» »

Športni ribolov/mučenje živali?

Športni ribolov/mučenje živali?

;-) ::

Večkrat se sprašujem ali je športni ribolov mučenje živali ali ne. Nekateri trdijo da je to najbolj human način ribolova... A res nobeden ne pomisli da pri tem poškodujemo ribo?

A bi bilo prijetno da bi vam eden nastavil slasten hamburger, vi bi ugriznili, nato pa bi vaz za "gobec" potegno 3m visoko pri čemer bi opletali in si kožo še bol preparali...nato bi vas na prostoru brez kisika slikal, meril in odvrgel nazaj v prejšnje življenje...

Kak pogled imate na to?

MarkV ::

Športni ribolov je kul. To je super sprostitev, živci grejo totalno na pašo. Pa tisto o spuščanju je larifari. Večina ribičev nese ribe domov in ma lepo in slastno večerjico:D Še posebej ko ulovijo kak rekordni primerek, potem imajo pojedino + trofejo:))

Ne vidim kaj bi bilo s tem narobe... Človek je pač plenilec v tem primeru, če bi ne on ujel ribe, bi jo kaka druga žival.

Enako "mučenje" je npr. reja prašičev in goveda za zakol...
Zdaj pa čakamo da se oglasijo vegetarjanski hipiji, ki bi za ribje življenje žrtvovali svoje življenje, če bi bilo potrebno:\

Barakuda1 ::

Še posebej ko ulovijo kak rekordni primerek, potem imajo pojedino + trofejo


Heh, to je bolj lari-fari, kot ona, da ribiči ne spuščajo ujetih rib.

Če gre za trofejnega krapa (naprimer) ga bo vsak pameten ribič spustil nazaj v ribnik.
Kak začetnik, ga bo pa nesel domov, to pa ja. Ampak to ni značilno za ribiče, ki se z ribarjenjem ukvarjajo že vrsto let.

Meso takšnega krapa je praktično skoraj neužitno in si od takšnega krapa težko obteša slastno večerjo.

Res dobro večerjo imaš od normalno velike (ne premale in ne prevelike) ribe, ne pa od trofejne.

Samson ::

Športni ribolov je dejansko primi-spusti, kar pomeni da lovis z trnki brez zalusti, ribo staknes naceloma v vodi oz. vsaj na blazini ki je prepojena z vodo, obvezno mokrimi rokami ki jih prej namocis v vodo, ker ribo drugace dobesedno "opeces". Cloveska toplota je zanjo kakor za cloveka mnogo visje temp kot je obicajno. Torej ce sklepas da se pri sportnem ribolovu nosijo ribe domov se bojim da se motis...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Barakuda1 ::

Se podpišem (će mi je dovoljeno) pod Samson-ov post :)

;-) ::

Ja sam problem je da ribo vseeno poškodujemo!!! Nato je sigurno še zmedena cel dan... kaj če bi nam kdo posegal v življenje?

Torej ce sklepas da se pri sportnem ribolovu nosijo ribe domov se bojim da se motis...


Kdo je pa to reko???da jih domov nosjo ni nebeden rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Saladin ::

Meso takšnega krapa je praktično skoraj neužitno in si od takšnega krapa težko obteša slastno večerjo.

Za fancy restavracije z mikro porcijami in obsedenostjo z izgledom hrane morda res ni primeren (ker bi vsi prisotni pobegnili ob pogledu na pošteno ribo)

Neužitna pa nikakor ni.
Bolj mastno meso z močnejšim duhom, to je vse. Prava kuharica bo naredila iz njega pojedino, o kateri lahko zgornja skupina lahko le sanja.
Videl in jedel (govorim o več kot 20kg krapu)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Luka Percic ::

Sicer je motiv športnih ribičev meni tuj (a je to neke vrste "naravni" golf:D?), ampak za ribe se ti pa res ni treba bat.
Dokler se ne zavedajo bolečine, je precej vseeno kaj ji delaš.

;-) ::

Luka Velikin dobra razlaga...najboljša do sedaj=)

K0K0 ::

Po čem sklepaš da riba ne čuti bolečine?

Zame je športni ribolov nepotrebno matranje rib!
Kakšen smisel ima da ribo potegneš na suho jo mal matraš potem pa jo vržeš nazaj?
Ne rečem če bi jih lovil za hrano sam za zabavo jih pa res ni treba matrat.

Sicer pa ne kapiram kako se lahko temu početju reče "športni" ribolov. Kakšno vezo ima sedenje ob ribniku z športom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

kekz ::

Sodelavec je tako strasten ribič, da ga že zafrkavajo, da je vsako ribo v svojem revirju že zagotovo urej vsaj 5 krat. Vse seveda takoj spušča nazaj. Je pa že sam razmišljal in spraševal, kako bi dejansko ujete ribe označil (štempljal), da bi videl, kolikokrat je že ujel posamezno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Tilen ::

Še to!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jRk0 ::

A zdaj bomo pa ze ribolov oznacili za nehuman.

Bognedaj da ubijes kakega komarja al pa muho, ti bom koj interpol poslal na vrata...
You fuck up once, you loose two teeth.

MarkV ::

kekz: hahaha :D smeh... Ja ja tudi taki se najdejo...

Nevem... Jaz razumem športni ribolov nekako tako kot klasičen lov s kamero (namesto puške ima lovec kamero)... Ampak samo v primeru če ribič ribo izpusti. Ampak taki so redki.

kekz ::

Human, nehuman?
Kako lahko z ribami ali drugimi živalmi sploh postopaš humano?

Beseda human izhaja iz besede človek, torej človeški, človekoljuben ...
Do ribe si lahko riboljuben, človekoljuben ne gre :D >:D

LoneWolf ::

Humana naj bi bila tvoja dejanja, ne ribina - koliko si pa ti human, pa ti meni povej. Biti human med drugim pomeni, da drugim ne povzrocas bolecin in trpljenja po nepotrebnem. Tudi ribam.
Human = cloveski, kje si pa nasel "clovekoljuben" se mi pa ne sanja. Nima zveze eno z drugim.

kekz ::

SSKJ:
humán -a -o prid. (ȃ) 1. ki kaže v odnosu do okolja pozitivne moralne lastnosti, človeški: do svojih nasprotnikov je bil human; biti human s podrejenimi / humana zakonodaja; humano čustvo / humani odnosi // ki ima namen pomagati ljudem, človekoljuben: human človek / humana akcija krvodajalcev 2. knjiž. nanašajoč se na človeka: humani virus / humana biologija humáno prisl.: ravnati humano z ujetniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Luka Percic ::

Po čem sklepaš da riba ne čuti bolečine?


Rekel sem da se ne zaveda bolečine.
A po čem to sklepam?
Baje da ribe nimajo zavesti.

Tarzan ::

Tudi zarodek je nima, pa si, kolikor vem proti splavu. Ali se morebiti motim.

K0K0 ::

Torej riba čuti bolečino sam ne ve da jo boli al kako?

Tarzan ::

Prav dobro ve, da jo boli. Kot pri Luki Velikemu je bila bolečina serijsko vgrajena, da zbeži, če je ogrožena. To, da ne čuti bolečine, ali se je ne zaveda je "bullshit". Morda se je ne zaveda le, če jo s kladivom po glavi udariš, pa še to bi se dalo debatirati.

WarpedGone ::

Baje da ribe nimajo zavesti.


Ti tut ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

K0K0 ::

Po čem sklepaš da riba nima zavesti?

Sej vendar razmišlja in ima spomin. Tud različne karakterje imajo. Kar poglejte orado ki živi ob plaži kjer je veliko ljudi in eno ki živi v samotnem zalivu. Prve se z malo trud lahko dotakneš medtem ko ti druga ne pride pod 2-3m pa še to redko. Ponavad takoj zbeži.

Poldi112 ::

>Ne vidim kaj bi bilo s tem narobe... Človek je pač plenilec v tem primeru, če bi ne on ujel ribe, bi jo kaka druga žival.

Napačna je tvoja logika. Te bom jaz s kladivom po glavi, saj je vseeno, itak boš umrl, če ne od moje roke pa od katere druge, oz. v skrajnem primeru od starosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Luka Percic ::

Tudi zarodek je nima, pa si, kolikor vem proti splavu. Ali se morebiti motim.

Proti splavu sem bolj zaradi tega ker je nepotreben, razem v ekstremnih primerih.
Pa tudi glede zavesti še nismo 100% kdaj se razvije. 99% že, ampak tu se ni za igrat...

Po čem sklepaš da riba nima zavesti?


Mirror test
With the mirror test, devised by Gordon Gallup in the 1970s, one is interested in whether animals are able to recognize themselves in a mirror. Such self-recognition is said to be an indicator of consciousness. Humans (older than 18 months), great apes (except for gorillas), and bottlenose dolphins have all been observed to pass this test.


Dopuščam možnost da ogledalo ne odkrije 100% ali osebek ima zavest ali ne.
Ampak, zaenkrat verjamem.

kekz ::

"Pa tudi glede zavesti še nismo 100% kdaj se razvije. 99% že, ampak tu se ni za igrat..."

Tudi jaz sem vedno trdil, da so novorojenčki nezavestni, pa so me vedno vsi čudno gledali :D >:D

K0K0 ::

Tole je največja neumnost kar sem jih kdaj slišal.

Poldi112 jest nimam nič proti če človek lovi ribe kot plenilec torej za hrano.

Skull_ ::

in kako lahko riba pred ogledalom sploh pokaže človeku da ve da vidi samo sebe?

_marko ::

kekz: No, eni te tukaj ne bomo čudno gledali.

Ribji computing-substrat-možgani(kakorkoli želite) NAJBRŽ ni dovolj razvit, da bi lahko simuliral zavest.
Manj razviti so možgani, z večjo verjetnostjo lahko sklepamo, da ni pojava zavesti.
Problem je najti mejo!

Pa prosim nehajte enačit bolečino in zavest!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ajvan ::

Riba zazna bolečino in jo tudi občuti, ne bit hecni no
kot je že en zgori napisu celo spomin ima, celo naučit se jih da kakšno malenkost

Glede športnega ribolova pa tole: po moje ujeti ribi ni glih seksi če jo vn potegneš, načeloma pa nima zarad tega pol kakšnih posledic- ampak pojnt je da je športen ribolov nepotreben in totalna preserancija
če ribe že loviš jih ujemi tolk kolkr jih boš sam pojedu, torej za hrano in ne zato k se ti dvigne zravn k si ribo ujeu wtf?
ribja trofeja? kdo če met crkneno ribo v stanvanju?

perci ::

Jst lovim ribe s puško. Je pa res, da tako ulovljenih rib ne vračam nazaj v vodo. Če jo dobro zadaneš ji prestreliš hrbtenico in umre v trenutku. Se pa mal zasekiram, če je ne zadanem lepo in se potem matra.

Seveda vse ulovljene ribe pojemo.

Sem zagovornik tega, da če ješ meso in ribe, potem moraš vsaj poskusiti, kako je odvzeti življenje takemu bitju. Tudi pomagam sem ter tja pri klanju prašiča. Človek začne bolj cenit meso, če sodeluje pri takih aktivnosti, saj povprečnemu človeku, niso ravno najbolj prijetna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Luka Percic ::

Riba zazna bolečino in jo tudi občuti, ne bit hecni no kot je že en zgori napisu celo spomin ima, celo naučit se jih da kakšno malenkost


A sem kdaj trdil nasprotno?
Preberi še enkrat.

in kako lahko riba pred ogledalom sploh pokaže človeku da ve da vidi samo sebe?

Nekako tako kot 18 letni otrok. Po njenem obnašanju sklepajo ali je ugotovila da je tisto ona, ali pa da misli da je tisto druga riba.
V osnovi že višje razvite živali padejo na tem testu, tko da jim rakcev in polžev nekako ni treba preizkušat.
Kako testiraš?
Daš glavnega samca pred ogledalo. Do podobe v ogledalu se bo vedel zelo napadalno (saj samec v ogledalu bo tudi napadelen nazaj).
Če ugotovi, pa se začne gledat. Če mu kasneje nekaj nalepiš, bo poskušal tisto odstranit na sebi, in ne na ogledalu...

dork_ ::

Lapate u prazno...in mucite mozgane ribolovcou. Riba trpi samo v primeru je jo ven ulece kaksen, ki mu slovenscina ni materin jezik (saj se pomoje razumemo).Oni seveda pravijo druze tito mi se ti kunemo...ajde saran da ti ispecemo (saran=krap). Drugace se pa kultura ribolova v sloveniji zadnje case mocno popravlja.
Pa še ciganski recept za Krapa:
-prvo ideš do vode i ukradeš ribu
-treba ti i puno luka (susjedovog iz njive)
-začini...
- .............

jan01 ::

Riba trpi...

Kako naj riba trpi, če nima čustev, njen živčni sistem pa je tudi preprost....
Namesto, da se ukarjate s trpljenjem rib, raje kaj storite za miljone in miljone ljudi po svetu, ki res TRPIJO, pa ne samo tistih par minut pred smrtjo(npr ko jih kdo ustreli)!
lp

M@73Y ::

Ribe, srne, divji prašiči, konji, krave... so ustvarjene da jih ljudje pojemo. enostavno ko pasulj. a misliš da je 10000 let nazaj neandertalca ker skrbel a bo divji prašič slučajn kej čutil sulico ko mi jo bo zaril pod pleča. ah kje pa. dons je pa isto. Pizd* sovražm ljudi ka mislijo na take kur**ve bedarije. žival je žival in nam je hrana. Vsaj meni.
..jump into psytrance tunnel..

Tear_DR0P ::

so ustvarjene da jih ljudje pojemo


niti ne, za kaj so ustvarjene ne vemo točno, ampak definitivno niso namenjene zgolj nam za prehrano, jih sme jesti tudi kakšno drugo živo bitje

so pa res zelo priročne v ta namen da jih jemo tudi ljudje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716685 (3472) Ben Dover
»

Kje kupujete sveže očiščene ribe?

Oddelek: Loža
236360 (5664) mancini
»

A ste kej ribiči tuki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708406 (5014) Meizu
»

Kako Japonci lovijo ribe? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25914763 (11046) OrkAA
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759564 (7645) Trololololo1

Več podobnih tem