» »

Rešimo Zemljo

Rešimo Zemljo

1
2
»

Stajerc ::

Vprašat se je tudi treba če ni človek dan danes malo zaveden ko se govori da tehnologije prihodnosti, da so tako čudovite da morda celo nebi bilo več potrebno delati?

To naj vsak pri sebi razsodi komu verjeti.

Edit: Pa še nekaj na temo iztreblitev živalske vrste:

A mislite da gre pri iztrebljanju živalskih vrst za golo preživetje ali za pohlep? Zakaj nosoroga pol pustijo zgnit vzamejo pa samo rog?

Nevem tudi,

Zakaj bi potpiral iztrebljene neke vrste, ker kaj maš ti od tega če sam nebi tega počel? Mislim kaj maš od tega če zagovarjaš nekoga ki lovi živali ki jih je še samo par sto na planetu zaradi pohlepa? kakšno korist maš ti od tega če nisi lovec ki dobi velike dobičke ali koristnik tistega koščka roga? Če pa hočeš sinu ali hčeri ali vnuku pokazat v naravnem okolju nosoroga ne pa samo na video posnetku pač moraš biti proti.

Torej kot sem rekel: za zanamce in za njihov boljši jutri.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Thomas ::

Nosorog je čista potrata atomov. Skale, so mogoče še večja, ampak nosorog in skale so oboje potrata.

Načelno lahko vzameš kamenček in iz njega narediš svet, kompleksnejši od Zemlje.

Ko boš to mogel, boš to tudi storil. Vzel boš vse kamenčke in tudi vse nosorogove delčke.

----

Zdej lahko protestiraš, da:

- to pa nikoli ne bo možno

- to pa še dolgo ne bo mogoče

- tega se pa ne sme

Protestiraš lahko.

Stajerc ::

Ne protestiral bom samo z enim dejstvom:

V takem svetu se jaz ne vidim.

In to je moj protiargument eden in edini.

Edit: Zakaj se pa tam nevidim pa je spet večplasten odgovor. Ampak mislim da je vsaj v osnovi znan.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Thomas ::

> V takem svetu se jaz ne vidim.

Saj se ljudje v 19. stoletju tudi niso videli kot potniki v 747.

Ali pa še prej. Kolumb ni sanjal, ko je plul čez Atlantik, da 500 let kasneje, bodo 10 km nad njim, letele v Ameriko njegove kosti, na DNA analizo.

Kaj je videl in česa ne - ni tako bistveno.

BigWhale ::

Trenutno so tudi Thomasovi atomi potrata. Pa moji tudi. Naredimo nekaj pametnejsega z njimi.

Aja, ne moremo. Potem jih pa kar pustimo tam kjer so. Pa tudi nosorogove. Mislim, ce bo sosedov Franc kupil en nosorogov rog in zanj placal svojo letno placo, no ja, iz njega ne bo naredil sveta, najvec kar bo naredil bo okrasek za nad kamin v dnevni sobi.

Jaz pa od tega nimam cisto nic. Tudi clovestvo ne, se najmanj pa nosorog.

Nevem no, naj najprej nekdo naredi svet iz skale, potem pa dajmo razmisljat o nosorogih in Thomasih... :)

Stajerc ::

Kaj veš kje so se ljudje videli takrat. Nisem proti znanosti ker znanost v bistvu dokaže kje v domišljiji mi pretiravamo in kaj ni možno. Ona nam edina v bistvu postavlja resnične meje kaj se tiče materialnega sveta okoli nas. Tud ona pokaže kam vodi neodgovorno početje en dosti bolj preprost princip kot znanost je pa zdrava pamet.

Mogoče je pa bolje da človek spozna samega sebe in izhaja iz tega kar je kot pa da si ustvari svet ki je fantastičen in poln potencialov in neizmernih možnosti a vendarle je on v njemu tuj in tja ne sodi.

Mislim že dejstvo da vsak od nas nosi drugo iluzijo kako po njegovem zgleda idealen svet lahko vodi do tega da se boš kaj kmalu znašel v iluziji nekoga drugega in pri vsem tem boš nemočen.

Lahko samo rečem da nekatera razmišljanja o prihodnosti so dan danes izredno neodgovorna in neresnična in vodijo v slabši jutri tudi za nas ki živimo danes.

Naj bo to dovolj o tem ker vsak pač mora najt svoje odgovore.

Zaključil bom s trditvijo IZUMRTJE DOLOČENE EKSOTIČNE VRSTE NE POMENI BOLJŠI JUTRI AMPAK POMENI LE DA TE EKSOTIČNE VRSTE VEČ NI.
Have a nice day.

Thomas ::

> Nevem no, naj najprej nekdo naredi svet iz skale, potem pa dajmo razmisljat o nosorogih in Thomasih... :)

Pametno je razmišljati že prej. Da premislimo, kaj storiti potem, ko bomo imeli možnost.

Če te možnosti "nikoli ne bo" - tudi prav. Se gremo pač intelektualno gimnastiko.

> IZUMRTJE DOLOČENE EKSOTIČNE VRSTE NE POMENI BOLJŠI JUTRI AMPAK POMENI LE DA TE EKSOTIČNE VRSTE VEČ NI.

Izumrtje vrste je odlična priložnost za druge vrste. Nič boljšega se jim ne more zgoditi, takorekoč.

Čisto "naravna stvar".

perci ::

Čisto naravna stvar je tudi to, da človek prepreči drugim ljudem, da za rogove pobijajo nosoroge. Absolutno naravno.

Thomas ::

Seveda. Naravno je pa tudi to, da se atomi biosfere ponucajo bolj učinkovito, ko postanejo s kakšno ultratehnologijo tako pokorni, kot so danes fotoni v laserju.

Povsem naravno.

BigWhale ::

> Pametno je razmišljati že prej. Da premislimo, kaj storiti > potem, ko bomo imeli možnost.

> Če te možnosti "nikoli ne bo" - tudi prav. Se gremo pač
> intelektualno gimnastiko.

Ja, ja. Saj tukaj se strinjava. Jaz sem imel v mislih taksno razmisljanje kjer Thomasa/nosoroga najprej razstavis na atome potem pa razmisljas.

:)

Thomas ::

Thomasa je škoda razstavt. Kot bi ubil Napoleona in z njim nafutral četo vojakov.

No ja ... če bi se odrekal Bonapartejevim projektom, potem lahko. Samo to ne bi bilo nafutranje čete, pač pa eliminacija taglavnega norca.

Luka Percic ::

>"Če pa hočeš sinu ali hčeri ali vnuku pokazat v naravnem okolju nosoroga ne pa samo na video posnetku pač moraš biti proti."

Nočem ji kazat nekaj od daleč, od blizu pa je nevarno!

Hočem ji pokazat nekaj boljšega.. recimo da ga bo gledala v naravnem okolju in ga božala! Pa brez nevarnosti za poškodbe!

Super reč ti rečem.
Otroci bodo navdušeni, starši tudi.

Stajerc ::

Ne pa nebojo ker jim nebo všeč da je njihov očka tak mehkužen.

Edit: sicer pa se lahko zapreš že sedaj v sobo pa gledaš celo življenje diapozitive. Zdi se mi da ljudje so tiho samo dokler ne gre za njihovo rit, zakaj pa nebi odstranili sebe pa kazali v prihodnosti z čudovitimi naravnimi diaproektroji (integriranimi v naravno okolje) nas in naših družin živim nosorogom. Potem pa tudi nihče nebo ogrožen in vsi bodo srečni.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Luka Percic ::

>"sicer pa se lahko zapreš že sedaj v sobo pa gledaš celo življenje diapozitive."

Ne Nočem jst diapozitivov. Jst hočem pobožat leva, mu preštet zobe!
Phh pa diapozitivi!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon bi služil še z video oglaševanjem

Oddelek: Novice / Ostale najave
184687 (3120) antonija
»

lov in izumiranje vrst

Oddelek: Znanost in tehnologija
303441 (3340) Vajenc
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40889484 (76126) T-h-o-r
»

Nafte ne bo nikoli zmanjkalo?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
414581 (4581) Arthur
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188633 (7248) Airskull

Več podobnih tem