» »

Cenik SiOL ADSL

Cenik SiOL ADSL

mathjazz ::

Ko sem naročil SiOL-ov ADSL, je mesečna naročnina osnovnega (1024/256) paketa za študente znašala 5.900 SIT. S 1. avgustom 2005 je začel veljati nov cenik, po katerem se je naročnina dvignila na 6.600 SIT.

Zdaj pa vidim zadnji račun in je cena 8.060 SIT, pod stolpcem "Storitev" pa piše da gre za paket za fizične osebe, ne več študentski. Se je z zadnjimi posodobitvami paketov kaj spremenilo oz. od kod nova cena in sprememba paketa?
www.getfirefox.com

Senitel ::

Si posiljal potrdila da si student?

Klemzz ::

a ni cena solo 1/256 7.200sit pr siolu?

mathjazz ::

Senitel, hvala. ;)
www.getfirefox.com

krho ::

mnja.. gnoji so pr siolu. Lahko bi poslali obvestilo, ne pa da sam preklopijo..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ales85 ::

krho pri siolu niso prav nič gnoji. Vedno pošljejo obvestilo, da je potrebno poslati potrdilo.

krho ::

Meni ne. Samo položnica je prišla za 8060 SIT. Pa na siolov mail dobivam SAMO tisto, kar oni pošiljajo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bzp ::

Meni so poslali, pomojem da celo 2x ... korektno

alesp56 ::

to dobiš ponavadi celo po navadni pošti ne po elektronski ane :D
in to je to...

Han ::

Največja svinjarija je bila ob uvedbi novih paketov lansko leto. Objavili so cenik in možnost brezplačnega prehoda s paketa 'za fizične osebe' na Solo paket, ki naj bi stal 6600 SIT z DDV mesečno. Tudi na pogodbenih obrazcih je bila navedena ta cena. Nakar so na lastno pest ceno dvignili na 7200 SIT z DDV, cel postopek preklopa pa je trajal tudi več kot dva meseca.

Dandanes so cene pri konkurenci bistveno nižje, a SiOL se na to ne ozira. Skupina TELEkom z Mobitelom na čelu še naprej odira uporabnike - verjetno zato, ker jih ima vsak dan manj...

Klemzz ::

6600sit mislm da je brez ddv-ja cena, 7200sit je pa z ddv-jem tko da na tem te lovijo za popi*dt

alesp56 ::

kakorkoli že pogledamo... največji slovenski ISP ma hudičevo predrage cene glede na vsa dejstva :O
in to je to...

zee ::

Mah, Mobitel ne vem, če res odira uporabnike.

Kar se tiče Telekoma in Siola pa se povsem strinjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vanadium ::

zee pejt na simobil pa bos vidu kok te mobitel odira :8)

smetko ::

Mene pa pri njihovem ceniku moti to, da je cena za razvezan dostop enaka kot če obdržiš telefon. In to iz sledečega razloga.
-Če telekom zaračunava ta strošek(vzdrževanje bakrene parice) Siolu, potem kupci, kateri obdržijo telefon pri Telekomu plačujejo preveč za internet glede na tiste, ki imajo razvezan dostop, saj mora siol te stroške dodatno plačati telekomu.
-Če pa telekom teh stroškov ne zaračunava siolu, potem pa ponudniki interneta niso v enakem položaju.
No comment

OChack ::

@Klemzz 6600 ni cena brez DDV brez DDV je cena 6000 (6000+20%=7200)
ja dokler ne bodo imigriral vsi drugaqm bo siol mev te cene zgleda, pač velik folka drži u šahu z modrim paketom in 2 let pogodbo, tko da ih lahko ožema isto mobitel
Int€l inside, IDIOT Outside

Klemzz ::

@OChack wem wem da sm narobe napisu ja, sm sprot brau post pa sm automatsk napisu 6600 0:)

OChack ::

ni panike, sicer pa nevem kako siolu ni jasn da kljub velki konkurenci ne spusti cene......
Int€l inside, IDIOT Outside

Jan987 ::

Če ma pa več kot pol uporabnikov vezavo.. Dobr da se mi že čez en mesec isteče, sam še zmeri ne morem drugm ker ni druzga.

OChack ::

k drucmu ne morš če ma siol prov svojo centralo postavleno tko recmo k T2, če maš pa prek TEleKOMA, potem pa maš na izbiro še volja pa amis, pošl za foro povpraševanje na voljo, ti bodo dost hitr odgovoril, itak te nč ne stane
Int€l inside, IDIOT Outside

Jan987 ::

ja sej volja pa amis pa simfonika so lohk, sam je od vseh siol še najugodnejši ker mam študentski paket in je 6,6k na mesec, sam če bodo pa še kej podražli pa bom šel k volji (če ne bo časovne vezave) kjer je 6,9k. Drugač pa čakam da na moji centrali uspostavijo VDSL alipa na centrali ki je 2800m stran VDSL 2.

Samo to bo verjetno še trajalo tako da...

Upam da bo amis čim prej pokril naš konec s tistim njihovim amis air.

Sicer mal mem teme ampak vseeno: ali slučajno kdo ve, kdaj bo amis pokril s tem gorensko, natančneje oddajnik krvavec.

mathjazz ::

SiOL mi _ni_ poslal obvestila. Naj mi računalnik crkne, če mi ga je.
www.getfirefox.com

mathjazz ::

Ni crknil. :-)
www.getfirefox.com

mathjazz ::

Kar se pa cen tiče, Mobitelovih: nekdo, ki tam dela, mi je rekel, da Mobitel sploh ne sme kar tako znižati cen, ker mu to preprečuje evropska zakonodaja/regulativa. Na ta način bi namreč lahko radikalno znižal cene, konkurenca bi šla po par mescih v stečaj, potem pa bi cene zvišali nazaj (pa morda še čez začetno vrednost).

Sliši se precej verjetno.
www.getfirefox.com

m0LN4r ::

Torej mene pa zanima kateri ponudnik ima najcenejšo varianto adsla torej ne glede na 1MB ali 0,5MB povezavo
Zanima me kje in kdo ima najcenejšo mesečno naročnino, ker naši sosednje so malo revnejši in si hočejo privoščit enega izmed najcenejših adlsov. Uporabljali ga pa bodo samo za brskanje in glasbo drugo ne vejo oz. ne bodo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

amigo_no1 ::

amis 0.5 MB paket (za študente/dijake)

http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_...


**najcenejši** je pa T-2 , vendar je dostop možen samo če nisi predaloč od centrale (max dolžina je 2000m )


ali pa volja razvezan dostop


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivacija popusta pri siolu

Oddelek: Omrežja in internet
353213 (1755) Gill
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212191 (8376) EvilDare
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849778 (6451) pupsi1984
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036351 (15758) Primoz78
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114196 (10083) Bistri007

Več podobnih tem