» »

težave s sagemovim modemom

težave s sagemovim modemom

zarkoj ::

Imam modri adsl, povezavo imam preko routerja. Na router imam povezan s kablom en PC in preko WLANA en prenosnik. Težava je v tem, da po kakšni uri uporabe interneta ni več povezave. WLan še vedno kaže povezavo do ruterja,vendar internet ne dela niti na prenosniku niti na PC-ju. Ko ruter odklopim in povežem modem direktno še vedno ne dela nič, ko pa resetiram mašino na kateri je sedaj router direktno priklopljen zadeva dela. Znova vse povežem na ruter in vse dela normalno(brezžično in žično). Sprva sem mislil, da je problem v routerju vendar se mi ta napaka pojavlja z vsemi routerji, ki sem jih probal(Asus, Netgear, Planet, Belkin). Mislim, da je napaka v modemu ali na liniji. Ali je imel še kdo podobne težave?
Prosim za pomoč!!

elas ::

Verjetno je modem al pa linija, pokliči na: 0801000

Ceja ::

Podoben problem. Nekaj dni nazaj so mi inštalirali modri ADSL s Sagem modemom. Zraven sem dal še router Lynksys WRT54G, ga nastavil (dinamični naslov) in vse je bilo OK. Naslednji dan pa ni bilo veze z Internetom. Router očitno dela, saj se znotraj njega PCji (en notesnik in en namizni) lepo vidijo, do Interneta pa ne more ne en ne drug. Če poženem nastavitveni program za router prek naslova 192.168.1.1 in na njem NIČ ne naredim oz. spremenim, le shranim nastavitve, pa je Internet zopet živ. A je težava v routerju ali modemu? Kako testirati? Kak drug nasvet?

zarkoj ::

pri meni je crknil modem, imel je težave s sinhronizacijo s centralo
pokliči 0801000, prijavi napako, telekomov serviser ti bo posodil modem za čas, ko boš imel svojega na popravilu

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550896 (1727) d4vid
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404947 (3353) seba-beba
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011685 (8965) Invictus
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543416 (18956) imallears
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619161 (8604) Nejc Pintar

Več podobnih tem