» »

A ste kej ribiči tuki?

A ste kej ribiči tuki?

«
1
2

salesky ::

Živjo!
Mene pa zanima a se še kdo ukvarja z ribolovom? Jst imam to kot hobi in u tem uživam.

Poznam pa veiliko takih ki ko jim rečeš da loviš ribe si mislijo kok sm šutast....no comment.

No, če je še kdo tukaj ki je ribič naj se javi. Mogoče bi šli na kak ribolov.

LP, aleš

frenk ::

jest sm samo enkrat lovil ribe na morju, pa še to samo z laxom in trnkom...ribolov se mi zdi zlo vredu zadeva ampak na žalost ni časa oz. imam druge prioritete...če boste organiziral kakšen ribolov bi pa mogoče prišel mal pofirbcat in se kaj naučit:)

Dr_M ::

ribolov je prej huda zadeva, ampak tut kr draga.
ucas prov tko mal razmislam da bi su spet kdaj kej lovit, sam nimam s kom it, pa tut finance so problem...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CAT ::

Mi smo pa lansko leto kar veliko krat šli ribe lovit.Tud ko smo bli na morju.Je kar fajn,sploh ko dobiš kaj :D

to je ulov na morju






Lp
Lp
CAT

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Reso ::

Sem poskušal in ugotovil da so ribe prepametne živali za mene:)

boštjan ::

predvsem mi je to hobi.se pa lahko pohvalim,da sem predlani 50cm ščuko iz drave potegno

iso2000 ::

Malo se ukvarjam. Če že, mi je podvodni ribolov mnogo zanimivejši. Pa tudi trnk kdaj namočim...
LP

salesky ::

No no vidim da je nekaj zanimanja za to. :D Tko me zanima če ste pripravljeni kdaj letos it na kakšne ščuke oz. some. :D To je moja želja, dobit enlo lepo ščuko za fotko, pol pa itak spustit ker jih je "vsak" dan manj.

LP

PrimozR ::

Moj sošolc se ukvarja s tem (pa fotr negov tut)

T0RN4D0 ::

no ja, na morju se včasih kej matram, drugač pa ne ravno...


aja, zelenke včasih lovim k se grem kopat tu v eno reko polet :P
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Samson ::

Redno od spomladi do jeseni, vsak vikend obvezno, med tednom nimam casa....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

boštjan ::

salesky,kam pa bi ti šel to lovit?No upam,da veš,da če nisi član ribiške družine je lov na soma bolj otežen.razen na kakih velikih ribnikih

salesky ::

Kako to misliš? Pri nas u NG se na Vipavi (kolkr je meni znano) sme lovit some z dnevnico.

Drugače pa sm zej študent in se pravi u LJ tko da morm dobit kake lepe place za ščuko ali soma tukaj okoli LJ.

LP

boštjan ::

se sme ja,samo nočnega ribolova ne smeš,takrat pa je najbolje za soma.Sicer pa rabiš za soma veliko potrpljenja,za ščuko pa prekleto dosti sreče.

ali3n ::

Vrše, mreže, parangal in puška (luftarca); slik žal nimam.. smo pa vse pojedli...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

salesky ::

se sme ja,samo nočnega ribolova ne smeš,takrat pa je najbolje za soma.Sicer pa rabiš za soma veliko potrpljenja,za ščuko pa prekleto dosti sreče.


Ja to je pa res, ampak se splača potrpet! :)

zile ::

Jest sem ribič. :D Bi pa v Vipavi rad enga krepkega soma ruknu ven. Baje jih imate preveč 8-) .

salesky ::

Heh, ja u Vipavi se dobijo kar lepi somi. Če poznaš Vipavo ima veliko mrtvih kanalov in veliko vejevja kjer se lepo nahajajo somčki. Je pa v Vipavi veliko krapov.

S kje si? Lahko bi šla enkrat na Vipavo.

LP

Caligula ::

Mi smo v bajerju vcasih po 30 zlatih ribic na uro vsak nalovili.

Pa par somov-takih do 20 cm.

Sam bog ne dej da bi to zru k bajer je bil bol tak Krsko varianta sam so ga pol zasul.

Pa enkrat smo sli z enim psihotom na roke lovit postrvi pa je bil zakon. Un jih je sam ko je slatu tam pod bregom (sam jz nebi tko rok r nekam pod vodo tlacu 8-O ) pa jih jekakih 20 dubu. Ostali smo raj z mrezam mal pot zapiral ko so kake bezale pa se je vsega skupi kakih 30 komadov nabral. Sam to je blo tko, na crno... >:D

Dr_M ::

jest sm enkrat krapa z mrezo ujel....meu je prblizn 30-35cm... je pa res da ga je scuka napadla, tko da je kr samomor naredu.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alec999 ::

lol :D

perci ::

guma(puška) rula

CAT ::

To ribo pa je moj brat vlovil v Dravi :)



žal je slika slabša ker takrat še ni blo pri nas digitalca:D
Lp
CAT

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: CAT ()

BigWhale ::

Ta riba si kar poje...

"Ribic, ribic me je ujeeel..."

;>

Caligula ::

Zgleda k Boogie fish! K un crap iz TV SHOPa k kao poje :D
Tisto bi dau babi za RD, ce bi hotu nehat.. >:D

zile ::

Smuč. Nice fish 8-) .

wishmaster ::

Ribolov je zakon,če imaš čas za to.Meni ni pomembno da bom dobil kapitalne ribe ,men je pomembna družba in da se ob vodi vsaj malo sprostim in da spet dobim okrogle oči:D :D .Lovim predvsem krape,kaj druga ne dobim.Najtežji krap 6 kg .Ribolov mi postaja vedno bolj zanimiv ,tako da se bom po končani šoli začel malo bolj ukvarjat.Zadnje čase k sem si kupil novo palico in rolo .opažam da je ribolov ful draga stvar,pa še ful znanja moraš imet da ti uspe ulovit lepo ribo in še več sreče.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

zile ::

wishmaster ::

Mam drugače ful linkov do CRO,YU.... UK,USA linkov do strani.Najboljš se naučiš s prakso ,ne pa da bereš www strani.Res so poučni recepti za bolse in tud kakšen trik se najde.Vendar je to odvisno od revirja do revirja.Na tem jezeru so ribe nore na to vabo ,na drugem pa niti potega.Najprej moraš spoznati jezero (globino,s čim se krmi in kaj imajo ribe najraje -to ponavadi traja nekaj let,čas .....).Za take stvari vse vem kako in kaj ,sam časa ni da bi nonstop čepel za vodo.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Wad@ ::

jaz poleti ponavadi lovim sipe in podoben stuff

@ljash ::

sm nekoč že lovil ribe, pa bi mogoče tud začeu spet...:\



BTW: me pa zanima kašno opremo za lovljenje mate kej SLo-techerji. Upam, da niste vsi opremljeni z notebooki pa pol date mini kamerco na trnek pa pol tko na izi "lovite"....:D

zile ::

Imam predvsem DAM opremo.
wishmaster: ti pa lahko linke kr prilepiš v to temo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

wishmaster ::

Linki www.sarandzije.com/ ,potem še pa tu poglej pod linke
V googlu vtipkaš carp fishing in ti najde strani kot solate.
www.radutalake.ro (šarulesti). (sanje marsikaterega ribiča)
Poglej na forum RZS (tam sem našel nekaj linkov)
Več linkov bom lahko napisal proti koncu prihodnjega tedna ,ko bom prišel do domačega računalnika.

No ko se že mal menite o ribiških palicah.Ali se splača kupovat byronove ribiške palice (predvsem surf palice ).
Firma DAM je zakon .Imajo zelo visoko kvalitetne role.(seveda ne tiste za 5.000 sit).Kolikor vem so bili v škripcih.Upam da se bodo pobrali.Jaz imam rolo DAM FOTURA 865 Že od leta 2001 in sem z to rolo resnično zadovoljen.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

jRk0 ::

jaz sem se v osnovni soli vec s tem ukvarjal.

mam dve silstarovi ribiski palci, pa itak ne vem ce sta vredu al ne:D no, ena je spodobna nekak (3m neki), ena pa bolj mala za v torbo (2,05m).

je pa kul, pa bi sou kdaj pa kako pivo zraven pa je to to:D pa res, da dobish fish eye :))
You fuck up once, you loose two teeth.

SkIDiver ::

Pr palci je pomembna "nosilnost" oz kako težo ribe zdrži, ko jo vlečeš vn. Pomemben faktor pa je tudi kako se zvija. Mam eno palco pr kateri sem nucal kr neki časa, da sem skopčal kako se meče z njo. Potem pa sem moral začet pazit, ker je vaba letela predaleč, ker smo lovili v potoku.

Drugače pa sem se tud ukvarjal z tem ja. Zdaj spomlad se mogoče ko bo kak lep vikend odpravim malo probat z laksom in trnkom za potok, če še kj notr plava.

Sosed ujel, ko smo bli še osnovnošolci, 50cm dolgo postrv. Jo je že držal v roki si reku "fak je velka" v tistem se ona zvije in iz rok direkt v potok nazaj notr. Nikdar več je ni nobeden vidu niti zacagu na trnk. Ujel smo jo pa z nastavljanjem (3 metre laksa zavezanega na kako vejo, trnk in pa vaba).

Najboljš vabe za potočne postrvi so gnojne gliste. Na to cepajo kot nore zarad vonja. V času kalnih voda pa cepajo na sočne temne češnje. Po naših lokalnih izkušnjah.

Se mi pa strašno dopade muharjenje. Ampak na žalost tega ni mogoče izvajat na dolenskem. Kaka Kolpa v beli krajni pride v poštev in pa gorenjska.

wishmaster ::

SkIDiver,proizvajalci palice navajajo težo obtežilnika ob metu.Za krape od 60 g do 120 g ali pa v librah (2,5 do 3,5 lb).Boljše palice navajajo še razred upogiba.Kolikor vem so trije razredi.SkIDiver,ti lahko z 1,5 metra dolgo palico in z 40 g gramaže spraviš na kopno krapa težkega 15 kg ali še več.Če ne znaš lovit boš pač utrgal laks ali pa zlomil palico.Ponavadi se prej utrga laks kot zlomi palica.(izjema so palice kupljene na stojnicah ). Tud jaz sem imel ful velik težav ko sem si kupil grafitno palico (3,90,3,5 lb ).Ker so to izredno lahke palice je trajalo kar nekaj časa da sem se privadil.Prej sem pa lovil dobesedno z kolom ki je bil težek 800 g + rola.Sem moral mal za moje zdravje poskrbet.:D :D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

WiseBear ::

Moj rekord: Soška postrv - 72 cm ;) .

LP

SkIDiver ::

wishmaster zakaj torej na moji piše mislim da max weight 25 kg? Menda ne za 25 kg obtežilnik? Poleg vsega pa jaz obtežilnike uporabljam samo kadar je vaba prelahka, da bi lahko dosegu ustrezen met. Se pa spomnim, da so bli gor tud podatki o teži obtežilnikov. Palice trenutno nimam doma, ker sem jo dal v posojo stricu.

Od vsega mi je blo najtežje obvladovanje vrha. Grozno je fleksibilen. Palca sama pa tud kr dost upogljiva. To glede stopnje upogljivosti pa nimam pojma. Se niti nisem tolk poglabljal, ker ni blo gor nikol več kot 2kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

wishmaster ::

Potem pa poskusi če je to res.Poskusi dvigniti breme 25 Kg.Pa boš videl kdo bo prej odnehal :D . A imaš teleskopsko palico ali dvo ali tro delno palico.In če je tanka pri ročaju in katere firme je.?
Če imaš palico nizkega cenovnega razreda to sigurno ne drži ,mogoče je samo napisano .Obstajajo takšne palice ki imajo gramažo po 20 lb in imajo tud podano koliko zdrži palica.Samo to so palice ki so namenjene morskemu ribolovu.Takšne kot ma kdaj Rex Hunt na ladji.Cena je pa seveda taka da te kar nazaj vrze.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Izak ::

Salesky jst sm biu ribič tudi v ribiški družini soča... Lovil sm več ali manj na vipavi saj jo mam par korakov stran od bajte. Zadnje cajte pa zelo malo lovem oziroma sploh ne. Edino na vagorje gremo vsako tolko cajta. Somov je precej v renčah v kšnem mrtvem rokavu, ščuko pa dobiš na vogrščku.

LittleDevil ::

Na kaj pa lovite soma, kakšna naveza...? Na netu sem videl da malo višje od vabe tako stvar kot je cofek na koncu pa ima zvoncke, vsaj tako predvidevam. Ali kdo ve kako se temu rece, in kje se nabavi? Aja pa se to kje točno na vipavi ste imeli najvec prijemov, v strugi ali v mrtvici?

LP

Izak ::

U mrtvici seveda...

BadB0y ::

Ribolov je zakon :) za zjucke sprocsat pa sploh za sprostitev. Letos se dal sigurno 20 ribolovov skoz najmanj 15 nocnih :)

LittleDevil ::

Ali kdo ve kje si se to dobilo?





LP

mloncar ::

jst sm tut ribič, sam na moje vabe pa sam lepe punce prjemajo.. ..ribe zelo slabo:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Keyser Soze ::

Kaj, a namiguješ, da majo punce slabši okus kot ribe???>:D

Drugače pa, jaz sem samo pirat - bil.:\ Je ta šport predrag za mene. Poleg tega mi je muka lovit z palico. No ja, na jezeru ne rečem ali morju, ampak v reki, kot je Krka sem se ponavadi samo smejal ribičem, ki so se matrali z muharico po grmadah in trgali vabe, jaz sem pa na roke metal v zakotne kotičke in vlekel ven kapitalne postrvi - za Krko.

Največja je bila blizu 70cm. Točneje 67 cm, se mi zdi. Sem bil še mulc, pa se ne spomnim točno.

Spomnim se samo, da sem se tako namatral, da sem jo privlekel iz vode, da sem kar nekaj časa sedel v travi skupaj z ribo.:D

Danes pa lahko rečem samo... nič ni več kot je bilo. Kapitalk ni več tiste male pecat se pa ne da. Sicer imam še vedno zemljevid v glavi, kje se skrivajo tiste redke velikanke, ampak nimam časa ne volje. Pa še ne smem.(čuvaji)

mloncar ::

Kaj, a namiguješ, da majo punce slabši okus kot ribe???


na to pa raj ne bom odgovoril, bi šou preveč offtopic!

na morju je luštn lovit ribe, sam ponav se me ni sreča držala. sm pa s trnkom lovil! je zabavno, sam sem se naveliču!

men se ne zdi ribolov drag šport! ali pač? bojo stručkoti povedal!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

perci ::

A noben tuki s puško ne lovi?

smilyxx ::

Mene so harpune že dolg zanimale, sam se mi je zmeri zdel preveč dat 20-30k za eno zadevo k jo bom uporabljal pol meseca v letu. Za kolk dnarja se dobi že v redu puška? Rabim pa neki kar je cool za n00ba. Sicer se na luft potapljam že kar nekaj let (potapljam se do tam okoli 15, 16 metrov). Še vedno ne vem kaj izbrati, guma al zrak? A je za to treba met ribiško dovoljenje?

Lp
Save water.
drink beer.

perci ::

Jah, zrak meni ni všeč - prekratek domet - za po luknjah je super, drugač pa za "čeko" (potop + čakanje na ribo na tleh) nujno guma. Puška naj bo precej dolga, ker je lažje namert.

Za to lovljenje seveda rabiš dovoljenje in bognedaj, da te lučka kapetanija dobi brez dovoljenja, ker ti gre vsa oprema (puška, neopren, kvihti, ABC) - čolna hvalabogu ne vzamejo :\. Lahko pa riskiraš in loviš brez, ko pa pride Lučka, pa lepo en potop in spraviš puško pod eno skalo, potem pa stran od skale plavat. Sam zoprno je najt pol zadevo - sam vseen - bolje brez puške kot brez vse ostale opreme.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716509 (3296) Ben Dover
»

Nakup ribiške palice

Oddelek: Loža
91792 (1368) Sopomenka
»

vabe za ribe

Oddelek: Loža
132202 (1786) Samson
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
152791 (2346) Container
»

Športni ribolov/mučenje živali?

Oddelek: Problemi človeštva
353117 (2480) Tear_DR0P

Več podobnih tem