» »

AMIS air Triple Play

AMIS air Triple Play

1 2 3
4
»

MiranRxx ::

Ja super icek. Hvala za slikice. Na tem se dejansko vidi vse. Torej ni to prevelika ali preteska stvar, tako da se lahko montira marsikje. Naceloma tudi na dimnik, seveda ce ne kuris s premogom.
Torej cakamo potrpezljivo naprej. Ce pa je kasen testni uporabnik med nami, pa naj kaj napise, kako in kaj to izgleda v zivo. To testiranje namrec.

icek ::

Ja, tudi jaz bi rad videl, da bi se javil se kaksen testni uporabnik. Jaz imam sicer to zmontirano v stanovanju, v katerega se selim komaj cez kak mesec, tako da se ne koristim tega dosti.
Rider of Theli
www.air-tv.net

epona ::

Eno vprašanje: se mogoče kaj ve kdaj naj bi začel gradit omrežje drugje po Sloveniji? Men osebno bi se najbolj Kum dopadel ker ga direkt vidm.
Thomas - ovca transhumanizma.

icek ::

Tega pa se zaenkrat doben ne more rect. LEtos se sigurno ne.
Rider of Theli
www.air-tv.net

icek ::

Zakaj se stvari premikajo bolj pocasi:
Clanek
Rider of Theli
www.air-tv.net

MiranRxx ::

Hvala na informaciji.
Kaj drugega kot cakati tako ne morem. Kot pa sem ravno danes izvedel, imam sreco, da imam vsaj pocasni internet, ker v mojem kraju je zmanjkalo prostih mest ne vem ce v centrali ali kje drugje, ker ne prikljucujejo novih.
Uf sreca, da sem ze zraven, na internetu. Kaj pa naj storijo tisti, ki nimajo nikakrsnih moznosti. Ali se jih bo kdo usmilil?

MrStein ::

Usmili se jih sam. WLAN ruter za 15 jurjev in "bratski deli" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MiranRxx ::

Usmili se jih sam. WLAN ruter za 15 jurjev in "bratski deli"

Rade volje bi naredil, a kaj ko so od mene cca 100 m in dve hisi vmes.

MiranRxx ::

Drugo leto je ze, je mogoce kaj novic o air tehnologiji iz Pohorja. Je amis kaj dalje. Ima kdo kasne informacije-novice na to temo?

dejanslo ::

ni bilo rečeno, da so "višje sile" zaustavile ta projekt zaradi slabih poslovnih rezultatov?
There`s More Than One Way To Do It

MiranRxx ::

Ja res je bilo nekaj na to temo receno.
Sem se vedno malo upal, da bo kaj iz tega. Torej ni kaj, cakati. Na kaj sicer ne vem, ker hisa ne bo sla blizje centrali. Centrale v nasem koncu pa tudi ne bo nove. Torej sem za kaksno leto na cakanju.

e-marko ::

Škoda za nas, ki nimamo neke izbire in smo daleč od central. Po radiu pa poslušam raklamo za T2, češ kako napeljujejo optično omrežje do vsakega uporabnika in pa berem, da bo to storil tudi Telekom. Ja, v centru mesta že... Eh, saj je brezveze.

LP
...somebody, somewhere...

icek ::

Po menjavi lastnikov Amisa so se stvari zal malo upocasnile. Trenutno se dela ma tem, da se v MB zalaufa 100 TV programov in postavijo dodatni oddajniki. Tudi Ljubljancani bodo pocasi dobili svoj Air.
Projekt pa drugace laufa normalno dalje in ce v Sloveniji ni takega interesa, da se to postavi, je v tujini malo drugace.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MiranRxx ::

icek, torej priporcas se malo pocakati. kaksna dva meseca, je kaj realnosti na tem.
Gre se mi predvsem zaradi TV, internet imam sedaj preko siola, prej sem imel sinfoniko, pa so me sedaj predali/prodali siolu.
Naceloma nimam pritozb, cez nikogar. Samo TV, mi ne morejo ponuditi, trenutno "baje".
Bom se mal pocakal, pa cez dva meseca, ponovno povprasal.

icek ::

Ma tezko kaj recem. Naj bi bilo, nikoli pa ne ves kaj se zavlece. Iz kod si sploh ti?
Rider of Theli
www.air-tv.net

bf4ed ::

Kaj Lendava nebo nič?

Tu je dosti ljudi ko ne more met adsl.
Kaj naj bankrotiram na dial-up?

;((

Kam rinete v velika mesta, tam majo vsi skoraj, a na vasi pa pozabljate.
Očitno bom jaz mel adsl leta 2102.:|

icek ::

Mi nikamor ne rinemo. Mi nimamo nic s tem, kje bo sistem stal. More se najt nek ponudnik, ki bo tja investiral. V Lendavi in Ajdovscini pa ze laufa podoben wireless sistem. Zal pa ne vem podrobnosti.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MiranRxx ::

Kruto, vendar resnicno. Kdo pa bo investiral pa gradil kaksen mreze, kjer bo sam nekaj deset uporabnikov. Se mu ne izide.
Ni vec "socializma" da bi gradili zunaj na dezeli, kjer ni dovolj uporabnikov.
Kljub socializmu, smo za nas telfonski prikljucek, pred leti placali 4500 DEM, takrat ko je v mestu stal prikljucek cca 300 DEM.
Imamo pa svez zrak in manj prometa, na cesti in seveda tudi na internetu.
Vascan na vasi, pa vndar nedalec od mesta.

Senitel ::

Seveda je bolje imeti 400000 ljudi pokritih z brezžičnim signalom, kot pa imeti 100 zagotovljenih uporabnikov. :\
Bolje vrabec v roki kot golob na strehi al kako že gre uno reklo, ki ga kravatarji z investicijami pri nas nikoli niso dojeli kaj preveč.

Žal očitno tudi za vasi ostaja samo Telekom ker enostavno morajo rinit tudi na taka področja, če želijo povečat število priključkov... Brezžična "konkurenca" pa rine v mesta, kjer je pokritost z npr. ADSL 2+, VDSL, optiko že sedaj na nivoju 99%.
Zato tele wireless rešitve pri nas ne bodo nikoli letele. :\

icek ::

Da spet malo pozivim debato: odprli smo novo spletno stran
Rider of Theli
www.air-tv.net

IgorM ::

Že imate mogoče kakšno informacijo do kdaj bi naj testirali air?

TgT ::

Zakaj bi oživil debato, če se glede tega nič ne premika v Sloveniji. Ali pa mi ne vemo :8)
Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TgT ()

icek ::

Rekel bom, da se premika, v katero smer, pa bote sami videli cez 2-3 mesece (upam).

Gre se tudi za predstavitev slovenskega podjetja, ki razvija edinstveno tehnologijo. To bi tudi lahko zanimalo marsikoga, ne pa samo, kje bi kdo imel hiter internet, po moznosti zastojn.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Lepo slisat da se premika, ampak vecino ljudi zanima predvsem kdaj bo zadevo mozno narocit in tudi dobit, ne pa da maste novo spletno stran in prezentacijo celotne zadeve (ceprav tudi tu pohvala, ker zadeva lepo narejena in dobro opisana tudi za lajika).
V glavnem, raje dajte konkretne nacrte, kdaj in kje bo kaksen oddajnik, da ljudje lahko nacrtujejo uporabo. Dosti je ljudi, ki sploh se dandanes nima kabelste tv, statelitska pa jim je neprirocna, ker ne vkljucuje zadosti "gledljivih" kanalov;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MrStein ::

Vase predstavitve bi precej lepse delovali z pripisom : "Zanesljivo dela ze x mesecev za y uporabnikov" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

icek ::

Kaj se tice trzenja naceloma Globtel nima s tem nic. Globtel je samo proizvajalec sistema, trzijo pa ga drugi ISPju, kateri sistem kupijo. Kdaj bo priklop mozen v vasem kraju, pa vam bojo mogoce najbolse povedali na Amisu.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MiranRxx ::

Ja amis je odgovoren za to temo, ker ne siol in ne T2 tega ne bosta trzila. Mogoce pa je se amisu to sedaj se prehitro, da se spusca na nova podrocja.
Lahko pa bomo preseneceni. Kjati amis ima na svojih straneh napisano, da do konca marca ponudi tudi TV.
Torej bomo videli, to ni vec tako odaljeno. "spas" pa je, da siol ponuja do konca marca se morate zavezati da boste 2 leti nas clan. "Te pa si misli in gruntaj stajerc presneti, kaj je za nareti".
Vec pameti vam zelim, kot je imam jaz!
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

TgT ::

Opomba: Mariborščino ne govori celotna štajerska. Jezik in narečja - srednja šola :)
Hit'N'Run

MiranRxx ::

Glavninao zapisa sem napisal v "slovenscini", vsaj trudil sem se, drugi zadnji dela, pa je bil malo saljiv, pa vernetno je vecina ujela poanto te sale.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Davor281 ::

Ja, Amis AIR na Pohorju še kar "visi v zraku" ...

Sem danes govoril z njimi in sem moral biti malo "jezen" da so mi le povedali kaj se dogaja.

Novi lastniki - Belgijci - pač še niso podpisali investicije in dokler ne bo teh podpisov tudi ne bo prošnje za dodelitev frekvence od APEK-a.

Po mojih predvidevanjih pred koncem leta ne bo s Pohorjem še nič.

Jezi me edino to, da so do sedaj zatrjevali, da se "Pohorje vklopi predvidoma čez tri mesece..."

ENjoY!

MiranRxx ::

Tako je, kot je "Senitel" napisal. urbana podrocja so z vse zanimiva. Tam je veliko porabnikov, takoj na zacetku. Na podezelju so tudi nove izgradnje bolj izjema kot pravilo. Na zalost za nas ni kaksne alternative, saj sociale tudi ne bo vec. Vcasih je bilo dobro imeti kaksnega politika v vasi, ker je uredil asfalt zaradi svojega vikenda. Sedaj se politiki niso vec to, kar so vcasih bili.
Cakamo, mogoce pa nas kaksen nov "NIKOLA TESLA" preseneti s kaksnim izumom. Torej cakamo, ce pa kdo kaj novega izve, pa se priporocamo, mi vsi na vasi.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

Davor281 ::

Se strinjam da so urbana področja bolj zanimiva. V MB in okolici pa je tako, da če postaviš oddajnik na Pohorje, pokriješ urbana in neurbana področja, zato mislim da problem števila interesentov tukaj ni pomemben.

Žal gre bolj za vprašanje koliko je zadeva zanimiva za lastnike in to zgolj iz finančnega vidika. Kaj hočemo, lep dokaz da ni pametno prodajat SLO podjetij tujim vlagateljem.


ENjoY!

MiranRxx ::

Lahko pa se zgodi tole, kar se verjetno delno ze je.
Amis bo cakal na papirje nekaj mesecev, potem izgradnja in testiranje itn. V tem casu Siol in T2 in se kdo, pobere vse ki so v blizini tel. central. Nato ostane en del ljudi, ki niso vec zanimivi za amis, ker jih je verjetno par sto.
"Pesimist"
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

PaJo ::

Ljudi, ki so preveč oddaljeni in si želijo kabelske tv je tu na vasi več kakor preveč, jaz vem da samo na našem koncu (če dajo oddajnik na Boč) pokrijejo zelo veliko ljudi in vem da jih je vsaj 200 takšnih, ki bi zadevo vzelo takoj. Zdaj mi pa še naj nekdo reče, da se jim ne splača, ker mnogo mnogo več je še takih za katere jaz ne vem in bi zadevo prav tako imeli, če bodo stvar le dovolj glasno oglaševali seveda in čim prej ponudili tržišču:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Davor281 ::

Ljudi, ki so preveč oddaljeni in si želijo kabelske tv je tu na vasi več kakor preveč, jaz vem da samo na našem koncu (če dajo oddajnik na Boč) pokrijejo zelo veliko ljudi in vem da jih je vsaj 200 takšnih, ki bi zadevo vzelo takoj. Zdaj mi pa še naj nekdo reče, da se jim ne splača, ker mnogo mnogo več je še takih za katere jaz ne vem in bi zadevo prav tako imeli, če bodo stvar le dovolj glasno oglaševali seveda in čim prej ponudili tržišču



No, saj s tem namenom se tudi oglašam. Mogoče bi bilo dobro "zbombardirat" Amis s potencialnimi iteresenti, maili, obvestili itd. in bi potem mogoče zadevo lahko pospešili. Sam imam že kar nekaj presenetljivo prijetnih izkušenj s takšnimi dopisi. Vsako podjetje se namreč boji negativnega odziva javnosti. Treba je namreč vedeti do so izjave tipa "vklop Pohorja predvidoma jeseni 2006" in še "vklop Pohorja predvidoma marca 2007" zavajanje javnosti, saj s tem ko niso imeli dodeljenih frekvenc tudi niso imeli osnove za dajanje takšnih izjav.

Gremo v akcijo?


ENjoY!

icek ::

Mogoce pa to sploh ni slaba ideja. Ajde pubeci v akcijo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BlackHole ::

Jaz bi tudi Boč. :D
LP Marko

PaJo ::

Mogoče pa res ni slaba ideja, no bo kdo kaj pripravil, jaz lahko zberem podpise na mojem koncu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MiranRxx ::

Jaz bi realno na hitro v moji okolici dobil 4 podpise, kar jih poznam. Samo jaz sem za Pohorje. Jaz ne vidim Boca en sosed me omejuje, drug mi zapira Meljski hrib. Drugace bi jaz ze surfal preko amisa.
Torej ce bo potrebno 4 realne podpise takoj uredim.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

TgT ::

Status? :8)
Hit'N'Run

icek ::

Bolj ali manj nespremenjen.
Rider of Theli
www.air-tv.net

e-marko ::

Škoda, da nekaj obljubljajo, potem pa iz tega ni nič... No, saj namen je verjetno bil dober.
Najprej bi radi nabrali še čim več telefonskih naročnikov in pa še TV obljubljajo v kratkem. Fora je samo, da kdor bi imel možnost bi to verjetno že dobil pri Siolu ali T2. Osatali pač čakamo na air (če bo sploh kdaj)...

LP
...somebody, somewhere...

TgT ::

A je kakšen ETA postavitve dveh novih baznih postaj v letu 2007 in ali se bo v jeseni kaj premaknilo al bo spe tleto okol in nic novga :D
Number of base stations 1 (3 in 2007)
Hit'N'Run

icek ::

Stvari so se žal zapletle. Novi lastniki Amisa pač nimajo želje po tem sistemu, tako da Amis najverjetneje nebo tržil tega. Se pa stavri premikajo na drugi strani, a o tem še raje ne bi govoril. Ko bo kaj novega, bom vsekakor poročal.
Rider of Theli
www.air-tv.net

fctirol ::

Zakaj sta na spletni strani Amisa www.amis.net 2 cenika: pri enemu piše omrežje Amis pri drugemu pa omrežje Telekom? Kdaj kateri velja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fctirol ()

icek ::

Odvisno na katero centralo si priklopljen.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MrStein ::

Odvisno na katero centralo si priklopljen.

Kar v praksi ni 100% , ampak "za netehnične ljudi je to dovolj natančno". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c5n9 ::

Kakor jaz vem je tko, da če je na tvoji centrali tud amisovo omrežje imaš amisov cenik
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415233 (2940) markasaso12
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086190405 (13586) markasaso12
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930418 (19038) Marko86
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212216 (8401) EvilDare
»

AMIS internet

Oddelek: Omrežja in internet
325092 (3438) Cinderela

Več podobnih tem