si se izoblikoval na stadionu kot navijač, pa ne predstavlja v tej debati prav nobene prednosti. Prej slabosti, saj te v momentu, ko slišiš besedne zveze; "Maribor ni prvi, Naš nogomet je slab,..." vrže iz tira. Patetika.

Provokator pa že sem, še posebej v tej temi, ko nimate prav nobenega oprejemljivega dokaza za to kar čebljate. Naprej se mi pa ne da pisat več.

sixkiller - kateri strokovnjaki? Poleg tega je bila tekma slaba iz stališča evropskih tekmovanj. Iz pogleda domačega prvenstva, pa je bila tekma vrhunska. Glej kakor hočeš.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

roba87 ::

Super Sonic jaz nevem zakaj ne priznaš pač da je Maribor odigral tekmo proti partizanu na visokem nivoju na ravni popvprečnih evropskih klubov. Gledal sem tudi na CNN kanalu, kjer so poročali, da je Maribor povsem nadigral VilaReal in ga izločil iz evropskih tekmovanj. S temi komentarji želim dokazati, da se z borbenostjo in srcem da doseči v nogometu marsikaj in prav to nam manjka v slovenski reprezentanci.Krivca za to pa predvesem vidim v nogometni zvezi in selekorju,ki ne zna prpiravit igralcev, da bi ti dali vse od sebe na igrišču.

SmeskoSnezak ::

Sonic, nisem vedel, da si samooklican strokovnjak kar se tiče nogometa... :\
@ Pusti soncu v srce... @

Mati ::

Sonic še zdaj nisi doumel, da se nihče razen tebe ne želi prepirati pač pa samo pogovarjati o najbolj priljubljeni postranski zadevi na svetu!

Niti ne slišim samo Maribor je zakon in podobno. Pravtako tudi vem, da je precej velika verjetnost, da MB letos ne bo prvak, saj ima daleč najmlajšo ekipo v ligi. Rabiš link? Poišči si sam.
Trdim pa, da niti Domžale, niti Primorje nista sposobna v evropi doseči kakršenkoli uspeh vsaj približno temu kar lahko doseže Maribor. Zato je moje subjektivno mnenje, da je Maribor daleč najboljši slovenski klub. Pa lahko ti to negiraš kolikor želiš, smešen boš izpadel le sam.

O bobnih. Kot sem napisal. Enkrat izstopa nekdo, drugič kdo drug. Vlaga se pa res največ v Avstriji. Ostale tri države so po infrastrukturi in vložkih zelo primerljive. Le da je treba poudarit, da je na hrvaškem precej več korupcije in dogovarjanj tekem.

Maribor je daleč zadaj :)? Maribor je na 3 mestu in samo vprašanje tedno je kdaj se bo prebil na 2. Mariboru je edini cilj igranje v Evropi naslednjo sezono. Na prvaka se štarta naslednje leto.

Igram nogomet amatersko 15 let, od tega tudi nekaj časa v Nemčiji. Lahko bi napisal marsikaj, vendar se mi ne da, ker lahko ti v enem stavku napišeš, da pač ne verjameš in se zaključi ta debata.

Provokator pa si, kot si že sam napisal. Predlagam, da probaš malo svoj ego spustit, morda se lahko razvije ena odlična debata?

Danes bo Maribor še v drugo zmlel Primorje :D ;) . Priporočam ti obisk tekme, da enkrat doživiš štimungo. Evo še pripomba igralca Primorja

"Ne vem, o tem bo odločal trener. Rad bi zaigral v Mariboru, pri katerem sem bil član ekipe pred enim letom in tremi meseci. Atmosfera na tribunah je še vedno tista prava, prava pozitivna energija. Človeku kar srce zaigra, ko vidi, da Štajerci gradijo nov stadion. Maribor ima super mlado ekipo in je na pravi poti, da iz nje naredi evropski klub".

Še link, da ne bom spet lažnivec!

Super Sonic ::

"Super Sonic jaz nevem zakaj ne priznaš pač da je Maribor odigral tekmo proti partizanu na visokem nivoju na ravni popvprečnih evropskih klubov. Gledal sem tudi na CNN kanalu, kjer so poročali, da je Maribor povsem nadigral VilaReal in ga izločil iz evropskih tekmovanj."

Sixkiller - poglej prosim, od kje se je razvila debata. Noben ni rekel popolnoma nič, da tekma proti Rumeni Podmornici ni bila dobra.

Smeško - nisem strokovnjak, a imam pa svoje mnenje, ki je drugačno od tvojega. Si ti strokovnjak?

Mati - najprej bobni. Sama Fifa vodi neko evidenco (tule). "Naključje" kaže - Avstrija 74 mesto, Madžarska 76, Slovenija 78. Hrvaška je na 19 mestu in se za razliko od ostalih držav konstantno uvršča na vsa prvenstva. Ravno tako njihovi igralci, za razliko od ostalih nogometašev naštetih treh držav (brež žaljenja), celo igrajo v velikih klubih. Sedaj mi prosim povej po katerem ključu razmišljaš, da lahko vse te države stlačeš v isto skupino. Ja Avstrija pa trenutno res največ vlaga v ta šport, menda se ve zakaj.

Druga stvar je Maribor. Jaz nisem nikjer zapisal, da ni res, da Maribor ni najmlajše nogometno moštvo pri nas. Še več. Trdim, da so trenutno med najbolj perspektivnimi pri nas. Sem pa rekel, da so Domžale trenutno spredaj in verjemi, da niso zastonj 12 točk pred Mariborom. Poleg tega s teboj o Mariboru ne mislim več pogovarjati, ker je brez veze. Imaš svoje prepričanje (in jaz svojega) in tako naj ostane (sicer te ne razumem kako najboljšemu moštvu pri nas ni cilj naslov prvaka, ampak ok). To, da je v Mariboru najboljše vzdušje na tekmah nogometa, je jasno.


Drugače imamo pa tule plače selektorjev posameznih držav. Mene zanima pred vsem naš selektor. Ta ima okoli 2 miljona SIT neto plače na mesec in kot edini selektor na planetu Zemlja še 3 mesečni odpovedni rok.

Kar dobra plača glede na rezultate... :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

Poleg tega s teboj o Mariboru ne mislim več pogovarjati, ker je brez veze. Imaš svoje prepričanje (in jaz svojega) in tako naj ostane (sicer te ne razumem kako najboljšemu moštvu pri nas ni cilj naslov prvaka, ampak ok). To, da je v Mariboru najboljše vzdušje na tekmah nogometa, je jasno.


Poglej Sonic, da ti razložim zadevo, ker opažam da se na nogomet pa res ne spoznaš najbolje. Po propadu Olimpije si je Ljubljana na vse kriplje nekako želela dobiti nazaj prvoligaša. Zavrl, Protega, Oblak, Jošt itd...so našli nadomestek Olimpiji v Domžalah. V dveh letih so pokupili vse kar je mogoče v Sloveniji kupiti, ter pripeljali vse nadarjene nogometaše iz tedanje Olimpije (ki ne obstaja več) v Domžale. Vsa podjetja, ki v Domžalah delajo z občino MORAJO biti večji ali manjši sponzorji NK Domžalam odvisno od obsega posla z občino.
Taki tvorbi pravimo poznavalci nogometa umetno narejen klub. Klub brez tradicije, brez nogometne šole, brez navijačev in brez strasti.
In takšna tvorba bo tudi kaj hitro propadla, saj brez navijačev, ki plačujejo tekme in lastnega nogometnega pogona ni možno na dolgi rok biti uspešen.
Maribor je komaj s prihodom Pušnika začel novo pot in dvomim da si to mlado moštvo lahko zada cilj naslov prvaka. V kolikor bodo prvaki bo to le še toliko slajše. Včerajšnja tekma je pa še enkrat več pokazala trenutno kvalčiteto ekipe, saj so deklasirali Prašnikarjev švabski bunker, ki je pa začuda skorajda zdržal do konca.
Prašnikar je pa še enkrat več pokazal, da je velik uničevalec nogometa (podobno, kot Oblak).

Glede Oblakove plače in privilegijev je pa takole, da je to zapuščina "tvojega" Zavrla, saj vendar nisem jaz podpisoval z ovco pogodbo.

Pa še nekaj o bobnih. Nisva se čisto razumela. Ti gledaš striktno na lestvice, kot naši nogometni sodniki na pravila brez občutka. Jaz pa delim ta nogometna okolja globlje. 19. mesto hrvaške ni realno, saj v reprezentanci ne igra skoraj noben hrvat iz Hrvaške. Hrvaška trenutno črpa kvaliteto iz dispore (Nemčija, Avstralija, Francija, Belgija...), in je verjetno sedaj zadnjič sestavila kolikor toliko močno reprezentanco.
Malo bolj pozorno poglej nogometno okolje, se pravi liga, klubi, infrastruktura, vložki v nogomet itd...in potem boš videl na kaj ciljam, da pa še kako spada v isti boben, kot sosednje države. Pravtako je tale Fifina lestvica tudi zelo zelo čudna. Recimo Cape verde Icelands je 110 mest pred Luxemburgom :D .

Super Sonic ::

"Ti gledaš striktno na lestvice,"

Ha ha Mati, če kdo, potem ti gledaš striktno na lestvico. Namreč vse 4 države, o katerih se tule dajeva, prihajajo iz istega kontitenta in so v istih/podobnih predtekmovalnih skupinah. Torej imajo vse 4 približno enako možnosti, da pridejo na prvenstva ali nabirajo točke za lestvico Fife. Je že res, da sama lestvica Fife ne da pravega obraza v celotnem smislu, ampak za tile 4 države je pa prav na mestu.

"Glede Oblakove plače in privilegijev je pa takole, da je to zapuščina "tvojega" Zavrla, saj vendar nisem jaz podpisoval z ovco pogodbo."

Tule bi se veljalo ustaviti - ovca gor ali dol, Zavrl gor ali dol - ampak ne vem če bodo sposobni Zavrla odstavit. Zavrl je naredil že toliko napak, ampak teh mu praktično ne znano očitati na pravilen način, ker Zavrl če kaj ni, potem ni zabit. Oblak pa vem da bo dobil nogo.

No poglej, da zaključiva tole gonjo in frustracijo.

Domžale poznam dovolj dobro, saj sem tam živel večino svojega življenja. Poznam treneja, direktorja kluba in še nekaj igralcev. Domžale načrtno delajo že veliko let in so si ustvarili tudi nekaj podmladka. V prvi vrsti moraš vedeti, da Domžale niso Maribor. To je prav zaprav manjša vas, ki ne zmore sproducirati n število dobrih mladih nogometašev. Edino kar je resnično v tvojem zapisu, je to, da jim je proprad LJubljanskega nogometa pomagal. Toda sigurno ne v takem obsegu, kot si misliš ti. Preveč filmov in negativnih čustev.

Pa ne ga srat s gledalci, ker se bom začel smejat. Če se lahko kateri koli klub pri nas preživi na ta način, sem jaz _povabljiv sirni burek_. Največji delež so sponzorji (evo, kot zanimivost - pred kratkim sem očeta moje zaročenke sam prepričal, da kot uspešen podjetnik pomaga nogometnemu klubu x za vsoto 10 miljonov tolarjev letno - klub x je v 3 ligi), zelo moderno pa je zadnje čase produciranje mladih in prodaja naprej.

Raznih zgodbic kako je vse zarota in kako je edini pošteni folk v Mariboru, pa ne bi več poslušal.

P.s.
Pušnik je sicer fajn poba ampak samo toliko časa, dokler ne bo pripeljal v klub svojega najboljšega prijatelja - Smiljana Morija. Tisti občutki, ko so pred leti skoraj imeli naslov (Publikum) in so kot zadnjo pomoč pripeljali Morija, da jim pomaga psihično, so še zelo živi. Rezultat poznamo. :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

Pa ne ga srat s gledalci, ker se bom začel smejat. Če se lahko kateri koli klub pri nas preživi na ta način, sem jaz _povabljiv sirni burek_. Največji delež so sponzorji (evo, kot zanimivost - pred kratkim sem očeta moje zaročenke sam prepričal, da kot uspešen podjetnik pomaga nogometnemu klubu x za vsoto 10 miljonov tolarjev letno - klub x je v 3 ligi), zelo moderno pa je zadnje čase produciranje mladih in prodaja naprej.


Spet napačno sklepaš. V Mariboru je največji sponzor tribuna. Torej si povabljiv sirni burek?
Največji sponzor Zavarovalnica Maribor je letos dodelila klubu sponzorska sredstva v višini okoli 30 mio. SIT. Skupni delež sponzorskih sredstev naj bi bil okoli 40% od proračuna 300 mio SIT. Torej 120 mio SIT.
Že samo na dveh močnih tekmah letos (Villareal + Partizan) je bilo prodanih 14500 kart po 2000 SIT. To je 29 mio SIT. Prodanih je okoli 1000 letnih kart po okoli 30.000 SIT, kar spet nanese 30 mio SIT. Domče lige in pokal sploh ne bom štel do konca sezone, kljub temu da se na vsaki tekmi zbere več, kot 2500 ljudi, od tega proda okoli 1000 - 2000 kart po 2000 SIT.

Verjamem da drugje je drugače, vendar dokler sponzorji ne odpremo malo bolj svoje mošnje bo v MB največji sponzor tribuna.

Aja še to. Prosim povej mi katere igralce 1. lige so Domžale sproducirale letos?
Maribor je sproduciral 8 mladih reprezentantov + 8 mladih prvotimskih igralcev samo letos in prejšnjo leto. Poleg teh pa še ducat igralcev, ki zdaj igrajo ali pri Dravinji, Aluminiju ali pa se kalijo drugje v 2. ligi.

In menim, da je to ključ do uspeha. Ker že praviš da poznaš Domžale, mi povej če je kaj res na tem, da v Domžalah sledi razprodaja med zimskim odmorom? Seveda je velik hendikep za Domžale sedaj Joc Pečečnik, ki se je odločil vložiti denar v Factor in ne v Domžale :D .

iNooby ::

katanec!!!stari ki si
Haters gonna hate...

Super Sonic ::

"Spet napačno sklepaš. V Mariboru je največji sponzor tribuna. "

Ja ob temle podatku (če res drži) bi se morali pa vsi pošteno zamisliti v Mariboru. Namreč Maribor ni nek superduper klub, ki bi bil sposoben igrati letno na nivoju LP. Tiste dve tekmi sta ali pa nista in da je zaradi teh dveh tekem največji prinašalec denarja v klub tribuna...

Skratka jaz ti govorim o tem, da pri nas tudi najbolje obiskan klub ne zmore narediti letnega plana na podlagi tribune. Pri nas je tribuna samo dodaten bonus za igralce in vodstvo kluba (nekje večji, drugje manjši).

Še vedno se pa vse vrti okoli prodaje mladih igralcev in sponzorjev. Od tod Mariboru tudi takšno število mladih igralcev in tudi tu se sitacija lahko obrne. Kar spomni se koliko so Domžale zaslužile v lanski sezoni s prodajo...

Drugače pa razprodaji moštva - to ni nič novega. Zgodilo se je lansko leto, mogoče se zgodi tudi letos. Prav zaprav noben ne ve, tudi Oražem ne. Saj ni v Mariboru nič boljše - če hočeš to povedati. Vsi vemo kaj se je dogajalo v preteklosti.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Usoda Zavrla... bo znana danes.

Kaj pričakujete? Osebno nič, ker so na zvezi v večini loleki - lahko pa, da se motim.

Vsekakor bo odletel Oblak (če Zavrl gre ali pa ostane).

p.s
Za slovo Rudija, rabimo 19 glasov. Ker se v večini v tej temi z menoj rugajo Štajerci, lahko pregledamo število glasov iz te regije:
- MNZ Ptuj (predsednik Stanko Glažar): 4 delegati
- MNZ Murska Sobota (predsednik Danilo Kacijan): 4 delegati
- MNZ Maribor (predsednik Franc Kangler): 4 delegati
- MNZ Lendava (predsednik Branko Gros) : 3 delegati
- MNZ Celje (predsednik Jože Rajh): 3 delegati

To je skupaj 18 glasov. Glasujejo še:

- MNZ Gorenjska (predsednik Blaž Vidmar ): 3 delegati
- MNZ Koper (predsednik Karlo Emeršič): 3 delegati
- MNZ Ljubljana (predsednik Ivan Simič): 5 delegatov
- MNZ Nova Gorica (predsednik Franc Kopatin): 1 delegat
- Zveza nogometnih trenerjev Slovenije (ZNTS - predsednik Rudi Bračič): 3 delegati
- Zveza nogometnih sodnikov Slovenije (ZNSS - predsednik Vlado Šajn): 3 delegati
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Tudi Trenja bodo danes na temo športa.

Politika, denar in šport
Ali Janša gradi svojo mrežo tudi v športu? Kdo bo v četrtek, ko bo zasedala skupščina nogometne zveze, zabil gol: dacar Simič ali dosedanji predsednik Zavrl? Je vladni koaliciji osovražen Janez Kocijančič s ponovno in edino kandidaturo za še en mandat predsednika olimpijskega komiteja že glasnik nove Janševe koalicije s Pahorjem? Veliki denarji so v igri in še večja moč ter prestiž, kar kažejo tudi ozadja doganja v ljubljanskem košarkarskem klubu Union Olimpija. Katere športe bomo podpirali in katerih ne? Kdo bo služil, kdo igral in kdo propadel? O denarju, politiki in športu z Zlatkom Zahovićem, Zmagom Sagadinom, Zoranom Jankovičem, Tonetom Vogrincem, Milošem Kovačičem, Juretom Koširjem in drugimi.

Po moji oceni bo vsaj za pogledati, kaj bodo kej povedali glavni akterji in _verjetno_ bodo tudi pokomentirali današnje dogajanje na Brdu.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Ok, Trenja so spremenil zadnji moment.

Zavrl ostaja - Oblak pa ne bo več selektor

Buziji.>:D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

MaJsToRe ::

kako lohka sploh goovorite o SLOVENSKEM fuzbalu :P :P :P

roba87 ::

Ja najboljše da poimenujemo Zavrlov fusbal.

veverrca ::

Da osvežim temo...ker druge na to temo nism najdla..:) KAJ BOMO DONS NABRISAL TE ČEHE.. nč jim ne bo jasn kaj jih je doletel>:D

BlackHole ::

No ja, ni bilo nekih pravih priložnosti. Bolj kot ne, slaba tekma, na koncu kar soliden izkupiček, glede na poškodbe naših in glede na nasprotnika, ki sicer na blesti v zadnjem času, je pa še vedno visoko na papirju.
LP Marko

Alexius Heristalski ::

Dober povzetek, BlackHole. Ampak remiji nas ne bodo peljali na prvenstvo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

spet slovenija. se vedno ne vedo natanco strelat. kaj pomagajo priloznosti ce niti ene ne izkoristis. :(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mojsterleo ::

nasa reprezentanca mora igrati na zmage, ker vsak poraz ali celo neodlocen izid nas lahko stane prvenstva. trenutna situacija je precej slaba, saj bo treba premagati severno irsko na njihovem terenu, kar pa ni realno za pricakovati. vceraj bi morali zmagati, ker ena tocka nas ne pelje nikamor.

kaj mores, slovenci pac nismo spanci ali italijani, ki se znajo tudi ob slabih igrah svercat cez take kvalifikacije in tekmovanja.

Icematxyz ::

Slovenskem nogometu kronično primakuje strelcev. Ampak bo že.

mtosev ::

Naziv T Z N P DZ PZ Toč
Severna Irska 6 3 1 2 11 6 10
Slovaška 4 3 0 1 8 5 9
Češka 5 2 2 1 5 2 8
Slovenija 5 2 2 1 5 3 8
Poljska 5 2 1 2 8 7 7
San Marino 5 0 0 5 1 15 0
ni tak slabo a boljse bi lahko bilo

------

Kje je kaki nov Acimovic?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Drugače pa če nebo slovenska reprezentanca ker so še pač mladi dosegala zelo odmevnih rezultatov bo pač kasneje ko malo dozorijo. Ampak menim da nek napredek se pozna. Bo pa medtem Maribor naskakoval ligo prvakov. Pa bo spet veselo...

mojsterleo ::

zakaj bi cakali, da "dozorijo"? videli smo ze veckrat, cesa so sposobni, izgovorov ne sme biti vec.

Icematxyz ::

Saj so lepo igrali proti 13 reprezentanci na lestvici. Samo pač večni problem... Gol je pač treba dati in tu še bo treba zbrat pogum pa dozoret da se bo upalo sploh udariti proti vratom.

iNooby ::

A imamo sploh kake možnosti po katastrofalno izgubljeni tekmi proti Belorusiji?

BLR 4 - SLO 2

Jaz mislim da bo rabilo priti do konkretnih sprememb preden se bomo kdaj še kvalificirali za kaki Euro ali SP.

Kaj vi mislite?


tebe bi RABILI met noter v reprezentanci, to si mislim ;)
Haters gonna hate...

mtosev ::

evo velika in pomembna tekma danes.>:D

must see
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T-h-o-r ::

nogomet ni za zdravnike
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ejsi_Disi ::

Če bojo tako igrali, kot na prijateljski proti Angležem, potem znajo biti kar nevarni.
Rock n' roll ain't noise pollution!

T-h-o-r ::

pa če nzs ne bi nabila cen na 25€ bi bil stadion poln
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mtosev ::

LOL 2-0 SLO/POL po prvem delu. haha ne morem verjet. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Je kdo gledal? :) take igre ze dolgo nisem videl. :D

upamo naprej :P

3-0 SLO/POL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pismo Srečku Katancu

Oddelek: Loža
273242 (2561) bi0s
»

Zakaj se sploh še igra nogomet v SLO ?

Oddelek: Loža
343021 (2297) glinik
»

Naš fuzbal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44525059 (20956) boštjan
»

Spor-Zahovič (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12910008 (7766) DavidJ

Več podobnih tem