» »

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

ReBi ::

ko vstavim disketo (moja nadrejena, jaz uporabljam usb ključek), mi normalno pokaže datoteke, ki so gor, vendar, ko hočem katero odpreti, mi zmrzne računalnik. ne prime niti ctr+alt+delete... kaj naj naredim? problem se je pojavil kar naenkrat. računalnik nima virusov (ali pa jih bit defender ne najde), je zelo zmogljiv, disketnik pa nov. prosim za pomoč, čimprej.

ReBi ::

iščem možen vzrok pa ga ne najdem. disketa preizkušena na drugem pcju. virusov ni..

Scorpia ::

Da se ne boš je*** s tem tam kjer dela si prekopiri na novo disketo če lahko. Verjetno enostavno disketnik ne more brat to disketo, zakaj pa se ne sekiri zarad tega...

ReBi ::

no, z vsemi disketami je isto. tudi kopiranje, brisanje in leplenje ne delujejo...

R33D3M33R ::

Kako dolgo pa že imaš disketnik? Da ti ni enostavno crknil?
Poskušaj ga najprej izbrisati iz upravitelja naprav in resetirati sistem.
Če to ne bo delovalo, odpri kišto in poglej če so vsi kabli na mestu. Mogoče si jo kdaj ruknil in se je kaj zrahljalo.
Najbolje je pa seveda preizkusiti disketnik na drugem PCju. Pri tem pa bodi previden. Delaj to le ob izklopljenem računalniku!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ReBi ::

po dveh urah sem obupal. sestrin računalnik in moj, dva disketnika.. na mojem računalniku nekako ne delujejo disketniki. poizkusil sem tri različne, na dveh računalnikih... le na mojem ne delajo
kar čez noč...

R33D3M33R ::

Preveri podatkovni kabel za disketnika in napajalni kabel. Najbolje bi blo če bi ga enostavno poskusil zamenjati pa poskusiti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Dead_Eye ::

Poglej če gori lučka na disketniku, če gori non-stop je kabel narobe obrnjen... Za vsak slučaj poglej še v BIOS-u če imaš prav nastavljen floopy a: 1.44Mb,... Pa v advanced chipset nastavi boot up floppy seek, da že ob zagonu pogleda če disketnik živi :D

Če ti pa 2 disketnika ne delata na tvojem PC-ju je tudi možno, da ti je šel kontroler za floppy....
The one and only

ReBi ::

kontroler.. v device managerju mi piše,da kontroler je. kaj storiti?

ReBi ::

super, po tanovem niti v biose noče it... pritiskam f2 kot zmešan pa nič... kakšen predlog?

Dead_Eye ::

preberi kaj ti piše ob zagonu, ponavadi je tipka za v BIOS "Delete".

Si preveril kabel? pa disketnik se sploh kej odziva, se lučka sploh prižge?
The one and only

ReBi ::

ja, nekaj melje, in potem zamrzne, ali napiče d v pogonu ni diska, ali pa, da disk ni formatiran.. kabli so vredu, lučka med "delovanjem" sveti, drugače ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disketnika ne zazna...

Oddelek: Strojna oprema
111164 (1043) _spirit_
»

SATA ne gre...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6945 (903) Keyser Soze
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111115 (962) OmegaM
»

Disketnik ne deluje!

Oddelek: Strojna oprema
5926 (881) Jackass
»

Problem z disketnikom (A:)!

Oddelek: Strojna oprema
141307 (939) MAX34216

Več podobnih tem