» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
7 / 10
»»

Jackal ::

Radiator od Opel Astre.

Mere reber (Š x V): 19 x 18 cm
Mere celega radiatorja s priključki (Š x V x G): 19 x 23 x 5 cm





Radiatorj je kombinacija medenina/baker/aluminij. Komore so iz medenine, med tem ko so rebra narejena iz bakra, s tem da so na koncu "podaljšana" s približno 0.5cm aluminija.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tilen ::

a se te od opla da tut nove kupit?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jackal ::

Verjetno se bi dalo.
Sicer pa telefon v roke pa pokliči na najbližji Oplov servis in jih povprašaj...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Keyser Soze ::

Katere astre?? Letnik bi rabili?
OM, F, G!

Jackal ::

Letnika sicer točnega ne vem, vendar ni bila ta čisto nova.

Msilim, da je to Astra Classic.

Takšen model je bil:


S tem, da je tista s katere sem jaz potegnil ta radiator imela verjetno cel samo ta radiator >:D
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Jackass ::

Jackal: Js mam identičnga, sam da se ne svet tko lepo. Ampak bom purol kupu, pa ga spoleru!:D
jAcKaSS

Saladin ::

Zanima me, kateri radiator bi bil najbolj primeren za pasivno hlajenje in za rabo izven ohišja?
Mere niso pomembne, samo single pass mora bit in seveda bakren.

Zakaj ga potrebujem...

LP

rkb2 ::

Še od Audi 100 (275x154mm):



Če ima kdo možnost stvar kje dobit, oziroma ima kaj podobnih dimenzij in ne rabi naj mi prosim pošlje ZS.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

m.i.h.a. ::

Tale Audi-jev radiator bi bil idealen zame, ker rabim nekaj velikega in ozkega za svoj big tower. Škoda le, da nima bakrenih reber.
Pozna mogoče kdo še kakšen model avtomobila v katerem je radiator podobnih dimenzij kot ta Audi-jev?

morphling1 ::

Pa kaj vsi v tej srebrni barvi reber vidite aluminij. Kadar je ohišje iz medenine, ne boš videl Alu reber, pač pa so vedno bakrena in zalita s cinom da je med cevkami in rebri polen kontakt. Tale radiator je zakon.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

T0RN4D0 ::

Hehe, jst mam zdej enga parkiranga doma, samo ne vem če je cel al spušča... je pa alu, z bakrenimi cevmi... sam je tak k nov.

moram enkrat mal vodo čez napelat da vidim... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Hrenowsky ::

Mogoce je ze kje odgovor na moje vprasanje, ampak vseeno:
Kaksen hladilnik je boljsi aluminijast ali jeklen?
Pa se ce kdo lahko zrihta hladilnik od Astre al pa audija naj mi piise na mailhren58@butn.net

Jackass ::

Jeklo je zelo slab prevodnik. Nekje 4× slabši kot aluminij. Jeklo ima 50 W/mK aluminij pa 210 W/mK (m je meter, ne mili). Primerjalno ma pa bakr 390.

Zdej sm na svoj radiator od Astre prlotu gor nastavke za vente. Zdej pride na vrsto še brušenje, farbanje in nato še venti. K dokončam vse, prlepm slike!
jAcKaSS

rkb2 ::

Sploh ni važno ali je radiator iz aluminija, jekla ali bakra.

Dokaz:

steev ::

Ta dokaz čist nč ne vela?:D
:|

rkb2 ::

Warum nicht ? :|

tiborrr ::

OMG, tole me je razsvetlilo... 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DimmniBurek ::

No kaj zdej so tistele formulce prou al ne? Men se tudi zdi da ne!
There Is No Stronger Drug Than Reality

TribesMan ::

Tole je narobe zamišljeno.

Ti nisi upošteval, da so na radiatorju še rebra, ki bistveno prinesejo k prenosu toplote na zrak. Tvoj primer je izračun, ko reber sploh ne bi bilo... Tako da je malo zgrešeno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rkb2 ::

Imaš prav, tista enačba je za ravne stene skozi katere prehaja toplota.

Kar nisem upošteval so dodatni upori, ki nastanejo pri prevodu toplote od stene po rebru, prek katerega odvajamo toploto. V primeru da bi bil radiator ravna stena bi zgornja enačba veljala.

Hočem povedat, da se ukvarjate z problemom na napačnem koncu, tam kjer je vpliv zelo majhen, ne pa kjer so največje težave se pravi pri prenosu toplote iz reber na zrak.

Npr. če obravnavamo steno -> toplotno prevodnost stene lahko povečaš za 10x pa se to ne pozna nič, nekaj(malo) se pozna če izboljšaš prenos toplote iz vode na steno, največ se pa pozna če izboljšaš prenos toplote iz stene na zrak.

Zato tudi radiatorji ne zgledajo kot ravne stene.

Jackal ::

Pri večini radiatorjev so cevi po katerih teče voda narejene iz nekega toplotno dobro prevodnega materiala. Potem je pa treba upoštevat še rebra radiatorja. Tule po moje lahko pride do razlik med radiatorji z jeklenimi, aluminijastimi ali bakrenimi rebri. Prednost bakra je v tem, da se toplota veliko hitreje razširi po veliko večji površini v istem času, kot se po jeklenem veliko manj.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

steev ::

Če to zračunate, ne pridejo vsi rezultati isti (poglejte več decimalk). Razlikujejeo se minimalno. In kaj sledi. To kot so ostali rekli: Zračuni še z REBRI.

lp
:|

smilyxx ::

Tale radiator od Audija 100 mi je sumljiv. Pomoje da je kljub morphlingovmu mnenju aluminijast, saj je tut v tistmu pdfju napisan kot ra/pl, na žalost stric google ni izpljunil pametnega odgovora, ki bi to potrdil. Če že je bakren, me zanima če je to v rangu z Lado. Po velikosti se že enakomerno kosata kaj pomeni ta sloj cina čez rebra?

Lp
Save water.
drink beer.

morphling1 ::

Pomeni da ni Alu, ker se le ta ne da cinit :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

smilyxx ::

To je možno da ni Alu sam mam še vedno pomoje tole ni baker. Kaj pomeni pl pri uni razpredelnici?

Lp
Save water.
drink beer.

QuickShot ::

Plastika:)

Karaya 52 ::

Neki me zanima.

A spravim ladin hladilnik v chieftecov midi tower?
Če ne, kateri hladilnik naj kupim (poberem, vzamem...)?
Koliko so visoki big towerji?

steev ::

Poglej pod temo Slike vaših računalnikov.

Čeprav nimam chieftecov midi tower, mislim, da gre. Vendar moraš kletke za disketni pogon in diske odstraniti, disk moraš pa prestaviti med 5.25" reže.

Naj me kdo popravi če se motim.

Ajde
:|

Jackal ::

Eno majhno obvestilo za vse iskalce radiatorjev po avtoodpadih.

S 1. majem, ko smo vstopili v EU se je za obiskovalce raznih avtoodpadov in iskalce radiatorjev vsa stvar nekoliko zakomplicirala.

V veljavo je namreč vstopil zakon, zaradi česar starega avta ne moreš več odjavit iz prometa, ne da bi imel potrdilo o razgradnji oz. reciklaži. To potrdilo pa za zdaj lahko izdajo le na Surovini, ki uradno zbira stare avtomobile in jih potem predeluje v odpadno železo in ostale materiale. Verjetno se bodo radiatorji še vedno dali dobit na Surovini, vendar ne več na tako enostaven način in po tako nizkih cenah.

Lokalnim avtoodpadom pa se, kot kaže, čas izteka.

Pa še potrditev mojega obvestila - klik
Walking the way is something completely different than imagining the way.

mihec87 ::

Jackal to kar si napisal drzi sam je pa spet finta v necem.
On lastnik avtoodpada ti pac avto odkupi na papirju za neke male dnarje torej pac on avto odkupi in tebe se ta avto ne tice vec.
On ga pa ma lepo na avtoodpadu in ta avto je skos prjavlen.
Primer sj u evropi je ta zakon pa majo se zmer avtoodpade.
Zato hladilniki bojo se zmer res pa da bojo mal drazji povsej verjetnosti odvisno od mojstra na avtoodpadu

DjTonic ::

Jaz sem danes dobil radiator od Opla kateri model točno nevem (Je bil že zunaj), ker sem ga nabavil od enega znanca od fotra, ki ima en tak mali avtoodpad. Človek je prvič slišal za vodno v računalnikih >:D. Šel sem pa malo prej po njega in dal 2,5k kar mi je bilo zelo všeč.
Glih bosta šla gor 2x 120mm venta :D

Mere reber so pa:

25 cm višina
16 cm širina
5 cm globina


Na stran je precej podoben temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Jackass ::

DjTonic: Maš pa srečo, da si dubu radiator takih lepih dimenzij!

Moj je neki tazga kt unle na sliki in ma mere: 25cm višina (s priključki) 19cm širina in 5cm globina.
jAcKaSS

Dr.$hadow ::

sn sel v nedeljo na sprehod po šumi, pa sem naso 2 yugeca. hladilnika drzita vodo. jupi!

bota dobra, ce ju vezem zaporedno?
 001[1

001[1

]
 002[1

002[1

]

rkb2 ::

Radiator od nissan micre (rebra so dimenzij 16x16x7 cm):





morphling1 ::

Luštna zadevica :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ohranjen je lepo, samo se mi zdi nekam majhnih mer.

mihec87 ::

Hm cudna zadeva plasticne komore pa bakrena rebra.Kak pa ma narjeno tesnenje.Gleede na to da je pl pa baker.Drgac pa zelo lep primerek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

DejaVu ::

nekaj podobnega imam, le da ima plasticno vhodno in izhodno cev.

pa seveda, za sebe ne za druge :>

DejaVu ::




satovje je v redu?

dimenzije satovja so 28x16

TribesMan ::

Tole je pa sigurno en Volkswagnov kiler... imam skoraj identičnega iz Pola... Zadeva je ok sam na žalost je aluminijasta pa tudi precej restriktiven je ta radiator tako za vodo, kot za zrak in moreš met kar precej navie ventilatorje da je kej efekta... Ko sem ga zamnejal z Lado so temperature padle okoli 3°C pa še ventilatorje sem lahko precej utišal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

QuickShot ::

Uf tale ima pa lamele ful na gosto8-O

Geo ::

Jaz si bom pa naredu hlajenje sam za cpu ka za en radiator priporocate, problem pa na stane kajti imam midi tower tk da nebi smel bit prevlek... :\
Na voljo pa imam yugotov radiator sam bojim se da bo prevlek!

PS: Slisu sm da so od lalde najboljsi.

Strijc ::

Ja od lade bi naj bili najboljši... samo lada je še večja kot tvoj yugo!!!

Saladin ::

Mene pa zanima, kako bi se obnesla postavitev priključko bočno v tbiralnike vode (nekako takole)



V mojem primeru bi to bila najbolj praktična postavitev in izognil bi se 45˙fitingom in zavojem, katerim se izogibam. Mislim da bi se voda celo lepše porazdelila po kanalih kot pa v običajnem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

curo ::

iz enga kadeta birad snel radiator pa me zanima kje točno je da mi nebo treba razbit cele armature!!8-O

Karaya 52 ::

Groza, danes sem bil na desetih avtoodpadih po Štajerski (Celje, Slo.Bistrica, Ptuj) pa nikjer niso imeli ladinega grelca. Ponekod so ga že drugi odnesli...

Kateri model Lade moram iskat?

Pripravljen sem ga tudi kupiti za 2.000 SIT tako da če ga ker ima mi naj pošlje ZS.

Keyser Soze ::

Heh, sem pripravljen plačat? Sej zastonj ga boš tud na odpadu bolj težko dobil.

Pa dva jurja? Rajši tri ali pa več. Je iskana roba.
OM, F, G!

Karaya 52 ::

Nisem mislil tako kot si razumel. Če bi obiskal toliko avtoodpadov kot sem jih jaz, in ti na vseh rečejo tam imajo 100%, pol pa prideš tja in rečejo da so pred tednom spucali stare lade ti je slabo. Če je ker pripravljen prodati mi naj pošlje ZS da se dogovorimo o ceni.

Zanima me pa, kateri model lade moram iskati?

e-marko ::

Master D.: poskusi še na odpadu v Slivnici (malo pred Mariborom iz smeri Sl. Bistrice, stara cesta). Tam sem ga jaz dobil za jurja (ali pa mogoče dva, sem že pozabil).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

DjTonic ::

V Slivnici jih nimajo več, boš mogel najdit kakšen avtoodpad bogu za hrbtom in tam ga boš zagotovo staknil. Sicer pa nevem zakaj se toliko sekirate, če ne boste imeli ladin radiator. Razlike sploh niso velike v primerjavi z drugimi, npr Jugo, Opel. Važno je, da je bakren.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711624 (8686) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142327 (1867) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221665 (1266) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91082 (950) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231846 (1448) EX-B

Več podobnih tem