» »

Filmčki, posneti z digitalcem - kako odstraniti hreščanje, obrniti sliko,...

Filmčki, posneti z digitalcem - kako odstraniti hreščanje, obrniti sliko,...

Teych ::

No, pa se spet obračam na vas z enim vprašanjcem (btw, že velikokrat sem si pomagala s tem forumom, tako da res, hvala vsem, ki se trudite!)...

Torej, pred kratkim sem z digitalcem snemala en koncert, ko pa sem dala filmčke na rač. pa je vse skupaj izpadlo rahlo čudno... ful hrešči, slika je obrnjena za 90 stopinj, pa še mal pretemno je vse skupaj... zdej pa me zanima, a obstaja kak program, s katerim bi lahko poštimala vsaj enga od "problemov"... ? Ammmm, pa še to, a je 256 rama premal za se igračkat s tem, če slučajno najdem kako rešitev? Ker 1x sm rezala neke audio zadeve, pa je revež hmal spregu zraven...... al bi mogoče celo šlo? :\

Hvala za odgovore že vnaprej, pa lep pozdrav! :)
  • spremenila: Teych ()

teedy ::

Hehe, rami že niso problem:)), drugače si mogoče na digitalcu naštimala rotate90...drugače pa
flikn posnetek na komp pa se mau igrej, nevem ker program maš za to...bojo še drugi pomagali pa bo:)) :D


lp

Yossarian ::

Jaz sem filmček, ki sem ga posnel z digitalnim fotoaparatom, najprej z AGKnot (program je brezplačen) prekodiral v Xvid in sem dobil zadovoljiv izdelek- predvsem nič hreščanja.

Ko ga imaš enkrat v tem kodeku, pa ga odpri v Virtualdubu (brezplačen program), uporabi filter Rotate pa bi lahko bila tudi ta težava odprevljena.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Teych ::

Hvala, edenpač! :) Bom kr takoj probala... :D

dolenska ::

tisto hreščanje je mogoče posnet motorček za fokusiranje. zdj ce je res motorček potlej se ne da rešit te zadeve.

Teych ::

@midi - A veš kako je slišat... hm... mal preblizu zvočnikov smo bli, pol pa se basi ful slišjo, pa rečmo ko je ritem, ful udarja vn... sej ne znam lih pojasnit, sam tko, na momente se niti ne da prepoznat muske... drgač pa, sm probala obrnit, pa posvetlit, to deluje, hreščanja pa mi še ni uspelo skenslat... no sej, počas... :D

aljazh ::

Po mojih izkušnjah tovrstnega "hreščanja" tudi ne boš mogla odstraniti. Zaradi preglasnega vira zvoka je najbrž prišlo do t.i. clippinga, če bi gledala avdio signal na kakšnem vu-metru bi bil najbrž preko 0dB, na rdečem polju.

Teych ::

Jap, mas prav Aljazh... preverla... ja no, dva od treh smo postimal, kr dober rezultat... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101987 (51021) next3steps
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610378 (8324) čuhalev
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635225 (4222) hyphh
»

Cd-rom v Avto, 78S05, ko priklopim zraven računalniške zvočnike hrešči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91513 (1383) SkIDiver
»

Modifikacija modema

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171101 (741) Neo32

Več podobnih tem