» »

"Stroj" za peko kruha dela težave

"Stroj" za peko kruha dela težave

iskra ::

Mati so dobili za rojstni dan mašinco za peko kruha. Naprava je bila kupljena v Merkurju - bolj budget zadeva ampak namenu služi...


...Vse dokler ne pridemo pred dejstvo, da kruh čisto vsakič upade in s tem postane gostejši in tralala hopsasa.


Najverjetneje delajo tu težave sestavine, ki jih uporabljamo za izdelavo kruha. Razmerja sestavin pa so do potaknosti upoštevana iz priložene knjigice.

Ima kdo to napravo doma in se mu dogaja enaka "krivica"? Ve kdo kako preprečiti upadanje kruha? Ve kdo kaj je sploh razlog, da kruh upade? Do sedaj smo spekli okrog 12 hlebov in vsi imajo isto težavo. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

#000000 ::

Ja mam podobno mašinco že ene 3 leta, in sem med tem časom ugotovil, da je treba dosledno upoštevat; doziranje sestavin, in vrstni red dodajanja le njih. Prvo sol, pol voda -mleko, moka, sladkor, kvas. Seveda moraš pazit tudi pri vaganju nič od oka 'vsaj dokler se ne zverziraš' In pa najpomembnejše ne odpiraj mašine dokler ne speče kruha, ker glih takrat ko odpreš vse skup pade. LP

iskra ::

Za točnost količine sestavin in zaporedje nalaganja je že poskrbljeno. Je pa pokrov dokaj na mehko gor spuščen - nobenega klipsna al kakega močnega tesnila. Na sliki so tudi vidne reže, skozi katere gre odvečni tlak... Je morda netesnost posode problem?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

#000000 ::

Ne sej te reže so tud pri moji mašini in tist pokrovček tud bolj ko ne leži gor 'ni nujno da je nevem kako fiksno zaprto' važno je da ne pade temperatura na hitr oz. neki v tem stilu 'tko kot mamce pravjo, da se ne prehladi'

Aja mogoče res nimaš taprave moke 'jest smo tip 400 teram in je BP, lahko tud nimaš na pravem programu 'moj peče beli 3 ure in črni 4 ure' aja če imaš polnozrnato moko pol je treba dat tud več kvasa 'kvas v prahu=najboljši rezultat', sej od začetka je tud mene jebal samo pol nekak najdeš zlato sredino in gre. Če se spomnim še kake finte sporočim. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

iskra ::

Čase peke imamo enake :) Glede tipa moke ne vem še kak je - bo treba domov poklicat :)

Še glede kvasa v prahu bo treba sporočiti. No, bom posredoval detajle dalje. Tnx za1x!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Nejc Pintar ::

@iskra: Isti kruhomat mamo mi. Če imaš navaden kvas ga moraš dati res čisto malo, manj kot 1/4 zavojčka. Pa osnovnemu receptu za kruh dodaj eno tavelko žlico soli.

p.s. Tiste vrednosti za količino kvasa so napisane za suhi kvas.
Lahko je biti prvi, če si edini!

servo ::

Probaj zmanjšat količino vode - 10-20%. Pri meni je pomagalo ..., sicer pa vaja dela mojstra.

#000000 ::

U pol nas je kr neki kruhopekačev tukaj, a čmo narest en forum :D pomojem bi kr mel obiska he he. LP

mchaber ::

Vaja dela mojstra. Probaj recimo tisto posebno belo moko ali pa namensko. Verjamem da bo tudi tebi uspelo:)
.

nodes ::

če testo vsebuje preveč vode potem pri peki bolj upade, če jo je premalo potem testo ne more vzhajat.

takšni "avtomati" vmešajo predvsem premalo zraka

suhi kvas je slabši od svežega, ki jmora najprej vzhajat kar tale mašina ne omogoča.
lahko pa poizkusiš peš....pol zavitka kvasa stopiš v mlačni vodi vliješ v posodo z preostalo vodo....dodaš sladkor, posuješ z malo moke in pustiš kvas vzhajat...15,20....min. dodaš moko, sol in poženeš najboljši program....tisti za 4 kvas že pogubi

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Širajzl ::

Začetniške težave, se boš že zverzirar pa bo šlo, tko pač je pr vsaki stvari.

nodes ::

mal že, samo da mu kruh ne bo med peko uplahnil s tole varianto ne bo nikoli uspelo.......manjka grelec, ki bi fiksiral vrhnjo plast

TESKAn ::

No, moj recept:
400 gr vode
600 gr moke
1 mala žlička soli
1 velika žlica sladkorja
1/2 vrečke suhega kvasa
+nekaj olivnega olja (ostane dlje svež kruh. Ne pa pretiravat)
pa dam noter
najprej voda+sladkor+sol+olje
potem navrh moka
čez pa še kvas
In zadeva rata lepo napihnjena:). Je pa pomembno, kašno moko daš noter. Jaz ponavadi mešanco 500gr bele + 100 gr ajdove/koruzne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jRk0 ::

sicer ne vem tocno recepta, ampak moji mami ful dober kruh vedno uspe:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr. Goj ::

......dodaj čebulo......resno in učinkovito.....[
Kar lahko narobe gre bo narobe tudi šlo...

nevone ::

Jest pa tkole pečem:

V pekač nalijem 3 dl vode, potem vsujem noter 1 liter moke, nato stresem na moko 1 malo žličko sladkorja, 1 pa pol male žličke soli in 3/4 (5 gramov) Dr.Oetkerjevega 7-gramskega suhega kvasa.

Količine vode, moke in kvasa so po receptu, ki je bil priložen aparatu. Sol in sladkor pa sta po lastnem okusu. Kruh nikoli ne upade.

Sem pa ob prejetju pekača od darovalcev dobila en recept, ki je imel manj moke in več kvasa, pa je kruh upadel. Tako, da jest bi za upadanje krivila preveč kvasa na premajhno količino moke. Drugače pa na kvasu samem piše za koliko moke je (7g kvasa za 500g moke), in mislim, da to kar drži.

Nekaj se mi zdi čudno. Da peka natančno po priloženih navodilih - kot je rekel iskra - ne uspe. Tle mi je neki fishy. Da bi izdelovalci pekača dali napačne napotke za peko, se mi zdi malo hecno. Ne rečem, da ni možno, ampak bilo bi hecno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gavran ::

Pri nas vedno rata (popolnoma enaka mašina) delamo po receptu za masleni kruh

pumaxx ::

Kupimo moko v Hofer-ju, pripravljeno za peko kruha, dodaš vodo ali mleko 1/2 kilograma moke in nastavimo tajmer. Zjutraj nas zbudi vonj sveže pečenega kruha. 100% uspeh zagotovljen.(preverjeno mnogokrat)

MihaFirst ::

nisem bral vsega, kar ste napisali, samo vprašanje.

torej, velikokrat se zgodi, da tisti recepti niso najboljši. nam se je to tut dogajal, dokler ni mami sama sestavla svojga recepta, količine po občutku itd. in zdej pa nismo več tolkrat lačni :D
www.gamma.si

smetko ::

;( sam sem imel tudi enake težave vendar pri drugem strojčku.

Po dolgih mukah sem ugotovil, da sem dajal preveč kvasa. Sedaj dam 1/3 kocke kvasa (1 kocka= 40-42g) na 600g moke in 4dl vode.
Po tej preobrazbi mi speče kruh brez moteče luknje (skodelice) na vrhu.
Pri kvasu sem tudi opazil da če sem dajal kvas FALA mi je včasih spekel vredu včasih pa je za malenkost vpadil, sedaj pa uporabljam Interšparov kvas pa teh problemov nimam več (pa še cenejši je>:D ).
No comment

iskra ::

nevone: ja ta pekač ni ravno višek ponudbe - morda so zato recepti nalašč slabši :)

Smo pa že pekli bel, črn in polbel kruh pa nikakor ni uspelo... Edino se moram pozanimati kako napreduje peka ta teden :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ToniT ::

Imam podobno zadevo in sem imel iste probleme, kot ti. Potem sem ugotovil, da je problem v kvasu. Od takrat uporabljam samo kvas Dr. Oetker (z Di-Go kvasom sem dobil "luknjo" na vrhu). Tudi že pripravljena mešanica iz Hoferja se je dobro obnesla, vendar je potrebno paziti s količinami (RTFM).

MihaFirst ::

ja, pa suhi more bit... svež ti pač ne bo nč dobrega nardil... 0:)
www.gamma.si

simoncek ::

To smo imeli tudi pri nas doma in moram rečt da tale zadeva ni vredu saj je kruh grd in še čisto po navodilih se moraš držat. Notri pa ga je okoli 1 kilo vendar je težak kruh in ga je malo.

Vsi ki nimate pekača kruha ga tudi ne kupujte, saj če zamesite kruh na roke je boljši in lepši in testo nič ne pade pa še manj časa ti uzame. Če koga zanima recept je čisto preprost.
simoncek

Nejc Pintar ::

@edward: ni res, z navadnim kvasom ti znam narest super kruh
@simoncek: potem ti očitno še ni uspel dober kruh.

Drugače pa sam najraje dam mesit kruh, potem pa naredim francoske štručke ali pa sirove štručke:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

mosnik ::

Kakšen pa imaš čas programa če imaš okoli 3 ure je preveč daj si izberi drugega malo čez 2 uri pa bo problem sigurno rešen pr;) everjeno pri večih uporabnikih
danč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mosnik ()

Zvedavec ::

@simoncek: Manj časa? V strojček v par minutah natresem sestavine, nastavim uro in grem spat. Zjutraj se zbudim, stresem kruh ven, za zajtrk imam sveže pečen kruh. Na roke narejen kruh je že mogoče narejen v manj časa, ampak nekako se mi ne da dve uri prej vstajati, da si bom pekel kruh :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227205044 (4494) Eduardo
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625270 (5498) zuz3k
»

Domači kruh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6416016 (13458) WallSreet
»

Pečem domač kruh preračunano stane 0,5 evra/kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8919303 (17228) energetik
»

Recepti in slike tega, kar so ustvarile vaše roke in domišljija :)

Oddelek: Sedem umetnosti
2213743 (9834) St@jler

Več podobnih tem