» »

AMIS air Triple Play

AMIS air Triple Play

«
1
2 3 4

N-E-O ::

Tole bi lahk skor dali pod novice:

Uspešni predstavitvi tehnologije air Triple Play na sejmu CeBIT'06 v nemškem Hannovru sledi testiranje revolucionarne brezžične storitve, ki vključuje televizijo, internet in telefonijo. Amisov Triple Play tudi stroškovno ugoden, s trženjem storitve pa bodo začeli predvidoma do poletja.

Storitev air Triple play bo v Sloveniji ekskluzivno tržilo podjetje Amis, ki je pred nedavnim začelo tudi s testiranjem na območju Maribora. Amis je trenutno v fazi pridobivanja 300 testnih uporabnikov, ki bodo opremo prejeli popolnoma brezplačno.

Storitev air Triple play omogoča brezžičen prenos triple play storitev:
· airTV - kakovostna digitalna televizija;
zagotavlja: več kot 100 digitalnih TV in radio postaj po principu izberi in glej
· airIP - širokopasovni dostop v internet;
Neomejen dostop, pasovne širine do 50 Mb/s, asimetrične in simetrične povezave
· airTEL - VoIP telefonija:
ISDN kakovost, večja fleksibilnost, možnost cenejših klicev v fiksna domača in mednarodna omrežja ali GSM omrežja, možnost brezplačnih klicev znotraj internega omrežja.

Za potencialne uporabnike, ki živijo predvsem na območjih brez ustrezne infrastrukture, je air Triple play edinstvena tehnična rešitev, ki jim omogoča hiter in cenovno ugoden dostop do najsodobnejših telekomunikacijskih storitev.

air Triple play deluje tako, da signal namesto po žicah – potuje po zraku. Tako signal, s pomočjo sprejemno-oddajne antene, potuje od bazne postaje do uporabnika, kjer se pretvori v televizijsko sliko ter hkrati omogoči dostop v internet in omogoči uporabo telefona.

Stroška priključnine za testne uporabnike ne bo. Cena za osnovni paket Triple play, ki bo vseboval 100 kakovostnih televizijskih programov, internet 1 Mb/s in telefonski priključek pa se bo gibala okoli 8.000,00 SIT na mesec (33,38 EUR).

VIR: Računalniške novice

Spajky ::

po moje ne bo glih dosto kruha s tem pri njih ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bvcxy ::

Če bo cena res 8000 sit na mesec za osnovni paket Triple play (internet + telefon + tv) je to zelo ugodno.
Pri T2 je cena 9000 sit (internet 5000 sit + telefon 1000 sit + tv 3000 sit).

Pa prednost je v tem, da bo na voljo na področjih, kjer nikoli ne bo možen ADSL, kaj šele VDSL.

Cinderela ::

Jap to je res. Moram rect kr zanimivo samo malo vec testiranja bi moglo biti narjenega ker nekak ne zaupam kaj bo ko snezi etc.
Pa to nena amis ponuja ampak globaltech?

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

@Cinderela
Lastnik Globaltecha je Amis.

icek ::

Ne Globaltech ampak Globtel. In ni lastnik Amis, ampak imajo oboji skupnega lastnika. Globtel skrbi za hardware, Amis pa za trzenje.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

MrStein ::

To je že bilo omenjeno.

Priporočam novico, ko bo to zares na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ceefax ::

No, ce vas zanimajo slučajno testi, kako AIR deluje so tu. Danes sem bil priključen kot testni uporabnik. No, z 35 Mbps povezavo doma, lahko verjamete, je super delat! Nimam nobenega izgubljenega paketka, ping time je 7, 8,9 ms. Digitalna slika je zelo kvalitetna, izbor programov (25) je še švoh. Obljubljajo pa v kratkem več. Poglejte nore meritve!:D

http://home.amis.net/miha/screenshots/

Malkec ::

Jaz sem tudi včeraj dobil pogodbo :D Ni rečeno da dobiš kot testni uporabnik 1024/256 povezavo? (tak piše v pogodbi)
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

ceefax ::

Jaz sem med prvimi, pa poznam ekipo na wirelessu :)

Ch4N93 ::

napiši še lokacijo oddajnika ter sprejemnika (tebe) oz. oddaljenost.

pa lepo bi bilo, če bi kdo napisal (oz. dal link) kaj več o air Triple Play, ker to:
air Triple play deluje tako, da signal namesto po žicah – potuje po zraku.

ni ravno neka zadovoljiva informacija za povprečnega Slo-Tech-erja.
Ni nam lahko...

ceefax ::

Jap res je...pa tudi tiste cvetke z Globaltechom so taprave....

Torej...tako kot je napisal icek.....Globtel je podjetje ki je razvilo tehnologijo...trži jo pa v Sloveniji Amis. Več info na www.air.si . Za tiste, kateri bi pa še radi postali testerji pa http://www.amis.net/home/novinar_3_0.ph... .

Oddajnik na katerega cilja moja antena je na Meljskem hribu. Seveda imam do antene vidno polje. Je pa oddaljena nekje 5 km od mene.

N-E-O ::

Srečneži.

Upam, da je kdo med vami resen uporabnik in bo kaj stabeliral, da bomo slo-techovci videli malo globlje.
Mene predvsem zanima vpliv vremena na kvaliteto storitev?
Follow the white rabbit.

TgT ::

Tole bi men zlo prav prišlo. Namreč sem iz Sl.Konjic pa mam kablsko da te KAP :8) Za T-2 nisem dost blizu centrale (1825m zračne/ 2300m kabla ) in optike še itk ne bo 20 let >:D Tako da mi ostaja edina moznost tole kar naj bi Amis ponudu in že komi čakam. No tisti k testirate, koliko TVjem lahk gledate? Kaksna je hitrost ko gledaš TV in recimo downloadas en fajl? En je omenu 7ms do česa? do Amis-a ? al do recimo arnes.si al pa do nemcije? Ce bi blo 30ms oz manj kot ma triera bi bla pa nebesa tole :> jebiga, prvo je treba storitev dobit.
Hit'N'Run

icek ::

ceefax: ti se kr hvali :)

ping time mislim, da je bil merjen do www.amis.net. TV lahko gledate, ce imate pripadajoci TV sprejemnik. Zaenkrat je programov 24, ampak se jih bo dodalo.
Sneg, megla in dez nimajo vpliva na kvaliteto. Problem so lahko mogoce edino hujse poletne nevihte, ki tako ali tako trajajo nekaj minut, pa se takrat ponavadi ljudje vse izklopijo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanquish ::

ceefax - mislim da ti malo več kot poznaš ekipo na wireless ampak nebomo raje o tem

Spc ::

Sneg vpliva na microwave ko ti krožnik zabaše.
Sam vem iz izkušenj ko DVB signal pade skoraj na čisto nulo.
:)

ceefax ::

icek: seveda se lahko hvalim...če pa super dela. thanx m8 :)

spc: ta krožnik bo težje zabasalo. Če verjameš ali ne....gleda skorajda proti tlom. :)

NavadniNimda ::

CEEFAX - pohvale za trud!8-)
Koliko pa kej oprema stane za navadnega uporabnika - ker gre za dokaj nestandardno rešitev, predpostavljam, da ne bo ravno zastonj. Torej zna biti tudi tu vezava, ali kej podobnega, ne?

icek ::

Zdaj za testne uporabnike mislim, da bo zastojn oprema.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Jan987 ::

In kdaj se bomo lahko priključili uporabniki okoli letališča Brnik oz. kdaj bo to območje pokrito

icek ::

Zanimivo vprasanje, verjetno se ne tako hitro.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Fajn, da je zadeva tudi v praksi ze malo zazivela, upam da se bo to prijelo in razsirilo naokoli in da bodo res kmalu pokriti vsi vecji vrhovi na stajerskem koncu:D

Kar se pa tv-ja tice, pa kolikor sem jaz zadevo preveri, se stvar obnasa kakor digitalna kabelska tv in to pomeni, da uporabnik pac rabi digitalni reciver pri vsakem tv-ju, do tega reciverja pa pac navadni antenski kabel.

To, da bi se sneg nabiral na anteni, pa bo po mojem tudi malo tezko, ker so antene nizje obrnjene, kakor tiste na satelite, pa se dosti manjse so po vecini:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Malkec ::

Evo mam pogodbo doma, samo še razmišlam kaj bom nardil. Ker baje morš met vidno polje z Meljskim hribom (Radvanje -> Meljski hrib = NO eyesight. ) Zakaj niso oddajnika postavli na Pohorje? Bi lepo iz balkona lahko usmero anteno :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

icek ::

Za gledanje TV vsebin je potrebno imeti DVB-T sprejemnik s pripadajocim dekoderjem, saj so TV vsebine kodiranje in tako zascitene pred neavtoriziranim gledanjem (vsaj kaj se tice placljivih programov). Te programe bo mozno zakupit za cel mesec, lahko pa si jih bo uporabnik preko spletne strani vklopil samo za nekaj ur in tudi toliko placal.

@Malkec: naslednji oddajnik se bo delal na pohorju.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Malkec ::

icek: Super, pol pa bom kr poslal pogodbo :D Ve kdo kakšno opremo dobiš (do računalnika)? Ker imam linux router, tak da upam da nebo nekega jebanja :))
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

icek ::

Zraven dobis thompsonov kabl modem, na kerega potem normalno priklopis router.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Cinderela ::

Malekc porovcaj ko bos mel pa se izpise nad vse. hitrost up/down, ping, TV-hitrost.

Upam da bojo ponujali tudi samo internet ker me bol zanima kaki hitrejsi paket kot TV. Vedno se je govorilo da ok to bo ping 40 do 80 v najbolsem primeru.. Zdaj pa zgoraj pisete 7,8 omg 8-O

Ko bo oddajnik na pohorju bo roxalo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

icek ::

TV- hitrost ...kaj si mislo s tem?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Cinderela ::

Like hitrost itnerneta med gledanjem TVja. Ampak predvidevam da to ni problem sploh :D
Aja pa nasposno kvlaitera. Like ping -n 1000 www.amis.si

Pa tudi bi me ping zanimal kadar ni direktne linije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

icek ::

TV se tako ali tako skozi oddaja in nima veze od tega ali ga posamezna stranka gleda ali ne. Internet gre po svojem kanalu in nima vpliva na TV in obratno. Prednost pred IPTV je tudi ta, da se lahko na en sprejemnik priklopi dosti sprejemnikov in lahko gleda vsak svoj kanal naenkrat.
Rider of Theli
www.air-tv.net

janko771 ::

TV pa telefonija me glih ne zanimata me pa zanima kakšne hitrosti bodo navoljo oziroma paketi samo za internet.

lp
jest

icek ::

Tega pa zal jaz ne vem. To je odvisno od samega providera in komerciale.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Ve mogoce kdo komercialni start te storitve za publiko in kaksen bo nacrt pokritosti območji, konkretno je bilo govora, da oddajniku na Pohorju sledi oddaljink na Boc-u, ce to drzi sem takoj zraven:D
Drugace pa zadeva cool, ker se obnasa kakor kabelska TV in to pac po zraku, seveda s povratnim signalom, napram Lastovke, ki je enosmerna in jo ponuja Ljubljanski kabel.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hepan ::

kaj ma amis novi oddelek "reklame na forumih"?

mate ze vse test userje?

TgT ::

Yay, BOČ?! Komi čakam :))


p.s. Prosim da ne nehate z informacijami o tej storitvi. Vse na PLAN :)
Hit'N'Run

icek ::

Nima Amis novega oddelka :)
V planu sta oddajnika na Pohorju in Bocu. Potem se bojo oddajniki sirili v Prekmurje, saj je tam stanje najbolj porazno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

TgT ::

Zanimivo, z Google Earth sem meru zračno razdaljo do Sl.Konjic. in so na robu 15km Mamo pa kablsko da te kap, čeprav se tukaj nikoli nismo učili neško v šoli mamo 3/4 programov nemških. Slika slovenskih programov beda od bede, kot da bi na anteno lovil. ;((
Hit'N'Run

ceefax ::

Na vprašanje o pingtimu.

ping -n 1000 www.amis.net

Packets: Sent = 1000, Received = 1000, Lost = 0 ( 0% loss)
Minimum = 7 ms, Maximum = 54 ms, Average = 9 ms


ping -n 100 www.arnes.si

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 ( 0% loss)
Minimum = 10 ms, Maximum = 22 ms, Average = 12 ms

S tem da sem vmes browsal.

Spc ::

Ja kolko je meni to logično je zadeva enaka kot da si na kablu.
Kajti preko kabla gre hitrost "zvoka" in v tem primeru tudi tako, da lahko pričakujemo enake pinge kot preko kabla.
Prednost preko kabla pa je to, da je majn motenj in bolši signal.
:)

icek ::

ta hitrost potovanja signala po kablu ali zraku nima veze s ping timeom. :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

Malkec ::

Lahko prosim nekdo opiše situacijo če je doma v bloku, kako je z inštalacijo / zbiranjem podpisov ;((

Kakšne slike so dobrodošle :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

windsurf ::

Z veseljem lahko posredujem prve podatke z razdalje 12,2 km (Meljski hrib-Rače):

www.speedtest.si:(c)
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.86Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 35.57Mb/s



ping www.amis.net -n 1000:
Ping statistics for 212.18.32.18:
Packets: Sent = 1000, Received = 1000, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 7ms, Maximum = 104ms, Average = 10ms

Zadeva mi deluje od sobote. Kar se tiče inštalacije v bloku (kot na primer pri meni), ni problema, anteno sem si zaenkrat namestil na zunanjo steno in to je to. Glede na to, da je zanimanje za sistem v bloku zelo visoko, bomo anteno prestavili na strateško ugodnejše mesto in naredili razvod po celem bloku, da ne bo rabil vsak svoje antene nameščat, ampak se bomo vsi preklopili preko ene.

LP
Windsurf

Cinderela ::

Jaz mam pogled na pohorje z balkona tak da to nebi blo problem. Koncno nekaj kaj nebi blo problem lol.
Tak da bi na balkon odzunaj dal pa me bk kaj sosed meni nato. Lahko samo dobi po picki ce bo kaj zino.

Torej to je prva prava konkurenca vsem ADSL/kabelskim ce nebojo cene take kot siolove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

icek ::

za montazo antene menda potrebujes soglasje hisnega sveta.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Malkec ::

Točno to me zanima, ker sem sam doma v bloku v prvem nadstropju, nadstropja pa so 4. Potem rabiš samo soglasja od sostanovalcev v istem vhodu al od celega bloka? :\
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

icek ::

tega res ne vem natancno....vseeno je dobro, da ti sosedje podpisejo, da nebos imel problemov kasneje
Rider of Theli
www.air-tv.net

Malkec ::

Btw niso te hitrosti max hitrosti interneta preko kabelske televizije? 35/2 ? :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

icek ::

Ja, saj je ze napisano, da je sistem skoraj enak kabelskem, le da je medij drug. Toliko pac eurodocsys 2.0 zmore.
Rider of Theli
www.air-tv.net

tomaz 06 ::

Pa to deluje dobro ali ne? Smo imeli ze nekaj wireless ponudnikov pa ni bilo prav zanesljivo, vsaj pri nas. Kasnej so propadli.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415146 (2853) markasaso12
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086189919 (13100) markasaso12
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930312 (18932) Marko86
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212153 (8338) EvilDare
»

AMIS internet

Oddelek: Omrežja in internet
325074 (3420) Cinderela

Več podobnih tem