» »

8800gts navijanje

8800gts navijanje

1
2
»

_Enterprise_ ::

Ali lahko malo razložiš, kaj pomeni vmodana grafična? VIšja voltaža?

EDIT:

Izgleda, da res. A se vi pri tem modanju dejansko dotaknete grafične kartice, kot so se je na http://www.madshrimps.be/?action=gethow... ?

Je kakšna opcija, da bi to v kakem programu? Ker ne bi rad kar takoj grafične skuril/zjebal...

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Bol težko boš to v kakem programu. Daj grafo enmu ki to zna, da ti nardi|O

edit: Sej maš dost hudo grafo že na stock frekvencah... Na tvojem mestu bi odmislu vmod:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

_Enterprise_ ::

Ko ti grafa jebe pri Supreme Commanderju (na maxed out pri 1280 X 1024), kjer dobim 5 fps, ko si najebem elektrarn in inženirjev, ki jih mi gradijo (=polhn enih efektov), pri stalkerju 20 in tako naprej, pomisliš na navijanje... OK sej tud tko bi jo navil... nimam kej zgubit...

jeryslo ::

Mislim da ima pri Supreme Commanderju CPU večjo vlogo kot grafa, namreč jaz sem C2D navil iz 2.1 Ghz na 3.2 Ghz in se je zelo poznalo, medtem ko pri navijanju grafične ni bilo nekih bistvenih pohitritev. Drugače se pa že v Task Manager-ju lepo vidi, da igra uporablja oba jedra 100% in mislim da je ena izmed redkih iger ki uporablja tudi 4 jedra naenkrat.

PINki ::


Hočem naviti mojo GTSko 640MB pa me zanima naslednje..2d vem da pomeni da ko bo komp v namizju bo delovala na frekvenci katero ji pač dolocim za 2d...kaj pa pomeni slednje 3d low power in 3d perf. Vem da 3d pomeni za igrice, ko bo v igri se takt zvisa na zeljeno frekvenco...sam matra me ko nevem kaj to dvoje pomeni (3d low power in 3d perf.)...pa se to me zanima...ce ji znizam takt v 2d bodo temperature kaj nizje? bi potem kaj stekali filmi? se sploh splaca znizevat 2d frekvencO? Lp

cole-22 ::

Navijaj raje z RT.
2D se ti ne splača nižat. V RT navij 3D in to je to.

PINki ::

ok gracie:8)

PINki ::

bi prosu postopek ce kdo ve kako se nardi v RT da...ko hocem igrat eno igrco ka mam z stock frekvenami cist OK fps izberem profil1...ko pa hocem drugo igrco kjer rabm mal navito bi izbral profil2...kako se to nardii?

maratonec5 ::

Pozdrav. Spravil sem se navijat mojo graficno Leadtek PX8800gts 320 in sicer kar z ati tool, pricel sem pocasi in rocno prisel do frekvence 630/930, ki je bila stabilna in brez artefaktov. S core sem zadovoljen. Poskusil sem tudi z 3dmarkom2006. Vse vredu. Toda malce me motijo ti programi za navijanje nasploh - zdi se mi da so kar nenatancni. Coolbits mi namrec spusti skozi core na 650, medtem ko memory ne prestane testa ze tam pod 900 no.gif . Poleg tega ati tool ne zna sam najti maksimanih frekvenc - navija tako dolgo, da se racunalnik ne sesuje in potem vrze kot zadnjo delujoco frekvenco nek rezultat, ki ga sam niti pod razno kasneje pri poganjanju kosmatulje in scan for artifacts funkcije ne spusti skozi. Kaj pa tista funkcija za test stabilnosti v nvidia control panel, je zanesljiva? - ker tam mi spusti pri visjih frekvencah. Imam obcutek da bi kartica zmogla vec. Ko sem gonil 3dmark pol ure so ble temperature maks. 62-63 na 630/930. Zanima me to - ali lahko "varno" navijam kartico brez preverjanja teh OC programov in potem preverjam stabilnost grafe s 3dmarkom ali zahtevno igro in ko opazim artefakte znizujem frekvence in se tako ne oziram na to da ati tool memory spusti samo pri 930? Je to kolikor toliko varno? Ali je mogoce da so v 3dmarkku ali igri vseeno artefakti pa jih jaz ne opazim? Se pravi kak piksel ali dva, trije niso pravilno izracunani? Kako natancen je sploh atitool pri testu stabilnosti ? Prosim za pomoc.

bi prosu postopek ce kdo ve kako se nardi v RT da...ko hocem igrat eno igrco ka mam z stock frekvenami cist OK fps izberem profil1...ko pa hocem drugo igrco kjer rabm mal navito bi izbral profil2...kako se to nardii?

kolikor vem to omogoca samo atitool

Navijaj raje z RT.

Zakaj?

Zgodovina sprememb…

_Enterprise_ ::

lej, vedet moreš, da kartica ne more doseći vseh megahercev. Doseže lahko mislim, da vsakega četrtega, zato taki rezultati.

pecavar34 ::

Pozdravljeni mene zanima zakaj lahko vi usi date 8800gts na 600/900, kajti meni uspe dati največ na 585 pa 900. ampak prve cifre nikakor ne morm dt na 600! delam pa na rivatuner: prosim za pomoč

hvala
Asus ROG G751JY

Urc ::

Ne grejo vse kartice na iste frekvence... Mogoče tiči problem v 3d clubu ?

pinx ::

Moja gre vsaj 660 / 1015 z ventilatorjem na 100%. Revizija jedra je A2, novejša revizija, A3, bojda gre čez 700.

pecavar34 ::

a mislš da bi mogu ventilator povečat, ne vem ko naštimam na 600/900 mi vrže prvo na 550. Kaj bi biu tukej lahko keč? Kje pa revizijo štimaš?
Asus ROG G751JY

El!te ::

men je slo komot rame cez 1000 z3Dclubom

pecavar34 ::

kaj pa mhz?

sej rame bi pomoje lahka dau na več, sam mhz mi pa ne spusit več k 585?
Asus ROG G751JY

El!te ::

do 66o bi naj slo komot, jaz sem meu mojo na 620 semizdi vec pa nisem upal :D

pecavar34 ::

oj ratal mi je zdj jo laufam na 600/1000 pa sm uspeu dubit na 3d marku 11150 točk!
Asus ROG G751JY

TheoryX ::

mja jaz mam isto kot pinx pa ramov ne morem niti približno spravit do 1000
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

pinx ::

Moji že kar stari rezultati na 650 / 985 ... CPU je bil nekje na 3 GHz, kasneje nisem nič več testiral.

58638 3Dmark01 // 38777 3Dmark03 // 19006 3Dmark05 // 11272 3Dmark06

GaS ::

Kaj odkrivate toplo vodo ce smem vprasat? Ce ti grafa ne gre visje, je to pac max. Ze nestetokrat je bilo napisano da dve identicni karti nimata enakih navijalskih potencialov, oz. zelo redko.

TheoryX ::

ja pa kdo je odkrival toplo vodo, jaz sem ravno zaradi tega napisal tole...
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Tattoer ::

Lp!

No tud jst sem se mal poigral z mojo kartico. Overclockal 8800 gts 640MB z riva tuner na 600/900 in dosegel 10200 pik. Problem je mal v gretju cora sej mam trenutno 59*C ....fan mam na 80% preko riva tunerja. V špilih mi laufa na 100% temp. skoči pa na 70 - 72*c Max. Preden sem si omislil še en 9cm fan za stranico kateri mi piha direkt na kartico pa sem mel v igrah okol 78-80*c 8-O . Zanima pa me, če kdo ve, kolk je normalna temperatura na teh grafičnih saj so razlike kr velike....

X-Hair ::

Pr rivatuner imas nekaj okenckov ki ti kaze, koliko je trenutna hitrost rama, temperatura jedra,.... Sta dve temperaturi jedra in ne vem kateri je kater. Ce imate kako pametno spletno stran jo plunte gor, ker mal sm ze preguglal pa nisem imel srece. Jaz sem nastavil 660/1000, zagnal Call of Juarez in je slo brez problema.

pecavar34 ::

Ne vem kej bi tole prašu, ampak men v 3d marku zazna grafično samo 288mb mam pa 320. Mam gf 3d club 8800gts/320?
Asus ROG G751JY

Tr0n ::

3DMark je crap za izpis infota o graficni. Uporabi ForceWare GUI, VEREST, Windows System Information, Sandra, RivaTuner,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tilen ::

Tattoer, lahko se ti brez skrbi segreje čez 100°C. Krizne temperature so nekje pri 137°C. Z drugimi besedami, tvoje temperature so normalne, sploh za navito grafično ob popolni obremenitvi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tattoer ::

@ Tilen, kje si dobil te podatke? Na nekaterih forum se piše da naj bi bila temp. nad 80*C že kar malo previsoka.
Ampak sem vseen še mal navil grafično tko da mi zdej laufa na 650/1000 ( idle 65*c na 60% vent ). V 3dmarku mi je nad 70* vent začel delat z 100% in je držal na 71-71* . Ko smo pa že glih pr navijanu sem navil še mal procesor C2D E6750@2.66GHz mi zdej laufa na 3200 MHz pa ram sem dal na 2.0V 4-4-4-12. Zaenkrat dela k urca testiram pa z ORTHOSom:)

Tilen ::

Ta podatek je v gonilnikih od grafične kartice. [NV control panel]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

Ko smo ze pri navijanju. Nova verzija RivaTuner 2.05 podpira (samo pri zadnjih verzijah nVidia ForceWare gonilnikov) posebaj slider za Shader clock.

Dajte porocat na kolko lahko zadevo navijete. :)

Orbit89 ::

Kater driverje imaš tron?
Jaz mam 163.71, pa mi ne prikaže možnosti za navijat Shaderje.

LP

Tr0n ::

Isto te. Probaj pognat RivaTuner z /BUILD opcijo.

cole-22 ::

Men tudi ne pokaže shader clockov :\ Kako to misliš z BUILD opcijo?

Zorro ::

Pojdi na "Power user" zavihek in pod "RivaTuner\System" poišči vrstico "NVAPIUsageBehaviour", ki ji daj vrednost 1, pa bo.

p.s.: Mislim, da potem moraš RT izklopiti in ga še enkrat zagnati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

cole-22 ::

TNX

Moji shaderi delujejo na 1600! Na 1620 so artefakti :D

PINki ::

za kok FPSjov se vam pozna ko iz stock performanc navijete na maximum? pa povejte za katero igrico se gre:)

Tattoer ::

Za vse xp os ki imate 163.71 beta in imate nekaj težav z grafiko v igrah probite 163.71 whql.

..... več tukaj


@gavr0
Pr men je razlike za 4-5 fps-ja u 3Dmarku. Stabilno in brez artefaktov na core650/shaderji 1500/memory1000 ...8800GTS 640mb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tattoer ()

PINki ::

s cem testerate artičoke? jaz namrec v ati tool-u, isto tudi za full load tisti 3d view...je to OK?

PINki ::

overclock

Zanimivo, če znižam frekvenco shaderjev gre lahko core še malo višje..Pa je kot 8800GT :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

X-Hair ::

Kaj je treba v riva tuner obkljukat, da lahko navijas z driverji 169.04 beta, al se sploh neda.

Tr0n ::

Nic. Posnames 2.06 RivaTuner in dela. :)

X-Hair ::

Kaj a je to revno danes izsel al kako :D Hvala za info. ;)

TheoryX ::

ko bi lahko jaz tud navil grefičn ram čez 1000 :'(

pa jo lahko spravim samo do 680/982
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

kixs ::

Ja, full se ti bo zdej to poznalo :\ :P

JIM22 ::

Danes testiral grafično od kolega in dobil nasledni rezultat 14667pik. Frekfenca proca je 3870mhz, grafe pa 700/1700/1060, Grafa ima še dost fore, tak da cilam na 15200pik.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

PINki ::

lepo lepo:)

PINki ::

Ali je treba po vsakem ponovnem nalaganju driverjev za grafo, potrebno zopet iskati idealne frekvence za MAX navitje, danes sem si inštaliral novejše driverje -> izbral max frekvence ki so BP delovali na prejsnjih driverjih -> zatem prizgem cod4, in cez minutko mi slika freezne!

Sumim da je grafa verjetno ker samo freezne, temp. normalna ni cez 80°C pa CPU ni pregret!

Ponavljam vprašanje -> Je treba po vsaki menjavi driverjev, graficni potrebno zopet poiskati "idealne" frekvence? Lp:)

sthep ::

Mene neki zanima, sicer ni najbolj povezano z navijanjem ampak vseeno.
Glede na to da je grafična zelo glasna bi vas prosil če mi kdo pove kje in kako naj optimalno nastavim delovanje ventilatorjev. Nočem, da se mi kej pregreje zato raje vprašam.

PINki ::

Evo ti tuki pa nastimas glede na temperaturo po kok % da se dviguje hitrost ventilarorja, klik

ali pa sam simpl nastavis konstantno ce ti je prevec glasna v riva tuner, RT pa downloadas na Guru 3D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055836 (36863) msms
»

NAVIJANJE 8800gts (G80)

Oddelek: Navijanje
161440 (901) vbknez
»

8800GT in shranjevane frekvenc po navijanju.

Oddelek: Navijanje
141444 (1098) AnWar
»

Zelo nizke točke v 3dMarkih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814874 (3454) pecavar34
»

xfx 8800gts in slotech (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
867067 (3888) cole-22

Več podobnih tem