» »

Delujoč model hiperprostorskega pogona

1
2
»

smash ::

se ne strinjam s tem, da bi moral predstaviti delujoči model za samo pridobitev patenta...včasih to enostavno ŠE ni mogoče...samo idejo je pa treba vsekakor "nagraditi" s patentom

ferdo ::

jaz se pa s tem strinjam, ker potem hitro rata zmeda med patenti, in če imam jaz kapital in vidim prihodnjost z nekim patentom, ga bi s tem lažje našel oz, preveril, če je moja ideja sploh patentirana oz. delujoča, in če ni patenta tudi ideja ni delujoča, ali pa se naj lotim-investiram kapital v realizacijo te ideje in potem bom sugurno dobil patent in to naprej tržil.

Drugače postane nered, smetenje nekih neuresničljivih idej itd...
kdor m akapital naj investira v razvoj, zato so patentni uradi, da to spodbujajo, ne pa da bo krneki..

Vsak kiima idejo ima vso, jo razvit, in če jo ti razviješ ji imaš pravico zaščitiš, zato so se odločli da bodo patenti, da zaščitiš svoj intelekt ustvarjen-realiziran, da nekaj pokažeš, ne pa da delaš meglo, mečeš drugim peska v oči, ali da čakaš da bo to nekdo drug naredu, in ker si se tega ti spomnil..bla-bla.

ČE si se tega ti prej spomnil mi dokaži, materialno, da je ta patent realen, fizičen, če je intelektualen, da je temu pravilno dokazano intelektualen, če ga nemoreš fizično nardit, sej to je vse določeno

Atos ::

@ Izi

zgleda da ti nisi gledal vseh epizod Star Treka...način na katerega opisuješ ti teleportiranje je danes v teorijski fazi in nima kaj dosti skupnega s teleportiranjem v Star Treku...Tam so tvoje atome "spremenili" v energijo in jo poslali na določeno lokacijo in jih tam "materializirali" (LOOOOOOOOOOL)

roli ::

No no ta problem pa lahko rešimo:
kako deluje Star trek teleporter
Osdscrolajte navzdol do transporter.
http://www.r00li.com

Totscha ::

Matter stream gor ali dol. Ni važno a te sestavijo iz istih ali drugih atomov. Še zdaj v bistvu umreš in naprej živi tvoj klon. Samo to je že v bistvu filozofska debata, katere zaključek je odvisen samo od definicije smrti in zavesti. Tukaj znanstveno ne morš dokazat popolnoma nič. Bistvo znanosti je v dokazu na podlagi eksperimenta. Tukaj pa klonu ne moreš zaupati, ker bo v vsakem primeru rekel, da je preživel.

Me pa veseli, da enkrat za spremembo nisem sam na svoji strani tabora ;)
Haters gonna hate... ;)

Izi ::

>>klonu ne moreš zaupati, ker bo v vsakem primeru rekel, da je preživel

Točno. Jaz tako dobro nisem znal povedati :8)
Stvar je drugačna iz katerega koli zornega kota jo gledaš.
Iz klonovega gledišča se je on teleportiral iz enega mesta na drugo in nadaljuje svoje življenje.
To, da je original mrtev in da on živi šele par sekund, on sploh ne more vedeti.
Tudi iz glediašča vseh ostalih bitij v vesolju, si se ti teleportiral in živiš naprej.

Edino ti sam si problem ker pač umreš, vendar tega nihče ne opazi :O
Prvotna in originalna zavest je mrtva, kar naredi vse ostalo nepomembno. Ti si umrl in kar se naprej dogaja se tebe sploh ne tiče več, ker te enostavno ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Looooooka ::

morm pravocasno patentirat tist leet Food processor iz star treka...kot pisni model pa kksn scenarij sendam.
ko to pride vn v 10ih letih na racun debelih americanov obogatim =)
mmmmm stupid patents rule

Izi ::

Food synthesizer je pa ja čist simpl zadeva :D
V bistvu gre za navaden 3D printer.
Vanj namečeš kartuše z različnimi atomi po vrsti kot v periodnem sistemu.
Ker gre za hrano rabiš samo približno prvih 50 (ostali nekako ne sodijo v našo prehrano >:D )
Vse skupaj priklopiš na en zmogljiv računalnik v katerega shranjuješ "recepte" oz. načrt sestave atomov.
Rabiš še en (precej zmogljiv) vir energije za združevanje atomov in že lahko začneš "printati" hrano.
Kot opcijo lahko dodaš še mikrofon in podprogramček za prepoznavanje govora, da ni treba ob naročanju hrane tipkati po tipkovnici.

Precej bolj simpl kot Warp pogon.
Ti prepostim ta patent, se mi ne ljubi na patentni urad zaradi takih malenkosti :D

bMozart ::

Izi se popolnoma strinjam s tvojo izjavo da ne preživiš v teleportu v nobenim primeru....
Ampak to je samo 1/3 resnice...
2.Nevem zakaj so vsi "pametni" znanstveniki omejeni na teleport delcev, ker je očitno da to zaradi tvoje razlage nebi delovalo. Obstajajo pa še druge metode teleporta ki so očitne. Če ne gre z delci, je treba narediti nekaj s prostorom. Teleportiraš prostor, ne delcev, oziroma ga preoblikuješ. Tako je...ta teleport bi pa deloval(da preživiš).
3.Se mi ne da razlagat-bom raj enkrat napisav knjigo, čeprav vem da je ravno zaradi te točke ne bom.


Patenti:
V neki oddaljeni(oddaljenem) galaksiji(nivoju) negdo patentira Zemljo, ker se mu je pač zdev zanimiv planet zaradi takih in drugačnih razlogov. Ko se ga bo naveličav, ga bo enostavno zbrisal. Zakaj? Ker ga je lahko, ker ga je patentirav. In nas ni več...>:D
Zakaj smo še tu? Morda so pa nekje daleč stran na višjem nivoju "razmišljanja" le dobili (nekaj "pametnejšega" kot patentiranje)pameten zakon glede patentiranja8-)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

keber ::

Obstajajo pa še druge metode teleporta ki so očitne. Če ne gre z delci, je treba narediti nekaj s prostorom. Teleportiraš prostor, ne delcev, oziroma ga preoblikuješ.


A? :\

Ti pa fizika se najbrž ne marata ravno, kajne? :D

Izi ::

>>Teleportiraš prostor, ne delcev, oziroma ga preoblikuješ

Pa smo se spet vrnili nazaj na hiperprostorski pogon.
Ker se je hitreje od svetlobe nemogoče premikati je edina možnost prepogibanje prostora.
To so ugotovili tudi že v nekaterih bolj "znanstvenih" sci-fi filmih.
Tako ta hiperprostorski pogon sploh ni več namenjen poganjanju ladje ampak upogibanju vesolja.
Če greš od točke A do točke B po ravni črti, to traja predolgo in zato lahko vse skupaj prepogneš tako, da sta točki A in B čisto skupaj in nato se samo prestopiš na točko B in vesolje spet poravnaš.
Simple kot pasulj :D

Death Paladin ::

Glede zavesti:
jaz si nebi upal nicesar trditi, ker smo ze prevec omejeni, da bi si vizualno predstavljali neskoncnost. Znanost bo verjetno napredovala v nekaj letih, kjer bo mozno skopirati cloveka do posameznega atoma (tudi "zavest"). Ampak, vseeno skopirani osebek ni JAZ. Ceprav bo enako razmisljal in delal kot jaz, nisem to jaz ampak kopija mene. Verjetno obstaja nekaj nam nedoumljivega in vsak si lahko pod tem pojmom predstavlja kar hoce in jaz to poimenujem "dusa", ceprav lahko znanost prikaze delovanje nasega telesa do vsakega elektrona natancno. Vendar tega bistva nasega obstoja (zakaj tocno se ravno jaz zavedam sebe v svojem telesu) ne more nikoli objasniti.
Kaj pa je tisto bistvo, si pa ne upam trditi.

Za hyperspace pogon:
lahko recem sam VAU, ampak delujocega modela se vsaj kakih 100-200 let nebomo videli.

LP

xabre ::

Kaj tebe skrbi, da ti klon ni identičen. "Ti" boš itak "mrtev", klon se pa ne bo preveč za nazaj sekiral.

OmegaBlue ::

Fantje in potencialne deklice in spoštovani vesoljci, če bi radi da tole teleport in zavest debato prenesemo drugam (v primeren oddelek) povejte tukaj pa se probajmo malo vržt nazaj na topic, ok?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

r0b3rt ::

kako naj bi ta pogon sploh delowal

OwcA ::

Z "ukrivljanjem" prostor-časa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Pithlit ::

@ t-u-m-b-l: Marš u najbližjo videoteko pa si tole sposodit. Lepo razloženo.
Life is as complicated as we make it...

r0b3rt ::

pa smo spet tm... to so mel tut pr zvezdnih vratih...Naj mi nekdo malo bolj razloži to ukrivljanje časa, plosim :) oz kje naj si v SLOVENŠČINI kaj o tem preberem

Pithlit ::

Na kratko (in zelo posplošeno):

Imaš točko A in točko B. Narazen sta (recimo) 1000 svetlobnih let. Pol pa ti štartaš v točki A in (namesto da bi tistih 1000 let bluzil s svetlobno hitrostjo) preprosto ustvariš supergravitacijsko polje, s kateim ukriviš prostor okoli sebe tako, da sta točki A in B na istih koordinatah. Izklopiš pogon, prostor se spet povrne v svojo naravno "obliko" in ti se znajdeš v točki B.

Sliši se brilijantno... in preprosto (tako v filmu, kot v patentu je oboje tudi preprosto izvedeno) ... škoda da jih ovira resničnost - vsaj zaenkrat.

Bi blo pa zanimivo videt unga patentnega uradnika ko mu bojo ta "warp drive" aktiviral v pisarni...

P.S. ups... napačn link kliknu... se opravičujem če se je to znašlo nekje med neobjavljenimi novicami :8)
Life is as complicated as we make it...

bMozart ::

keber : škoda besed zate in tebi podobnim.

Glede tega da hitreje od svetlobe ni mogoče it. Če se ne motim bi za to rabili neskončno energije. Če imaš ti neskončno vesolje, imaš na voljo neskončno energije in lahko greš hitreje kot svetloba. Oziroma, če bodo naredili stvar ki gre hitreje kot svetloba, bodo vedeli da je vesolje neskončno?
Glede na opazovanja, da se "konci" galaksij gibljejo ponekod hitreje kot svetloba(sej zdi se mi, da sem nekje to prebral) je odgovor očiten...
Kot so že mnogi pametni rekli: Zgeda da je z današnjim razumevanjem fizike nekaj zelo narobe(upeljali so se mi zdi temno materijo ali nekaj takega)
Je tako ali ne?
No ja malo off topic...se opravičujem.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

antonija ::

Kokr jaz vem je pojem neskoncnost zaenkrat le konstrukt matematikov za pomoc pri razumevanju problemov. V naravi ni neskoncnosti...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple toži Nokio

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
285002 (3685) borchi
»

Softverski patenti?

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
223016 (2470) kopernik
»

Delujoč model hiperprostorskega pogona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7011140 (8051) antonija
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723294 (20070) Daedalus
»

predlog dinamične patentne zakonodaje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19613080 (11004) Brane2

Več podobnih tem