» »

Slovenici smo drugi najbolj inteligenten narod na svetu...

Slovenici smo drugi najbolj inteligenten narod na svetu...

«
1
2 3 4

gabl136 ::

Kot piše v tem članku smo slovenci drugi najbolj inteligenten narod na svetu. Zakaj?? Procent ljudi ki na testeranju inteligenčnega kvocienta (MENSA) doseže IQ 148 ali več je višji samo v Izraelu. Slovenci se uvrščamo na drugo mesto. V sam vrh se uvrščajo tudi Srbi in Črnogorci...
  • spremenil: gabl136 ()

BigWhale ::

So Mensa testi tisti, kjer imas za resevanje samo like in zaporedja?

gabl136 ::

Tako je...

Več o mensi pri nas si lahko preberete tukaj.

BigWhale ::

Mleeh, to ni potem to... sicer je pa IQ prakticno neizmerljiv... :)

LoneWolf ::

Izjava, da smo Slovenci drugi najbolj intelegenten narod na svetu ima s procentom(!) ljudi, ki so uspesni na testiranju skupnega prav toliko, kot ima vpliv plimovanja na kvaliteto spanja afriskih netopirjev. To se je trudil poudarit ze predsednik slovenske Mense, pa so ga vsi rumeni novinarji z gablom vred enostavno zignorirali. Ogromna razlika je kaksna populacija se pride testirat, v nastetih drzavah je bistveno vec samoselekcije. Ko bodo pobrali 1000 nakljucnih ljudi z ulice in jih dali testirat, bodo stvari ze malo bolj primerljive.

gabl136 ::

Se strinjam da je IQ lahko zelo relativna stvar...vendar je dejstvo da so ljudje z visokim IQ-jem za mnoge stvari bolj dojemljivi kot tisti s povprečnim.

gabl136 ::

@LoneWolf: ni mi treba govort koga sem jaz zignoriral...če mi daš kak link o tem kar trdiš si bom z beseljem prebral...

Kar sem pa zgoraj napisal pa nisem jaz pogruntal...

Sicer sem pa to napisal zgolj kot zanimivost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

Nejc Pintar ::

To predvsem odraža to da smo Slovenci zelo samokritični
Lahko je biti prvi, če si edini!

LoneWolf ::

Gabl: preberi prve tri stavke v tvojem prvem postu in logicno razmisli.
Tole zgodbico trobijo ze par dni po vecini slovenskih medijev, vkljucno z izjavo predstavnika slovenske Mense, ki se je nekaj casa se trudil z damage control, potem pa obupal in pustil ovcam veselje.

gabl136 ::

Jest tega v nobenih medijih nisem zaslediv...bom pa še enkrat napisal...če mi daš link si bom z veseljem prebral...

Sicer pa nisem tega napisal zato ker iščem konflikte...ampak zgolj kot zanimivost!

ajin ::

ODLICNO!!

BladE_ ::

LOL to je pa izjava leta :D :D :D tok debilne drzave kt je slovenija pa... ce bi dal testerat naso vlado pa voditelje te drzave... bi padl v sam vrh najbolj neintelegentnih 100% :D :D
Akcija - Reakcija

Avenger ::

Intelegenca žal ni tko kot preferenca, kredenca in adolescenca, intelegenca je izgubljena beseda in je zelo žalostna, ker se ni uvrstila v SSKJ, tam namreč čisto po krivici in zelo osamljena tiči INTELIGENCA.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gabl136 ::

@Avenger: se opravičujem, moja napaka...:\

dela ::

Člani slovenske Mense, ne pa Slovenci na splošno. Nekaj nas je očitno nepismenih, kaj šele, da bi bili nadpovprečno inteligentni.

Super Sonic ::

Pa če tudi je ravno vse res (:D ), ni treba skrbi, ker smo približno na enakem mestu v svetu po aroganci, zavisti, žlehtnobi ipd...

Na žalost so slednje stvari ravno tako pomembne za življenje in obstoj kot IQ in potem smo tam kjer smo.

Nekaj krepih let za "butastimi" narodi.

p.s.
Že to, da so Izraelci na prvem mestu me je spravilo v smeh >:D .
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Izraelci so verjetneje res najinteligentnejši narod na svetu. Sploh Aškenazi Židje.

Da smo pa Slovenci drugi ali pa Srbi tretji ... je pa sila maloverjetno. Sploh pa teli Mensa testiranci niso reprezentativni za narodovo inteligenco.

Sploh so pa lastniki Mensa knjižic povečini precejšnji bučkoti. Rahlo avtistični morda.

Razen seveda tisti, 180+. To so pa že kar svoja kategorija. V Sloveniji se jih najbrž ne tare nadpovprečno mnogo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Lincolin ::

Se grem testirat da bomo na 1. mestu. :D

Tear_DR0P ::

smo približno na enakem mestu v svetu po aroganci, zavisti, žlehtnobi ipd


s temi besedami ponavadi označujemo avtistične osebke, ki so ponavadi tudi zelooooo inteligentni
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

zcetrt ::

Mogoče so pa SloTech brali in prišli do te ugotovitve...
4.

dela ::

smo približno na enakem mestu v svetu po aroganci, zavisti, žlehtnobi ipd

s temi besedami ponavadi označujemo avtistične osebke, ki so ponavadi tudi zelooooo inteligentni


Avtistični ljudje ne morejo ravno sloveti po njihovem družbenem obnašanju, saj so vendarle avtistični, mar ne?

Tear_DR0P ::

no sam po logiki smo pol slovensi precej avtističen narod in tudi precej inteligenten:\
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Roadkill ::

Jaz sem pa ravno zadnjič bral, da je povprečen IQ slovenca pod 100 in da imamo zelo malo ljudi z IQjem nad 140. Procentualno gledano.

Men je vsen. :)
Ü

MadMicka ::

Z IQ-jem je tako, da če se človek navadi reševanja določenih nalog, potem mu lahko na testih pokaže nekolliko višji IQ, kot nekomu, ki je nemara enako ali pa še bolj brihten. Tako da, če se bo kdo odločil, da gre reševati teste pri slovenski podružnici MENSE, mu toplo priporočam, da se prej spoprime z reševanjem podobnih testov. Če pozna kdo kako novejšo knjigo s tovrstnimi nalogami, prirejenimi za slovensko populacijo, na dan z besedo.

_marko ::

IQ je imo kot pri računalniku brute force, zmožnost simulirati neke stvari v določenem času.
Lahko pa seveda s tem kar Mici pravi ta IQ dvignit(v resnici ne gre za realen dvig, le naučiš se reševanja teh nalog)
Tako, da ne enačit IQ z pametjo, razgledanostjo itd.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

dela ::

Od kod pa to, da smo Slovenci avtistični? Avtistični so ponavadi tisti z nekoliko višjim IQ, to je splošno znano. Ali, bolje rečeno, kar avtisti. Avtistov ni nikjer veliko, razen med nadarjenimi.

Čisto možno, da ima povprečen Slovenec podpovprečen IQ. Ponavljam, da zelo visok IQ med izbranci z visokim IQ še ne pomeni viosokega IQ celotnega prebivalstva. Zadnja ugotovitev ni to, da je povprečni Janez nadpovprečno inteligenten. Senzacionalistični mediji in posamezniki se pa seveda sprenevedajo.

Thomas ::

Slovenci ne vem, da bi bili bolj avtistični, kot drugi.

Trdim samo, da so tisti z večjim IQ nekoliko avtičnejši od drugih.

Kar je razlika. Posebej še zato, ker teze o domnevni grozni inteligentnosti Slovencev še nisem kupil. Ni še bilo razloga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Pred kratkim sem gledal oddajo na Discovery channel in so rekli, da ne drži, da bi bili avtisti bolj
inteligentni, kot drugi. Pri njih je določen procent zelo inteligentnih, tako kot to velja za ostale in potem tistih par procentov v takšni meri izstopa, da se je uveljavilo zmotno mišljenje o avtistih in njihovi inteligenci. Mislim, da so omenili, da se avtisti lahko precej dolgo koncentrirajo na določeno zadevo, recimo na računanje na pamet in potem dobimo občutek, kako obvladajo. Vendar, kdorkoli izmed nas, ki so mu številke domače, bi se lahko hitro naučil računati na pamet z visokimi številkami, če bi seveda imel motivacijo.

Tear_DR0P ::

ja jst sm se prej tko zajebavu, upam da ste sarkazm opazl. Je pa zelo verjetno, da se IQ svetovne populacije in s tem tudi slovencev manjša.
sej ne vem več kje sem to zasledil in kako točno je blo utemeljeno, sam je kar verjetno - morda je o tem pisal huxley v svoji reviziji krasnega novega sveta
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MadMicka ::

Tear_DROP, od kje teb zaključek, da bi se IQ v svetovnem merilu manjšal? Kvečjemu obratno. IQ se veča. Možgani se razvijajo. Temu se reče evolucija.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Mislm človk k tole bere, bi mislu, da sploh ne veste kdo so avtisti :\.

Stepni Volk ::

MadMicka - z branjem rumenega tiska in gledanjem španskih telenovel in podobno ustrezno možagnsko "aktivnostjo" je možno tudi obratno. :)

Zgodovina sprememb…

perci ::

Aja, pa se to... To kar vi na netu najdete niso lih ta pravi IQ testi. PA tut ful mas kategorij teh testov. Ze sam po wechslerju so ene trije al štirje. Tko da tej iq-ji pol med sabo niso primerljivi.

cojss ::

Kot sem omenil že v eni drugi temi je stanje z svetovnim IQ-jem tako, da je produkt IQ * populacija skozi konstanten. Po Murphy-ju seveda.

MadMicka ::

Hja, če verjameš v Boga in kreacijsko teorijo, potem smo enako brihtni, kot smo bili. Če pa bolj verjameš v evolucijo, potem je pa jasno, da moramo biti nekoliko pametnejši, kot tedaj, ko smo splezali z drevesa, mar ne :)

p.s.: aja, nism vidu, da se hecaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

cojss ::

Če misliš na mojo izjavo, kreacionizem odpade, saj se populacija veča in s tem sorazmerno IQ pada. Je pa šala ja, da ne bo slučajno kdo resno jemal.

Utk ::

Na evolucijo se jaz tu ne bi zanašal...kdo ima ponavadi največ otrok, genij, direktor, znanstvenik, ali nekdo brez službe, po možnosti kakšen revež brez osnovne šole? Do 20. stoletja je to še nekako blo, zdaj pa slabo kaže. Če razširimo na svet, zahodnjaki ali afričani...sej, smo kao enako inteligentni, ampak ni to čist res, na zahodu se lahko dost bolj razvijemo, in se tudi smo, razlika se samo veča.

MadMicka ::

Mogče pa smo na Zahodu v povprečju bolj inteligentni, kot npr. Afričani in sicer iz preprostega razloga: mi bistveno več časa posvečamo šolanju in s tem tudi abstraktnemu razmišljanju, kot oni. Iz generacije v generacijo se to mora nekje poznati.

BigWhale ::

A da se pozna? Torej Lamarck? ;)

Nevem no, skoraj malo dvomim.

BigWhale ::

Po mojem je bolj tako, da so na zahodu preziveli tisti, ki so bili bolj brihtni, ker so pac svojo brihtnos nucali v solah in v sluzbah. V afriki so pa preziveli tisti, ki so nucali manj vode za prezivetje. ALi pa tisti, ki so lahko splezali visje na drevo, tja kjer jih levi niso mogli doseci... ;)

Ce pa vzames enega povprecnega aricana in evropejca in ju ucis, pa bi bile razlike najbrz minimalne. Ce jih vzames 10.000 pa vprasanje, ce bi sploh bile.

_marko ::

BW: se popolnoma strinjam. V začetni fazi - rojstvo, sta oba približno enako pametna(IQ).
Le potem se Evropejec več nauči, kar mu da navidezni IQ.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Super Sonic ::

"Izraelci so verjetneje res najinteligentnejši narod na svetu. Sploh Aškenazi Židje."

To mi ne gre glih v betico. Najinteligentejši narod na svetu potem takem ne živi ravno v izobilju. Ravno tako niso kakšna svetovna sila. Ne da bi podcenjeval, a fantje živijo v primerjavi s razvitim svetom v kolibah.

Kam gre potem ta intelekt? :\

p.s.
Al pač je to še en dokaz več, da nam v "modernem" svetu IQ pomaga k izboljšanju življenja bore malo in je prav vse odvisno od volje in dela?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Martin Krpan ::

Super Sonic- to o izraelcih verjetno drži ,saj je bilo veliko vrhunskh znanstvenikov židov npr.Einstein ,Openheimer.. Vsekakor nadpovprečno veliko. Pa tudi Izrael je vedno zmagal v vseh vojnah z arabci ,čeprav je izraelcev 6 miljonov ,arabcav pa +100 mil.

Nejc Pintar ::

A ni tako da so židi imeli svoje cajte (beri: pred holokavstom) najboljše službe?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Thomas ::

> To mi ne gre glih v betico.

No, kaj sem reku? Ne gre ti v betico. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

No, tole je ena taka ljudska modrost - da so židje najpametnejši :). Bolj za v gostilno kot kaj drugega.

perci ::

Razpravljanje o tem ali je katerakoli rasa ali narod bolj inteligenten kot drug je dost bedasto. Zakaj?

Ker ni inteligentnost nič drugega kot konstrukt. Ironično rečeno je inteligentnost tisto, kar se meri s testi inteligentnosti. In ker so ti testi družbeno pogojeni, je nerealno delati kakšne primerjave z afriškimi črnci.

Thomas ::

Da si ne boš kej naredu, Perci!

IQ and the sciences

According to many studies, Ashkenazi Jews have the highest average intelligence of any ethnic group as measured by IQ, leading East Asians, who also perform highly in IQ. Many of these studies indicate that the primary Ashkenazi advantage is in verbal reasoning and the East Asian advantage in spatial (mathematical) reasoning.

Ashkenazi jews also perform highly in correlated areas. For example, while only 0.25% of the world population is Jewish, Jewish scientists make up 28% of Nobel prize winners in physics, chemistry, medicine, and economics, and have accounted for more than half of world chess champions.[10] In the U.S., Ashkenazi Jews represent 2% of the population, but have won 40% of the US Nobel Prizes in science, and 25% of the ACM Turing Awards (the Nobel-equivalant in computer science). A significant decline in the number of Nobel prizes awarded to Europeans and a corresponding increase in the number of prizes awarded to US citizens occurred at the same time as Nazi persecutions of Jews during the 1930s and the Holocaust during the 1940s.[11]

Whether this difference in IQ and achievement is due entirely to a culture of study and vocational training (environment), or partially to a difference in genetic variables, is presently unknown and controversial. (See Race and intelligence)


Ena od 1000 povezav.

Zakaj ne bi bili oni najinteligentnejši, če so recimo Nube najkuratejše ali Norvežani najbolj blond?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Ker se nekateri bojijo, da se jim bo kaj tam dol skrajšalo, če bojo to priznali...
Sej bi blo skoraj neverjetno, da so vse rase enako inteligentne. To bi me pa zares presenetilo. Kako točno je s tem, pa ni tako enostavno preverit, kot recimo črnce in njihovo sposobnost pretečt 10 km proti belčkom. Ali pa da v NBA igra tolk črncev je tudi čist naklučje.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ in število otrok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119290 (16010) Matako
»

"Rasa" in športna sposobnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7918790 (17165) Phantomeye
»

Afričani niso čist diht (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
78679952 (69603) guest #44
»

Geniji in genetika

Oddelek: Znanost in tehnologija
253316 (2407) nevone
»

Trend naraščanja podpore desnici v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
854483 (4483) jype

Več podobnih tem