» »

Problem z ati radeon 9800!

Problem z ati radeon 9800!

guest #44 ::

Zrdavo,

moja zgodba je taka:
pred približno dvema letoma sem kupu novo grafično "hercules 3d prophet radeon 9800 ne-pro" ta je pro

slišal sem zanjo da se da dobro flashat bios da pride "pro" verzija. to sem tudi naredu. še prej pa sem se prepričal z ati toolom da grafična zdrži višje frekvence. uporabljal sem original hlajenje (ki je isto kot za pro verzijo). grafična je delovala brez težav leto in pol ampak je konstantno bila na taki temperaturi da ko si taknu rebra nisi zdržal več kot 10s gor. pol sem nekega dne začel delat vodno hlajenje za CPU in med montažo je malo destilirane vode pristalo na matični in vrjetno tudi na grafični.

od tistega šlatanja naprej sem opazu da nekaj ni vredu. grafična je v windowsih delala povsem stabilno (navita na "pro" verzijo) ampak ob stresiranju (igre, ati tool 3d view,...) po nekaj sekundah cede monitor in celoten računalnik se popolnoma zablokira, potreben je ročni reset.

zato sem se odločil, da jo flasham nazaj na original. na originalu delujejo igre tudi do 80% stabilno z original hladilnikom. nato sem dal gor hladilnik od enega AMD athlona (ki presenetljivo nalega gor do milimetra natančno). grafična tako v stand-by deluje na temperaturi mlačni na dotik (nekaj nad sobno). pognal sem 3d mark 2003 in deluje vse vredu do tistega nature test kjer se stvar ponovno zašteka.

z memtestom sem preveru RAM (100% ok), CPU sem stresiral in dela brez težav, bios sem dal na fail safe nastavitve, pa še vedno se dogaja.

sem skoraj prepričan da je nekaj narobe z grafično, ne vem pa točno kaj, zagotavljam pa da tako nizke temperature GPU-ja še nisem imel.

kaj mi svetujete naj preverim preden obupam nad njo. Hardversko in softversko?

v ati tool-u nimam enega pixla napake, ne glede na frekvenco!

ali je možno da me PSU pušča na cedilu? imam 300W-nega

konfiguracija:

Athlon XP 2600 @ 2000Mhz (isto je če ga mam na original)
Abit NF7-S
512Mb 400Mhz DDR Transcend
SATA HDD 160Gb
DVD-rom in en star 1Gb ata HDD (sem jih izklopu, pa problem je še vedno tu)!

hvala za kakršenkoli odgovor!
  • spremenilo: guest #44 ()

guest #44 ::

sem resu!

problem je v tem, da ko sem delal vodno hlajenje sem malce zvil ohišje in kartica ni povsem stala not, tako da ko je prisla obremenitev in s tem večja napetost je vse skupi cedlo. dal sem jo v eno drugo ploščo in je delala brez tezav!

hehe, krneki...kaj takega spregledat! :\ :)

vrjetno ni zastonj uni stari help advice: "make sure your card is pluged in correctly"

hmm..no, za en tisti milimeter kolko je falilo se na hitrco ni kr vidlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986896 (3827) PINki
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710881 (6904) tiborrr
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840439 (18424) Dragon14
»

9800XT - vragolije

Oddelek: Strojna oprema
472062 (1147) mtosev
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389259 (5234) Tilen

Več podobnih tem