» »

Kaj ste vse uspeli skurit z OC?

Kaj ste vse uspeli skurit z OC?

1
2
»

zbogi ::

jst sem nesel že tok stvari v RMA da je že prov smeh, cca 80% stvari ki jih kupim, sicer ne morem rečt da so crknale glih zarad navijanja, verjetno pa konstantno šaranje po kompu pripomore k temu.

mtosev ::

jst sem nesel že tok stvari v RMA da je že prov smeh, cca 80% stvari ki jih kupim

8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

iNN ::

Plato Abit kt7 RAID, pa Durona 800, spustil je vodni blok na procesorju pa je posmrdelo iz kistice :D Cudim pa se da je prezivela geForce FX5200, ki je bila kot da bi je ravno vzel izpod tuša:)
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

deco16 ::

Hehe!
jaz pa mel bel čudno, skuril sen noteboook(vem da nebi smel oc-jat:D) namreč navival sem grafo gf5600(samo probal sem no...:\ ) in potem se je začelo! notebok je delal samo še vsake drugič, tretjič in tako do čiste 0 :)
sem se vsaj nekaj navadil! (nikol vč laptop2go :\ )
l.p.

mtosev ::

Jaz nikak nemorem WDja 2.7 GB uničit. 2x mi je že pado pa še nima slabih sektorjev. :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pikachu004 ::

a ce mecem disk ob tla dobi slabe sektorje? :D

celada ::

eh jst nimam tolk bogate zgodovine, dozdej mi je ratal unict sam enga 2500+ bartona ko sm pucu termalno pasto dol (kupu sm ga od kolega in na njem je blo ene dve tubi termalne paste).;(( ;((

Nostradamus ::

En no-name napajalnik in enga Celerona k je vent crknu(na srečo je bil že star in sm ga mel v načrtu kmalu zamenjat), to mislim da je vse kar se je v moji kišti skurlo :D

Good Guy ::

pravkat adpater ct479
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

Kak?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Good Guy ::

ne vem spravikm vse skupi z novo plato skuri mrš u kurac
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zheegec ::

Saj če je šel samo adapter še ni panike - samo da sta P-M in plata cela >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Good Guy ::

upam da sta res :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

GUFY ::

Napajalnik OCZ PS 520W in pa SD 3700+.

forsmark ::

Zaradi OC-anja še nč.
Zaradi vinjenosti je šel athlon 1.33(sem dajal dol rebra :D )
po tleh mi je padel maxtor 40gb in odmrl
umrl mi je še 2.5 barthon, še danes ne vem točno zakaj
pa še: ram 256mb, crt monitor hyundai...
Airbus Industrie

mtosev ::

Mislim da sem uspel uničit AMD Duron 1800. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

To zih zato, k ne maraš AMDja >:D :D (joke)

mtosev ::

Boljše da neveste kaj sem probal. :D >:D Huuuudiiiiii test je bil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jernej L ::

Trenutno delam mini server, pa zmontiram, priklopim nova reset & power stikala, vklopim pa se vklopi, piska nič in se samo ugasne čez sekundo pa pol, mislil sem da sem nekaj skuril med lotanjem ali pa zaradi menjave proca, dam nazaj originalen proc ki je delal, pa isto, potem pa odklopim disk, spet nič, na koncu sem ugotovil da so stikala delovala OBRATNO - torej je bil kontakt vedno, ko pa si ga pritisnil kontakta ni bilo, zdej sem premontiral druge tipke za reset & on/off zdaj pa mislim da dela (moram sprobat ;) ), jst pa sem mislil da sem že uničil priročno majhno baby-AT plato ki jih praktično ni več za dobit.

BaRtMaN ::

Zaradi OCjanja mi je enkrat crknla matična plošča Abit NF7-S 2.0, zarad drugih okoliščin pa:
- še ena ista Abitka NF7-S 2.0
- napajalnik Tagan 480W
- trije Deathstarji
- dolgoletni spremljevalec, monitor Nokia 449Xa

jest10 ::

mtosev: Ti nam kar povej kaj si probal...

mtosev ::

Probal sem kaj se zgodi če ni coolerja na CPUju. >:D :D Od tu sem dobil idejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

Do sedaj z OC še nič. So se pa prezgodaj:poslovilo (nekako po vrsti):
- 2 disketnika 1.44MB
- disk WD 42MB (ni napaka)
- 386 DX 40MHz
- 64 MB SDRAM
- HP CD pečka
- nekaj ventilatorjev

V bistvu nič tragičnega.

Mtosev, si mogoče mislil, da gre za fotomontažo (tisti film na THG) ?
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

Če si to počel na K7S5A potem ni čudno. Kakor se mi zdi ta plata še nima temperaturne zaščite:D >:D

mtosev ::

Me je zanimalo kaj se bo zgodilo. :P

Po 1s je se izkloplo. Ja točno na ECSki. :P Ni velke škode 10K je bil CPU.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

schurda ::

200GB WD disk, napajalnik 250W.

Znancu (pri sestavljanju) novo Asusko A8N-SLI in 512 MB rama, ki ni bil do konca noter. Dim, smrad, žalost in sramota.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Defender_X ::

Zaradi OC-ja sem skuro 2500+ Bartona in Asusovo matično ploščo A7N8X deluxe staro teden dni

jest10 ::

mtosev: Seveda se je izklopilo, če je pa šel procesor.:\
Novejše plate pri 70-80stopinjah vgasnejo sistem in procesor v večino takih primerov preživi.
CPU bi raje dal meni, kot pa da ga kuriš:D

The B ::

Jst sm učeri počel neumnosti. Zanimal me je kok je pumpa glasna in sem hotu vidt kok je sistem glasen brez pumpe, da bi lahko primerjal. Pa sem si reku da bom izklopu pumpo (čist na hitr) pa bomo vidl. In res potegnem pumpo iz elektrike, ko pa jo hočem dat nazaj, pa ne gre! 8-O Sploh je nism mogu zatlačt nazaj v razdelilc. Čist živčen na vso moč tiščim utikač v razdelilca pa ne gre. Probam v drugo lukno, tud ne gre. Na srečo je zraven še en razdelilc in je mel še eno prazno mesto kamor je pol tud šlo. Vse skupi je trajal pol minute. Lih ko sem nazaj vklopu slišm CD-rome in vidm da se je računalnik restartal. Vse dela na srečo. Me pa zanima kok je bla temp. :)

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MyName ::

K je en vprašu kaj delamo s skurjeno robo: Jz sem jo začel na zid prbijat :D

Po kronološkem zaporedju:
Kyro 2 grafična (se ne spomnim a je bla voda kriva, al kej druzga)
Abit BH-6 plata (počasi ampak konstantno začel vse odpovedovat)
Maxtor 40 GB disk (3 dni po izteku garancije crknu - oprašlivo če je tuki mel navijanje kej zraven)
Epox 8rgm2i matična (nForce 2 z grafično) crkenla zaradi vode
Athlon 1900 XP crknil zaradi poškodb pri odklepanju
Ta druga Epoxka 8rgmi - napajalni del zakurjen. Zamenjam tranzistorje pa se začne NB orenk gret :\
Duron 1600 je pokopala visoka napetost in neki cajta delovanje s slabo pritrjenemu hladilnikom
Nazadne je crknil Abit NF7 S2 (sicer pomojem je treba samo bios hotflashat (ma kdo to plato, da bi mi to izvedel?) drugače gre na RMA. Mogoče je mela voda kej zraven, sam o tem nebi :D

Pa zgleda da mi je s to plato še en OCZ 256mb ram crknu (čeprav sta super delala na 3v do takrat :D )

Od random manj vrednih stvari vmes:
en 2GB disk zaradi narobe obrnjenega +12 pa +5 kontakta na molex prklučku (mel zaradi ventilatorja pa sem pozabu :D )
4BG disk se mi je vezje dotaknilo ohišja od DVDrwja na mizi
en cyrix 233 je podlegel ideji testa da se vidi do kam se ga da zbrusit da še dela
en cyrix 233 je podlegel ideji testa do kolk voltov še dela (3.52v je neki cajta še delal)
ena noname PCI grafična se je odločla kazat ali samo moder ali pa samo zelen (ne zelenkast, ZELEN) zaslon (pomojem jo je zmučila višja frekvenca PCI vodila pri kerih eksperimentih).

Najbolj trpežna komponenta kar sem jo pa kadarkoli mel je pa Creativov sound blaster live value, ki je prestala 2 spusta vode pri prižganem računalniku, vse PCI frekvence ki sem jih mel, malo mehanskega trplenja... pa ševedno dela super :D

P.S. Bom prpopu sliko stene z skurjenimi komponentami ko jih vse pribijem :)

igor0203 ::

@The B:
Men se je tud že zgodilo, da se mi je ponesreč kabel od pumpe iztaknil iz vtičnice, pa je temp narasla na ~80stopinj, komp je pa še zmeri laufal BP. >:D

Knof ::

Js sm pa dones odkrušu enga AMD Athlon 1500+ pri montači hladilnika še zdej ne vem kako pol sm pa še zagnau raunalnik in še zdej cela soba smrdi po zažganem procu. :) ;(
Jebi ga sej smo na morju! Tih bot pa plavej naprej!

[_DeV|L_] ::

To nedeljo crknu vent od proca, s tem pa se je AMD Atlhon xp 1700+ po parih minutah delovanja povzpel na abnormalne temperature ( ko sm se samo dotaknil rebr me je posteno spekl ) , in tako se je koncala njegova zgodba>:D . S tem se mi zdi da je odmrla tudi plata, ne dela tipkovnica, miska... Zatem sm pa v plato vstavu se AMD Athlon XP 2500+ Barton, da bi probal ce plata se dela, pa je ocitno se ta sel >:D Zdej bo pa treba sprobat AMD 64 3000 Venice...seveda cakam na novo plato :D
Devil is coming for ya!!!

civic_ ::

64 ddr rama baje sm dal narobe notr kdr še nism znal ampak pomoje je blo neki druzga
začelo s eje kadit pa malo se je stopil pa ni več delala :D in pa en kup 486-k

Randomm2 ::

Včeri - tipkovnca.....nikol ne razstavlat svoje edine tipkovnce sam ker vas zanima kako zgleda:D
Mess with the best die like the rest.

PrimozR ::

Jest sem svojo spucal pa normalno dela. Edin A pa levi Shift sta mal zbledela.

deco16 ::

hm! jaz sem pa mel komp na nekem žuru (vrtel muzko) in se je cela polila s črnim vinom poplava:D in sedaj dela kot nova >:D
l.p.

reptilia ::

rekli boste da ni mogoče rekli boste da lažem a vendar ko sem biu še mali pa sem biu sam s svojim Pentiumom 366 sem v njega nekako (je tolko nazaj da se le bežno spomnim kako sam vem pa da je blo 20v takšnih stvari se pač ne pozabi) spustu 20V (skurilo se je še marsikaj naokoli)...... mamic sem reku da je pršlo do izpada elektrike (takrat je biu 366mhz najbolš kar si lahka dobiu)
Forgive your enemies, but never forget their names.

MasterMiG ::

Js pa so fahr na srečo še nism ničesar skuru, sm pa utopu (:D ) plato EPoX 5EPA+. Največji sranje je bil, da ni bla moja:8). Prvič sem dobil vodno hlajenje in se mi je ful mudil bit fertik, ker sm hotu probat oc in nism namestil nobenih sponk. Naslednje jutro pržgem komp, pa se zalaufa, pa sam bzzz in hitr potegnem kabl ven. Odprem kišto in vidm da je poplava. Sej še sreča da je vsaj x300 odnesla celo kožo, glede na to kaj se je zgodl plati.
There is nothing to fear but the fear itself.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737907 (4709) floyd1
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456423 (25155) LittleDevil
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549481 (6102) MEDENA
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930147 (16742) Jaffa
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411609 (1090) Tic

Več podobnih tem