» »

Gothic 3

Gothic 3

BendeR ::

Minimalsystem:

* Intel Pentium 4 oder AMD mit 2 GHz oder vergleichbar
* Windows 2000/XP/XP 64
* 1 GByte RAM
* Direct-3D-kompatbile Grafikkarte mit mindestens 128 MByte VRAM, die das Shader Model 1.4 unterstützt.
* 4,6 GByte Platz auf der Festplatte
* ein DVD-Laufwerk
* und eine Direct-X-8.1-kompatible Soundkarte


Empfohlenes System:

* Intel Pentium 4 oder AMD mit 3 GHz oder vergleichbar
* Windows 2000/XP/XP 64
* 1,5 GByte RAM
* ATI X1600, Geforce 6800 mit mindestens 256 MByte VRAM oder besser
* 4,6 GByte Platz auf der Festplatte
* ein DVD-Laufwerk
* und eine Direct-X-8.1-kompatible Soundkarte



In še nekaj glede požrešnosti rama:

Start- und Ladezeiten auf meinem System:
2 GB RAM
Laden nach Spielstart 1:10 Minuten
Laden ingame: ca. 0:30 Minuten
Speichern: 0:07 Minuten
Macht einen sehr flüssigen Eindruck bis auf gelegentliche kurze Nachladeruckler.

Einer unserer Tester hat außerdem mit verschiedenen Arbeitspeicherbestückungen auf seinem Rechner (AMD XP 2400+, Ati Radeon 9800 pro, 1,5 GB RAM) die Start- und Ladezeiten gestoppt.

1,5 GB
Laden nach Spielstart: 2:17 Minuten
Laden ingame: 1:29 Minuten
Speichern: 0:15 Minuten
Recht flüssig spielbar.

1 GB
Laden nach Spielstart: 3:05 Minuten
Laden ingame: 1:48 Minuten
Speichern: 0:34 Minuten
Noch gut spielbar, aber deutlich weniger Performance als mit 1,5 GB.

512 MB
Laden nach Spielstart: 4:50 Minuten
Laden ingame: 2:20 Minuten
Speichern: 0:56 Minuten
Mit 512 MB ist Gothic 3 nur für ganz hartgesottene und leidensfähige Fans mit niedrigster Sichtweite spielbar. Es kommt praktisch ständig zu Nachladerucklern.

Za prevod uporabite google. :)
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

R33D3M33R ::

Ufff...res komaj bo šlo. Loading time bom že nekako preživel, upam, da se ne nalaga preveč. Drugače me grafika bolj ali manj ne briga, mi je nekaj na nivoju Gothic 2 čisto OK. Ko bom imel čez par let novo kišto bom tako ali tako še enkrat preigraval vse legende, če bodo res legende.
Samo res, popolnoma sem pozabil na to, da je Gothic izvirno v nemščini - še ne vem katerega bi izbral.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ragnarock ::

@bozjak: sam sem kupil v Libroju, imeli so pa samo nemške verzije, kar je meni osebno skoraj boljše. Pač original. ;)

njok ::

Nekje sem bral, da je jezik mozno spremenit kar v config datoteki.

ragnarock ::

Kar ti bolj malo pomaga glede na to, da je na ploščku prisotna le datoteka z nemškim govorom (Speech_German.pak) ne pa tudi z angleškim. Tako da dvomim, da bi bili potem angleški podnapisi vseeno gor.

Bi pa drugače lahko komot naredili multilanguage release saj je na DVD-ju na voljo še dober GB nezasedenega prostora, kar je več kot dovolj še za "Speech_English.pak". Pa še prišparali bi z masterji. ;)

njok ::

Aha, nisem vedel, igre namrec se nimam. ;)

macgajver ::

ugodne tele zahteve men bo pomoje glih solidno delal na lcdju pri 1280-1024 drugač je pa en gothic3 eu patch zunej samo nism uspeu pogledat ali ta patch odpravi buge ali doda se kasn english language.
tenstan krompir je pa zakon

muzičar ::

@njok prav si slišal. Če v condig.ini spremeniš vse kar je German v English dobiš v igri vse angleške napise (podnapisi, imena, nazivi predmetov etc.)

@macgajver da, odpravi kar precejšno število bugov.

ragnarock ::

@muzičar: Vir tvojih trditev? :\

Resda obstajata v ge3.ini vnosa Subtitle.Entry_0=German in pa Text=German, ki sem ju tudi ustrezno spremenil na English. Rezultat? Ne pomaga prav nič, če ni na voljo potrebnih datotek.

Prav tako obstajajo vnosi za jezik govora, vendar, kot sem že napisal v enem od prejšnjih postov, NI ustreznih datotek, ki bi ob spremembi spremenljivke vključile Angleščino.

Zgodovina sprememb…

ragnarock ::

My bad, se opravičujem muzičarju. :( Ravnokar sem iskal folder kamor Gothic 3 shranjuje savegame in naletel na UserOptions.ini (pred tem sem samo brskal po Ini folderju v inštalacijski mapi).

Če v UserOptions.ini spremeniš SubtitleLanguage=German v English, so podnapisi in pa imena predmetov, NPC-jev ter favne in flore v Angleščini. Žal prej nisem pomislil, da se kje še skriva kaka .ini datoteka. Aja, savegame-i in pa dotična izmikljiva datoteka se nahajajo v My Documents\gothic3.

Kljub temu pa še zmeraj manjka Speech_English.pak, zaradi česar ob spremembi VoiceLanguage=German (prav tako v UserOptions.ini) v English vsi liki obnemijo.

Izi ::

Po razočaranju nad Oblivion je to spet ena odlična igra.
Nabavil sem verzijo, ki jo prodajajo v Sloveniji, se pravi Angleška verzija.
Igral sem en cel dan in nisem našel prav nobenega hrošča o katerih toliko prebiramo na raznih piratskih forumih. Možno je, da zaradi precej hude zaščite, piratske verzije delujejo bistveno slabše in vsebujejo namerne "hrošče".

Je pa res, da je potrebno imeti še malo močnejši računalnik kot za Oblivion, da zadeva teče zadovoljivo.
Vsekakor je 2 GB RAMa NUJNO !!!
Z manj kot 2 GB RAMa igra sicer teče ampak je vse skupaj neuporabno počasno.

Odlično deluje na mojem novem 24" LCD monitorju :D na resoluciji 1920 x 1200 in vse grafične nastavitve na Maximum.
Default nastavitev ni, kot berem par postov višje, ampak se nastavitve nastavijo same glede na moč računalnika. Seveda jih lahko spreminjate.
Moja grafična je 7800GTX in vse teče tekoče na maximalni resoluciji z maximalnimi nastavitvami.

O zgodbi ni potrebno izgubljati besed. Takoj padeš notri in občutek je isti kot pri enki in dvojki.
Je pa priporočljivo, da poznaš zgodbo iz enke in dvojke saj se zgodba v bistvu nadaljuje in tudi precej likov je iz prvih dveh nadaljevanj.

Negativne kritike o bojevanju so se tudi izkazale za neresnične. Boj je narejen odlično in ni samo golo klikanje kot pri vseh drugih RPG igrah. Imaš na razpolago kar nekaj različnih udarcev in blokade.
Imaš na razpolago celo tri težavnostne stopnje in na normalni stopnji se meni bojevanje zdi celo prelahko, res pa je, da na kakšne hude pošasti še nisem naletel.
Na vse tiste, na katere sem naletel dosedaj se jih lahko premaga z z parimi dobro izbranimi udarci z mečem, vključno z divjimi svinjami o katreih kroži naokoli tisti filmček, kjer se jih je igralec lotil popolnoma narobe.
Na začetku še ne umreš, če te žival premaga ampak samo padeš v nezavest za nekaj sekund. Potem pa je bolje, da bežiš, ker z tisto minimalno energije ne boš opravil ničesar, pa še meč ti pade iz rok, ko te vrže po tleh :D
Ko si zopet napolniš energijo pa lahko tudi divjo svinjo premagaš z parimi udarci z mečem, še lažje pa z lokom in puščicami.
Ko ga zadaneš z puščico ga ustavi za nekaj trenutkov, nato malo stečeš nazaj in zopet nameriš in ustreliš ...

Ko se ti zviša level se ti statistike ne povišajo same od sebe ampak dobiš 10izkustvenih točk, katere rabiš pri učiteljih za učenje raznoraznih stvari (skill)
Kolikor sem opazil do sedaj rabiš za naučiti se nek nov skill vedno 5 izkustvenih točk in pa zraven še plačati kar nekaj denarja.
Se pravi v povprečju se lahko naučiš dve nove stvari na vsak nov level. Stvari za učenje je pa zelo veliko, tako, da je potrebno kar skbno izubrati kaj bi se rad naučil.

Magija sedaj ne deluje več preko run, kot v prvih dveh delih ampak lahko postaneš pravi čarovnik, ki uporablja magijo preko starih antičnih ved.
Najprej moraš seveda usvojiti antično znaje in se nato še naučiti vsak urok posebej. Skratka precej dela.
Raznorazna znanja (antično znanje, alkimija, kovaštvo, vlamljanje, ...) lahko pridobiš tudi z prebiranjem raznoraznih knjig, tako, da je nujno prebrati vse tiste knjige, ki odprte stojijo na stojalih...

Pri ubitem Orcu sem našel tudi že zemljevid dežele, ki kaže, da je dežela ogromna in bo igranja kar za nekaj tednov, če ne celo mesecev. Naselbin in mest je tako od uča vsaj 20. Jaz sem v enem dnevu obdelal komaj 2.

CyberAD ::

Je mogoče kje v Sloveniji dobiti nemško verzijo, po možnosti celo Gothic III Collectors Edition v nemščini?
željene lokacije: MB, LJ ali internetni nakup

//edited: aja Izi, zdaj si mi take lušte po igri naredil da bi najraje šel peš v avstrijo, kupil in igral 24/7 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberAD ()

Izi ::

Glede Nemške verzije bo težka.
V Ljubljani sigurno ne boš dobil Nemške verzije, preverjeno.
Jaz sem kupil v Mantisu v Ljubljani.
Imajo pa navadno verzijo za 10500 SIT in Collectors Edition za 14000 SIT. To so cene brez popustov.

V Mariboru je več možnosti, da bodo kje imeli Nemško verzijo ampak vseeno mislim, da boš moral skočiti v Avstrijo.

Sicer se mi pa zdi čudno, da bolj obvladaš Nemščino kot Angleščino :D
Kdor zna Nemško, se lahko Angleščino nauči v pol leta. Probaj.

CyberAD ::

prekleto dobro obvladam oba jezika ;)
vendar pa bi raje igral v nemščini, ker je "originalni jezik igre" pa še počutim se nekako bližje gothicu 2 & DNDR :D

muzičar ::

Meni je pa angleška boljša ker so boljši glasovi, nevem bolj simpatčni so mi :P

Izi ::

bi raje igral v nemščini, ker je "originalni jezik igre"

Te čisto razumem. V bistvu si se navadil na nemške glasove v verziji 2 in sedaj se bojiš, da vzdušje ne bo več tapravo, če bodo glasovi drugačni.

Lahko te potolažim, da so Angleški glasovi (govorjenje) narejeni enako profesionalno kot nemški, če ne še celo boljše.
To niso nabavili kar nekih Nemcev, da sedaj prebirajo tekst v Angleščini. :D
To so profesionalni Angleški govorci, in po mojem mnenju so bolje opravili svoje delo kot Nemški govorci.

Pri verziji 2 sem imel priložnost primerjati Nemško in Angleško verzijo in se mi je Angleški govor mnogo bolj dopadel.

Poleg vsega pa še, po mojem mnenju, Angleščina bolje paše v ta starodavni svet v katerega je postavljena zgodba.
Nemščina je odlična za kakšne vojaške zgodbe in streljačine zaradi svoje grobosti in odrezanosti. Ukazi, klici in vzkliki so mnogo boljši v Nemščini kot v Angleščini >:D

V fantazijsko zgodbo pa bolje "sede" Angleščina, ki je mnogo bolj mehka in melodična kot groba in robata Nemščina :D

Tr0n ::

Hmm, lame AI, bugast, nedokoncan in pozresen spil.

Next please.

Muks ::

Jah fak no mislm en najboljših špilov ever (gothic 1 is the best - defenitivno) pa pride ven poln bugov folk ga še igrat ne more kaj so ljudje ki so izdelal ta špil bili požrešni in so ga prec na trg poslal samo da bi denar pokaseral namesto da bi počakal mesec dva špil izpopolnl in bi to defenitivno bil eden najboljših RPG igre daleč naokol.

Hotu sm ga it v mantis kupt samo glede na vse buge bom raje mal počakal da vidm kako bo kej s patchi pa to...

mojsterleo ::

@izi me veseli da ti je spil vsec, in da ti na 2gb ram in 7800gtx dela gladko

na zalost pa vecina folka nima takega pcja in zato so kritike zelo na mestu
oblivion je bil boljse optimiziran o tem ni dvoma

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Kako se paranoja in nepreverjene govorice hitro širijo naokoli.
Tukaj pišemo mnenja nekateri, ki igro imamo in smo jo že igrali nekaj časa.
Zakaj moram potem od nekoga, ki igre sploh nima prebirati kako je igra polna hroščev, nedokončana in požrešna.

Sam nisem našel enega samega hrošča.
Požrešna sploh ni, saj sem napisal, da jo tekoče igram na 1920x1200 z vsemi nastavitvami na max. pa nimam že dobro leto star računalnik brez SLI-ja in podobnih ekstravaganc. 2GB RAMa je pa dandanes čisto nekaj običajnega

Težave imajo samo ljudje, ki so kupili igro kljub temu, da ne dosegajo minimalnih hardwareskih zahtev.
Glede na uradni forum imajo lastniki ATI kartic res nekaj grafičnih problemov, ki pa bojo nedvomno odpravljeni v kratkem.

Če nimate vsaj 1,5 GB RAMa, GeForce 6800, vsaj 3 GHz Intel ali 2 GHz AMD potem ne kupujte igre, ker ne bo delovalo ali pa bo delovalo tako ubogo, da ne bo ničemur podobno.
To piše na škatli, na internetu, na forumu in v navodilih, pa se kljub temu najdeju ljudje, ki pišejo, da jim ta ali ona stvar ne deluje, potem pa se izkaže, da imajo 512 MB RAMA in GeForce 6600 in Pentiuma 4 pri 2,5 GHz ali kaj podobnega.

Za normalno igranje rabite 2GB RAMa in GeForce iz serije 7. To je dandanes povprečno in nič kak posebnega.

Kako lahko človek pričakuje, da bo danes igral najnovejšo igro z 512 MB sistemskega RAMa, ko pa imajo danes že najnovejše grafične kartice 768 MB RAMa ? Sistemskega RAMa je pa od nekdaj bilo potrebno vsak dvakrat več kot grafičnega RAMa.

Lastniki ATI-jevih kartic pa imajo problem zaradi slabih ATI-jevih driverjev, ki še nikoli v zgodovini niso bili kaj prida. Zato je za neproblematično igranje vedno bolje imeti Nvidio, čeprav so včasih ATIjeve kartice hardwaresko boljše.

Mavrik ::

Za normalno igranje rabite 2GB RAMa in GeForce iz serije 7. To je dandanes povprečno in nič kak posebnega.


Jaz bi res rad videl v kerem svetu ti živiš da je to nekaj povprečnega.
The truth is rarely pure and never simple.

R33D3M33R ::

Izi: nekateri damo več na zgodbo kot na grafiko. Z veseljem bi izklopil vse kar bi se dalo, pa četudi bi špil izgledal kot Quake 2, samo da bi se lahko zadeva normalno igrala. Ne vem zakaj nas posiljujejo z nekimi hudimi izgledi, če pa tega sploh nočem. Hočem le dobro zgodbo in mesarsko klanje monstrumov :) .
Zakaj mi je Source pogon superioren vsem pogonom, ki sem jih do sedaj videl? Ker se da kič izklopiti in potem igra deluje tudi na "prastarih" računalih.
Tisto o povprečju je pa tudi za lase privlečeno in nikakor ne drži.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

T-h-o-r ::

danes sem nabavil gothi 3, iger, ki bi bila podobni tej, dosedaj še nisem igral, tako da bom povedal svoje mnenje šele ko bom malo preigral :P

stvar pa izgleda zelo impresivno :))

ragnarock ::

Za normalno igranje rabite 2GB RAMa in GeForce iz serije 7. To je dandanes povprečno in nič kak posebnega.


Za normalno igranje meni moja konfiguracija zadostuje. Pač malo potweakaš nastavitve pa je (malce manj od medium). To kar si opisal je za normalno igranje na max nastavitvah (razen morda RAM, ta res pride pri G3 še kako prav). ;)

Kdor pa želi next-gen podobo, in mu je last-gen računalo ne pričara, se naj ne usaja po špilu, češ da je požrešen. Saj so na voljo tudi low nastavitve. Just my 2 cents.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

@Izi: Povej mi prosim, ce so tvoji vtisi o G3 ze z instaliranim patchom, ki je pred kratkim prisel za G3? Sam tudi pricakujem G3 CE jutri (postar - Igabiba) me pa malce skrbi tvoj nasvet glede RAM-a, saj se mi nekako ne splaca sedaj v AXP2500@3200 dokupovati navadni DDR RAM, trenutno ga imam namrec "samo" 1GB :( rad pa bi imel popolno Gothic izkusnjo.

muzičar ::

Jaz žal nikoli nisem imel dobrega timinga z denarjem oz. moja denarnica ni imela nikoli dobrega timinga. G1 sem igral na minimum vse, G2 sem igral vse na minimum edino NOTR oz. DNDR sem igral nekje okoli medium, kot zgleda bom G3 spet začel na minimum -> P4 2.8HT, GB DDR400 in 6600GT -> Oblivion sicer dela malo nad medium tako da predvidevam da bi se dalo spravti G3 na 800x600 mogoče z anti-aliasing in ostalimi bombončki off celo na 1024x786 kar bi bilo super.

Drugače pa ja kot je že R33D3M33R povedal damo nekateri večino na zgodbo kar pa brez pardona Gothic ima najboljšo zgodbo vseh časov. S tem da 3 del ni konec :P nič skrbet zgodbe je za 6 da šest delov zdaj edino kar je je to da bi potem trajalo zelo dolgo razvijanje še ostalih tako da bo mislim da domnevni 4 del nekako tako kot NOTR nato 5 del in 6 del spet dodatek le temu.

Muks ::

Tisti ki imate igro in jo dejansko igrate napišite svoje mnenje prosim o igralnosti in pa bugih!!!

Hvala

bozjak ::

dubu sm jo ob ene 5:00 dns zjutri in na hitrco sporobov... Zadeva mi na p4 2,8 (navit na 3), gforce6800gt in 1gb rama deluje solidno na nastavitvah, ki jih doloci igra, a obcasno nekoliko zasteka...

Predvsem sem bil navdusen da model tokrat ne "pade v vodo in izgubi spomin" ampak se zgodba nadaljuje... Ze takoj se zacne spopad z zli orki, ki roko na srce sploh niso iziv, a bitka je lep prikaz bojevalnega sistema, ki je zelo vsecen...

Nisem igral ravno dolgo, le origral sem bitko in se malo sprehodil po pokarjni... Preveril sem vmesnike, ki so mi bolj prisrcni kot v predhodnikih...

Dokopal sem se tudi do patcha, tako da nisem nasel (se) nobenega buga, upam pa se na optimizacijo ker... Nimam neke zelje nizati nastavitev zaradi obcasnih stekov...

Zgodba pa je itaq taka da prec pades notr, tako da sm igro zjutri s tezikm srcem ugasnil, pa ceprav sem igral le nekaj minut...

Edini - je loading&saving ki je pomoje vseeno predolg... Na loading sem cakal nekako 2 min, sejv pa traja ene 15-30s...

Torej prvi vtisi: Igra je solidna in upam da bo nudila se premnogo veselih uric...

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

BendeR ::

Je že kdo poganjal tole pošast na Visti? Me zanima kaj me čaka. >:D

Aja, sistem: X2 3800, 2GB rama, 7600GS.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

frikec() ::

Igram ze dva dni (odkar jo je mogoče dobiti tudi v SLO) in tako kot nekateri nad mano, nisem našel bugov.
Zloglasnih problemov z merjasci tudi ni bilo (lotil sem se jih z ognjem).

Res pa je, da z 1GB rama bolj tenko piskaš. Samo zaradi igre sem šel po dodaten giga. Po tem je igra kot prerojena in lahko zares začneš uživat.

Klemzz ::

da še jst mal pokomenteram...prvo sm igrau G2 ampak sam 30min...dej tegale igram že 2h :) morm rečt da je zadeva res noro dobra, 1GB rama je pa res premal, na trenutke špil mal zvije :'( še moje nastavitve....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Judge ::

Špil začutiš v polni meri če si prej igral G1 in 2.
Peace

Muks ::

Jaz jaz mam 1 GB rama samo mam 2*512 Corsair XMS2 800 mhz in mislim da bo to čisto zadosti!! dual core pro pa 1900xt 512 hehe /droll

bond007 ::

JSt mam s to igro en problem. NAmreč igra ne šteka dobesedno, ampak je problem včasih da z zakasnitvijo reagira na premikanje miške in hojo okoli - se pravi jaz že zdavnaj neham pritiskati, majmun se pa še kar premika:\ . Tudi če pritisnm recimo esc, ta prime šele čez par sekund. Lahko, da je z mojim kompom kaj narobe, ampak malo dvomim (p-m 2ghz, x700,1GB rama)

Type-R ::

Tinček: to bomo pa še vidli, veš ki še je 20h igranja to za mene traja ja 4 mesce da jaz skup spravim za 20h igranja. h hehe

paljer ::

Kdor tle upa, da bo na stari konfiguraciji to špilal se moti. Meni na x2 4200+, X800XL, 1GB ram stvar na 1024*768 medium šteka tolk, da ne vem, če bom sploh igral. Plus, da ne omenjam, da je CPU usage stalno 50%, torej Gothic 3 ne pozna dual core podpore.
+ vmesnik je tko spremenjen in poneumljen.
+ta grafa je 100 krat slabša od Gothic 2 na 1280, high, pa 6X AA in 16X AF. S tem, da je gothic 2 laufal tekoče.
Špil, ki ne bi smel iziti še kakšno leto!

Rotaidal ::

Tisti ki že igrate Gothic, a je igra bolj požrešna od Obliviona?

bozjak ::

tinček: mislm, da je to napisano v vsakem 3 postu v topicu... Vsekakor je bolj požrešen od obliviona, ali pa vsaj veliko manj optimiziran...

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

macgajver ::

Dons sn kupu igro in probou na obeh računalnikih doma moj 3800+ 1.5gb ram 6800gt in od fotra 3800+ 1gb ram 7600gs-navita na mojmu dela na high razn sence dam na low 1280-1024 na fotroumu pa na medium nekatere nastavitve na high 1024-768 igra dela gladko samo na vsake tolk časa se kr ustavi za par sekund morm še mal poštudirat mogoče bere s dvdja al pa kej nevem.

boond ta zakasnitev je zato ker maš premal fps in mislm da maš prešvoh komp
paljer ti pa ne nabijej grafika je huda mogoče je oblivion imel še hujšo in igra je čist huda samo cajt si morš uzet in se spustit v igro itak je pa zgodba kle najbolvažna.
Morte se pa sprjaznt komp je treba met dons kr hud če hočeš igrt vsaj na medium igre ki prihajajo vn se pa sigurno strinjam s nekaterimi ki mislite da bi moral delat več na gameplayu kot na grafiki toda pri gothic 3 so se kar potrudili.
tenstan krompir je pa zakon

ragnarock ::

Dodaten GB rama dela čudeže. Nobenega zatikanja več ob nalaganju novih področij + hitrejše nalaganje shranjenih položajev. :D

Izi ::

Največji "problem" je v tem, da loading traja odločno predolgo.
Meni se loada približno 20 sekund, nekaterim na uradnem forumu z šibkimi računalniki celo do 2 minute 8-O

Ko pritisneš F5 za Quick Save se vse ustavi za približno 5 sekund, da se pozicija posname.
Ko pa umreš, kar se zgodi kar pogosto, če si preveč pogumen :D , pa moraš pritisniti F9 za Quick Load in potem čakati na povprečnih računalnikih skoraj minuto. V tem času nimaš kaj početi in gledaš v luft.
To je trenutno edina zamera.

Glede zgodbe še vedno ne vem praktično nič pa igram že 2 dni. Razen tega da bo potrebno spet najti Xardasa, ki je po govoricah sodeč postal glavni "bad guy" in naj bi bil celo on voditelj vseh Orcov :O . Tako vsaj trdijo vaščani.
Malo sicer dvomim, da je Xardas postal največji zloblež naokoli.
Je pa dejstvo, da je Xardas en hud čudak, ki pa zelo obvlada črno magijo in je verjetno kar najmočnejši čarovnik v deželi.
Ker je bil dosedaj vedno naš mentor, ki nas je reševal samo zato, da nas je nato poslal v gotovo smrt, ima tudi sedaj verjetno kakšne načrte z nami.
Predno se je na koncu 2. dela teleportiral z ladje je rekel, da se bomo sigurno še srečali. Je že vedel kaj govori.

Jaz sem se odločil kar za čarovnika. Antične znanje sem naštudiral do 50 in se naučil še Fireball. Sedaj sem nepremagljiv dokler mi ne zmanjka mane, kar pa se nažalost zgodi že po samo petih vrženih ognjenih kroglah. Bo treba par levelov vlagati izkustvene točke v povečevanje Mane.

Moč urokov se veča čim večje je tvoje Antično znanje, če kdo ni vedel. Tako, da je vedno vprašanje ali vlagati točke v Antično znanje ali rajši v količino Mane.
Ali je bolje imeti šibke uroke, ki jih lahko mečeš dolgo časa ali pa močne uroke, in ves denar zapraviti za napitke Mane.
Vsekakor se bom moral naučiti še izdelovati napitke Mane, drugače bom bankrotiral. Denarja mi stalno primankuje :D

Še dobro, da lahko naokoli tovoriš neskončno stvari. Vedno se sprašujem kaj prodati in kaj mi bo še prišlo prav. Nekaj stvari sem prodal in sem jih nato kmalu rabil pri raznoraznih questih in sem nato moral iskati kateremu trgovcu sem prodal določeno stvar, da jo zopet odkupim nazaj :D
Tako, da sedaj prodajam samo še najdeno orožje, drugo pa raje šparam če bo slučajno prišlo prav.

T-h-o-r ::

Jaz sem igral ene 3 ure, pa mi je igra čist dolgočasna, samo nekaj morš raziskovat pa pogovarjat se z ludeki :\

Not my cup of tea :P

macgajver ::

lool thor če ti pač rpg ne sede bodi tiho in igraj kaj drugega ne pa strelat bedarij point teh iger je ravno to kar si napisal.
tenstan krompir je pa zakon

T-h-o-r ::

malo zgoraj sem pa napisal, da je to prvič, da igram takšno igro :)

paljer ::

Gothic 3 je čista beda v primerjavi z vsemi predhodniki. Slab sistem boja, neoptimiziran, bugast, s ful nekimi zaščitami in ostalimi jajci. Čist sodoben koncept špilov, k največ časa vložijo v to, da ne bojo bad guyi skrekali zadeve. In ugante kaj, mogoče to pirate ustavi za en dan?? Vredno truda in vlaganja sredstev v to, namesto razviti boljše igre??
Še enkrat povedano, Gothic 3 je smet k si ne zasluži, da je naslednik tko dobrih špilov kot sta bila prva dva dela.

Buggy ::

..ne vem no zakaj se tako gnoj stresa nad G3. Meni dela cisto zadovoljivo z 1280x1024 (distance -high, shadow- low, pa se nekaj sprememb) na kar starem sistemu Axp2500@3200, 1GB RAM, 6800GT@Ultra je pa res, da se zasteka pri nalaganju med obmocji za par sekund, predvidevam da je to posledica manjka RAM-a, sedaj pa bom probal se z Razorjevim "dodatkom", ceprav imam original G3 CE, ker sem zasledil da je opcija tudi ta, da te prehode se dodatno upocasni zascita ko le ta bere iz DVD-ja (v mojem primeru USB DVD)
Drugace pa se spomnim, da sem G1 takrat pospravil v stalazo za nekaj casa, ker me je minilo igranje zaradi stekanja igre z mojim takratnim sistemom, ki pa ni bil ravno LOw-end...

muzičar ::

Zanimivo kako se pirtožujete glede loading time-a. Potemtakem sklepam da G2 niste kaj preveč preigrali. G2 je imel lahko tudi do 5min loading time-a. Da ne omenjan kakšen sistem boja je bil v G2 oz. sistem je že bil dober ampak premik kamere ni bil zadovoljiv.

Torej vsi tisti, ki poznamo G1 in G2 in sm prešpilali brez kakih tutorialov in samo main quest vemo da je G3 še eno odlično nadaljevanje te igre.

@pajler ne vem kaj je tebe pičlo ampak vidim da tvoje poznavanje Gothic-a močno peša zato bodi raje tiho. Zanimivo tudi da jaz še nisem naletel na bugga pa hodim okol ko zmešan.

Klemzz ::

mene edino mot to da te svije k te napadajo, mislm diuje svinje pa vouki tut, so u kardelih, in nimaš male šanse da prežviš...jst sm mislm da lvl 10 zdej, sam nimam pojma kko skillaš :\ drugič igram gothic nasploh...loh kdo pomaga???

Muks ::

Jah en bug je ne vem kdo je reku da en merjasec ubije 5 guardov pa bral sem na gamespotovih forumih da večino quest giverjev ubijejo romajoče živali kar je tut bedno in so rekl da če si res gothicov oboževalec da bi se splačalo počakat da vse stvari prvo popravijo. no sj itak bomo pa vidl kako ga bodo ocenel!!

Izi ::

Dogaja se, da ljudje pozabijo napake neke igre in v spominu ohranijo samo lepe lastnosti.
Gothic 1 in Gothic 2 sta imela precej več napak, kot Gothic 3, ampak zaradi odlične zgodbe in vzdušja sta na prvih mestih najboljših iger vseh časov (poleg prvega System Shocka)
Gothic 1 je imel daleč najslabše kontrole med vsemi igrami. Rabil sem en cel dan, da sem se naučil premikati in bojevati.

Poleg tega sta bila Gothic 1 in Gothic 2 precej bolj strojno zahtevna, kot dandanes Goithic 3.
Jaz vedno nadgrajujem računalnik na 2 leti in ob prihodu vseh delov sem imel še vedno več kot povprečno zmogljiv računalnik.
Gothica 1 leta 2001 sploh nisem mogel igratu tudi na najmanjših nastavitvah je vse teklo samo z okoli 3 slikce na sekundo, tako, da sem moral čakati celo leto, da sem nadgradil računalnik, da sem ga nato lahko odigral, vendar še vedno ne na najvišjih nastavitvah.
Gothic 2 sem tako igral na istem računalniku kot Gothic 1 takoj ob izzidu Novembra 2002 in sem ga moral igrati čisto vse nastavitve na minimum. Poleg tega sem ga igral v Nemščini, ker je Angleška verzija izšla šele eno leto kasneje po Nemški verziji.
Edino Gothic 3 pa lahko takoj ob izzidu igram brez problemov z čisto vemi nastavitvami na maximum pa imam ravno tako že dobro leto star računalnik.

Ker ste večinoma vsi igrali Gothic 1 in 2 vsaj 3 leta po izzidu igre, torej ne govorite o strojni zahtevnosti, ker je Gothic 3 daleč najmanj strojno zahteven od vseh treh delov.

Igral sem tudi Oblivion z katerim se Gothic večinoma napačno primerja in z če pri obeh igrah nastevim resolucijo na 1920x1200 in vse nastavitve na maximum mi Gothic 3 teče normalno, medtem ko mi Oblivion teče odločno prepočasi, da bi bilo igrabilno.
Grafika je zelo primerljiva vendar pri vseh nastavitvah na max. je pri Gothicu 3 za moj okus lepša.

Glede igralnosti pa sploh ni za primerjati. Po odličnem Morrowindu jaz Oblivion sploh ne štejem več med RPG. Postal je navadna tretjeosebna streljačina, kjer stoplja (level) tvojega karakterja sploh ni več pomembna in lahko celo igro preigraš na level 1, ker je moč sovražnikom vedno prilagojena tvojemu levelu. Patetično in primerno samo še za majhne otroke. Pa še zgodba je neprimerljivo slabša od Gothicove sage, ki se vleče že čez tri dele.

Gothic 3 pa je kot vedno narejen za starejše in prekaljene igričarje. Ima oznako 16+ in dejansko ni primerem za najstnike. Ne zaradi nasilja in podobnih neumnosti ampak enostavno, ker je igra prezahtevna za otroke.
Pri vseh Gothicih je tako, da je začetek vedno težak in potem postaja vse vedno lažje in ko se zgodba začne razvijati vedno bolj vleče k igranju.
Gothic 3 je po moje še najlažji izmed trijice, saj je že na začetku cel kup sovražnikov, ki jih lahko ubiješ z enim ali dvema udarcema in tebe sploh ne morejo ubiti.
Imaš želve na obali, jelene v gozdovih, okoli farm so domače živali kot naprimer kure in prašiči, potem imaš še kače in podobno zalego in vse to lahlo brezkrbno pobijaš in nabiraš izkustvene točke brez vsakršnih težav.

Tako, da se vidi, da se trudijo narediti Gothic bolj prijazen tudi za neizkušene najstnike in to jim kar dobro uspeva, kajti igra je precej lažja od prvih dveh delov čeprav vzdušje zaradi tega nič ne trpi.
Bojevanje je zame enostavno prelahko tudi na najtežji težavnostni stopnji. Sovražniki tečejo za teboj samo par deset metrov potem pa obupajo in se obrnejo, tako, da lahko že z lokom in puščicami pobiješ čisto vse kar se premika tudi če si samo level 1.

Tako, da se ne ozirati na to nerganje nezadovoljenih in razvajenih najstnikov katerim igra tudi ni namenjena.
Važno, da mi stari igričarji užuvamo :D
Sedaj še ne morem reči ampak možno je, da bo Gothic 3 kar najboljši del trenutne trilogije.

Če pa komu trenutno res še kaj ne deluje pa naj malo počaka na popravke, ker za najboljšo igro leta bo popravkov verjetno še kar nekaj, čeprav je že prvi popravek, ki je dolg kar 60 MB popravil večino vseh trenutno znanih napak.

Za sesuvanja in zmrzovanja sistema pa raje krivite preveč navite in prevroče sisteme in slabo nameščene driverje ter nepravilne nastavitve sistema.
Za zatikanja pa jasno premalo zmogljive računalnike.

Nekaj mi ni jasno. Ljudje možično kupujejo USB ključke z 2 in 4 GB spomina, v računalniku pa ima samo 1 GB spomina in misli, da ima povprečno zmogljiv računalnik.
Tehnologija se razvija. Smo že skoraj leta 2007 in računalnik z 1 GB RAMA je low-end PC namenjen samo še pisarniškemu delu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Risen 3: Titan Lords (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11119545 (11728) opeter
»

Risen II: Dark Waters (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9417251 (12523) kratos
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837396 (30288) Izi
»

Glasovanje za naj naj

Oddelek: Igre
111742 (1418) mihakrt1
»

Lag pri filmčkih v špilih

Oddelek: Igre
102248 (2110) Matev

Več podobnih tem