» »

Koliko stvari ste že uničili?

Koliko stvari ste že uničili?

burekar ::

Zanima me, koliko stvari je že kdo od vas pokvaril, odkar se ukvarja z oveclockanjem.
Jaz:
Abit BH6, Matrox G200, ena mrežna kartica, en celeron, en CD-rom in trije IDE kabli.
Oveclockanje sploh ni poceni zadevščina.
By Jože Toporišič:) Da ne bo prerekanj glede slovnice
  • spremenilo: burekar ()

Binji ::

Hm.. dobr si:D
Jst enga Vuduja3, cip od BIOSa za KT7-RAID, en pekac, 2 IDE kabla in 2 disketnika.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomi ::

Ničesar..
Sem pa namensko sesul en AT napajalnik, ker sem ga na 220 V dal na 110>:D
metrodusa.blogspot.com

VASkO ::

nic:D

Tomi ::

Če bi te videl Toporišič ali pa tvoja slavistka, bi jima šli lasje pokonci>:D
metrodusa.blogspot.com

Huey P ::

En Duron 600, 300 W ATX napajalnik, Chrome Orb, Blue Orb, dva CD R-OMa, en disketnik, vsaj enih 10 IDE kablov (od stare 486ke).

Zdaj pa sem v vprašanju, če sem poleg napajalca uničil še matično...
..::DOOM III: The Legacy::..

Samson ::

Sicer mi je precej jasno glede komponent, vendar mi ni jasno kako za bozji blagoslov unichis ide kabel...A ve kdo tole mal razlozit?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Huey P ::

Krivec za to je Slo-Tech in njegovo "Krajšanje IDE kablov" in "Okrogli IDE kabli"...

..::DOOM III: The Legacy::..

HEKO ::

Hehe Huey P :)

Jaz sn tud samo napajlnik skuro...isti način ko Tomi...samo poknilo, belo zadimilo in zasmredlo.....:))
No...pa 2 IDE kabla sta tud šla po gobe (preveč krajšanja..:)


0:)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

A.J. ::

Skoraj nič, razen enega modema pa proc+plata+še kaj bi kmalu šlo po gobe, ko sem preizkušal kolikšno frekvenco (zunanjo) vse skupaj zdrži.

tomaz255 ::

Voodoja 3, trdi disk 8,4 gb, duron 800

msmiha ::

MSI K7T Pro2
GeForce 2 MX 400
2 IDE kabla.
Plato in pa GeForce 2 MX 400 so mi zamenjali pod garancijo:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Sergio ::

um...

Concord BX plato sm skuru... to je pa tut vse... uf, pa kokr sm se ze jzst igral s temi zadevami... bi mogu dooost vec skurt :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mortal ::

Napajalnik 230W ATX in procesor AMD Thunderbird 1.4GHz>:D

Binji ::

Aja sm pozabu dodat se Durona 700 pa modem
Sergio: eni so pac mal bl usrani:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

DrSergioDJ ::

amm, brezhibni kt7 sm socket polomu :( zdej pa hladilnik gor ne spljoh... ;( drgac pa..hm...nc? SE :D
...

tejo ::

Pri OC:

Crome Orb
Abitka
Duron

Nič nisem skuril, zakaj pa je prišlo do težav, pa poglejte nekaj postov nižje.

Brez OC:

7x CD-ROM
1X DVD-ROM
1x CD-RW
2x TRDI DISK

Pa iz neznanega razloga mi je crknil še en trdi disk!

McWolf ::

hmnja 2x32mb rama, 1x 64mb rama, 2cdroma, 1 disk, 1 ohišje, 5 ide kablov, en floppy pa en ide konektor na plat (fkl$%#$"&"/#%&(TZTR&%&(&) še dobr de mam 4.
Go tell it on the mountains!

Tr0n ::

Huh, vi pa ste friki. Ce toliko stvari unicite se pa res ne splaca kaj dosti overclockat.

chucki ::

jst ne vem več!!!!! kok ste lahka taki gnoji da uničite proc....plato..........!!!! To moreš bit rojen bedak!!!! JS že navijam 3 lete!!! Vse kar se da,pa še zdaj nism nič uničil!!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tejo ::

Uničeni Crome Orb, abitka niso crknili zaradi preveč navitega procesorja, ampak zaradi tega:

Najprej mi je crknil duron, pa so odstranili goro termalne paste iz njega, pa dela. Termalna pasta pa je bila gor zaradi boljšega hlajenja navitega Durona. Abitki se je totalno zmešalo (verjeno bo kriv olupljen kondenzator), za kar je krivo skoraj vsakodnevno snemanje Crome Orba zaradi vsakodnevnega farbanja durona z novim svinčnikom. Crome Orb pa je verjetno crknil zaradi grobega ravnanja z njim (verjetno med piljenjem).

burekar ::

chucki:
A bedak morš bit? Če si eden izmed tistih, ki jim ogromno pomeni vsak megahertz, potem ti ni treba bit bedak. Celeron je na 2.5V in 675 kr lepo letel, pol se pa pumpa pokvari...

SkIDiver ::

Dobri ste. Jz s ponosom izjavljam da nism še nč skuru. Se je enkrat že neki iz plate vn kadilo sam dela čist OK še vedno. Za razliko od tega mam pa sošolca k je skuru P3 700 Mhz, vodo 3 3000, osnovno ploščo, in pa hdd. To je skuru zdej že v drugo:D. Pob ma srečo da mu priznavajo garancijo:D:D:D

LordWorm ::

Ufff....gremo po vrsti:
Voodoo Rush(ko je bil nov=bil 40ksit)
5x plata Abit BH6(se mi zdi)
RivaTNT2Ultra(40ksit v Ameriki)
128MBrama
4,3GB disk

Hec je da je pri vsem tem prezivel moj ze prodani C300Mhz.5 plat pa zato ker sem na vsak nacin hotel svojga celerona spravit na 504MHz
:)

_Mortal_ ::

Za zdej še nč in upam da bo tko ostal
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kaboom ::

Creative CD-ROM 2x, ko so še bli hudo dragi...

Hewlet Packard Writer 2x2x24, kak sem ga dobo

S starimi LONG Dimm rami sem si vodilo na plati skuro...

Strela mi je tri interne USRoboticse popapala, zdaj mam externega iz previdnosti...

Duron 800MHz, pri navijanju, še vedno ga mam gor, edino to da JPGje v explorerju in MPEGe ne dekodira pravilno

Kablov mam puno okroglih pa še nič narobe vrezanih (upam)...

samo je potrebno priznat, ne glede na to kolko je človek star, se še vseeno neumno počuti ko kaj skuri...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

sirotka ::

hja, jst sm uniču bx plato, 2celerončka, par kablov,cd rom, itd...

||_^_|| ::

napajalnik, modem (ko smo bli še na ISDNju:)

birdy ::

ko sem se ucil delat z hardverom
1x plata za 486 dx4
n xrazne komponente(gledal sem ce so jumperji logicni-niso...brez skrbi komponentre so bile brezvezne in nicvredne)

ko sem navijal
2x plata za 486 dx4
1x 486 100 dx4(delala je na 150)
1x 32Mb ram 72pin edo(jao takrat je bil draaaag)
1x at napajalnik(200W-nc posebnega preobremenjen-takrat sem zacel gledat porabo raznih komponent...sedaj pazim)
1x disk WD caviar 4.3Gb(disk NE dela na -15°C zatorej ga vedno ogrevajte/oz dajte na toplej......med extre,mnim navijanjem mojega athlona)
1x cd rom liteon(ni crknu zarad navijajna ampaq zarad tega ker je bedno beden)

kaj sem mel neznansko sreco da se zmer dela....
1x abit kt7a(med modifikacijo za dvig voltaze se mi je SMD-nacin izdelovanja plate-dobesedno razcvetel....)
(ko sem dal FSB na 155 se je southbridge segrel u pm...k sreci vedno tipamstvari pr novem overcloku...sedaj je hladilnik ze go:)
1xAMD TB 800(laufanje na 2.6Vcore voltage pa 155 fsb z navadnim chrom orbom....malo spremenjenim....)
1xAMD Duron 700 (spet 2.4V-lastnik ni dovolu vec-pa 135fsb)
1xdiamond viper II(recimo da se je stvar ze morala hladit ugasnjena da je sploh dala slikico spet na ekran...

drgac mi je pa enkrat uspelo z napacnim clock generatorjem(NE probavat doma) v soft fsb ratal pci clock dvignt visoko visoko tm 80 al neki je bil...in tistih neki sekund k je masina se 'delala' so se z zvocno dogajali cudezi-k sreci sem mel fersterkerijo potih:)


PS:
hw k ga u sol unicimo ni vstet:) in ni ga malo:)

lp
birdy

tejo ::

Pozabil sem, da sem uničil tudi veliki disketnik. link

Sponka ::

Meni je uspelo s Chrome Orb zdrobiti Durona 700. To je bilo v casu prvih duronov, ki niso imeli gumic v vogalih in prvih orbov, ki so imeli neroden mehanizem.

Zal mi je, ker se je ta proc dal naviti na 1Gb brez problema, pa se ful nizko voltazo je mel (1,65V@1Gb). V bistvu sem si pa sam kriv, ker sem gor ze imel ventilator, pa sem poskusil, kako bi delalo z orbom.

No, potem sem spet nabavil Durona 700, ampak novejse serije niso bile vec tako prijazne in so se bolj segrevali. In tako imam se danes tega drugega na 700MHz.

b.

Elemen_T ::

6 modemov (strela scena)
2 napajalnika
1 zvočnik

Spajky ::

Elemen_T, kaj ti se nisi cul za ono prednapetostno za 5k sit; meni je ze nekajkrat metalo varovalke vun na njej; ma mi je kar nekajkrat spaslo mojo vonderful D.SuproExp.56iProVcc modem! Drugace pa sem po nesreci Ubil mojga bivsega /buahaha :-(/ box-ed C400@600 na deafault voltazi zracno (sel je tud cez 700 za napravit snapshot! Prevec sem saril s spajkalnikom in unimerom okoli; sam dvakrat je nardilo pck pck pa so sle zascitne diode na njem; jaz pa v jok ;-( ...:O

tec ::

en IBM 10gb ter Quantum 3gb, orba, enga Epoxa, dve ATIjeve graficne, 64 rama in eno celo 386tko z montorjem in printerjem vred.

snajper_dzo ::

Samo enega Celerončka 300A...

P.S.
Če je kdo skuril Celerona II, frekvenca ni važna, ga kupim. Ne sme pa biti mehansko poškodovan!!!;)
mail

andro ::

Jaz še nisem nič uničil. Razen enega IDE kabla.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Maximus ::

Uniču sm tipkovnico, zvočnike in napajalnik :D:D:D

element ::

Duron 800
En kup starih plat/grafičnih/ostalih kartic (radostna destrukcija >:D)
ABIT KT7a
nekaj IDE kablov
superorba
pol sm se pa skuliral, pa ne uničujem več :D

Elemen_T ::

Spajky: Ja, Vedi. Moram si kupit to napravco. Sam kaj ko sem len pa se mi ne da v štacuno....in raje kupim modem prek neta >:D

Sej bo :) Itak me fotr sponzorira :))

Windi ::

3X ABIt Kt7
1X pri prijatlu isto plato
2X durona
3XCd-roma
2XCD-RW
2Xvulcanota
3X40GB diske
in to še ni vse

Al bi Back

element ::

Windi, pa ti nis normaln >:D Men je škoda keša tkole uničevat...

Tic ::

Duron 600 :D
msi k7t pro:D
napajalnk 250w:D


SHIT HAPENDS
Aja, pa še 2 386tke in 1 486tko- sam zdej je nebi....

persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
252354 (1242) jest10
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger
»

Abit K7TA z Duron 800 ali Abit Bx133RAID z Celeron II 700?

Oddelek: Kaj kupiti
181438 (1222) Charls
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352697 (2265) msmiha

Več podobnih tem