» »

8800gts navijanje

8800gts navijanje

«
1
2

El!te ::

lp

Vprasanje za tiste ki ste ze testirali na kolko se da naviti 8800gts 320.
Jaz sem pri navijanju graficnih bol nov ampak sem malo probal naviti mojo 8800 trenutno sem na Core 600mhz, Memory pa na 825mhz z stock hladilnikom na 70% dalje pa ne upam ker nevem kako naj sprobam ce se bo graficna pregrevala, zagnau sem 3Dmark06 pa je bila temperatura graficne 50stopinj 8-O kar se mi zdi malo saj se je segrela v cod2 vcasih na 60stopin.
V bistvu me zanima na koliko se sploh da naviti 8800 za zdaj s stock hladilnikom? Pa ce se treba nastavit kaj drugega kot pa samo core/memory Mhz?

TechBeats ::

Ja ram lahko ukomot še naviješ, jst mojo furam 575, 900.
Jedro mi gre do 650-660 sam sem raj mal zmanjšal, bom že kasnej navil če bo panika, vent imam na 80% in ne gre čez 62C. Ram mi gre pa na 1020 s ati tool kar gre pa čez so pa že artefakti. Tko da mam na 900 zaenkrat, drgač mi pa ukomt na 620/980 laufa.
AciD TriP

El!te ::

hvala Digital Dope sem dau rame na 900 s kerim programom pa lahko naprimer med igro gledas temp. sem vido nekje da je en meu med igro zgoraj napisano GPU temperaturo?

TechBeats ::

Jst imam rivatuner 2.0.1 => ta je na guru3d.com (tm pod temp.sensors, lahko tud snemaš temperaturo)
drugač imaš pa tud atitool 0.27 mensezdi
AciD TriP

Tr0n ::

620/980 brez problemcka. Bi se slo malce vec.

TechBeats ::

Ja sej pravm da mi kul na 650 laufa pa ram tud 1000, sam se mi zaenkrat ne splača za max 10fpsjev več, pol kasnej jo bom še mal bolj privil če bo/ko bo le treba:D
AciD TriP

plavi85 ::

Men gre core na 650 šale , ram pa sam do 1910 oz na 958mhz se mi pojavjo artičoke , a to vm brez volt modov ram leti na 1000 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

TechBeats ::

ja men se začnejo tm okol 1050mhz, sem glih testeru dele.
@plavi85
Kero firmo pa maš ti, čist tko iz radovednosti:D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

plavi85 ::

XFX 8800GTS Extreme Edition 320MB, al je mozn da mam napajalc(LC 500W (Ver.2.0)) preslab , k fora je da se mi artifakti pojavjo po ceumu zaslonu pol pa zašteka komp , nikjer jih ni vidt prej u ati tools , ko pa pridem na 958 so pa spake po celih windowsih....al mate ventilatorje na kej več % , jst sm pustu na 60% pa probu ocjat , pa vi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

TechBeats ::

Hm, jst imam isto LC power 6550 gp v.2.0, sam zgleda da so te XFX bl "bedne">:D . Jst imam od leadteka, vent pa na 80%, brez volt moda. In kul laufa brez artefactou, edin kokr sm že napisu, tm pr ene 1050 se mi začnejo pojavlat v atitools.
AciD TriP

Tr0n ::

Enermax 500 FTW, amirite? ;)

plavi85 ::

Ok sm stesteru na 100% za usak slučaj isti k.... , kwa pa če maš ti tajminge u badu :)) , no sicer sem pogledu od leadteka gtsko ma iste tajminge tko da vrjetn tud ti, ok pol pa my bad mam u k.... grafo bo treba vmod narest al pa kej bolšga kupt..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

TechBeats ::

Hm kakšne tajminge to mislš??
AciD TriP

plavi85 ::

Ma mislu sm da majo kej drugačne tajmigne rami na grafičnih , mislm da se razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca , pa je zgleda vse enako , sam čudn da gre pol men za 100mhz mn :|

TechBeats ::

aja tajmingi ala latence mensezdi da je 1.1ns ane. Hja možno tud da niso tok kul une termalne blazince na ramih pr tvoji, no glih to sem nek prebral, da imajo xfxovke bl slabo narjene te termalne blazince al kako se že temu reče. Ja jebat ga ne edin, če se boš tok upu pa boš dau stran vent pa sam ene boljše blazince gor nalepu.:)
AciD TriP

IVo ::

Joj modeli kok prbijate. Tajmingi so povsod isti, sam eni majo rame oz. Core bl v peh! "di eni pa mnj. Ne sr obremenjevat z latencami. Tle gre sam za kvalitet uporablnga materiala:\. Pehsda so bli hudi kingstoni:d.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: gfighter ()

mi345 ::

eno vprašanje in sicer:
pri ene parih sem zasledil...npr: ventilator mam na 60%...80%. Zanima me s katerim programom lahko spremljam oz. dodatno nastavljam moč ventilatorja na GPU.
Konkretno na Leadtek 8800gts 320?

Tr0n ::

RivaTuner.

GaS ::

Kakor je meni znano, so rami na GTSu 1.0ns..

pinx ::

Jaz jo vozim na 660 / 2000, gre pa še malenkost več.

plavi85 ::

A ma še kdo od XFX-a , kje ste slo-techarji k ste kupval xfx-ke s popustom, do kok kej leti ram ?

Tr0n ::

1050 nekako, potem pa se pojavijo artefakti v AtiToolsu. To je default hlajenje seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

>>><<< ::

Samo default hlajenje je že 8-O, brezveze se mi zdi kaj drugega gor montirat. Razen vodnega seveda.

EDIT: Spomnil sem se, da obstaja water cooled of XFX-a.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

plavi85 ::

@Tr0n

A pa ti u winsih zategne celo sliko k prides do artifaktov al wids najprej u atitoolsih na kocki ? pa a to testerate u Win XP al Vista jst namrec u Vista ?;((

Pa glede navadnga hlajenja , je že res da vzgleda 8-O waaa , sam una režica uspod men kr lepo toplo vn piha , pa kako je pol s tem če bi dal drug cooler bi verjetno moral še hladiti un čip k je pri izhodih za monitor , verjetno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

Tr0n ::

Nic mi ne raztegne, vidim pa v ATIToolsih. V igri potem nisem niti probal, ker zaenkrat se ni potrebe po overclocku, tako da laufam kr na default.

Windows XP seveda. Vista smrdi.

El!te ::

vista fejst smrdi 3 dni sem jo gor meu. btv obstaja ze kako bolso hlajenje za 8800 razen vodnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El!te ()

Kami ::

Jaz dobim v ATI toolu že pri neki 950 (ram) artefakte ampak 3Dmark in igre delajo brez problema tudi na 1000+ mhz.

Drugače pa enako kot Tr0n, uporabljam stock frekvence ker ni potrebe po overclocku.

TechBeats ::

@plavi85

kere driverje pa furaš v visti??
Lohka je tud to fora, da kej aero glass zjebe v visti k jo navijš in ti čist sliko namede.
Jst mojo grafo furam na XPjih zaenkrat.
AciD TriP

miha22 ::

Mene pa zanima kake so kaj razlike v novih 8800 karticah ? Katere se kaj splaca/ne splaca ?

Odlocam se za nakup in so mi v oci padli naslednji modeli:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Za katerega od teh bi se vi odlocili ? (a so sploh kake razlike med njimi razen v firmi)

TechBeats ::

Ja ene imajo boljše setavne dele (termalne blazince na ramih,...), napram drugim. Jst bi kr od gigabyte vzel na tvojmu mestu.
AciD TriP

miha22 ::

Z Gigabytom se nisem imel slabih izkusenj tako da sem se tudi sam k njemu nagibal. Kako ste kaj zadovoljni z njim ? (sicer me OC ne zanima prevec, ampak vseeno me zanima kak potencial ima?)

plavi85 ::

Ei folk dejte mi neki povedat , kako je s temi shaderji , ker prvotne vidm da jih majo na 1200 oz 1188MHz , jst jih mam pa na 8800gts Extreme edition na 1300Mhz, a se da to še kej navijat al s čim je to pogojeno ? Al pa naprimer če bi spustu za teh 100mhz , a bi jih pol prdobu na ramu ?

TechBeats ::

:D :D >:D ne to se viša z frekvenco jedra, jst z mojo navito na 575mhz imam shader clock 1350mhz. Recimo na 600mhz je pol 1500 shader clock u mojmu primeru.

Kere driverje maš za visto?? dej sprobi 158.24 če jih še nimaš al pa zdej so še eni novejši 160.03 beta, sam baje , ma folk kr boljše izkušne( kokr sm na guru3dforumu prebral) napram 158.24.
Zgleda, da bo kmal čas za Visto0:) pa dx10.
AciD TriP

Čmrlj ::

digital dope ne prbijaj neumnosti, seveda da se da tud shaderje naviti:\



Use nibitor;)

Pa še link do celotnega postopka OC-Lab 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

plavi85 ::

Kako je pa z voltmodom na ramih , na vr-zone sm gledal za naj bi slo z svincnikom , je kdo že probal tole ...

B-Stard ::

Kje bi dobil modene biose?

_Enterprise_ ::

Jest jo poganjam na 650, 940 ter 1450 na MHz na shaderju. Ventilator mam na 100 %. Če jo mam v takih nastavitvah, jo mam idle 66 stopinj, če pa laufa kak špil pa gre tud tja do 85. Sej bi se že ustrašil, pa sem prebral pri enem OC vodiču, da je temperatura okoli 80 stopinj še normalna.

A pa, če bi pustu grafo delat pri 85 stopinjah, bi se skurila po daljšem času?

Aja, kje bi naročil hladilnike za 8. serijo? Na mimovrstah in drugje dobim samo za do 7. serije...

Pa za kolk stopinj ti zmanjša hladilnik(vzemimo Zalmanovega)?

TechBeats ::

En uprašanje, a se ti sploh splača na tolk velki frekvenci laufat, k to je že kr vroča da idila pr 66C pa še da maš vent do konca 100%. A opazeš nevem ful velko razliko, če imaš jedro na 600 ram pa 900 napram tvojim trenutnim nastavitvam.

Ok jst mam jedro za 75mhz počasnej se prau 575/1350 ram pa 900mhz pa vent 80% pa mi v idile evo dele 56C kaže. Samo to zarad tega k mi dele še sonce šopa direkt u sobo, k drgač mam idile tm okol 49-52C s temi nastavitvami, med špilanjem pa ne gre čez 69C.
Aja kar se pa tiče venta pa nevem glih če je kej zaenkrat za 8ke.
AciD TriP

AapocalypseE ::

Prosim, če bi mi lahko nekdo povedal kateri program si naj snamem dol za navijat grafično.

minimus ::

Ah dej no pizda vsaj eno stran preber predn kej uprasas!!!!!!

AapocalypseE ::

Htel sem zvedet kateri program bi bil najboljši, ker jih je verjetno več. Tebi pa še je to težko napisat zgleda. Kaj češ si samo mislim svoje...

pinx ::

Tistih ta slabih niti ne omenjamo.

ATiTool in RivaTuner.

Tr0n ::

AapocalypseE ::

Aha, sem si rivatuner dal dol in mi je kr všeč. Nisem še nič navijal grafe, ker se mi zdi da je brezveze ker niti stock grafe procesor ne izkoristi, tak da treba drugi proc. Ob idlu ma grafa cca. 60° ob igranju kake zahtevne igre kot je Colin DiRT pa pride do 75°, drugač ob evolution soccer 6 ima samo kako stopinjo več. :) Mislim da je normalno to al ne?

Zgodovina sprememb…

GaS ::

Ubistvu kar nekam veliko. Moja na 650/1050 z vmodi pri 100% ventu dela na load (Colin/Fear) 64°C pri sobni temperaturi okoli 23 oz. raje vec. Je pa 320MB, nisem bral vseh postov..

_Enterprise_ ::

Pa kako vam gre tolk visok? Jast, ko dam memory čez 960 se mi ob prvi obremenjenosti crasha, pri nekaj več pa se mi mislim, da neka napaka prikaže, nekej z driverji.

Aja, pa prej sem nekej zajebu z ventilatorjem, tega sem mel na 50%.

AapocalypseE ::

Take stopinje mam ker mi ventilator dela skozi na 60%.

_Enterprise_ ::

Ne, stopinje sploh niso visoke ,nasprotno, nizke so, te megaherci so visoki... s čim ti je ratal? Se ti nič ne sesuva? Mislim GaS-ove megaherce...

Zgodovina sprememb…

plavi85 ::

2_4_4_8 potem ti gre isto kot meni nekje pri 950-960 poklekne zadeva , mam pa xfx 8800gts 320mb extreme edition;(( ..

cole-22 ::

Kaj ste nepismeni al kaj?
Je napisal, da je grafa Vmodana. Nekatere grafe gredo po defaultu visoko in ko jih Vmodate gredo še malo višje.
Moja gre stock 640/2100 in Vmodana 700/2200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055641 (36668) msms
»

NAVIJANJE 8800gts (G80)

Oddelek: Navijanje
161435 (896) vbknez
»

8800GT in shranjevane frekvenc po navijanju.

Oddelek: Navijanje
141440 (1094) AnWar
»

Zelo nizke točke v 3dMarkih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814849 (3429) pecavar34
»

xfx 8800gts in slotech (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
867048 (3869) cole-22

Več podobnih tem