» »

Crysis

Crysis

««
23 / 53
»»

darius ::

Torej igrica ne podpira SLI oz. Crossfire načina? oz. ni efekta?
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

AapocalypseE ::

Demo ziher nena. Celotna verzija pa mogoče bo, oz. sramotno bi blo, če nebi.

Rippy ::

Crysis "naj" bi v visti delal hitrej kot v XP, in še 10-15% hitreje v 64 bitnem načinu, drugače 1GB RAM je premalo za visto in vrjetno gubiš FPS že zaradi tega. Sicer jst sem imel probleme ker mi je vsake nekaj sekund zataknilo na hitro v 64bit, pa ni zgledalo kot težava s RAM-om.

Demo ne podpira SLI - celotna verzija pa bo, mogoče ne takoj na začetku ampak s prvim pachom.

snajper_SLO ::

Nima problema z fizičnim ramom, ampak z dinamičnim ker ga veliko porabi !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Jst ::

>Meni se zdi, da je Crysis zelo požrešen glede rama in zato tudi to dodatno štekanje. Nisem mogel
verjet, da sem dal vse na LOW in mi je še vedno žrlo cela 2GB rama.

Kje si prišel do podatka, da ti igra žre 2GB rama?

Po mojih testiranjih žre na low nastavitvah točno 1000MB. Oziroma skozi celotno mapo 927 do 1000 MB.


> [...] igrca šteka pri lodanju območjih ter množičnem streljanju.

Meni se pa dogajajo hickupi na random. Ni nekega vzorca. Prvič ko na mapi ubijem tiste tri... ko eden izmed njih prvič ustreli nate, mi zakolca. Potem (skoraj - mogoče) nikoli več pri tej situaciji - naslednjič, ko kdo usteli nate.




---

Mirč:
>kaki quad

Imam q6600@3.0. Gledal sem rivatuner statistiko in mi je v XPjih, dx9 (79GS), Crysis demo mapa, skozi celotno mapo vsa jedra obremenilo.

Sedaj sem pa igral v Visti. Extra čudno. V Visti je pa obremenjeno samo eno jedro 92 - 10 %. Ostala jedra so pa skoraj idlala. Par procentov obremenjenosti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

> Crysis "naj" bi v visti delal hitrej kot v XP, in še 10-15% hitreje v 64 bitnem načinu,


V mojem primeru mi Crysis demo dela hitreje - manj hickupov - in bolj smooth (manjša nihanja) ravno v XP 32bit. V Visti 32bit je pa več kolcanja, in tudi avg fps skozi celotno mapo je manjši. Kar je pa meni najbolj pomembno je pa min avg. Tukaj ima pa XP veliko prednost. Min Avg, s tem mislim spodnji del fpsjev je v XPju pač višji. Z Min Avg ne mislim najmanjši fps. Tisti, ki se spoznate na statistiko veste o čem govorim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rippy ::

V 32bitnem sistemu mislim da nemore nobena igra zahtevati več kot 3gb spomina, fizičnega ali virtualnega, v tem je največja "fora" 64bitnih opearacijskih sistemov, da lahko enem programu naslovijo velikokrat več spominskega prostora kot x86 OS-ji. Če presega to se sesuje, XPji torej bodo naslovili samo 1.5GB rama tej igri, Vista 32 bit lahko več kot to da v RAM ampak je ševedno omejena na 3gb na program.

Drugače glede obremenitve procesorja, nevem kako je v XP-jih samo v visti je skoraj smešno niska. Sam imam P D930 in eno jedro je na 80% drugo pa na 15%. Videl sem tudi slike od quardov s povprečno porabo 25% po jedru.

AapocalypseE ::

Kje si prišel do podatka, da ti igra žre 2GB rama?


Igro sem minimiral in pogledal kako je stanje v upravitelju opravil in je bil ram na 1.89GB. To so podatki, ki jih dobim v Visti, na XPjih je sigurno majn! :\

Zgodovina sprememb…

simnov ::

hm ne podpira sli;((

macgajver ::

V xpjih požre približno 1gb rama v visti pa 1.3 do 1.4gb tko da smo še daleč od 2gb.

StreetRacer Mogoče če izklopiš tiste gadgete in vso ostalo navlako ki kuri ram in procesor bo manj.
tenstan krompir je pa zakon

hyphh ::

Mogoče kaj pomaga če se nastavi crysis.exe proces na high priority ?

AapocalypseE ::

Mater ste pametni eni. :\ V idle mi vista kuri 500-550MB in gadgetov nimam nič razen ure. Zagnano nisem mel nič razen Crysisa in je tolko kurlo!

TokioGangsta ::

sklep: use xp:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AapocalypseE ::

Zakaj xp, če si lahko dokupiš rame ;) Sem še slikal: LOW in pa še namizje, da se vidi, da furam samo crysis in nič druga namizje

TokioGangsta ::

Sem še sam pogledal za foro in sicer imam xp-je ki mi v idlu žerejo 220mb +/- igra sama(Crysis) ppa v xp-ju(vsaj pri m eni) žere 670mb+/- tako da mi pol pride na 1gb kar je zelo vredu. Se mi pa zdi porazno da je na visti tako obupno z rami.

Žalost
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AapocalypseE ::

Zdaj sem še enkrat šal skozi vse nastavitve postopoma in sem videl, da sem naredil eno napako. Šal sem igrat prvo vse na high in nabije rame na 1.85GB, potem sem spremenil vse na low in je blo še kr isto, pol pa sem šal za finto probat it igrat od začetka vse na low in je žrlo rama 1.35GB, vse na medium 1.55GB in vse na high 1.85GB, če dam vse na very high sploh ni razlike in je še kr dalje na cca. 1.85GB. Tako, da je čisto dovolj zgleda 2GB ram za visto in je edini problem tukaj grafična, ki je premalo močna, verjetno je tudi 512MB rama na grafi premalo. ;(( Ima kdo 2900xt 1GB verzijo in je sprobal crysis? Če je naj poroča kako dela.

pozitron ::

Še moja poraba na xp-jih klik
Igra je res prava multithread, kot so obljubljali in govorili, da je optimal performance quad core, celih 19% obremenitve cpu mam. Imam filing, da bo s končno verzijo enako.

Mirč ::

JOJ kekci kak vi testirate igro sram vas bilo
ma neke sidebare imate odprte že tak vam vista sama kuri 1gb rama oz xp malo manj
malo se razglejte drugje kak se testira prav
ja lepo zravn gledat prognozo vremena pa testirat
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

pozitron ::

Lol, kak testiranje lega mirček, glih cajt mam za to. Dal sem sam za primerjavo. Kdo se bo zdej sekiru za +/- 50Mb, ki ga tist trije widgeti porabjo.

Lahk pa tut zbrišem post, če te tuk moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Mirč ::

eh ni panike sam smešno je

Rippy ::

Če želiš vedit koliko RAM-a porabi eden program/igra potem poglej pod processes in najdi Crysis.exe ti gledaš porabo celotnega sistema.

X-Hair ::

PINX s katerim prigramom si navil graficno in z driverji ForceWare 169.02, ko si napisal v postu?

macgajver ::

Mirč veš kaj je zares smešno poglej si tale filmček LINK

In kaj od tega je res kar v filmčku govori ok dobil smo super igro s super grafiko ampak kar je govora o hardwaru je naravnost smešno. quad core cpu my ass ja niti enega jedra ne porabi v visti v xpjih mogoče enega in pol. In igra je na high-ultra high nastavitvah pravi morilec grafičnih kartic oni so zatrjevali da bo glatko delovalo na high end grafičnih karticah mogoče so mislili resolucijo 1024-768. Hee malo se jim moram nasmejat namreč nvidiji in intelu je prek te igre uspelo nategnit miljone ljudi da so nabavili dx10 grafične in quad core cpuje. Kateri jim ne omogočajo glatkega igranja igre na high nastavitvah pri 1680-1050.

Dobro da sej jas tak hardware nabavil že toliko prej se vsaj ne počutim nategnjenega zaradi te igre.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

xabre ::

na 1024x768 na medium z navito 7900gs izpljune okrog 25fps. Igralno, ampak nadležno.

Sem pričakoval vsaj 30fps+ :\ Bo treba že zadnji mhz iz grafikulje iztisnit, če bo kaj bolje.:D

Špil je kar v redu, kopija far cry in zaradi tega ni nič posebno novega in revolucionarnega. Drevesa se hitro naveličaš sekat, edino una oblekica ga malo rešuje.

To špil bo za igrat čez kako leto z vse na high, počasi, z užitkom in ogledovanjem ter raziskovanjem okolice, tako kot je bilo pri meni z far cry. :))

Jst ::

Potencionalni prebivalec zemlje leta 2010, ali pa 2012.

"Kupil sem nvidia X260 Ultra za 1100EU in to dve, pa mi v 3DMarku2010 šteka flyby hirošime 1945! Nateg, prasci, kaj zdej odvetnik pravi, da naj se ne razburjam!!! Hočem tožit 3DMark firmo pa basta!!"



---

Drugače se pa strinjam, tak hype več kot leto dni, potem pa dobimo Vistin crap performance in špil, ki bi se lahko lepše obnašal na low nastavitvah na slabših/starejših računalnikih. Pa še toliko besed o multi core efficiency in propaganda Intel Core 2 Quad, ki je čisto neupravičena.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rippy ::

MIslim da Quard core za tiste ki so ga že kupili ni bila slaba investicija, druge novejši pogoni lepo izrabljajo 2-4 jerdra (UT 3 naprimer). Če bojo novi pogoni v prihodnosti tako kot Cryengine 2 to je tudi zelo dobro za nas igralce ker bomo lahko procesorje obdržali dlje časa, torej manši strošek.

Crysis obremeni grafično do konca, na low/medium nastavitvah ma več na zaslonu kot ostale nove igre. Tisti ki so pa "eno leto prej" kupovali hardware za to igro pa so pač naseli tistim ki so želeli jim nekaj prodati. Mislim da je fajn da se je Crytek odličil delati takšno igro, da skoraj postavi nov standard, ne zastopim ljudi ki rečejo "ne morem igrati na max" a ni to lepo, da naredijo nekaj tako bogatega? Bi bili bol veseli če bi bil medium tisti Ulta High? Mislim da tukaj nekaterim preveč ego trpi.

Zorro ::

Če bi še kakšen fps več, je treba igro zagnati v fullscreen-u in ne v Windows oknu!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

AapocalypseE ::

Če bi še kakšen fps več, je treba igro zagnati v fullscreen-u in ne v Windows oknu!


To sem sam tudi ugotovil, da more igra laufat v fullscreen-u. Če igram v Windows oknu, mi grafa ostane na 506/513, če pa dam v full pa je lepo frekvenca 850/950.

Zgodovina sprememb…

miteq ::

Porka gate. Vsi se pogovarjate o nekih FPS-jih in kažete e-penise z vašimi grafičnimi karticami. Kaj ko bi en komentiral zgodbo, igralnost, itd itd...

AapocalypseE ::

Nam mine, da bi se o tem menli, kr niti igrat ne moreš normalno. :\

def0r ::

malce debilna tale zadnja izjava.

Crysis pac cisto lepo dela pac dont play on very high settings ..

Meni je vsec pri crysisu ko imas toliko vec nacinov kako se lotis. Moja je rush in kill all :D

hribovc ::

Nove nastavitve Crysis Extreme Vista Klik

AapocalypseE ::

def966, ni treba žalit ne. ;) Še na all high ne gre lepo, tak da na very high je debilno sploh mislit. ;)

m.i.h.a. ::

ah dej lepo te prosim:\ ....meni na quad in 8800gts dela lepo z nastavitvami high/very high v visti, začni probleme iskat v svojem compu in ne v špilu

AapocalypseE ::

Aja? nobenemu ne dela vredu, tebi pa kr na Very High dela? >:D Daj en screenshot, da vidimo kake fpsje maš.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

dela ze na very high tudi men:P samo to ne pomeni da hocm igrat tm ;> very high je resno pretirano high je pa cisto lepo igralno mogoce si malce zbircen glede fpsjev:>

TokioGangsta ::

imam q6600 ter 8800gts in 2gb rama pa mi deluje super. Meni je čisto dosti in nisem pretirano zbirčen FPS: 27-30 tam nekje in meni se zdi popolnoma igrabilno.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AapocalypseE ::

Ja jaz mam vse na high DX10 fpsje 20-35, ampak vseeno ob množičnem streljanju šteka, če dam shaders na medium ostalo na high vse mam 35-55fps in šteka dosti majn ob množičnem streljanju. Sploh nevem zakaj šteka pri takih fpsjih. Zgleda primanjkuje rama na grafi al kaj. Bi blo fino, če bi Senitel odgovoril na to. :)

Zgodovina sprememb…

janwoolf ::

Pozdravljen!
Ko igram igro crysis, vse so na medium, okoli 20-30fps. na high pa okoli 10-15fps. je to v redu. kj naj naredim? hvala za pomoč, imam visto
moj comp je:
E6600 ni navit
2GB ram ni navit
7900GTO 512mb core 712mhz in memory 701:D
plata biostar 945p-a7a
resolucija pa je 1280x1024.

AapocalypseE ::

Menjaj grafo. Crysis je zelo odvisn od gpu-ja.

X-Hair ::

Kk se na Visti zazene v DX9 nacinu?

Tr0n ::

Desni gumb na Crysis demo ikono v Games meniju, PlayDX9.

X-Hair ::

Ammmm? Kaj sedaj ne vem. Potem ko kliknes na ikono ti tudi napise dx9. Ker jaz lahko sam zazenem crysis in toj to. A morem se kaj pohekat :D

Raw ::

Nimas kaj hekat. Se mi zdi da lohk za dx9 das tud switch "-dx9" v bliznco.
I am what I am and I do what I can

Rippy ::

Mene zanima če se da komu zračunat približno najvišjo hitrost Speed mode :D, bi sam poskusil ampak imam kr nizek FPS.

hyphh ::

Crysis Night mode :))

TUTORIAL

Par screenov:
-

-

-

-

-

-


Gameplay ponoči se zelo razlikuje od dnevnega in mi je kar všeč.

Edit: Verjetno se da tudi z Sandbox 2 nastavit čas v mapi.

Vir

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

speed machine ::

Kot zanimivost. Če kdo hoče lahko v sandbox-u sproba tanke, helija, več vrst drugih vozil... Med drugim pa še tornado, alien orožje, hm, potresa mi nekako ni uspelo naštimat, ...
//

aodius ::

http://www.gregorsalobir.si/

AapocalypseE ::

Zanima me, če zaženeš igro v DX10 all high ali DX9 all high, je sploh kaka razlika? Sem prej sprobal obojno pa ne vidim razlike. Se mi zdi, da je edina finta pri DX10 možnost izbrat Very high.

Shegevara ::

««
23 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23842569 (25715) kajetan
»

Far cry 2 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
564127133 (80945) Assass1n
»

Radeon 4870 in Crysis

Oddelek: Strojna oprema
482277 (1604) SebaR
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008371 (8367) Senitel
»

DX 9 vs. DX 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
926755 (5793) kobilica

Več podobnih tem