» »

7-pin s-video kabel

7-pin s-video kabel

adriano10 ::

Najprej lep pozdrav vsem.

Moj problem je takšen, imam prenosnik ACER z ATI-jevo grafično kartico RADEON MOBILITY X700. Za priklopit računalnik na tv bi rabil 7-pinski s-video kabel, ker s 4-pinskim je slika črno-bela. Ali mi lahko kdo pove kje v Sloveniji bi se dalo dobit ta kabel. Iskal sem že v Big Bangu, Contromu, High Techu, HTE-ju, Avteri,... in nikjer nimajo tega kabla. Prosim če mi lahko sporočite, če ga je kdo kje že kupil, ali pa če se kako da dobiti barvno sliko s 4-pinskim, samo v teh prodajalnah so mi trdili da se ne da.

Hvala.

SasoS ::

če dobiš črnobelo sliko potem tv ne prebavlja signala, kabel je pa ok. verjetno imaš preko scart konektorja priklopljeno? poiskat moraš pretvornik na navaden činč kabel in nato priklopit...

mitjaje ::

1) Točno tako... 4 pine je povsem dovolj... Torej rabiš pretvornik 4 pin to s-video in po možnosti naj bo pozlačen!!

2) 7 pin kabl pa je za HD standard, ki podpira še zvok... To se da bolj težko dobiti, a zraven atijevih kartic, dobiš zraven... samo ne pri prenosnikih... sem jaz imel podoben problem... pa sem potem ugotovil, da je 4 povsem dovolj..


ps: Pa da ne boš mislil, kakšno briljantno sliko boš dobil... Za filme in podnapise je povsem OK!! Se sploh nič ne opazi... Ko pa boš hotel kaj drugega, pa ne boš videl popolnoma nič...
ps2: Če imaš možnost uporabe VGA kabla, potem uporabi le tega... aja pa še to, če ga boš uporabil, potem pazi na dolžino kabla... le ta naj ne presega 2m... če pa ga je več, pa moreš dati one magnetke gor... pač (pol) analogni prenos...

sverige ::

Razderi scart connector prispajkaj med kontaktama:
20 in 15 Kondenzator kapacitete 4,7 mikro F
Tako bos dobil barvo na tv-ju s tvojim kablom.
( O tem se je ze veliko govorilo, mal si preberi druge teme.)
hej

Klemenn ::

imam čisto isti problem.

kateri je 20 in 15 pin, mislm kako se orientirat?

5er--> ::

Google -> scart pinout

Klemenn ::

5er--> ::

Da. Drugače so tudi na samem konektorju ponavadi majhne številke.

Klemenn ::

4,7 mikro F

lahko več, lahko manj, koliko?

koliko voltov?

5er--> ::

Probaj. Odvisno od opreme. Meni je nazadnje najboljše delalo, če ni bilo vmes nobenega kondenzatorja, ampak sem samo direkt povezal.

Klemenn ::

aja

ne deluje. probau z ene 5imi kondenzatorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563582 (2911) anjica
»

povezat pc do tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
36764 (560) MecH
»

LCD termometer (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
697366 (6354) julah
»

brezžičen prenos A/V

Oddelek: Zvok in slika
121300 (1096) davorkat
»

Na TV ni signala pri prenosu iz računalnika preko S-vido na SCART kabla

Oddelek: Zvok in slika
61396 (1273) MRB0rYS

Več podobnih tem