» »

Izdelava pasivnega radiatorja za vodno hlajenje

Izdelava pasivnega radiatorja za vodno hlajenje

homesucker ::

LP

Mene zanima če si je kdo doma sam naredil kakšen pasivni hladilnik za vodno hlajenje, kakšen je bil učinek, sam nameravam narediti pasivni hladilnik iz bakrenih cevi po celi stranici ohišja! Kaj pravite se mi splača?

Hvala
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

profii ::

poglej stare teme na forumu. en je dal radiator un za v hišo, en je dau un tavelk kiler od auta....

Bevcan ::

Če boš delal samo iz cevi bo to verjetno slabše kot lada. Na enem forumu mogoče celo tuki pa sm vidu da je en uporabu kr radjator za hišno centralno ogrevanje ki je sicer malo večji kot je chieftecovo ohišje pa mu baje hladi pasivno dva računalnika.
P.S. evo sm se mal potrudu pa najdu link na slo-tech forumu.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

PrimozR ::

Lahko bi poskusil tudi sfrezati (ali karkoli) debelo ploščo aluminija, vanjo vrezati velika rebra ter med njimi kanal (rebra so lahko pokončna, kanali pač kakor ti paše), na začetek z notranje strani pritrdiš prključek, takisto na kone kanala, z zuznanje strani pa ga pokriješ s ploščami in jih zalotaš/privariš. Dvomim da kdo razume, če bo zahteva, se bom potrudil in narisal :)

Nejc Pintar ::

jaz razumem pa se mi zdi precej restriktivno, razen če bi bila plošča zares debela
Lahko je biti prvi, če si edini!

PrimozR ::

Itak. Zdej odvisno od vseh mer, kanal lahko nardiš tanjši a širši ali pa ožji, a višji. Recimo, da bi bla rebra visoka kakih 5 cm ali še več. Samo taka plata aluminija bi koštala malo bogastvo pa še precej težka bi bla.

nodes ::

najceneje je da kupiš že narejen radiator ustreznih mer. Aluminijasta so kar vredu. Na en chiftech big tower sem enkrat montiral, velikosti stranice, navaden enojni plehnati radiator in je dovolj hladil komletni racunalnik (CPU, GPU, čipset)...navit na 2400MHz

priporočam pa tiste iz serije... kot ga je uporabil čivava..... lahko je tud midi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

PrimozR ::

Sam pr mešanju Cu pa Al nastane en problem. Elektroliza.

Nejc Pintar ::

ko se na Cu nabere patina, ta problem izgine
Lahko je biti prvi, če si edini!

homesucker ::

LP

Js sem mislo da bi na chieftecovo ohišje po celotni stranici napeljal cevi vijugasto gor, cevi bi dal baker 12mm, raznik med cevmi 15mm, to bi bilo
6 metrov cevi po stra ohišja ?? Mislite da bi lahko ohladim athlona
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Bevcan ::

1 meter cevi s fijem 12mm ma površino 370 cm 6m ma 2220 cm kar je 2,2m^2 kar je zlo mal. Če bi na vsako stran pricinil rebrasto bakreno ploščo bi to površino zelo povečal.
Govoril sem.

homesucker ::

LP

A mogoče kdo ve če se da kje pri nas kupiti alu profile na metre kaj sličnega kot pa profili od cora radiatorja TUKAJ

;)
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569075 (37144) lufy
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221165 (12295) Dr_M
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221722 (1402) piki64
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517259 (12341) the_unborn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231852 (1454) EX-B

Več podobnih tem