» »

Na TV ni signala pri prenosu iz računalnika preko S-vido na SCART kabla

Na TV ni signala pri prenosu iz računalnika preko S-vido na SCART kabla

kenyong ::

Imam grafično kartico z S-VIDEO izhodom. Na računalniku imam naložen TV tool. Kupil sem si kabl iz S-VIDEO na SCART, pa na TV-ju ne dobim signala ko preklopim na grafično kartico.
A mi lahko ktir pove kaj delam narobe.
Mislim, da je narobi nekaj s kablom , ker sem namreč že imel nekoč podobne težave pri prenosu iz DVD na TV.

gumby ::

a ti TV sploh podpira s-video signal?

Kebab ::

Kakšno grafično kartico imaš? Kateri tv? Je multi (da podpira pal in ntsc)?

Aspirinix ::

Sicer si pa del odgovora lahko že sam zapisal. "Fuč kabel je lahko razlog za mnoge glavobole", je dejal zdravanik in zaprl ordinacijo.
Probaj drug kabel, nato preglej nastavitve za izhodni signal (pal obvezno, razen če si kupil TV v zda), pa na izhodu preveri, če so vsi pini normalno postavljeni, morda se je kateri kam na stran obrnil, pa nimaš signala.
Nekoč sem doživel celo, da je en tip miško (com) obrnil narobe in jo na glavo not potisnil. Samo pini so malo trpeli.:\

kenyong ::

V teh dnevih sem bil kar priden pri prelistavanju te literature in mislim da pri kablih S-VIDEO na SCART dobimo na SCART-u zares video signal le, da ja tega moč spremljati na starih TV-jih le, če predhodno postavimo pravilno stanje na pinu 8 SCART konektorja.
Podobni problem sem že nekoč imel pri prenosu iz DVD komponente na isti TV, vendar sem to zadevo rešil, da sem sam prelotal neke zadeve skupi pa sedaj dela. Zadeva je jasna pri prenosu iz DVD na TV ker signal na pinu 8 (SCART konektorja) naravna DVD komponenta, v primeru prenosa iz RAČ na TV preko S-VIDEO na SCART kabla pa je problem kje dobiti ta signal in če že na kako vrednost ga moram nastaviti.
Ča ima kdo kak nasvet okl tega prosm če mi pomaga z nasveti.

rakusj ::

Še enkrat isti odgovor, obstajata 2 vrsti SCART priključka:

Prvi podpira kompozitni signal, ki pripelje video input samo na en pin in to 20 na scartu.
Drugi pa je namenjen s-video inputu, ki deli Y in C (Luminence,chrominence) signala na dva pina in sicer na 20 in 15 pin, razultat je velikokrat č/b slika saj prav C (chrominence) signal pelje podatek o barvi. Rešitev je več. Najlažja je skok v bigbang in nakup s-video v rca pretvornika (cca 2000sit-btw proizvajalec je slovenski). Ki oba signala s-video kabla pripelje na video input na rca kablu preko 450pF kondenzatorja.
Lahko pa se tega lotiš tudi sam, razultat bo enak...barvna slika na ekranu.

Za več info pošlji PM.

LP,
J

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rakusj ()

MRB0rYS ::

Da nebom odpiral nove teme, bom kar tu vprašal in sicer. Imam ATI 9000 pro s-video izhod, televizija je 16/9 evelux, kupil sem si original kabel iz s-video na skart poleg videa ima tudi zvok dolg je 10 metrov. Filme gledam z bsplayerjem.

Problem pa je naslednji: Zakaj se mi na televiziji včasih pojavijo packe pa ne zmeraj kar na enkrat se vleče kot da nebi osveževalo, to je samo trenutek potem pa spet ni določen čas. Drugi problem pa je zvok, zakaj moram imeti na playerju na full pa na računalniku na full, potem pa še na televiziji kar pri koncu da se kolikor toliko čuje. Zvočni imam na plati VIA AC`97 V5,10.
Saj se da gledat in je super zadeva samo pomoje bi to moglo lavfat brez teh težav kako?
b0rys



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458304 (7699) opeter
»

Povezava S-VIDEO na TV (antenski priklop)

Oddelek: Zvok in slika
82282 (2092) danix1
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253119 (2652) romario
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81867 (1673) Privatnik
»

Tv-out problem

Oddelek: Zvok in slika
61026 (887) matevzm

Več podobnih tem