» »

problem z cd-dvd mediji

problem z cd-dvd mediji

seat ::

Verjetno tole lih ne spada v rubriko "strojna oprema" ampak vseen mam sicer eno veliko težavo zadnje čase opažam da mi na cd-dvd medijih na robovih kao odstopa zgornja plast in sicer postajajo črni in posledično neberljivi zj naj še povem da na cd-dvd-je zmeraj zelo pazim in so venomer v škatlah na sobni temperaturi okol 18-22 stopinj pa me zanima če ma še kdo podobne tažave in kako jih odpravit če se to sploh da
P.S. mediji so različnih znamk tako TDK kot Verbatium in mi res ni jasno zakaj se to dogaja

Han ::

Skopiraj/snemaj podatke na boljše medije (npr. Plextor CD-R, FUJI DVD+R, Verbatim Pastel, vsi made in Japan - by Taiyo Yuden).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fahrenGONE ::

Resi dokler lahko. Uporabi nove medije, po moznosti kvalitetne. Ceprav sam opazam, da vec let stari Smartbuy ravno tako ok delajo (tisti modro-zeleni). Go figure... :)

fosil ::

Čim prej reši podatke.
Za v bodoče je pa poleg shranjevanja v škatlicah priporočljivo tud shranjevanje v temi, torej recimo v omari in pa seveda uporaba kvalitetnih medijev.
Ena precej obsežna debata o medijih je tukajle.
Pa še ena stran o ravnanju z mediji če jih hočeš čim dalj ohranit pri življenju.
Tako je!

fahrenGONE ::

Vcasij je vse skupaj malo brezveze. Pred leti kupljen Mitsui Gold (pravi Mitsui ne tisti MAM-E sranje) mi kar zlepa ne dela vec ok, samo se en rekorder ga je lahko resil. Po drugi strani pa mi tiste cenene Smartbuye bere ok. :)

HerrFlick ::

Sam uporabljam DVD-R Universal (do sedaj nisem zavrgel še nobenega), cdje pa kar eProformance, ki so pravtako odlični za svojo ceno.

MEDENA ::

Danes sem zjebal ene 5 medijev , NEC 3540A W4/W6 fw in BENQ 1640......prej pa vse ok.....mediji SMARTBUY 16X in Printable 8x.

PRODISC F01/02

kaj je to kar naenkrat serje ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297406 (26508) pingo76
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389920 (7073) reber
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379612 (5936) jastreb
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644749 (3858) Lime
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168451 (5866) City

Več podobnih tem