» »

Slovenski nogomet

Slovenski nogomet

1
2
3 4 5

_marko ::

Po mojem se diktatorji ravno ne začnejo jokat, če jim kdo prst pokaže...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Jan987 ::

Dobr katanc je bil iz tega stališča res preveč osupljiv, ampak med treningi na igirišču pa lahko verjameš, da je bil res diktator.

krneki0001 ::

A da se v sloveniji še fuzbal špila?

roba87 ::

Mislim ,da je 16. novembra(upam da se ne motim) konferenca na kateri bodo odločali, ali bo Zavrl ostal v NMZ ali bo letel. Upam da še je kaj demokracije pri nam in ga bodo odstavli.Srčno upam in vrjamem, da ga bodo odpustili, ker je nesposobn. Zanima me kdo ga sploh lahko odstavi, če ga sploh lahko kdo?.

Mati ::

Vprašanje je, če se bo izšlo. To Zavrl sam dobro ve, saj je on podelil stolčke vsem tem funkcionarjem, ki bodo zdaj odločali o tem ali bo nadaljeval delo, ali ne.

Verjetno je tako, če gre Rudi, bodo tudi oni ob stolčke.

Najboljša varianta je še vedno, da so stadioni prazni, ko reprezentanca igra, kar pa itak ni težko ob tej igri, ki jo trenutno prikazujejo Oblakovi bojevniki :D.

Še nekaj tekem z manj, kot 1000 prodanimi karti in NZS se bo začela pošteno majati. V Mariboru so se odrekli gostoljubju reprezentanci, drugje ne morejo igrati, Celje je pa nogometno mrtvo mesto.

Kar si je Zavrl skuhal to naj zdaj požre.

Super Sonic ::

3500 gledalcev je bilo na tekmi.

Pa sej se da narediti kakšne analize - samo jih rajši ne bi delal, ker mi bo slabo.

Sicer pa včeraj na športni sceni spet ista pesem. Zavrl, ki je povsem brez rezultatov v zadnjem času je tako lepo stuširal svojega "nasprotnika", da je kar smrdelo do Maribora.

Zavrl: Noben od nogometašev "zlate generacije", se ni zabrisal v trenerske vode. Niti v naši prvi ligi niso probali trenirati.
Židan: Jaz pa menim, da selektor ne rabi imeti nobenih izkušenj iz naše prve lige. Nogomet znaš ali pa ne.
Zavrl: Ja, ampak nekaj izkušenj pa le moraš imeti, če hočeš voditi A reprezentanco. Tako na blef ne gre.
Novinar in Židan: Ja.

Ja res mislim, da je Zavrlu pošteno vroče in da se kar poti, ko zagleda konkurenco. >:D

Se je pa videlo, pa bo Zavrl odrezal Oblaka - takoj, ko ga bo lahko in to samo, da reši svojo rit. Prašiči pač.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Torej si si le spremenil mnenje? Ja, končno. Sem hotel omeniti, da si poglejte ŠS in namenite pozornost "nogometu". Nekaj pametnih so povedali tudi v prispevku "kako slaven biti sedaj in kako je bilo to prej".

In ne vem, kaj ima tuširanje nasprotnika pri tem veze. Človek je za moje pojme raje bil tiho, kakor da bi povedal kaj. Dobro ve, da ga ne maramo več in naj končno spoka kufre.

Navijači (ljudje) že vemo, kaj je dobro za naš nogomet. Zato se ne hodi na tekme, na tekmah se žvižga, etc.
@ Pusti soncu v srce... @

Super Sonic ::

Ne smeškosnežak, jaz nisem nič mnenja spreminjal.

Jaz že od začetka teme pravim, da Zavrl mora iti. Samo določeni osebki ne berejo vseh postov in se spravijo na en stavek. Potem mogoče pa že izpade tako,da ga celo podpiram.

"Človek je za moje pojme raje bil tiho, kakor da bi povedal kaj."
Zavrl ni bil tiho in je lepo odbil vse napade.

Jaz samo pravim, da tisti ljudje, ki komaj čakajo za Zavrl gre, nimajo nobenega _drastično_ boljšega plana in da za naju - kot gledalca, ne bo A reprezentanca igrala nič bolje. Denar pa zaradi mene naj krade Zavrl ali pa Zahovič. Gre za celotno strukturo nogometa v Sloveniji. Jaz bi Zavrl odstavil že 3 mandate nazaj. On je zafural celotno nogometno sceno v brezno.

Ampak, ker nasprotniki nimajo narejene niti osnove šole in so bili v veliki večini podkupljeni ali pa se bavijo zraven še s politiko (ki je mimogrede velik trn v peti Fifi) nimajo šans, da ga sedaj vrat na nos zamenjajo.

"Nekaj pametnih so povedali tudi v prispevku "kako slaven biti sedaj in kako je bilo to prej"."

Ne bi se strinjal. Če bi bile stvari tako zelo enostavne, kot so to prikazali v prispevku, potem verjemi, da bi bilo več slavnih pri nas. Vsi športniki niso zabiti, celo za večino bi lahko rekel, da so dovolj inteligentni. Lahko je pa biti pameten in glasen, če ni pa nič na tebi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

mtosev ::

Jaz bi pa želel videt Katanca. vsaj nekdo ki je imel uspehe v SLO nogometu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mati ::

3500 gledalcev je bilo na tekmi.


Toliko jih ni bilo na tekmi reprezentance. Pravtako jih ni bilo toliko skupaj v vseh košarkarskih ligah od pionirčkov naprej. Pa lahko dodamo še odbojko in rokomet.

Pa je to bil razmeroma slab obisk v MB. Vendar, kot povedano stadion se obnavlja in folku je dosti plačat 2000 SIT za najslabše sedeže v prvih vrstah.

Glede Zavrla pa samo to. Dnevi so mu šteti, saj naj bi mu dokazali finančne nepravilnosti. Upam, da ta info drži, ter da se pujs vsede za vse kar je slabega storil.

Super Sonic ::

Dej lepo prosim ne primerjaj košarke in nogometa med seboj. Že zaradi tega, ker se košarka igra v dvorani (kapacitete vemo kakšne so) in drugič, se košarka igra na evropski ravni. Pa če ti prav ali ne, ampak naši klubi so v Evropi. Prav tako reprezentanca pride vedno vsaj na kakšno prvenstvo. Povsem enako velja za rokomet, da o smučarskih skokih (Planica) in smučanju (Lisica, Vitranc) sploh ne bi (na Lisici je v dveh dneh toliko ljudi, kot jih je v Mariboru in Murski na nogometnih tekmah v celem letu skupaj)... Še na hokejsko tekmo Jesenice : Olimpija pride več ljudi.

Uspehi nogometa so daleč, daleč zadaj. Pa kar izbiraj - klubskega ali reprezentančnega. Tako, da nogomet na klubski ravni lahko ponudi samo matranje žoge med našimi klubi (ok, ok - predn kakšnemu pokrov odnese - ja Maribor je letos gostil Villareal in Hajduk - samo kaj ko bo sedaj eno leto (mogoče dve?) tišina).

Kaj ti pove podatek, da je Križaj sam v šale zbral več denarja (za pet invalidnih smučarjev) kot Nk Maribor? Najbrže to, da nogomet ljudi v Sloveniji bolj zanima. Not.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

roba87 ::

Ti pa ne primerjaj Olimpija : Jesenice, ker Maribor:Olimpija je bilo stalno razpordano... Tak da nebi o tem.... Je pa res da je izpad olimpije v 5.ligo in neprimeren bežigrajski stadion zelo vplival na kakvost 1.lige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Mati ::

Glej Super SOnic vidim, da si pač en totalno protinogometno nastrojen človeček, ki boš navrgel vse argumente (resnične ali neresnične) da dokažeš, kako so pa drugi športi sploh oh in ah napram nogometu.

Preden dalje čvekaš oslarije o gledanosti, ti bom jutri navrgel nekaj statistik o obiskanosti športnih prireditev pri nas.

Naj samo povem, da je na 5 tekmah Maribora letos zbralo okoli 35.000 ljudi. Na lisici se ne zbere toliko ljudi v dobrih 5 letih. Vendar očitno si ti poznavalec in boš navrgel zdaj kak kontraargument.
Bom pa šel zdaj pogledat malo obiskanost dvorane tivoli v tej Good year ligi. >:D

klemen22 ::

Naj samo povem, da je na 5 tekmah Maribora letos zbralo okoli 35.000 ljudi. Na lisici se ne zbere toliko ljudi v dobrih 5 letih.

Ojoj kaki argument:\ Dej se malo zamisli kaj govoriš. Primerjaš dvodnevno prireditev (če je lepo vreme) z dogodki ki se vršijo vsak teden.
In dvomim da se na zlati lisici zbere vsako leto le en e6 jurjev gledalcev kolikor po tvojih izračunih pride.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Super Sonic ::

"Odmevnost Zlate lisice

O 39. Zlati lisici je po analizi Media Partners objavilo prispevke kar 59 TV postaj! Od tega jih je 17 prenašalo tekmovanje v veleslalomu skupaj 38 ur, v slalomu pa 28 ur ter doseglo nad 13 milijonov priključkov z več kakor 72 milijoni gledalcev.
V Sloveniji, Avstriji in Norveški je bilo v neposredne TV prenose občasno vključenih čez 70% naročnikov, v Švici in Švedski nad 50%, v Nemčiji in Italiji pa okoli 20%. Tako je obe tekmi 39. Zlate lisice v Evropi videlo: v Nemčiji 32,9 milijona gledalcev, Avstriji 6,7, Švedski 5,1, Slovaški 4,2, Norveški 4,0, preko Eurosporta 4,5, Italiji 4,5, Švici 3,3, Sloveniji 2,4, Hrvaški 1,2 milijona gledalcev.
Prireditvi si je v dveh dneh neposredno pod Pohorjem ogledalo tudi več kakor 22.000 gledalcev."

Link.

Bi rad še podatke za ostale prireditve?

"Bom pa šel zdaj pogledat malo obiskanost dvorane tivoli v tej Good year ligi."

Ne, ne - ti kar pridi takrat ko bodo v Tivoliju igrala evropska moštva. Npr. Maccabi, Panathinaikos, Unicaja, Lottomatica,... To o čemer naš nogomet samo mokro sanja. Kar pridi na takšno tekmo.

Vidiš, še vedno ne razumeš. Košarka nam nudi višjo kvaliteto. In verjamem, da bolj ko šlo državno prvenstvo k koncu, bolj obiskane bodo tudi tekme državnega prvenstva.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Naj samo povem, da je na 5 tekmah Maribora letos zbralo okoli 35.000 ljudi."

Ja sedaj moraš še povedati na katerih tekmah. Tekmah državnega prvenstva sigurno ne. Maribor je letos v prvi ligi imel takšno (uradno) obiskanost:
-2000 gledalcev (1. krog)
-3000 gledalcev (3. krog)
-2000 gledalcev (5. krog)
-1500 gledalcev (6. krog)
-1000 gledalcev (8. krog)
-1000 gledalcev (11. krog)

Vir

Pa gremo na evropska Mariborska popotovanja.
- Maribor : Santa Julia - 800 gledalcev
- Maribor : Zeta - 2500 gledalcev
- Maribor : Villareal - 9000 gledalcev
- Maribor : Partizan - 8300 gledalcev

Vir.

Jah če skupaj navržem tole statistiko, dobim 31100 gledalcev. Hec je samo, da jih je v tej cifri 20600 ali 2/3 gledalcev bilo v evropskih tekmah, ki se za Maribor spet začnejo šele (če sploh) kakšnega junija 2007.

Res brutalne števike. Primerjave s drugimi športi pa res ne mislim delat. Nekatere so prireditve na prostem, nekatere v dvoranah ( Naprimer v Planici je bilo skoraj 57 000 ljudi.). A dejstvo je, da bo prišlo veliko ljudi in tisto še bolj pomembno, medijsko bo pokrito precej bolje, kot tekme nogometa v prvi ligi (sej če bi kdo igral kje v Evropi bi bilo zanimanje večje, samo kaj, ko noben ne igra v Evropi).

In če potegnem črto, lahko zelo mirno ugotovim, da nogomet naše državice ne zanima ravno najbolj. Treba je primerjati celotno sliko s drugimi državami (razvitimi ali ne). Tam je nogomet v večini ultimativni šport. Pri nas tega ne morem reči. Maribor je po obiskanosti brez dvoma vodilni slovenski klub, številke so pa takšne, da jih bo letos Union Olimpija s svojim udejstvovanjem v Evropi presegla že v parih tekmah.

Predvsem pa Mati raje priznaj, da si nogometni fanatik (po možnosti prihajaš iz "kultivirane" navijaške skupine Viole) in da vse kar vidiš je nogomet.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Bob Rock ::

mal cudne primerjave to delate IMO...
zlata lisica pa planica...tu pridejo najboljsi smucarji/skakalci iz celega sveta...pomisl kulk ljudi bi prsl gledat, ce bi prsl u slovenijo igrat najboljsi nogometni klubi...

pa se druga stvar...koliko pa je gledalcev na smucarskih skokih/smucanju drzavnega prvenstva, ce smo ze taka smucarska nacija?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

SmeskoSnezak ::

Predvsem pa Mati raje priznaj, da si nogometni fanatik (po možnosti prihajaš iz "kultivirane" navijaške skupine Viole) in da vse kar vidiš je nogomet.

O športu lahko sojajo le ljudje, ki tisti šport poznajo in ga dolgo spremljajo*! To je dejstvo. (Že dosti ljudi to govori.) :\
In res je, da ne moreš primerjati športov med seboj. Hruške, jabolke, pomaranče so različne vrste sadja, tako je tudi nogomet zvrst športa.

Chill down


*torej niso doma in gledajo tekme iz naslonjača
@ Pusti soncu v srce... @

Mati ::

Mislim kakšne primerjave ti delaš Sonic, OMG...8-O


Če primerjaš domačo ligo, primerjaj domačo ligo. Če pa primerjaš obiskanost evropskih tekem, pa delaj to. Ne pa, da v nogometu primerjaš domačo ligo, z evropskimi tekmami ali celo tekmami, ki se zvrstijo 1 x letno (licsica, Planica, itd...).
Klemen je itak prav poseben pacient, kar že njegov naziv pove, ki mu niti ni vredno odgovarjati.

Torej če ti za primerjavo vzameš lisico, bi moral na drugi strani vzeti za primerjavo tekmo slo reprezentance na svetovnem ali evropskem prvenstvu (Amsterdam - 14.000 slovencev in jaz med njimi :) ). Enako je s Planico.
Če primerjaš tekme domače lige, ji na drugo stran postavi tekmo domače lige v košarki ali smučanju :P .
Resda Olimpija v košarki igra več tekem v evropi, to pa samo zaradi načina tekmovanja. Če bi šlo na izpadanje niti Olimpija nebi prezimila v evropi.
Zakaj pa košarka dosega boljše rezultate od nogometa? Zato, ker se s košarko ukvarja neprimerno manj nacij. Da ne rečem, da se s košarko na svetu ukvarja samo okoli 20 - 25 nacij, ostalo je vse amaterstvo.
Profi nogomet pa igrajo v več, kot 200 državah sveta. Zato ima recimo nastop na evropskem prvenstvu v nogometu neprimerno večjo težo, kot pa osvojitev naslova svetovnega prvaka v košarki.

Še to. Nisem član nobene navijaške skupine, je pa res da ne zamudim nobene tekme v živo.

Super Sonic ::

No Mati lepo, da si dojel - to, da ne gre primerjati športov med seboj.

Slovenci s(m)o razvajeni, ker v večini športov lahko igramo vsaj v Evropi. Nogomet, ki je zelo zahteven šport - zaradi razvitosti v svetu, kot si omenil sam, pa lahko Evropo (trenutno) samo sanja. Slovenček si reče, poglej naše matranje žoge na igrišču in gre domov. V tujini enostavno takšnega pristopa v glavi ni. Tam se ne kregajo ali pediatrična klinika ali nogometni stadion. Tam se vlaga in tam so rezultati.

Tako košarka in ostali športi ponujajo gledalcu tujino, občutek pomembnosti. Pri nogometu pa tega ni. Poglej kje predvajajo ligo prvakov. Na neki lokalni tv. Najbrž, če bi bil nogomet neka strast v Sloveniji, nacionalka ne bi pušila takšne gledanosti.

Skratka dokazal sem samo to, da nogomet v Sloveniji ni tako vsesplošno popularen, kot nekateri mislite, da je.

"O športu lahko sojajo le ljudje, ki tisti šport poznajo in ga dolgo spremljajo*!"

Oh Snežko, osebno sem kar dober amaterski športnik (odbojka), poznam dosti ljudi, ki se ukvarjajo s športom profesionalno. Spremljam te naše podvige v večini športov in povsod bi radi šli (čisto po domače, tako kot je rekel moj pokojni deda - slava mu) brez k***a na svatbo.

Ponavadi so pa največji pametnjakoviči novinarji, ki se sami okličejo za poznavalce športa, potem pa po možnosti solijo možgane nekemu človeku, ki je s dušo in telesom pri stvari.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SmeskoSnezak ::

Super Sonic...

Slovenček si reče, poglej naše matranje žoge na igrišču in gre domov.
Za to je kriv NZS in Zavrl, daj si to dopovedat. Torej, tisti ki vidijo denar in ne nogometa. Samo zazri se v preteklost pa boš videl, da je tudi nogomet "cvetel" (Maribor 7x dp, slo na sp in ep) Poglej druge športne panoge, kako se lepo razvijajo in zanimanje za ostale športe je veliko. Smučanje, rokomet, odbojka, plavanje, veslanje, pa še lahk naštevam. Tvoja posploševanja so enostavno brezvezna.

Poglej kje predvajajo ligo prvakov. Na neki lokalni tv. Najbrž, če bi bil nogomet neka strast v Sloveniji, nacionalka ne bi pušila takšne gledanosti.
Tako kot smo "fanatično" spremljali SP , spremlja večina folka zdaj tudi LP na TV3. In kolikor vem, to ni lokalna TV (imaš v novem tv sporedu od Večera intervju s POP TV, če se bojijo konkurence).

Skratka dokazal sem samo to, da nogomet v Sloveniji ni tako vsesplošno popularen, kot nekateri mislite, da je.
Nič nisi dokazal. In to tvojo trditev boš moral drugače dokazat. Si pripravljen narediti anketo med Slovenci? (in ne , ne štej slo-tech populacije tu zravn... bi blo skor isto kot za f1)

Oh Snežko, osebno sem kar dober amaterski športnik (odbojka), poznam dosti ljudi, ki se ukvarjajo s športom profesionalno. Spremljam te naše podvige v večini športov in povsod bi radi šli (čisto po domače, tako kot je rekel moj pokojni deda - slava mu) brez k***a na svatbo.
Za kaj se ti smatraš, je ostalim sogovorcem ravno... in bi lahk vsak ki trenira nekaj in pozna folk, sodil o nekem športu. Jaz sn tui treniral odbojko, poznam folk profesionalen... Sploh ne vem, kaj bi rad s tem povedal "brez k na svatbo"? Očitno premalo spremljaš nogomet kot ostale športe, da bi lahko to trdil. In nikoli ne moreš tako govoriti o ljudeh, ki jih ne poznaš. Kot je v ŠS rekel Petek (če se ne motim), da športniki neradi govorijo z novinarji. Tako da jih tudi prek TV ne moremo spoznati kaj extra.

Trenutno je pač zanimanje za nogomet padlo, sploh na državni ravni. In zakaj, smo že našteli. Vsako zanimanje za šport ima "vzpone" in "padce". Lahk bi rekli, da tud zanimanje za smučanje pada, saj so dobri Slovenci "končali kariero", mladi pa se šele borijo, da pridejo not med najbolše. A boš zato rekel, da smučanje nazaduje in sux?

Ne, ne moreš. Ne moremo in ne smemo tako posploševati. Eni so pač preveč emocionalni in zato zdaj pravijo, kak fuzbal sux, etc. Ko pa se bo stanje izbolšalo, pa bodo prvi na tribunah. :)

Ponavadi so pa največji pametnjakoviči novinarji, ki se sami okličejo za poznavalce športa, potem pa po možnosti solijo možgane nekemu človeku, ki je s dušo in telesom pri stvari.
S tem pa se strinjam. :)
@ Pusti soncu v srce... @

Super Sonic ::

"Za to je kriv NZS in Zavrl, daj si to dopovedat."

Smeško ti si daj pa že dopovedati, da jaz sem za zamenjavo Zavrla že od samega začetka. Jaz (osebno), bi ga ruknil iz prestola že 10 let nazaj. Ampak tu ne gre več samo za Zavrla. Gre za to, da ljudi pri nas nogomet ne zanima toliko, kot drugje v tujini. Dokazov je pa ogromno. Od tega, da prestolca države nima stadiona, do tega, da skoraj nima kluba v prvi ligi, od tega, da ni gledalcev (ne na tekmi v živo in ne doma za TV sprejemniki) in do tega, da vsa nogometna moštva čedalje težje dobijo kakšnega sponzorja (trenutno je zelo moderno prodajanje mladih igralcev). Številke, ki sem jih podal sem jih pa izključno zato, da se vidi, da je našim smučarjem dovoljeno biti brez rezultatov, nogometašem pa ne. In to odloča narod.
In reprezentanca v tujini lahko igra še tolk za en drek, ljudje vseeno pridejo, samo žvižgajo vsi.To je pomembno tako za sponzorje, kot za sam nogomet. In ko smo že pri tem, lahko izvedemo anketo in sicer koga iz "zlate generacije" nogometašev poznate. Tule po Lj in tam po Mb. Rezultati bodo pa precej različni. Pri nas v Lj. bo 90% vedelo samo za Srečka in Zahoviča, mogoče še za Rudonjo. V Mb. bo verjetno kdo vedel kaj več. To ni nogometna nacija, kot nas nekateri tule gor vstrajno prepričujete. Je pa čisto lepo, da je krog okoli vas nogometno obarvan, ampak v splošnem ni tako.

"Tako kot smo "fanatično" spremljali SP , spremlja večina folka zdaj tudi LP na TV3. In kolikor vem, to ni lokalna TV"

Ja hm, daj se prosim malo pozanimaj kaj TV3 je. Poleg tega imaš državno tv in še privat POP TV, ampak obe prepustita sliko neki manjši TV postaji. Daj malo pomisli, če je to res _dobro_.

"Nič nisi dokazal. In to tvojo trditev boš moral drugače dokazat."
Ja sem dokazal. To, da pri nas nogomet ni številka ena. Bil je določeno obdobje, ampak pri nas je lahko določeno obdobje številka ena tudi Iztok Čop, ker dobi olimpijsko medaljo. Gre za evforijo in potem vse ugasne, ker vsi pokradejo vse. Govorim že ves čas samo o tem, da se v nogomet ne vlaga, da v nogometu ni sistema in da se na tak način ob tej konkurenci ne da nič drugega, kot sedeti ob kupu gnoja in čakati na navdih. Tega je Srečko imel in pravljica se je zgodila. Pravljice pa se samo zgodijo in ne dogajajo, v kar nas pa hočejo prepričati v Zavrlovi opoziciji. Jaz vem kakšno je stanje in vem, da so naši sposobni več, ampak nikakor pa niso sposobni trenutno priti na eno Evropsko prvenstvo.

"Sploh ne vem, kaj bi rad s tem povedal "brez k na svatbo"? "
Predvsem to, da bi vsi samo rezultate imeli, vlagal ne bi pa noben.

"Trenutno je pač zanimanje za nogomet padlo, sploh na državni ravni."
Vidiš v tem je problem. Ti zasanjano misliš, da je zanimanje za nogomet padlo, jaz pa že ves ta čas govorim, da je realno gledano od leta 98-02 samo eforično naraslo in da zaradi (ne)vlaganja v nogomet, smo točno tam, kjer smo bili leta 96. Nogomet je vmes postal popularen zato, ker so ga začele, prvič od kar je Slovenija samostojna, gledati tudi ženske.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

Ja sem dokazal. To, da pri nas nogomet ni številka ena. Bil je določeno obdobje, ampak pri nas je lahko določeno obdobje številka ena tudi Iztok Čop, ker dobi olimpijsko medaljo. Gre za evforijo in potem vse ugasne, ker vsi pokradejo vse. Govorim že ves čas samo o tem, da se v nogomet ne vlaga, da v nogometu ni sistema in da se na tak način ob tej konkurenci ne da nič drugega, kot sedeti ob kupu gnoja in čakati na navdih. Tega je Srečko imel in pravljica se je zgodila. Pravljice pa se samo zgodijo in ne dogajajo, v kar nas pa hočejo prepričati v Zavrlovi opoziciji. Jaz vem kakšno je stanje in vem, da so naši sposobni več, ampak nikakor pa niso sposobni trenutno priti na eno Evropsko prvenstvo.


Pismo kako zagreto zagovarjaš svojo tezo, a v resnici je iz tvojih besed razbrat, da sploh ne spremljaš nogometa. Kako lahko potem trdiš, da ga tudi ostali ne? :))

Še enkrat samo zate Supersonični.

Vzemi v primerjalno tabelo vse športe v Sloveniji. Primerjaj med temi športi število gledalcev na tekmah državnega prvenstva. Opazil boš, da se edino na nogometu lahko zbere več, kot 5000 ljudi. Pa lahko še ti ne vem koliko trajbaš svojo, da dvoranski športi so pač manj obiskani. ( Kak argument...:D ).

Nato primrjaj evropske tekme v različnih panogah. Spet boš videl, da se zbere na nogometu precej več ljudi, kot na ostalih športih dvorane gor ali dol.

Še to. Govoriš kakšna poslastica je gledati Olimpijo v košarki in kako požene strah v kosti evropskim moštvom :D , zakaj pa zadnja leta nikamor ne prileze in jih tolčejo moštva kot so Helios itd...Da se o kakem resnem evropskem uspehu sploh ne menimo. Kaj šele o obisku tekem. 50 ljudi je že gneča za ljubljanske košarkaše.
V smučanju je zadeva še slabša. Državnega prvenstva sploh v bistvu ni, ker nobeno prase nebo gledalo tega. Pogledajo se edino kakšne tekme svetovnega pokala ali olimpijske igre. To pa je tudi vse.

Glede TV3. Zakaj je liga prvakov tam? Zakaj je formula 1 na POP? Zato, ker so ljudje na nacionalki nesposobni, da zadržijo top evente.

Še nekaj. Zakaj prikazujejo tekme domače lige v nogometu na plačljivem SIOL TV-ju? Verjetno ne zato, ker tega nihče ne gleda. Ni računice. Slabe argumente imaš. Boriš se pač s kamenjem proti tankom in ob tem izpadeš smešen.
Nismo ti nogometni navijači krivi, da so ostali športi v totalni buli!

Super Sonic ::

Ok še enkrat in zadnjič tudi zate (raznih bz opazk kako nič ne spremljam ne bom komentiral).

Ti si zelo zagret za primerjavo športov med seboj (po gledanosti). Lepo sem ti povedal, da ta primerjava ni mogoča. Pika. Nogomet pri nas ni na Evropskem nivoju. Košarka, smučanje, skoki, rokomet, idt. pa ponujajo poleg naših tudi ogled tekmecev iz Evrope. Ljudje se na to pripravijo in trošijo. Če vsi ti športi ne bi imel Evropskih družabnikov, bi bilo verjetno več gledalcev na raznih pokalih in Goodyear ligah.

"Še to. Govoriš kakšna poslastica je gledati Olimpijo v košarki in kako požene strah v kosti evropskim moštvom :D , zakaj pa zadnja leta nikamor ne prileze in jih tolčejo moštva kot so Helios itd...Da se o kakem resnem evropskem uspehu sploh ne menimo. Kaj šele o obisku tekem. 50 ljudi je že gneča za ljubljanske košarkaše.
V smučanju je zadeva še slabša. Državnega prvenstva sploh v bistvu ni, ker nobeno prase nebo gledalo tega."

Lej okoli tega se jaz s teboj ne mislim več pogovarjati. Dejansko si pač preveč usmerjen na nek tir in z njega se ne smeš premakniti. Ne vem zakaj je temu tako, ampak tako pač je. Zate je mnenje eno samo - tisto, kar ti nekdo vbije v glavo. Tudi jaz te lahko začnem prcati, zakaj se je na tekmi Domžale : Publikum (čisto random izbira), zbralo le in samo 600 gledalcev. Pa maš tekmo med Gorico in Steauo, kjer je šlo Gorici, kot državnemu prvaku za vstop v ligo privakov. Bilo je reci in piše le 1800 ljudi. V ostalih stvareh sploh ne bi. Nogomet je v kurcu.

In še enkrat. Poglejte Hrvaško, Romunijo, NIzozemsko, Nemčijo, Italijo, Srbijo, Bosno, skratka izberite si državo (Avstrije in Madžarske ni treba) in pojdite pogledat, če kateri šport lahko sploh upajo primerjat s nogometom. O tem govorim. Drugje je prvi šport nacije kristalno jasen - nogomet.

Pa še nekaj - čisto bananalna stvar
Nov center v Planici za 100 milijonov evrov.

Če bi pri nas hotela država investirat 15 miljon evrov v nogomet, bi takoj pripiskal tisti, ki rabijo razne pediatrične klinike in bi vse obstalo. Ob temle v Planici, ni nihče niti pisnil.

"Glede TV3. Zakaj je liga prvakov tam? Zakaj je formula 1 na POP? Zato, ker so ljudje na nacionalki nesposobni, da zadržijo top evente."

Ja na nacionalki že (ker so se odločili, da bodo raje prenašali smučanje in skoke), Pop pa ima nek tržni interes in noben mi ne bo govoril, da jim lahko en privatnik spelje tako pomemben dogodek, če si ga oni res želijo. Ni bilo tudi iz njihobe strani nobenega interesa in to je samo slabo za nogomet.

"Zakaj prikazujejo tekme domače lige v nogometu na plačljivem SIOL TV-ju? Verjetno ne zato, ker tega nihče ne gleda. Ni računice."

Tekme domačega prvenstva ti prikazuje tudi nacionalka (dej prosim kdaj prižgi tv). Pač nogomet si želi večje gledanosti (in tole s Siolom je uštimal tvoj veliki sovražnik Zavrl, torej le priznaš, da je naredil vsaj nekaj dobrega).

Pa sej vidim, da ne bomo nikamor prišli.

Ja nogomet je pri nas številka ena in samo dva človeka ga držita od naslova svetovnega prvaka - Zvrl in Oblak. Upam, da boste zdej kej bolj srečni. >:D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mirč ::

kak se Vam da
lp

SmeskoSnezak ::

Ahajej...

Smeško ti si daj pa že dopovedati, da jaz sem za zamenjavo Zavrla že od samega začetka. Jaz (osebno), bi ga ruknil iz prestola že 10 let nazaj. Ampak tu ne gre več samo za Zavrla. Gre za to, da ljudi pri nas nogomet ne zanima toliko, kot drugje v tujini. Dokazov je pa ogromno. Od tega, da prestolca države nima stadiona, do tega, da skoraj nima kluba v prvi ligi, od tega, da ni gledalcev (ne na tekmi v živo in ne doma za TV sprejemniki) in do tega, da vsa nogometna moštva čedalje težje dobijo kakšnega sponzorja (trenutno je zelo moderno prodajanje mladih igralcev). Številke, ki sem jih podal sem jih pa izključno zato, da se vidi, da je našim smučarjem dovoljeno biti brez rezultatov, nogometašem pa ne. In to odloča narod.
Zakaj ga nima, je zgodba zase. Klub imajo (NK Nafta). Gledalci bodo, ko ne bo več Zavrla & Co. (ne vem zakaj ti morem to dejstvo nonstop ponavljat). Gledalcev prav tako ni, ker se nogometašem skor ne lubi špilat tu doma. Sem ti že zgoraj napisal kak je s tem. Sponzorji? Se obnašajo isto kot gledalci: ni akcije, gredo drugam. Kdo je kriv, spet vemo.. In ne, našim smučarjem ni dovoljeno biti brez rezultatov. Smo ponosna nacija in lahko le čakamo, da se novi smučarji razvijejo kakor se je prejšna generacija. Še enkrat: vsepovsod v vseh panogah so vzponi in padci. Le da ljudje so bolj občutljivi na ene zadeve bolj, druge manj. Zato se je odprla ta debata, sicer se ne bi. :)

Rezultati bodo pa precej različni.
Vsak moški , ki da kaj nase, bo vedel za vsaj tri. Tako da če vprašaš širno Slovenijo, bodo odgovori variirali od 2 do največ 5. Mogoče pa nisi zagret "fuzbalfan", da misliš da Slovenija ni nogometna nacija. Potem pa mi povej, zakaj na vseh oš, sš in faxih imajo nogometne tekme za športno? Povej mi zakaj imamo več lig? Ne obstajajo samo 1.liga,2.liga. Če govoriš o nogometu, vključuješ tudi mali nogomet. Ogromno ljudi igra tudi tega. Preveč posplošuješ, sem ti že povedal.

Ja hm, daj se prosim malo pozanimaj kaj TV3 je. Poleg tega imaš državno tv in še privat POP TV, ampak obe prepustita sliko neki manjši TV postaji. Daj malo pomisli, če je to res _dobro_.
Me v bistvu ne briga, al je lokalna tv ali ne. Ti bom nekaj citiral vun iz intervjuja:
"Prva TV, podprta z švedskim kapitalom, je napovedala, da bo gledalce "kradla" vam. Se tega kaj bojite?" (del odgovora je:)Konkurenca je vedno dobrodošla."

Ostalo ne bom prepisoval, saj ni nekega večjega bistva. In citat je sam zase dovolj zgovoren, zato ti tega ne bom razlagal(hint:LP).

Ja sem dokazal. To, da pri nas nogomet ni številka ena. Bil je določeno obdobje, ampak pri nas je lahko določeno obdobje številka ena tudi Iztok Čop, ker dobi olimpijsko medaljo. Gre za evforijo in potem vse ugasne, ker vsi pokradejo vse. Govorim že ves čas samo o tem, da se v nogomet ne vlaga, da v nogometu ni sistema in da se na tak način ob tej konkurenci ne da nič drugega, kot sedeti ob kupu gnoja in čakati na navdih.
V nogomet se vlaga. V LJ bi se naj začel graditi nov stadion. Tud sem nekje zasledil, da bodo do naslednjega leta izbolšali stadion. Če bi že rad vedel, nismo samo nogometni narod. Imamo pa ga radi. Imamo več športov, ki so nam zanimivi. Ampak, ko bo nogomet spet v razmahu, bodo množice dirjale na tekme. Zdaj pač ne. Saj v vseh ligah je dober obisk, tudi trenutno. Mogoče je pod povprečjem, ampaj še vedno hodimo na tekme.

Ostalo bom komentiral, ko bom imel več časa, saj trenutno nimam kompa.
@ Pusti soncu v srce... @

Mati ::

Če bi pri nas hotela država investirat 15 miljon evrov v nogomet, bi takoj pripiskal tisti, ki rabijo razne pediatrične klinike in bi vse obstalo. Ob temle v Planici, ni nihče niti pisnil.


Malo nakladaš. Letos je vlda podpisala pogodbo z občino Maribor o obnovi stadiona Ljudski vrt v vrednosti okoli 2.5 milijarde SIT.
Stadion se že lepo obnavlja in nihče ne piska glede pediatrične bolnišnice.


Preveč natolcevanj je v tvojih postih, da bi se mi ljubilo še dalje s teboj o tem prepirat. Ti imaš pač svoje mnenje, da je smučanje šport številka 1 v SLO, jaz pa ti pravim, da je nogomet daleč pred vsemi ostalimi športi v Sloveniji.
Tako, zdaj pa grem počasi po pivo, čips itd. ker pridejo kolegi, da si ogledamo derbi Gorica - Maribor na TV SLO 2. ;)

Mirč ::

barca-chelsa
lp

T-h-o-r ::

Neakateri imate pa nizke standarde glede tega, kaj je derbi :)

roba87 ::

Hit Gorica : Maribor nekaj sto gledalcev.... Sramota za državnega prvaka. Še v 3.ligi pride na tekmo več ljudi. Tu pa državni prvaki pa prazen stadion... Ne me jebat. Mogoče je mali Jokič vplival na to ker igra za reprezentacno >:D

Super Sonic ::

"Tu pa državni prvaki pa prazen stadion... Ne me jebat. "

Jah pa dej ne pluvat čez najbolj razvit in gledan šport pri nas. Ker boš kamen začel metat v tank (al neki podobnga).:D

Jaz bi samo tole dvoje še pokomentiral:
"Preveč natolcevanj je v tvojih postih, da bi se mi ljubilo še dalje s teboj o tem prepirat."

Nekam ekstremno glasen si za nekoga, ki v dveh straneh postov ni uspel niti v enem odgovoru podati kakršen koli link. Torej nisi ravno kompetenten za podajanje takšnih izjav.

"Gledalcev prav tako ni, ker se nogometašem skor ne lubi špilat tu doma. Sem ti že zgoraj napisal kak je s tem. Sponzorji? Se obnašajo isto kot gledalci: ni akcije, gredo drugam. Kdo je kriv, spet vemo.."

Glej Snežko, če si prepričan v nek svoj prav - niti ne poiskušaj s prepričevanjem. Te pa lahko vprašam, če si slučajno slišal kakšne ideje in namene imajo tisti, ki nameravajo zrušiti Zavrla. Aja, maš problem. Sploh ne veš, kdo ga namerava dejansko nadomestiti. To bo nekaj ja.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

roba87 ::

ne pljuvam po športu ampak po navijačih. In ta tekma sploh ni bila slabo odigrana. Bila je polna priložnosti in zadetkov.

LuiIII ::

Nogomet najbolj razvit šport v Sloveniji?! Ne morem si pomagat, ampak temu res ne more biti tako. Že zaradi infrastrukture, nivoja ligaškega igranja, dela s podmladkom in reprezentance. Kakšna košarka, rokomet in smučanje bo potrebno prehiteti. Se pa strinjam, da je tudi v Sloveniji, nogomet potencialno lahko najbolj popularen šport. Bil je sedaj to ni. Zakaj ni? Ker, ko je bil, se inercija ni izkoristila za nove naložbe (beri pritisk javnosti) v tem športu. Nogomet je v svoji osnovi biznis, ki temelji na slavi, prepoznavnosti, idolih, mitih in seveda uspehih. Vse to je potrebno gojiti in porajati drugače javnost izgubi interes. Čisto drugače kot pri nekaterih individualnih športih.

Lui

SmeskoSnezak ::

Hotel sem zdaj dopolniti svoj zgornji "odgovor", a me je minilo, saj vidim, da ne mislite poslušat nekoga, ki spremlja večino športov zelo dolgo. Moje argumente sploh nočete kaj ekstra komentirati. Razlog seveda tiči v tem, da nimate proti argumentov. In vse kar sem jaz povedal je res, le malo bolje morate prebrati in šport zares spremljati. Sploh pa niste odogovorili na moja vprašanja.

Končujem debato.
@ Pusti soncu v srce... @

Mati ::

Dolgo si zdržal Smeško. :))

Opažam, da je socialistični lobij zelo močan tukaj. Še posebaj ta, ki govori "Slovenci smo samo za smučanje", "nogomet je balkanski šport" in podoben bull....
Nima smisla se pogovarjat o športu z geeki. Zato so drugi forumi.

T-h-o-r ::

če pa je balkanski šport:)) prejšnja generacija se je kalila še v jugoslovanski šoli :P

Super Sonic ::

Danes sem prebral, da ima Oblak v pogodbi klavzulo in sicer - 3 mesečni odpovedni rok. He he...

Mislim, da je edini selektor nogometne reprezentance na tem planetu s takšno pogodbo. Juhej Zavrl! >:D

Sicer pa za provokacijo lahko pogledamo zadnji krog najbolj popularnega športa pri nas.
- Primorje : Domžale / 1500 človečkov
- Factor : Bela krajina / 1200 človečkov
- Drava : Hit Gorica / 400 možicljev
- Koper : Maribor / 500 človečkov
- Nafta : CMC / 1200 človečkov

Sicer pa ni panike: leta 2008 bo Ljubljana imela stadion, selektore bo Srečko Srečkovič, prvo tekmo bo pa igral, kar sam vir te izjave: Zoran Jankovič - Zoki >:D .

p.s.
Aja - pa tm k se je zbral največ ljudi - tisto je bil derbi (če kdo recimo ne bi vedu).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

roba87 ::

Nevem kak bo s tem stadionom, bojim se da je bila to samo predvolilna poteza. Bomo videli če lahko Zoki drži besedo.

Mati ::

Ja SOnic tako je to s temi provokacijami, da jaz pri milem bogu ne najdem nikjer povezave, koliko duš si je ogledalo NLB derbi med Olimpijo in Hemofarmom.
Ti ti je podobno, kot tekma Maribor - Partizan za primerjavo. Očitno nikjer ne zapišejo števila gledalcev, ker se števil manj od 100 ne splača zapisovat.

Da pa bi kje našel podatke obiskanosti tekem 1. slovenske košarkarske lige prejšnjo kolo pa bi že bilo smešno...Še rezultatov mediji več ne objavljajo...

Beda...:D

Super Sonic ::

O čem Mati?

Da se slučajno ne bi spravil na tekme državnega nogometnega prvenstva igrane kolo nazaj - v sredo. Samo za pokušino 400 gledalcev na derbiju.

Zlatorog : Loka kava - basket.

A gremo naprej?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mati ::

Sramota. 1000 gledalcev na tekmi mednarodne lige. Jebeš košarko.
Tekma Maribor - Partizan - stadion razprodan 2 dni pred tekmo. Podobno Villareal.

Glede domače lige pa se strinjam, da so nekateri kraji, ki res ne dajo nogometu to vrednost, ki mu pripada. Predvsem bi izpostavil tukaj notranjsko in goriško. Ima pa še kljub temu nogomet tukaj prednost pred vsemi ostalimi športi., saj tudi ostali športi nimajo gledalcev v teh regijah.

Je pa tukaj ena zanimiva anketa, ki vso tvojo tezo na mah izpodbije, Sonik.

Slovenska liga, po priljubljenosti v Sloveniji, pred vsemi ostalimi ligami v Evropi!

Mati ::

Hehe, jebala te Olimpija.

Zdaj že Zokija žicajo, da jim kaj primakne da bodo lahko igrali evroligo. Zgleda, da le ni tak interes sponzorjev v košarki, kot trdiš.

Zoki, davaj pare....

SmeskoSnezak ::

Super Sonic, samo nekaj malega zate. Preberi si dobro moje poste. Mogoče boš v drugo znal malo več vun prebrat. Se mi zdi, da ti preveč subjektivno gledaš na to stvar.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Mati zdej to tko govoriš kot, da je v nogometu pri nas vse rožnato. No, pa ni glih. :D

Košarka ima za razliko od nogometa v prestolnici, vsaj kje igrati. Aja pa zdej k si glih pri krajih kjer jim je za nogomet malo mar, lahko naštejemo še dolensko, gorensko, primorsko (ok, tam je zaenkrat še Mandarič, ki pa bo vsak moment rekel pa pa), v bistvu ane, bi lahko rekli, da je štajerska edina regija, kjer jim (vam) je mar za nogomet. Tu se strinjava!

Novinar Bine Kline (nabira maline) samo za vas o stanju nogometa pri nas. Ker vem, da ne boste brali vsega, izvleček:
"Za nameček obakrat v Ljudskem vrtu, kjer si roke najbolj mane tamkajšnji blagajnik, ki pa je edini, ki si ta naziv na slovenski prvoligaški sceni tudi zasluži. Pri vseh drugih prvoligaših to nalogo ob le peščici prodanih vstopnic za posamezne tekme zlahka opravi kar priložnostni sodelavec v klubu, morda kar kakšen od mimoidočih, ki je voljan nekaj narediti za kašnega tisočaka nadomestila."

Pač, nabolje razviti šport pri nas. Nismo neki mi povabljivi športniki, a?:D

Sicer pa še enkrat: V kateri nogometno razviti državi že primerjajo tekme basketa in nogometa?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Sonik, neverjeten si.

Poglej saj jaz se strinjam, da je v nekaterih predelih nogomet res v kurcu. Vendar zakaj je temu tako? Ker je kvaliteta slaba, infrastruktura v kurcu, pa še kaj se najde. Če bi te zadeve bile kolikor toliko pošlihtane bi bilo tudi precej več ljudi na tekmi.
V kolikor bi se formiralo tekmovanje podobno tej smešni NLB ligi, se verjetno strinjaš, da bi bili stadiona vsako tekmo razprodani.
Tako pa bo potrebno še marsikaj postorit, da se bodo stadioni polnili tudi drugod, ne samo na štajerskem, prekmurju in na obali.

Da pa se bodo stvari začele izboljševati, pa morajo najprej tvoji prijatelji Zavrl & family zapustit to barko na kateri čepijo in dati v roke krmilo sposobnejšim.

Ima pa nogomet v Sloveniji seveda precejšnjo težo, pa lahko ti to negiraš kolikor želiš.
Čudno, da je Jankovič na vsakem koraku obljubljal stadion in tako dobil volitve. Če pa nobenega ne zanima nogomet??? Razloži prosim. Aja še Vika in Danica sta že obljubljali stadion? Zakaj?

Zakaj nihče ne obljublja kakšne nove dvorane, ker vemo v kakšnem razsulu je Tivoli?

Super Sonic ::

Mati če te zanima, če ima nogomet potencial za šport št. 1 v Sloveniji? Seveda ga ima, saj je najpomenjša postranska stvar na svetu. V vseh državah je tako. Človek pač najraje od vsega brca.

Ampak trenutno je scena v kurcu in tudi za časa Katanca je naš nogomet trpel - popularna je bila le četa Katanca (15 ljudi). In to se bo ponovilo. Vprašanje je samo kdaj in če bodo takrat na položajih pravi ljudje, ki bodo sposobni istočasno narediti našo ligo pozitvno in spraviti kakšen klub v LP.

Sigurno pa to ne bo čez 2,3 leta in sigurno en sam človek ne bo spreobrnil naroda.

In če dam Katancu prav, mu dam pri dveh stvareh.
1) Pri tej izjavi: "V razvitem svetu gredo družine pred kosilom k maši in nato na "fuzbal". Mi tega nočemo sprejeti."
2) Zavrl je res podgana, prašič, podlasca ipd., ampak lepo prosim poglejte si alternative v slovenskem nogometu.

Razumem, da prihajaš iz nogometnega okoliša, ampak naš nogomet bo rabil precej več kot ti misliš, da bo na nekem zadovoljivem nivoju (reden obisk ljudi, redni dohodki nogometašev, redni spektakli,...).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Čudno, da je Jankovič na vsakem koraku obljubljal stadion in tako dobil volitve. Če pa nobenega ne zanima nogomet??? Razloži prosim. Aja še Vika in Danica sta že obljubljali stadion? Zakaj?"

1) Zato ker ni stadiona in ga vsako civilizirano mesto / prestolnica ima (:\ )

2) Motiš se: "Zoran Janković: V planu Stožice je predvidena tudi športna dvorana, ki bo zadovoljila vse potrebe naših klubov za evropske lige. V planu je tudi dokončna obnova Hale Tivoli in realizacija projekta Ilirija."

Vir!

See?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

MEDENA ::

v Sloveniji se igra vaški nogomet...Sonic ima prav in nehajte ga prcat, ker ima 100% prav.

Če pogledate samo 1 liga ni enakovredna kaki Evropski 3-4-5 ligi....enkrat sem videl podatek 10.000 folka v angleški regional ligi. Pa ne govorit "sej verjetno imajo samo ta šport v vas"...

Veste, kjer je problem pr nas? Preveč Mercatorjev je v Sloveniji...Lepo v nedeljo vse zaprt >:D al pa postavit Mercator na stadione. >:D

roba87 ::

Se strinjam da liga ni enakovredna ( to je kriv Zavrl & co), so pa klubi v naši ligi enakovredni evropskim klubom iz prvih lig. Poglej si 2kratno zmago MB proti VillaRealu iz 1.španske lige in rezultat proti Partizanu. Kako je lahko Olimpija proti Liverpoolu igrala par let nazaj neodločeno? Kako smo lahko prišli v ligo prvakov? Celotna liga ni enakovredna evropski, ampak klubi so ( nekateri). Za kar pa je kriva nogometna zveza saj te manjše klube ne podpira dovolj. Kriva je za izpad olimpije v 5.ligo kar je za mene absurd ( morali bi najti druge možnosti) in tako je NZS vplivala na nogomet v Sloveniji in ne mi rečt da nimamo kvalitete pri nas. Edina ovira pri nam je bil vedno DENAR, ki si ga je Zavrl vsaki mesec polnil v žepe....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

T-h-o-r ::

ne govori neumnosti, Maribor ali Gorica ali Domžale ne bi mogli igrati niti v 2. nemški ali italijanski ali angleški ligi, kaj šele v prvi :\
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pismo Srečku Katancu

Oddelek: Loža
273242 (2561) bi0s
»

Zakaj se sploh še igra nogomet v SLO ?

Oddelek: Loža
343021 (2297) glinik
»

Naš fuzbal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44525058 (20955) boštjan
»

Spor-Zahovič (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12910006 (7764) DavidJ

Več podobnih tem