» »

Crysis

Crysis

««
22 / 53
»»

darius ::

To je vse eno veliko sranje .. 31 fps .. 34,8 fps.. za 400€ sem jaz pričakoval več (cena grafe)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

AapocalypseE ::

Malo sem razočaran nad Crysisom in o tem kak bo podpiral več jeder in bi s tem pridobili na fpsjih. Tako dolgo so delali igro, ampak se mi zdi, da bi jo lahko boljše zoptimizirali. Jaz sem tudi jezen, da dam toliko za grafo, potem pa pri eni bolj požrešni igri poklekne. Zdaj nevem al je grafa tako slaba, ali pa je igra slabo optimizirana za te novejše grafe. Glede na to, da niti obljubljenega quada ne podpira se nebi čudo.

AMD spet potegne kratko. :\

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

kratko za 3 fps
hehe

TechBeats ::

LOL>:D
to je sam demo folk:\ , zgleda da so namenoma izkopl večjedernost in da bo pol u final ukloplena, k jst recimo dobim 34fps z p4HT@3.46ghz na cpu testu, pa se vid en komp skor 3 leta star, prot noumu quadu, pa je sam 18slikc slabš, :P to neki ne štima ane?! bi prej reku, da bi jst mogu imet okol 45 in quad ene 70-80 fps
AciD TriP

Tr0n ::

Meni je demo tudi bil precej dolgocasen. Nano suite je cool gimick, vse ostalo je klasicen FarCry z novi preobleki.

globoko grlo ::

@streetracer a to na low nastavitvah?

Rippy ::

Meni je demo tudi bil precej dolgocasen. Nano suite je cool gimick, vse ostalo je klasicen FarCry z novi preobleki.


To sploh ni res da je FarCry v preobleki, dobro če nebi bilo tega nano suite mogoče samo edino kar je enako, da se tako farcry kot crysis dogaja na otoku. Drugače pa ta nano suite omogoča ogromno načinov kako določeno situacijo obvladat, sploh pa ko se spopadaš veliko nasprotniki. Počutiš se kot "predator", sicer si ranljiv ampak je ogromno taktike in zelo zabavno se je odločat kako boš likvidiral >:D.

Naprimer odločiš se da za določeno osebo neboš uporabljal orožja, pri roki imaš platišče in plevmatiko torej kaj od tega uporabit? Ali bom ga raje v strop vrgu ali mi je bolj všeč kakšna ograja >:D ? ...grem probat če lahko koga s lubenico ali bananami odstranim :D.

fastfury ::

Imam naslednji problem:
v demotu sta dva exe fajla en je v mapi bin32 in eden v bin64. Sklepam, da je tisti v bin64 mišljen za 64bitne sisteme, no ko tega zalaufam se pokaže samo začetna slika, ki te "opozarja" da je špil demo in pol zamrzne, stvar se ne premakne;((
Tist exe fajl v bin32 pa mi dela normalno:\

globoko grlo ::

upam, da nimaš računalnika v podpisu

Pesimist ::

Jaz pa nimam bin64. Kaj to smao na 64Bitnem sistemu naredi?

deadzone93 ::

A bi delala meni ta igra na nastavitvah low 800x600 AA off na graficni x1600 256mb 3500+ 2.21ghz 2x512ram-a?

Lp

miteq ::

Škoda je edino, da nimaš v tej igri noža. Z cloakom bi se pritihotapil do nasprotnika in mu odzadaj prerezal vrat. Tak kot je pa zdaj, pa ga moraš vedno vstrelit od blizu v glavo z dušilcem na orožju. Sucks. Pa niti mrtvecev ne moreš odnest na drugo mesto. WTF? Stealth način v tej igri bi lahko bi lahko bil tooolko boljši. Za zdaj je večinoma vse run & gun.

fastfury ::

@globoko grlo, ne nimam PCja v podpisu;)

Highlag ::

Če si dovolj blizu lahko edino sovražnika zagrabiš, potem pa ga lahko učiš letenja:D In tega kakšna druga igrica ne podpira. >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

AapocalypseE ::

fastfury, lol :D zbrisal si si podpis, ker si mel nek crap računalnik napisan. :D

Zgodovina sprememb…

Shagrath ::

Men dela pri resoluciji 800x600, AA off na slabšem procesorju (AMD 2800+) in slabši grafični(Radeon 9600XT).:))

fastfury ::

fastfury, lol zbrisal si si podpis, ker si mel nek crap računalnik napisan.


Exactly:D

Še vedno ne najdem odgovora na moje vprašanje0:)

AapocalypseE ::

Sem se odločil, da si še vzamem 2x512MB rama. Hudo mi je gledat, ko mi Crysis požre celih 2GB rama, se mi zdi, da še hoče malo več. :D

darius ::

Upam da Alan Wake ne bo tak požrešna igrica. Ve kdo kdaj izide?
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

AapocalypseE ::

13.3.2008 kolko vem.

Zgodovina sprememb…

darius ::

Ah.. do takrat bo že kaki hd3970 .. :D bo crysis na 100fps laufal, Alan pa na bogih 25.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

aodius ::

ForceWare 169.04 Beta : klik,
ForceWare 169.02 : klik
http://www.gregorsalobir.si/

AapocalypseE ::

Hehe kaj veš :D en video Alana. Pomoje bo zelo dobra igra.

darius ::

ka pa ATi štrajka z driverji .. grrr
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

AapocalypseE ::

ATI naj izda okoli 10.11 in naj bojo fajn optimizirani za Crysis, to si želim. :)

Raw ::

Ni bed. Presenetljivo drugačn od FC, čeprav je na prvi pogled res skor enako - engine dela pravcate male čudeže, suit je pa itak kool.

btw, 1900XTX (updejtani driverji) - shader quality moram dat na high, če ne manjka pol textur in je vse prosojno. Krneki.
I am what I am and I do what I can

dukenukem ::

v igri pejte v mapo npr.C:\Program Files\Electronic Arts\Crytek\Crysis SP Demo\Game\Config\gpu tukaj se vidi ,kašne ocene imajo grafične in sicer od št -1 do 4 ,gtx pa gt masta 4,hd2900 ma 3 novi r670 naj bi mel 2 :O zdj nevem kok je to res :D al crytek že pozna kok hitr bo tanov 3870 ;)

Tr0n ::

No, 169.04 so ze malce boljsi na DX10. Se malo, pa bo.

darius ::

Kdo kaj ve os specifikacijah nove hd38xx ? Se splača nadgradit še eno grafo ? npr: crossfire 2900xt
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

macgajver ::

Drugače s malo twekanja se tole igro da nahecat da izgleda ubijalsko lepo in dela tud zelo solidno.

Sej to bo še en kup modov in cfgjev vn prišlo sploh za xpje pomoje bodo zrihtal marsikaj.
tenstan krompir je pa zakon

Razerzone ::

Zatika k pr norch....

Soldier ::

A pr multiplayerju je tut neviden način? Zna bit zanimivo, al pa katastrofa, ne vem kaj naj si mislism. No v singlplayer je bomba da se razumemo.:D

M-XXXX ::

V multiplaerju je seveda tudi- vendar ni ravno veliko v uporabi (najbolj uporaben je ravno ščit in moč)

strictom ::

Stealth dude with a bazooka on top of a hill. 3 kills guaranteed!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

PS.: Dejte en hiter link za demo. Z parih k sem probal je vleklo z 20kbs. Pri unem torrentu je bil pa fajl corruptan in je blo isto z 30kbs.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Highlag ::

Glede Torenta: sem snel tistega, ki ga je nekdo prilepil v ta forum. -> Corupted. Zbrisal torent, in poizkusil z tistim, ki je objavljen na crysisdemo.com, in puf 30 sekund kompleten brezhiben download. Nič mi ni bilo jasno. Pravzaprav mi še vedno ni...
Never trust a computer you can't throw out a window

Jst ::

Na Nvisijini beta drivers strani ima vsak release nek highlight, za kaj se gre.

Recimo:

Recommended driver for Crysis single player game demo and TimeShift.

nvidia.com


Poleg tega je pa vedno napisano še:

Please read the release notes for more information on product support, features, driver fixes and known compatibility issues.


Zdej, al sem jaz slep, ali teh notesov na strani ni. Moraš prenesti in inštalirati, da zveš notes?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

--



Zakaj sem prej jokal o neoptimiziranosti.

Meril sem s FRAPSom na Vista32, 1GB RAMA, q6600@3.0 in 79GS. Crysis, vse low, razen "Sound:" "Medium."


1.
Od točke ko si (prej padel) v vodi in ti povejo, da naj prideš na obalo. Takrat sem vklopil benchmark v FRAPSU. Potem sem pa šel naprej, kasneje vidiš so-vojaka na drevesu, greš naprej in prideš do prvih barak (ti si na vrhu hriba, sovragi v barakah spodaj), kjer je dosti sovragov; lokacija kjer sem potem končal bench, je bila na vrhu hriba, potem, ko ti svetujejo, da uporabiš daljnogled in se razgledaš. Tu sem končal bench.

Frames,_Time_(ms),_Min,_Max,_Avg
_60275,___1066783,___0,_151,_56.502


2.

Čisto na koncu, ko najdeš sneg in ladjo sredi džungle in se začne "movie mode" sem spet vklopil FRAPSov bench, medtem se malo s sovojaki skregate, na kakšni čudni misiji ste in da zahtevate podatke, potem se pa prikaže en alien in "ugrabi" enega tvojega vojaka. Izklop bencha ob prvem trenutku, ko se naredi tema, in si očitno odigral demo.

Frames,_Time_(ms),_Min_ Max__Avg
__4090,_____96360,__25,__74,_42.445


3.

Dvakrat sem meril med fightom. Enkrat na samem nekaj vojakov, 2 do 3 in enkrat med njihovo posojanko, kjet te lahko tudi ladja malo preseneti in jih je kar nekaj za pobiti.

Frames,_Time_(ms),_Min__Max,_Avg
__1121,_____18509,__47___73,_60.565

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
_21323,____348691,__13,_109,_61.152



--

Mene predvsem motijo hickupi, ko ti kar na enkrat pade fps na nulo za manj kot sekundo - ali desetinko sekunde. Eden izmed takšnih časov je že na začetku na obali, ko prvič ubiješ tri (I think) korejske vojake. Potem se pri ubijanju nekaj časa tega več ne zgodi, a se v nekaterih drugačnih trenutkih spet pojavi krč.

Mogoče je to problem Viste. Bom moral sprobati tudi v XPjih. Kar pozitivno mislim, da bodo tam boljši rezultati. In igranje bolj smooth. Just a hunch.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

strictom ::

To je po vsej verjetnosti problem rama. Teli hickupi.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

EvilDare ::

Renji na incrysis forumu se je odločil malo moderati island mapo. Če je komu prevroče si lahko dol zvleče in preizkusi: Klik.

P.S. še 3 moji SS iz moda (very high cvar mod, 1680/1050, 4XAA: povprečno ~15 FPS):


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

pinx ::

Mojih nekaj screenov ... E6420 @ 3200 MHz, 8800GTS 320MB @ 640/1508/1900, ForceWare 169.02, very high mod, 1280 * 1024.







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

AapocalypseE ::

To je po vsej verjetnosti problem rama. Teli hickupi.


Pomoje je tudi ram. Sam imam isti problem. Na grafi ga je pomoje dovolj ali ne ( igram na 1280x1024 )?! Sem pa probal dat vse nastavitve na low in še mi vedno požre cela 2gb rama. Mislim, da je 2gb premalo rama za vse na high in visto. Ko dam vse na high in hodim sam, se čisto lepo igra, ampak ko pride do kakega strelanja zašteka in mislim, da je kriv ram in nasploh tu pa tam zašteka ( hickupi ). Upam, da bom z dodatnimi 2x512MB rama malo izboljšal vseskupaj. ;((

Zgodovina sprememb…

TokioGangsta ::

Kdaj že pride igra vn?:8)
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AapocalypseE ::

16.11.2007

Jst ::

Sem igral v XPjih in z Rivatunerjem opazoval, kaj se dogaja.

Igra na low porabi 1000MB - 927MB rama. Tudi v XPjih se ti hickupi dogajajo.

Se bom ponovil:


1.

Skrajšano. Začetek v vodi, konec bencha ko ti reče, da uporabi daljnogled.

Vista:

Frames,_Time_(ms),_Min,_Max,_Avg
_60275,___1066783,___0,_151,_56.502


XP:

Frames,_Time_(ms),_Min,_Max,_Avg
_38578,____555289,___1,_138,_69.474


Očitno sem v XPjih potreboval manj časa.

2.

Čisto na koncu, ko najdeš sneg in ladjo sredi džungle in se začne "movie mode" sem spet vklopil FRAPSov bench, medtem se malo s sovojaki skregate, na kakšni čudni misiji ste in da zahtevate podatke, potem se pa prikaže en alien in "ugrabi" enega tvojega vojaka. Izklop bencha ob prvem trenutku, ko se naredi tema, in si očitno odigral demo.

Vista:

Frames,_Time_(ms),_Min_ Max__Avg
__4090,_____96360,__25,__74,_42.445


XP:

Frames,_Time_(ms),_Min,_Max,_Avg
__4928,_____99418,__40,__85,_49.568



---

Performace je v XPjih malo boljši, malo bolj smooth.

Res verjetno zaradi rama. Imam ga 1GB in max poraba v XPjih je pisala malo manj: 927-1000MB. Torej je bil cel špil v ramu. Vsaj po podatkih Rivatunerja in Performance Explorerja.


Torej Recomended za Crysis pri low nastavitvah je več kot 1GB.

Ne vem, lahko da imamo drugačne pojme za skalabilnost in optimizacijo, a jaz vztrajam pri svojem. Špil bi bil lahko bolje optimiziran / skalabilen. Za low nastavitve, da lahko vsaj na 1024*786 normalno igraš, potrebuješ quad 3.0 (vsa jedra so bila v XPjih večinoma obremenjena), 79GS-like kartico in več kot giga rama. Za LOW!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mirč ::

kaki quad
lp

bluefish ::

@2_4_4_8: govoril sem o trditvah nekaterih, da bodo bile "true dx10" igre (kamor naj bi spadala tudi ta) veliko bolj optimizirane in naj bi delovale celo bolje v tem načinu v primerjavi z dx9. Torej nič provokativnega.

aodius ::

Kupiti 8800 GTX da ali ne ?
http://www.gregorsalobir.si/

Mirč ::

8800GT

AapocalypseE ::

En je testiral Crysis tako:

amd athlon x2 6000
4gb rama DDR2 800hz
Zotac 8800gtx AMP
REzulatat: za drek!!!
na high nastavitvah, 1280*1024 resol. Antialaising 16x: 23fpjev, padne na 17 fpsjev!!! (samo igrica ne šteka dela brez da bi trzala slika)! brez Anitialising: 30 fpsjev.

Amd athlon x2 6000
2gb rama DDR2 800hz
XfX 8800gts 320mb
na high nastavitvah, 1280*1024 resol. Antialaising 16x:23 fpjev, padne pod 15fps ( igrica šteka pri hitrih gibih, ter ko mora naložit veliko območje) brez antialsing: dela tekoče samo še vedno šteka. (premalo rama na grafi)

Amd athlon x2 6000
2gb rama DDR2 800hz
2x 8800gts 320mb SLI MODE
Rezultat. skoraj identičen kot pri enem GTSu. Fpsjev je isto kot pri GTXu samo igrca šteka pri lodanju območjih ter množičnem streljanju.
Vse stestano na dx.9.0c

END :)

Meni se zdi, da je Crysis zelo požrešen glede rama in zato tudi to dodatno štekanje. Nisem mogel verjet, da sem dal vse na LOW in mi je še vedno žrlo cela 2GB rama. 8-O

Zgodovina sprememb…

««
22 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23842568 (25714) kajetan
»

Far cry 2 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
564127133 (80945) Assass1n
»

Radeon 4870 in Crysis

Oddelek: Strojna oprema
482277 (1604) SebaR
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008371 (8367) Senitel
»

DX 9 vs. DX 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
926755 (5793) kobilica

Več podobnih tem