» »

AMIS internet

AMIS internet

samy ::

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 20.32Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 39.48Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 21.23Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 38.87Mb/s


Kaj pravite pa na to?????!!! :)
AMIS adsl
Samy

Klenobo ::

S čim si to testiral in kakšen priključek imaš?
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

samy ::

testiral sem na strani: http://speedtest.si
Priključek je amisov za 1gb/s v študentskem domu? :))
Samy

OmegaBlue ::

Pravimo da imamo že temo namenjeno točno temu: Merjenje hitrosti downloada/uploada
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Kajzar ::

Moj brat ima kabelski internet, paket "Mini" 256 Kbps/64 Kbps preko Amisa pri kabelskemu operaterju KRS Brinje preko koaksialca.

Ne samo, da ima slabo povezavo, plačuje celih 5.400,00 SIT na mesec za ta šit. Povrhu vsega pa se mu pogodba izteče šele jeseni letos, predčasna prekinitev bi bila okoli 30ksit.

Amis je pred meseci spremenil pakete, in je sedaj prejšnjemu "Mini" paketu, soroden paket "1/4 Mega" (256 Kbps/128 Kbps), ki stane nekaj manj kot 5ksit na mesec in je celo nekaj zmogljivejši. Samo po sebi se zdi umevno, da bi Amis lahko spremenil prejšnji v novi paket brezplačno, a za to zahtevajo celih 5.760,00 SIT.

Ne morem verjeti, da se ob tako močni konkurenci internetnih ponudnikov, še najde taka firma kot je Medinet (Amis), ki strankam zaračunava spremembo paketov. Res pa je, da je KRS Brinje tako lev kabelski operater, da ima pogodbo za internetne storitve sklenjeno samo z eno firmo, kar je tudi slabo za potrošnike, in je Amis 100% monopolist na segmentu kabelskega interneta pri KRS Brinje. Brat bo kljub stroškom predčasno odpovedal internet preko Amisa takoj, ko mu T-2 priklopi VDSL.

Nauk te zgodbe: ne podpisujte dolgoročnih pogodb za internet, če pa že, pa max za 1 leto, tehnološki napredek je enostavno presilovit za to, da bi se vezali na enega ponudnika.

Še nasvet: če je le možno, ne imeti interneta preko koaksialca, ta tehnologija je nezanesljiva, počasna in zastarela in zaradi tega bodo slej kot prej koaksialni kabelski operaterji morali menjati infrastrukturo v optično.
Smrt monopolistom, svoboda napredku.

Narcos Satanicos ::

S samim koaksialcem ni nič narobe, problem je pač v večini kabelskih operaterjev, ki zaporedno na kabel vežejo pol slovenije potem se pa čudijo zakaj so hitrosti tko slabe...
SPORT THE WAR, WAR SUPPORT

_ziga_ ::

Jaz mam tui AMIS pa mam paket 1.5 mega pa del afajn pa sem še enkrat zadovoljen!!:D

NavadniNimda ::

Pozor: tisti, ki imate AMIS lahko začnete razmišljat o tem, da si najdete kakšnega zaresnega ponudnika.

Evo zakaj::8)
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=146224

b ::

In kaj je narobe, ce se firma prodaja? A bi morali vsi bezati stran od Siol-a, ko se bo prodajal Telekom? Kaj pa od Telemacha, ko ga je kupil UPC? Omrezje bo ostalo isto, verjetno bojo ostali isti ljudje, saj firme ne bojo kar zaprli in pobrali samo blagovno znamko, to bi bilo neumno, ker Amis je en vecjih providerjev v Sloveniji... Po mojem med prvimi stirimi, nimam pa pri roki podatkov.

Kajzar ::

Če bo firma prodana, jim bodo propadle vse vezane pogodbe >:D . Nov lastnik pomeni nove pogodbe, iskanje drugega, resnega ISP-ja je na mestu. Še Siol je boljši od Amisa.

b ::

Zanimiva teorija. Na cem pa temelji?

Kajzar ::

Če UPC kupi Medinet, potem bo moral UPC skleniti vse pogodbe še enkrat, ker Medinet ne bo več pravna oseba, ki bi obstajala. Medineta ne bo več in ne bo več mogel zagotavljati storitev => pogodbe postanejo neveljavne => čas za odmaglitis k T-2 ali Volji :)

Cinderela ::

ampak nekdo je prisilje pogodbo se dalje trzit drugace po placal kazen od odstopa Medinet ali kupec kakorkoli ze :D

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

kajzar - kaj kadis?

b ::

Huda teorija, res :)

Kajzar ::

Hehe, ta teorija je res malo majava. Imam še eno, ki je prav tako huda, boste crknili od smeha :P

Recimo, da imate pri kakem voluharskem ponudniku vezavo razmerja za kabelski internet še za eno leto. Omislite si T-2 ali Voljo (DSL ni problem priklopiti zraven kabelskega dostopa) in ne plačate računov vse dokler, vam ne izklopijo kabelskegea interneta. Nato vas terjajo z opminom 1, 2 ,3... začnejo groziti s sodiščem ipd... Plačate ravno preden vložijo tožbo; to je kakih pol leta od neplačila zadnjega računa. Za obdobje ko vam ne opravljajo storitve, vam pa ni treba plačati. Tako jih nategujete vse dokler, se pogodba ne izteče, vmes pa veselo deskate na internetu od T-2 ali Volje. >:D

Kaufmann ::

Amis sux, jaz imam kabelski internet pri Amisu preko omrežja Telemach, za 3/4 Mega plačujem 7800 sit, ker stručkoti niso podpisal pogodbe. Če prekinem z Amisom hoče Telemach pogodbo za 24mes, ali moram pa plačat priklop ca.40k, čeprav modem že imam pa še telemachov serviser ga je montiral, na telemachu pa pravijo da me na ta modem ne morejo priklopit, ker da ni taprav. PIZ.E;( Zdaj sem poslal povpraševanje na T-2, upam da bo kaj.
ni podatka

robi23 ::

lp
a mogoče gdo ve če bo amis tud povišo hitrost kabelskega interneta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robi23 ()

Malkec ::

robi23: Nekaj se baje pripravlja, samo ne verjamem da bo. Če bo, boste izvedeli iz prve roke.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Kajzar ::

Kaufmann, zrihtaj si T2, nehaj plačevat Amisu in te bodo najprej začasno odklopili in kasneje enostransko odpovedali pogodbo. Če pogodbo enostransko odpovejo, nisi dožan plačati pogodbene kazni. Modem jim pa lahko vržeš v glavo, itak ni pol k* mrzle vode vreden.

NavadniNimda ::

Kajzar, ne ga šuntat, ker ga bodo uni kljukci pol tožili in dobili. Potem bodo prej ali slej izmolzli od njega un denar, pa še kaj zraven za sodne stroške. Res ne vem, kaj je folku, da se tem raznoraznim tepiharjem in "ponudnikom megle" pusti vezat za leto ali več. Čista natega.;((

Primoz78 ::

Zanima me kako je kaj z AMIS-om kot internetnim ponudnikom...zanesljivost?...sem jih klical pa so mi res poslali pogodbo tako kot dogovorjeno...ampak ne za ADSL2+ temvec za ADSL...ker imam na pogodbi moznost izbiranje le do 4mbit...:\ . Ce ni mogoc ADSL2+ so rekli da me obvestijo...a tega nisem dobil zraven...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ronaldo ::

Moja punca ima Amis adsl od 22.3.2006 in ji dela vse super. Predvsem sem se cudil da ko se povezem z RA na njen pc dela gladko za razliko od prej ko je bila na Siolu. Nevem kaj to pomeni in me ne zanima, upam le da bo povezava se naprej zanesljiva.

TgT ::

Sem na Amis ADSLju od Junija 2005 in skos deluje brez problemov, mogoče kdaj tujina mal šteka k so kakšni ddos napadi. Drugače pa zadovoljen.
Zanesljivo Amis :P
Hit'N'Run

Tr0n ::

Amis bo oz. ze ponuja nove pakete za kabelski internet.

1536/256 - 4.500 SIT
4096/512 - 6.290 SIT

Treba pa je podpisat aneks in podaljsat razmerje za 1 leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Primoz78 ::

Mam pogodbo ze doma...sam cakam, da usposobijo centralo za ADSL2+...centrala v izgradnji ;)

Lp Primoz

p.s. A bojo tudi TV ponujali?
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Tr0n ::

Tisto zgoraj je za kabelski internet. Za ADSL ne vem.

Malkec ::

Tr0n od kod tebi informacije o novih cenah paketov za kabelski internet? 8-O

amis trenutno testira Air Triple Play :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

Tr0n ::

Od AMISa ter nasega ponudnika kabelskega interneta KKS Pobrezje. :)

--------------
Sporočamo vam, da bosta nova paketa stopila v veljavo z 1.5.2006.
In sicer v ponudbi bosta paketa s hitrostjo:

-1.5 MEGA 2.0dostop(1536 kbps/256 kbps) 4.500,00 SIT(18,78EUR/mesec)
-4.0 MEGA 2.0dostop(4096 kbps/512 kbps) 6.290,00 SIT(26,25EUR/mesec)

V osnovi (št. poštnih predalov, psevdonimi,...) pa se paketi ne bodo
bistveno razlikovali.

Pri spremembi paketa ni nobenih stroškov, se pa podaljša razmerje za
nadaljnih 12 mesecev.
--------------

Malkec ::

Ahm, pa to velja samo za KKS Pobrežje ali za vse kabelske sisteme?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Tr0n ::

Verjetno za vse, ki so povezani oz. ponujajo Amis resitve. Preveri pri Amisu.

airTV/Net/TEL je sicer cool, ampak od tega bi rabil samo Net.

Tr0n ::

Glede na aneks za zamenjavo kabelskega internet paketa imas na voljo samo dva ponudnika preko AMISa:

- TSRPL (Radvanje Pekre Limbus)
- KKS Pobrezje

Drugi zaenkrat zgleda se ne ponujajo novih 2.0 paketov.

Cinderela ::

Vidis to ne kapiram. 2.0 Standard majo in dodajo 2 nova paketa samo ki sta celo pocasnejsa od teh ki so jih ze ponujali prej za 15k erm.
Ki pa je 8,12... To pomeni da AIR tudi nebo mel hitreje kurc te to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375905 (51516) Tero
»

Sinfonika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30027468 (11653) overlord_tm
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748606 (5732) VASkO
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049578 (7260) flipflop
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707864 (6170) DeLonghi

Več podobnih tem