» »

LCD termometer

LCD termometer

1
2
»

julah ::

Jaz osebno nočem(beri: sovražim) da se mi cin prijema na konico.
Ker na mojem wellerju sp25L sem dokupil konice, pa so zelo slabe, in mi se prvo cin prijemlje gor, potem mi konico po par majhnih vezjih požre in postane debela. Zato sem razmišljal o kromanju pa me zanima če se obnese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: julah ()

16F84 ::

Jaz osebno nočem(beri: sovražim) da se mi cin prijema na konico.
Ker na mojem wellerju sp25L sem dokupil konice, pa so zelo slabe, in mi se prvo cin prijemlje gor, potem mi konico po par majhnih vezjih požre in postane debela. Zato sem razmišljal o kromanju pa me zanima če se obnese?


Tega sicer ne razumem - če se cin ne prime konice vsaj sam ne znam spajkati. :( ... Potem je najbolje, da ti kak strugar naredi konice iz prokroma. Na nje se cin zanesljivo ne bo prijel, pa tudi požrlo je ne bo nikoli.

ps
Mimogrede- nisem začetnik spajkalo držim v rokah že kakih 30 let...

Azrael ::

Cin se mora prijeti na konico, drugače ne moreš dobiti termičnega kontakta med konico spajkalnika in predmetom, ki bi ga rad zacinil. To pomeni, da spajkanega mesta ne moreš segreti dovolj in spajka posledično ne prime. Da tega, kako hitro zaradi oksidacije propada konica brez cina, niti ne omenjam.

Če termičnega kontakta ni (zaradi pomanjkanja cina na konici ali zažgane konice), ne delaš drugega, kot kupčke spajke, ki ne držijo, ne električno in ne mehansko, saj spajka ne oblije spajkanega mesta in tako narediš edinole hladen spoj.

Več

Wellerjeve konice so pa danes kriminalno slabe, to pa drži.
Nekoč je bil Slo-tech.

bmandl ::

Fantje vse sem poizkusil, od "šmirklanja" pa do mazanja s kolofonijo, cin se ni topil vse dokler nisem zamenjal konice z na srečo rezervno in zdaj deluje super.

bmandl ::

Imam še eno vprašanje glede mikrokontrolerja, preden dokončam projekt (sem dobil programator). Namreč kupujem mikrokrmilnik PIC12F675 v HTE in sta na razpolago dva, zdaj pa ne vem, ali je vseeno, ker je en dražji kot drugi in tudi ne vem kaj pomenita dve oznaki na koncu, po katerih se tudi razlikujeta. Pri prvem piše I/P, pri drugem pa I/SNG. In še povezava do najdenih kontrolerjev (čistu na dnu sta oba): Kl!k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmandl ()

TESKAn ::

Ne moreš naročit vzorcev na Microchipovi strani? Če imaš akademski email naslov, je zastonj, čakaš pa 2 - 3 tedne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bmandl ::

Ne morem, ker nimam, poleg tega je večja poštnina. Zakaj bi sploh naročal tam, če imam možnost v Sloveniji. Mi bi lahko sedaj povedal, kar sem vprašal?

zcetrt ::

Vzorci pridejo po pošti brezplačno. Seveda pa, če se ti mudi, jih pojdi kupit.

Oznake preveri v datasheetu za omenjeni PIC. Po vsej erjetnosti gre le za temperaturno območje delovanja. Le toliko glej, da ne boš vzel SMD ohišja. Rabiš namreč DIP.
4.

bmandl ::

Da, to bom pazil, hvala, ampak sem na žalost datasheet pregledal in našel nič glede teh oznak. No, bom pač cenejšega vzel :D

l-note ::

Na predzadnji strani datasheeta piše:
Package:
P = PDIP
SN = SOIC (Gull wing, 150 mil body)
MF = MLF-S

Po vsej verjetnosti torej SNG pomeni SN.
Izgleda pa nekako takole:

SOIC


PDIP pa takole:

PDIP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

bmandl ::

Aha, torej je zame interesanten PDIP verzija. Hvala.

bmandl ::

Rad bi vprašal moderatorje, ko končam projekt, če bo uspešen, napišem članek, torej odprem novo temo, ali kar tukaj napišem...? Da ne bo potem komplikacij. Se pa lotevam že drugih dveh projektov, ko bom tega dokončal...oz. vmes moram programator naredit, ker drugače itaq ne morem zaključit zadeve (kar pa ne bo več problem zdaj, ko sem si pridobil že kar nekaj izkušenj).
V knjižnjici sem si že tudi rezerviral knjigo "programirajmo mikrokontrolerje", da se bom še sam naučil pisati sofware. Kaj pravite na to knjigo (tisti, ki ste jo že prebrali)? Je koristna zame, kot za začetnika? No, če koga zanima, je naslednji projekt v moji glavi "temperaturna regulacija obratov ventilatorja", torej vezje, ki mi bo avtomatsko reguliralo obrate na mojem fanu, da bom ponoči lahko spal, ker zdaj imam ročno regulacijo in je na minimum vseeno tako glasno, da je nemogoče spat :D. Če mi uspe, se bom pa še podal na atmelove čipe in bom vse preizkusil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmandl ()

Azrael ::

Če boš izdelavo projekta opisal od A do Ž, bi priporočil, da odpreš novo temo, saj bo potem opis projekta tako že prvi prispevek teme in tema posledično mnogo bolj zanimiva za bralce, kot če je opis šele nekje sredi teme.

Mogoče ti kaj koristi še naslednja e knjiga: PIC Book.
Nekoč je bil Slo-tech.

bmandl ::

Velja, bom odprl novo temo, edini problem je, ker nisem prej mislil in nimam fotk. Bo samo fotka končnega izdelka.
Knjiga pa nevem, mislim da mi ne bo kaj dosti pomagala, saj je v ang. in se mi ne da prevajat.

bmandl ::

Sedaj sem dobil vse potrebne elemente za izdelavo programatorja, ter dva komada pic 12f675. Imam pa že en narejen programator (izposojen) in me zanima, kam moram dat mikrokrmilnik, moram dati spodaj podnožje, ter ali za delovanje programatorja potrebujem kakšne gonilnike. Kako programator priključim na komport (direkt, ali posredno s kablom, ker direkt sem že probal, pa nič se ne zgodi, nevem zato sprašujem). Na programatorju so tudi neke moške letvice, na katere je možno dati jumperje. Je to potrebno?
Programator pa je ta: Kl!k ali druga slika: Kl!k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmandl ()

Azrael ::

Po slikah sodeč je to JDM programator.

Upam, da je v linkih na omenjeni strani kaj uporabnega.
Nekoč je bil Slo-tech.

bmandl ::

Ne verjamem. oz. vsaj jaz nisem našel, da bi tukaj kje kazalo, kam točno vstavit moj mikrokontroler na tak programator in če potrebujem kak konektor za tiste letvice. Po drugi sliki, ki sem jo pripel. oz. povezavi, sodim, da to potrebujem :S

zcetrt ::

Daj si ti malo časa vzet... Google it. Nedvomno boš našel, kam se kaj vtakne.

Klikni na ICSP povezavo na strani, ki ti jo je dal Azrael. Tisti moški konektor je ICSP.

Sicer ti pa že na sliki piše, kam se vtakne 8 pinske konektorje.

In ja, "driverje" potrebuješ. Oz program, ki zna štelat com port tako, da boš programiral.

Je pa ta programator nekoliko špartanski...
4.

bmandl ::

Je za programiranje oz. priklop vezja (programatorja) potrebno imeti podaljšek-comport kabel, ker brez se nič ne zgodi, ko programator s krmilnikom vstavim v comport. Je to vse, ali moram še kaj drugega postoriti, ali res prav sklepam in potrebujem kabel?

julah ::

Kabel ni nujen. Nič ase ne zgodi ko ga priklopiš. Glej da imaš napajanje
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bakrenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566791 (4674) Pyr0Beast
»

Folija za TIV z laserjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113370 (2960) bmandl
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313680 (3141) MadMax
»

Čitalec sim kartic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91974 (1662) bmandl
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413545 (11794) VolkD

Več podobnih tem