» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
8 / 10
»»

VASkO ::

avtoopad Šerbinek, nekje v blizini Šentilja. Tam sem jih jaz dobival po vec komadov, samo je majstr pes pa je dosti racunal, ko je videl, da je iskana roba.

powr ::

Da se še jaz pohvalim s svojo novo pridobtvijo
dobil sem radiator od AUDIja 100
mogoče lahko dobim še kakega če koga zanima (powr@fastcrazydrivers.com) ampak bi moral prej uprašat
zanima pa me če kdo ve v kaki legi je ta radiator pritrjen v avto (če so cevke zavihane navzgor ali navzdol) oz kako naj ga obrnem da bo optimalno glede zračenja?
Lep pozdrav

MI5Ek- ::

Mene zanima iz katere lade naj vzamem radiator, da bo dober in kako se kaj gibljejo cene radiatorjev? A je 4ksit preveč?

Tilen ::

4k sit ki jih das 1x na koliko casa ? ... think about it ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DimmniBurek ::

A mislite da bi se obneslo če bi dal en ta velk hladilnik od enga avta, un ku motor hladi? Če bi blo kul brez ventov bi bla vsaj tišina, sam ni lih za kakšne lan partyje!:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Jackass ::

Bi se obnesl, sam če ga maš km za postavt.;)
jAcKaSS

njok ::

Pa dovolj mocno crpalko.

DimmniBurek ::

No, recimo da mam plac, pa recimo da nebi blo slabo nardit na ventilčke (zaradi LAN Partyjev), pa še en "navaden" hladilnik
There Is No Stronger Drug Than Reality

Urajmal ::

Gre nardit. Na nestu je bil tudi (žal se ne morem spomnit imena) lanski zmagovalec v modanju kišt. Imel je celi kiler od avta vdelan zraven desne stranice, se pravi za plato cel kiler od avta, hlajen z 6-imi 8cm-skimi ventilatorji. Za ves sistem je porabil tudi 2 litra vode. Če se že spuščaš v to, vedi da boš imel večje težave s prenašanjem kište. 0:)

Boki_ ::

Mislim da je bil to Zlobček iz Slo-moda...
I'm back

DimmniBurek ::

Ja sej pravm da bi naredu na cevkah ventilčke-na koncu in na začetku T-člena, in bi sam preklopu za LAN
There Is No Stronger Drug Than Reality

Jackass ::

No ti kr nared, mi nestrpno čakamo na tvojo modifikacijo!;)
jAcKaSS

DimmniBurek ::

Torej učeraj sm biu na enem avtoodpadu in morm rečt da ma striko res ogromna stuffa, avto dobesedno ceu razšravfa in pol prodaja po kosih, dobiš kar hočem-so pa sam starejši avti, tku da tm je biu en kup radiatorjev skupi s tistimi plastikami , kjer pride še ventilator...
Meni je ponudu enga od Kaddeta, je kot nov, baker/platina, mal je treba spucat... torej, dal mi ga je za 3k sit, medtem ko je za yugico bakreno verzijo hotu 2k sit, rečte da je za računalnik ker bo dal cenejše, reku je da če je za avto da proda za 5k sit. Še profesionalna slikca, narisana z najnovejšim in najboljšim programom za risanje::D :D :D :D :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Aja, pa LADE na žalost nima več že neki časa je reku da ni! Škoda
There Is No Stronger Drug Than Reality

QuickShot ::

Če ti je dal platinast radiator za 3k, grem takoj tja in vse pokupim :D

ZaFo ::

Ejj platina je ful dragaaa, tak da dvomim da je iz platine

DimmniBurek ::

Ma ne! radiator je bakren, uno gor je platinasto, poglejte katalog, tam piše
There Is No Stronger Drug Than Reality

TribesMan ::

Kokr jest vem je tisto medenina... ker platina je uber draga...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Platina je dražja od zlata DimniBurek. A ti je sedaj jasno zakaj je nemogoče, da bi bil iz platine?

A kdo ve če imajo kakšni novejši avtomobili bakrene radiatorje? Al so se vsi vrgli v zmanšanje stroškov in uporabljajo aluminij.

ZaFo ::

Ponavadi so ALU. In ja, platina je drazja od zlata.

DimmniBurek ::

Ups:8) Sm zajebu, platina-medenina isti K:D No ja medeninasta je sam una "poklopka" na vrhu in spodi, od tm kjer grejo cefke vn! mal sm biu matast ku sm unu pisou
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::




mal še za spucat in odrezat
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DjTonic ::

Ja čisti opel :). Jaz sem s podobnim radiatorjem kar zadovoljen (2 x 120mm venta greta odlično gor). Zgornji del je iz medenine, rebra pa so iz bakra, vendar so pocinkana. Edini problem je bil čiščenje, saj sem ga en teden namakal ter izpiral, da sem spravil vso svinjarijo ven :D



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

QuickShot ::

Čist tko BTW rebra so ponikljana in ne pocinkana :D

Alexius Heristalski ::

DjTonic, od katerega Opla imaš to? Taki "2x120" radiatorji so precej redki.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SonGoku ::

Kupim Ladin radiator če ga kdo prodaja...;)

DjTonic ::

DjTonic, od katerega Opla imaš to? Taki "2x120" radiatorji so precej redki.

Ja ti so bolj redki ja. Točnega porekla nevem, razen tega, da je '87 letnik >:D. Sem pa videl praktično identičnega na Xtreme forumu je od Pontiac Bonneville klik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

m.i.h.a. ::

No pa še slike mojega jugeca: :D


Komaj čakam, da vržem ven tisto katrco.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

tom@ž ::

Jest sem pa v mojo kišto najprej namontirov kilerček od katrce, resda ni bakren je pa zelo majhen v primerjavi z drugimi, pol sem pa zvedu za eno firmo k prodaja komponente za hladilne sisteme (skrinjie, hladilniki...) imenuje se EMPOR (v bližini BTC) in sem šel mal v njihovo trgovino pofirbcat. Prodajne police v štacun so se kar šibile od vseh kilerčkov raznih velikosti,tko da sem pol kupu enga k je glih tolk velk da na njega paše standardni 12 cm zrakomlat. Zanj sem odštel 5 kSIT. Mel so pa tud Papstove 12 cm zrakomlate sam so bli pregrešno dragi. Zdej mam zadevo namontirano v kišti, hladim NB, CPU in grafo pa je temperatura proca pri 100% zažiganju CPU cca 43 stopinj.
AMD 2800, Abit NF7-s, radeon 9800se nafrizirano na 9800 PRO...

m.i.h.a. ::

Lahko bolj točno poveš kje je ta trgovina?
Prilimaj kakšno sliko tega "hladilnika"?

frenk ::

te hladilniki niso tolk kvalitetni kot avtomobilski, ker imajo speljane okrogle cevi in ne ploščatih...to je bol za plin hladit

sicer pa te stvari verjetno ceneje dobite v LTH v šk.loki kjer jih tudi delajo:)

@ljash ::

No pa še slikca moje Njive (pravkar pripeljana iz odpada)



Me pa neki zanima - ena od cevi namreč manjka (samo šraufa sta gor). Kje bi lahko dobil zdej tak nastavek (še eno tako cev)? ali obstaja tud kakšna druga varianta, npr. da bi silikonske cevi direktno pritrdil na radiator?)


LP,
bmw-f1

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

LittleDevil ::

Malo ga boš moral še sčistiti pa bo. Drugac se pa tak nastavek ponavadi nalota gor. Direktno silikonsko cev bos pa tezko pritrdil gor, ker ti zna kmalu kaj spustiti. Na katerem odpadu si ga pa dobil, pa koliko si dal zanj?

LP

@ljash ::

No sj ga še nism začel čistit sploh ;)
Se pravi je potem boljše, če kar oba nastavka prilotam gor? (da ne bi kje puščalo)
Dobil sem ga na Cesti dveh cesarjev, 2 jurja pa pol.

lp,
bmw-f1

Alexius Heristalski ::

Ja, najboljše je, če zalotaš. Zihr je zihr!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TommyBoy ::

Danes sem bil v Dvorjah pri Cerkljah pri Krničarju (avto odpad) pa sem imel ful srečo je glih imel en radiator od Lade pa enga od R5 in enga od 101-ke. Vsi so bili bakreni, pa sem uzel unga od Lade mi ga je dal za 2,5 kSit, je pa ful dobr ohranjen pa še pba prklučka sta zraven.
Doma sem ga spucov z Cillit Bang-om in zdej je skoraj kot nov, bakrena rebra se svetijo kot bi bila nova.
:D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyBoy ()

chief ::

Js pa sm na odpadu dobil rediator od Fiat 127. Po dolgem proučevanju sem ugotovil da je komorni v celoti iz medenine. Ali ima kdo kaj pojma kako se odreza medenina v primerjavi z bakrom in aluminijem?
thx

ZaFo ::

Ne vrjamem najbol da je cel iz medenine. Medenina je kr draga...

eDDi ::

a obstaja v lj kdo, ko zna nalotat priključke na radiator od yugota?

imam namreč radiator z porezanimi cevmi in bi rad gor dal tiste hitre priključke.

Hvala za odgovore.

LP, Edi

steev ::

Verjetn de... :))
:|

eDDi ::

pameten odgovor. :P

eDDi ::

ker v lj ni takega strokovnjaka, so mi to izvedli v velenju...

in sicer, če bo kdo še rabil in iskal tako kot jst, so mi to strokovno izvedli pri Rile servisu - CARJI.

steev ::

Verjetn je kdo na slo-tech, ki zna to narest in je iz Lj.
:|

tiborrr ::

Decki, jaz bom pa verjetno snel tole, stane me 90 evrov:

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_Dejan_ ::

Uuu kera zverinca:D Sam to pa pomoje tolk ubije pretok...

Men je dedi nalotal priključke na bakren oplov radiator, sam morš full pazit da ga ne pregreješ da ti še kje drugje lot ne popusti, in mi služi že 1-2 leti.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tiborrr ::

Dejan, tole plus se ena crpalka, pa sem na konju. Ze varcujem :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_Dejan_ ::

kolk pa je to velko? Kolk ventov 12x12 gre gor?
Preveč pomoje, boš dal še za vente 20k sit:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tiborrr ::

Tole je veliko 460x380x7mm, prazen pa je tezak 6kg, cevi so bakrene, listici pa iz eloksiranega aluminija. Gor bi dal verjetno en avtomobilski 12V 200mm ventic na 5V, pa bi bil na konju 0:).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Nejc Pintar ::

pasivno
Lahko je biti prvi, če si edini!

hudogriz ::

Čau. tole bo moj prvi post!:D
@Puschkin: pomoje ni radiatorja, ki bi delal kar pasivno, ni dovolj temperaturne razlike z okolico...
@tiborrr: ventilatorji od avta so glasni ko hudič (sploh od starejših avtov). če pa že misliš na 5V bi jaz naredil poseben napajalnik, ker so ti ventilatorji poleg glasnosti še zelo požrešni. LP
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711642 (8704) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142330 (1870) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221670 (1271) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91083 (951) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231852 (1454) EX-B

Več podobnih tem