» »

Novogoriški svetniki za Kovačičevo pomilostitev

Novogoriški svetniki za Kovačičevo pomilostitev

1
2
»

kopernik ::

itak37, saj ni važno, kaj se tebi zdi. Sodišče je povedalo svoje in temu ne gre oporekati. Torej Danilo je pred zakonom kriv. Niti Drnovškova pomilostitev ga ne naredi nedolžnega (čeprav mnogi to kar enačijo in mislijo, da zdaj pa Danilo ni kriv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Barakuda1 ::

Niti Drnovškova pomilostitev ga ne naredi nedolžnega (čeprav mnogi to kar enačijo in mislijo, da zdaj pa Danilo ni kriv).



Dobra iztočnica, ki je kar premalo poudarjena.

S pomilostitvenim aktom D.K. ni oproščen nobene krivde.

Predsednik je s svojim pomilostitvenim aktom D.K. le znižal kazen in sicer na dve leti zapora, (kar je maksimum, kjer je še možno izreči pogojno obsodbo), s preizkusno dobo 5. let.

Očitno torej D.K. vendarle ni takšna "ovčka", kot bi to radi nekateri prikazali.

Ziga Dolhar ::

itak37, Kovačiču se ne očita, da je bilo z njim podjetju "boljše" kot kasneje, ampak:

Zloraba položaja ali pravic
244. člen

(1) Kdor pri opravljanju gospodarske dejavnosti z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil premoženjsko korist ali povzročil premoženjsko škodo, izrabi svoj položaj ali prestopi meje svojih pravic ali ne opravi svoje dolžnosti, pa pri tem niso podani znaki kakšnega drugega kaznivega dejanja, se kaznuje z zaporom do petih letih.


... če skopiram le temeljno obliko tega kaznivega dejanja.

Zdej pa povej ... ti bi tole dekriminiral?
https://dolhar.si/

itak37 ::

Ne, ne bi. Kaj pravis pa na tole?

Iz tega je razvidno, da so vsi posredniki (Sacco, Kodrič, Daimond) izvajali enako komisijsko prodajo za Hit. Vseeno pa sem obsojen za komisijsko prodajo, ki jo je izvajala družba CLS oz. Danilo Kodrič, kar pa je v nasprotju z določili 771. člena Zakona o obligacijskih razmerjih, ki določa: »(1) S komisijsko pogodbo se komisionar zavezuje, da bo za plačilo (provizijo) v svojem imenu ali na račun komitenta opravil enega ali več poslov, ki mu jih je zaupal komitent. (2) Komisionar ima pravico do plačila tudi, čeprav no bilo dogovorjeno.« Ustava RS v 28. členu določa: »Nihče ne sme biti kaznovan za dejanje, za katero ni zakon določil, da je kaznivo, in ni zanj predpisal kazni še preden je bilo dejanje storjeno.«

Ker sem kaznovan za provizijo, ki jo je Hit plačal komisionarju za prodane žetone in ker sem po sodbi oškodoval Hit tudi za provizijo, ki jo je Kodrič prejel od kupcev žetonov, sem obsojen za zakonito dejanje, ki ga določa Zakon o obligacijskih razmerjih v 771. členu, zato sem obsojen v nasprotju z 28. členom Ustave RS in so mi kršene temeljne svoboščine, ustavne in človekove pravice.

cojss ::

Kaj ti misliš, da je sodišče 13 let odločevalo samo na podlagi tega enega pisma ali kaj?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski blockchain projekt za trgovanje&energijo

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197254 (4387) neverlucky
»

Meje hrambe bioloških sledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7125783 (18549) AndrejO
»

Algoritem za prepoznavanje štetja kart (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6611890 (9341) c3p0
»

Igralne naprave v kazinojih

Oddelek: Znanost in tehnologija
187371 (6642) frudi
»

Mnenje: totalitarni vzgibi slovenskih oblasti pri odnosu do interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
29136277 (28399) driver_x

Več podobnih tem