» »

Članek "Kupovanje računalnika"

Članek "Kupovanje računalnika"

znjolca ::

Zdravo!

Pohvalila bi vas za članek Kupovanje računalnika, ki govori o tem, kako lahko prodajalci računalnikov zavedejo kupce, ki se na računalnike ne spoznajo podobna stvar se je zgodila tudi moji zelo dobri prijateljici, ki je zelo preplačala računalnik za njene potrebe. Imam pa eno komentar: v članku je bilo omenjeno, da bi lahko prodajalci večkrat ponudili OpenOffice, ki je open source projekt in zato zastonj za uporabo, hkrati pa naj bi bil po funkcionalnostih združljiv z Office-ovim Word-om. Jaz sem tukaj malo drugačnega mnenja: vse to je sicer res, vendar je potrebno upoštevati, da se dandanes povsod, tudi na fakultetah še vedno najpogosteje uporablja Word. Kadar delaš seminarske, se ponavadi naredi več verzij in se jih pošilja oz. izmenjuje s sošolci ali profesorji. Žal OpenOffice ni popolnoma združljiv z wordom, kar pomeni, da se ti zgodi, da celo noč delaš seminarsko, jo pošlješ profesorju, ki za OpenOffice še ni nikoli slišal in pozna samo Word, le-ta jo odpre in se mu prikaže en zmazek od seminarske. To je sicer en banalen primer, ampak "you get my point" :). Zelo neprijetno! Moje mnenje je zato, da je potrebno pri OpenOffice-u biti previden z uporabo, ker prej ali slej ponavadi pridemo do Worda, ki pa ni prijazen do OpenOffice-ovih dokumentov...

To je samo moje mnenje, sicer pa pohvala vašim člankom, ki so vedno poučni in zanimivi.

Lp!

Nejc Pintar ::

OOo je sposoben zelo dobrega .doc exporta. Sicer pa se na fakultetah vse več uporablja OOo. Pa lažje ti bo če boš seminarsko poslala v .pdf.

MarVinck ::

Draga znjolca,

zato imaš pa v OpenOfiice opcijo, da tekst shraniš v Win/xy formatu, kar omogoča, da so tvoji file-i berljivi tudi v wordu oz. word Viewer-ju...

Naj navedem samo en odstavek v tej smeri "ki govori o tem, kako lahko prodajalci računalnikov zavedejo kupce", ki si ga napisala. S čim je kdo koga zavedel? Če nekdo ponudi komu Open source program, menda to ni zavajanje? Od kdaj je dobra volja prodajalca z Open source programom zavajanje? Morda nisi bila pozorna, ampak pri izvedenem testu je vseeno prišlo do nekaterih pomanjkljivosti, ki niso bile nikoli kometirane s strani izvajalcev testa... npr. to, da je "študent" omenil morebitno igranje igric... Prosim, preberi si celo temo o kupovanju računalnika, kjer ni zavedeno samo domnevno nategovanje prodajalcev, preberi tudi stališča, kjer je razvidno, da je v testu prišlo do spodrsljajev, ki niso tako opevani kot domnevni nategi.

Poleg tega pa je na to temo že odprta tema in ti res ni bilo potrebno odpirati nove ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarVinck ()

Stepni Volk ::

Kot rečeno, tema obstaja. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freiburg hoče nazaj na Microsoft Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4615744 (13226) g. Oden
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487836 (6388) JayKay
»

Microsoft objavil vrsto specifikacij - Word, Excel, Powerpoint, Exchange (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15318244 (12736) gzibret
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139936 (31399) jype
»

Zakaj je Microsoft Office boljši kot OpenOffice.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
648794 (8794) WhiteAngel

Več podobnih tem