» »

Kaj NE kupiti!!!

Kaj NE kupiti!!!

1
2
3

Mr.G. ::

e-Proformance so odlični....od približno150 CD-jev 1 zanič.

blazp88 ::

mislim, da je to tudi odvisno od pekača. naprimer torta 50ih sm ji ene par probal zapečt. gre vse do konca, javi ok. ko ga pa hočem prebrat pa ne dela. potem sem probal pečt v drugem pekaču in zadeva je delala. in pa primaxe čisto v redi peče

maticm ::

Niste edini:

Tudi jaz sem imel težave z TRAXDATA CDji, v p50 jih je blo več kot 10 kom fuč.

Imel pa sem tudi težave z writerjem - energy calibration????

jastreb ::

jaz sem z mojim liteon-om pekel cd-je različnih firm kot so eProFormance, traxdata, creation, smartbuy in še nevem kaj vse, in meni je do zdaj šlo še vse OK. imam liteon-a 48x24x48. kot pa sem že malo prej omenil je imel moj kolega probleme z cd-ji creation. on jih je kupil 25 v torti, od tega jih je zapekel samo 2, ostali so bili vsi zanič. verjetno napaka na cd-ju, sicer pa ima istega pekača kot jaz. jaz sem kupil 10 cd-jev creation v slim škatlicah in so vsi OK.

Yohan del Sud ::

Za dvd-je.

Zaenkrat sem pekel samo verbatime z originalnim asusovim programom (se lepo zlije z winsi, kar me je presenetilo)


Evo za DVD-R (500 sit)
Ima pa dve stopnji, ne.
nedokončan DLA - ki izgleda dela samo z identičnimi DLA-ji (na Sonijevem DLA ni hotel)...
In končan Make compatibile, ki pa po mojih izkušnjah je delal še povsod...

V enem od osmih zapečenih ni prišel do druge stopnje (sploh ne pokaže te možnosti, bere pa lepo filete v prvi stopnj, samo da traja ene deset minut). Ostalo ok.

Dva DVD+RW-ja (800 sit) lepo obravnava kot npr trdi disk brez DLA formata. Problem je da noče prepoznat originalnih VOB DVD filmskih imiđev. V praksi to pomeni, da če ne zapečem z originalnimi imiđi (powerDVD npr) ampak direktno drag in drop (če sploh pusti) iz winsov ne bo avtomatično štartal filma (ampak spet rabiš power dvd, ki pa zna bit neroden)...

Skratka, še vedno se špilam in ostali prosim dodajajte svoje izkušnje...

jastreb ::

v Tušu sem danes kupil cd-je Princo 25 komadov v torti. (cd-r, 700MB, 2x-56x)
fantje kaj pravite na te cd-je?
ima mogoše že kdo z njimi slabe izkušnje?

flipflop ::

Nekaj nas je že napisalo da so ti CD-R-ji v redu. Sam jih kupujem vedno v torti po 25kom in mi še noben ni crknil pa vsi so zaenkrat še lepo berljivi,snemam pa s 40x hitrostjo.

Dr_M ::

kvaliteta princotov je nekak primerljica z slovenskimi ULTRA...tko kdaj pa kdaj ksn ne dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

Creation Cdeji so res čudni, ker sploh nočejo mi delat v stolpu pa lahk pečem pri8x pa mi ga ne zazna, podatki mi delajo na teh cdejih, navadna muska v audio zapisu pa ne. Sem pa že parkrat kupil po 899sit SKY cdeje in mi zelo lepo delajo na stolpu pa še zgledajo dobr so pa modre barve (made in Switzerland). Rimax sem tud imel probleme, ker vem da sem cd posnel in posnel se je ok ampak potem iz CDeja na računalnik pa ni delal.
A je že mogoče kdo imel nekakšne slovenske CDeje k gor piše "by www.voljatel.si" te so šele zandrek, ker sem jih vse uničil o.z enega sem posnel (ni sem poln Cde snemal), ker mi je zmeraj po določeni kapaciteti javilo napako in se potem seveda ni posnelo. Sem pa gledal Cdeje k sem jih posnel pred štirimi leti (Philips CDeji) in pri nekaterih se skozi vidi če dobro pogeldam (majhne luknice se vidijo oz. šprajne). Meni se osebno dopadejo Slovenski CDeji (kupil v interšparu) rumene barve z napisom (GOLDIN), gor si snemam svoje slike z fotoaparata, snemam pa z 4x hitrostjo in upam da mi bodo delali zelo dolgo.

pingec ::

js sm kupu u sparu neke GIGAmaster 50 pack po 3300sit >:D in meni delajo prvi 3je ql :)) 8-)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

]_g_] ::

nekaj malenkost oftopic..

:D nekdo je omenil, da je kupil prazne cdje po 290/cd.. par kil al nevem kolk..
mene zanima kje jih prodajajo, take al pa ksne drugacne, sam da so po podobni ceni.
a ve kdo?!
hvala lp

AtaStrumf ::

Jaz sem tudi posnel dva voljatel CD-ja in en je javil napako pri preverjanju, en je pa delal OK. Skratka junk, ki se ga izogibajte.

Jst ::

LiteOn (prej omenjeni) ne mara sledečih cdjev: SmartBuy, Pisank, VoljaTel, DataRight (or something). Pa tudi najbrž kakšnih drugih ne, vendar osalih firm nisem imel pod rokami. Zanimivo je pa recimo to, da jaz ne morem posneti smartbuy brez napak, sosed s plextor premium tudi ne. Vendar kolega, ki si lasti Sony pekač 24x pa bp. Seveda se najde kakšen zanič. Pa teac 52 je tudi skregan z njimi.

Prej je nekdo omenil, da je šel testirat stare cdje. To je zanimalo tudi mene. Kaj ugotovim: TDK cdji (zelo, zelo stari) zeleni in pa srebrni mi VSI delajo! Neverjetno! Maxell, Fujifilm in Traxdata (to so edine firme, ki sem jih kupoval, ko sem imel 4x pekača; vključno z TDK) so pa tako-tako. Nekaj jih je v smeteh, nekaj pa jih ima errore. Od približno 400 cdjev sem stestiral ene 30.

Ko sem kupil LiteOn-a sem na začetku kupoval Smartbuy cdje (najprej zelene, potem modre), ker pač nisem vedel za test z Nero cd speed. Približno tretjina cdjev mi žal več ne dela. Do ugotovitve, da so te cdji skregani z LiteOn-om, sem prišel lani spomladi. Od takrat kupujem v prvem postu omenjene cdje: Verbatim, TDK in pa Sony (ne iz Harvey Norman, ker so drugačni od mojih). Nedelujočih je ene par, ostali delajo bp, brez c2 napak. Upam, da mi bodo zdržali še lep čas...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

iration ::

Meni se osebno dopadejo Slovenski CDeji (kupil v interšparu) rumene barve z napisom (GOLDIN), gor si snemam svoje slike z fotoaparata, snemam pa z 4x hitrostjo in upam da mi bodo delali zelo dolgo.


Jaz vse snemam na Plextor-je, in mi nikakor ni žal tistih par tolarjev, kolikor so dražji od "cheapest of the cheap". Fotke iz fotoaparata ... to je pa druga zgodba. Te pa vem, da še bolj kot npr danes, si jih bom želel pogledati čez npr 5 let, tako da delam double kopije na Plextor + še na Fuji cd. Ne bi zaupal nekim, po vrhu še slovenskim, cd-jem iz interšpara niti pod razno. Sicer pa je odločitev tvoja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Sicer pa tale freeware programček pokaže proizvajalca CD-ja. Nero InfoTool mi namreč tega zadnje cajte noče, pojma nimam zakaj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

]_g_] ::

Ne bi zaupal nekim, po vrhu še slovenskim, cd-jem iz interšpara niti pod razno.


zakaj ne cenis produktov slovenske pameti? vzemi BSplayer za primer..
mogoče je pa s cdji podobno!

iration ::

Jah, BSPlayer je res fajn izdelek. Ampak pri cdjih je pa tako, da so samo določeni proizvajalci (ne distributerji) OK, ostalo je pa tko, če rata rata, če pa ne pa ne. Druga stvar so pa izkušnje. Ko daš not en cd, da bi si pogledal vsebino (fotke?) in ga ne prebere, potem ti drugič nekako ni žal dat 1300 al pa 1400 za 10 kvalitetnih cd-jev.

Boš videl :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

]_g_] ::

Se čist strinjam s tabo, tudi sam sm bil že dostikrat razočaran nad nekvaliteto poceni cdjev; a za zbirko filmov so že dovolj dobri. Za pomembne podatke pač ne.

Iz tvojga prejšnega posta sm dobil občutek da glede slo cdjev govoriš na blef zato sm se tako odzval.. Enjoy!

AtaStrumf ::

Sicer ne vem več točno zakaj sem začel preverjat posnete CD-je (ker v osnovi pač misliš, da če se je posnelo pol mora delat), ampak tole kar je pa Jst napisal je pa zelo zaskrbljujoče. Bom moral tudi sam preveriti kak CD ispred časov ko sem začel vse testirat. Pečem pa že od ta prvih 4x-nih pekačev dalje :). Ah ja, Philips 4x junk od pečke za 65.000 SIT (pred DDV) - to so bili časi.

jastreb ::

v Tušu sem danes kupil cd-je Princo 25 komadov v torti. (cd-r, 700MB, 2x-56x)
fantje kaj pravite na te cd-je?
ima mogoše že kdo z njimi slabe izkušnje?

mislim, da sem za te cd-je dal 2033 SIT. no nisem čisto prepričan, ker nisem jaz plačal, ampak mama.

prej je nekdo omenil, da mi liteon ne peče smart buy cd-jev (ali kak se napiše). jaz imam liteon-a 48x24x48 pa sem še vse zapekel, tudi teh nekaj smart buy-ev. sicer pa jih z nero speed še nisem preverjal vendar delajo.

je možno, da ti cd deluje kot je treba, ko pa ga stestiraš z nero speed pa ti javi error?
je to možno?

prej je nekdo tudi omenil, da je BSplayer slovenski produk!
ali je to res ali sem jaz narobe prebral?
ker BSplayer je res zakon!

lp

iration ::

Ja, prav si prebral, BSPlayer je delo WebTeh d.o.o. iz Ljubljane.

Sicer pa je tukaj ne ravno preveč usefull link do baze podatkov o CD-jih.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

jastreb ::

danes sem prvič testiral cd z nero speed. ko je proces končalo mi ni javilo prav nič. kaj ti javi samo ke gre za kaki error ali kako je s tem?
ali kje je to potrebno pogledati?
prosim, razložite mi to stvar!

lp, jastreb

pingec ::

BSplayer slo produkt????8-O
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

jap...sej pise v bsplayerju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jamiroq ::

eno vprašanje: se da kupit Plextor CDRje preko kakšne internetne trgovine? na obali je namreč izbira CDRjev milo rečeno mizerna (ali pa jaz ne gledam po pravih trgovinah ;))..

boštjan ::

pokliči v PChand

VASkO ::

vsi smartbuyi mi po enem letu crkujejo kot za salo. ta novi pa so ze pri pecenju hin. bljak.

AtaStrumf ::

Dons sem si ovitke za špile vlagal v škatlice in sem opazil nekaj tistih zloglasnih Rimax-ov in mi ni dalo miru da jih ne bi preveril. Rezultat: trije CD-ji so bilo tako polni errorjev, da je bilo veselje in sedaj sem ostal lepo brez dveh igric ;(. GRRRR kva bi jim naredu. Še dobr da ste mi povedal za tale CD Check, k je super program za preverjat vse vrste CD-jev. Nero iz meni nezannega razloga zna preverjat samo Data CD-je, ne pa tudi Image-ov. Ima le tist CD Speed test, k je pa bolj tako tako. Vsem, ki še nimate CD Check-a si ga nabavte. Če se ne motim je tudi delo slovenske pameti :D.

Druga možnost vam je pa DVD Info pro, samo je plačljiv oz. boste morali malo po sumljivih straneh pobrskati za ključem. Se splača zadeva je super! Samo ne hodit tja z IE-jem. Uporabte Opero, pa refuse pop up windows pa en fajn antivirusni program, pa kanček zdrave pameti, pa ignorirajte prvih par strani (po 10 zadetkov) ki jih najde google ker so vsi fake, pol pa ni frke :D.

jastreb ::

bi mi lahko kdo razložil tisto o nero speed-u kar sem nekaj sporočil nazaj vprašal?

boštjan ::

jastreb,če je vse v redu ne javi nič,če pa so errori pa itak javi. testiraš pa lahko branje in zapisovanje

jastreb ::

ko se zažene program (nero speed) samo kliknem start.
in to je to????
če je error ga javi, če ga pa ni pa je vse OK ali kako?

boštjan ::

u got it.če vstaviš prazen cd testira zapisovanje,če vstaviš polnega pa branje

boštjan ::

pa ja no

AtaStrumf ::

Dons sem si vzel mal cajta in naredil par navzkrižnih testov med Rimax, Primax in eProformance CDR-ji, pekla sta jih TEAC 24x CD-RW in LG 8X DVD+/-RW, preverjali so pa LG 8X DVD+/-RW, TEAC 24x CD-RW in Pioneer 106S.

Rezultat je zelo enostaven: Največji crap je Rimax, ki ne samo da se slabo bere ampak ima pogosto tudi prav napake gor, sledijo mu Primaxi, ki se slabo berejo in pečejo (v LG-ju, TEAC ni občutljiv, ampak je kvaliteta zapisa razvidna iz bralnih testov bistveno slabša) a napak načeloma ni (a vzorec je bil majhen - štirje CDR-ji - tako da ni tu nič sigurno), daleč najboljši so pa eProformance, ki se pečejo in berejo kot po maslu in to v vseh enotah popolnoma brez napak ali težav.

Zaključek: (P)Rimax se izogibajte, toplo pa vam priporočam eProformance. Tech-Trade ima kao akcijo 1700SIT za 25 kosov v piti. Ni slabo če mene vprašate.

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Js mam pa kr srečo s CDji, verjetno zaradi tega, ker mam oba pekača samo 24x. Mi pa Teac 24x10x40 noče pečt nekaterih cdjev, napiše mi neki calibration error, a v kdo zakaj? Potem pa dam tak cd v pekač v prenosniku, mi pa posname normalno. Oba pekača mi pa vedno posnameta Smartbuye in Princo. So pa problem tisti zeleni Smartbuy 90min 24x.
End transmission.

pingec ::

a Tech-Trade tud po posti posilja?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Trubadur ::

uporabljam fuji film.kšnih 70 spečenih,2 zanič.priporočam
Berite Thomasa!

AtaStrumf ::

Če Tech-Trade pošilja po pošti ne bi vedel, lahko pa pogledaš na njihovo stran ali pa jih pokličeš, čeprav se ti pomoje po poštnini ne bo več splačalo.

Zgodovina sprememb…

overman ::

Pozdravljeni!

Danes sem koncno nasel nekaj odvecnega casa ter stestiral nekaj nakljucnih cdjev. Vsi so bili zapeceni z LiteOn-om 48x24x48x ter testirani z istim pogonom, uporabljal sem pa Nero CD-DVD speed, ki je prilozen pri nero 6 ultra edition . Pa zacnimo (je rekel hugo:P ):

Iz radovednosti sem zacel z "zloglasnim" smart buyem, ki se je res izkazal za krs;( Saj cena je ugodna, ampak premo sorazmerno tudi kvaliteta. Film na cd-ju se nekako laufa, ampak obcasno stekne;((, naj pa povem, da z peko se nikoli nisem imel problemov. Pa se pricakovan rezultat:



Ze dolgo nazaj sem kupil pisanka cd-je (25 v tortici), noben se ni pustil peci z vec kot ca. 30x, ceprav obljubljajo 48x peko. Pa se slikica:



Ne dolgo nazaj mi je oce prinesel tortico z 25 cd-ji creation. Z cisto vestjo vam povem, da taksnega sranja se nisem "videl";( Mislim, da mi je uspesno zapeklo samo dva komada-enega od teh dveh sem sedaj stestiral:



Nevem kje sem staknil Sky cd, ampak obnesel se je zelo dobro. Zal podpira max. hitrost 32x, ampak z branjem res ni tezav:



Lahko bi rekel, da je "zmagovalec" tega "testa" eProFormance, ki sem jih redno kupoval (20kom. v slim po 2000sit), dokler jih niso podrazili. Mislim, da se bom spet vrnil k tem cd-jem saj za ta denar nudijo res veliko. Slikica:



Sedaj uporabljam traxdata 52x, ki sem jih kupil za 2000sit v zanimivem pakiranju- 25kosov v tortici z torbico za 26 cdjev. Pecejo se brez problema prav tako pa tudi berejo:) :



Lep pozdrav
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

jastreb ::

overman zdaj si to nareda kaj sem jaz misla!
jaz sem tudi misla dati slikice gor, pa si me prehita!
sicer pa folk to je bila moja ideja ne njegova!

tudi jaz imam nekaj slikic od cd-jev ki sem jih testiral, vendar še nisem uspel naložiti. malo sem presenečen, saj je krivulja pri vseh cd-jih lepo naraščajoča! testiral pa sem cd-je od več firm!
no, slikice bodo zgoraj v kratkem!

lp J

overman ::

A mi lahko nekdo pove kako je mozno, da je v nekaterih primerih (npr. eProFormance) koncna hitrost vecja od 48x ceprav je pogon samo 48x (48x24x48x)?



Jastreb:Kaj sem pa jaz vedel kaj si ti "misla" :\ ;(( Pa kaksna ideja? Ce nisi opazil je ze med prvimi odgovori Dr_M dal grafe-slikice gor, tako, da ce je ze ideja od koga, potem bo to njegova>:D Sicer pa nevem ce ti mislis, da je to spet neko tekmovanje kdo bo napisal vec prispevkov oz. kdo bo prvi nevem kaj....;( Sicer pa ti noben ne brani, da prilepis slikice cd-jev, ki jih tukaj ni se noben stestiral.

lep pozdrav,
overman;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

AtaStrumf ::

He, he tale jastrebova izjava o njegovi ideji je pa res močna. Tudi sam sem imel idejo gor slikce fliknit, pa se mi je zdelo da je preveč dela za premal haska. Raje razložim z besedami pa je. Sama ideja o popanju slikc je pa že ohoho stara, tako da izi guys.

Zgodovina sprememb…

jastreb ::

no, kaj bi se zdaj še radi bili z mano ali kaj?:D

torej mene zanima, če bi lahko malo razložil kaj pomenijo tiste krivulje, pa tiste številke, pa te stvari, ki so rezultat tega testa. pa kakšna je dobra krivulja, strma?
kaj pomeni če krivulja niha (narašča in pada)?

program nero speed: Pri DAE quality Accurate Stream nisem obkljukal, ko pa mi je pri enem cd-ju zaključilo test pa je to bilo obkljukano.
kaj to sploh pomeni?

jastreb ::

moj brat je naletel še na eno sranje, če se tako izrazim!
kupil je 10 cd-jev MEDIANCA 700MB, 1x-52x v slim škatlicah in za to plačal 1040 SIT.zapekel sem 3 cd-je. vse 3 je peklo največ z hitrostjo 9,51x. pekel sem z CloneCD!
je mogoče že kdo imel te cd-je in take probleme z njimi?
namreč imava tudi 3 cd-rw-je MEDIANCA 700MB 4x-12x in sem na njih že veliko snemal in brisal pa delujejo OK!

Dr_M ::

jastreb: jest sm meu take izkusnje z Princo-ti. rw-je mam ze ene 2 leti (10kom) in ene 6 jih skos uporablajm in delajo BP. navadni cdji so bli pa cist druga zgodba. u tortici 25kom sm prve tri stran vrgu, potem so pa delal nekak. pr 24x so delal velke probleme, pr 16x je blo pa uredu. use peceno z yamaho crw 3200.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Krivulja mora biti lepa enakomerno naraščajoča, brez kakšnih strmih padcev in vzponov, ker to pomeni težave pri branju, oz. pisanju. Za branje je to absolutni kriterij, pri pisanju to velja dokler gre za CLV (constant linear velocity) ali CAV (constant angular velocity) način, pri ZCLV ali ZCAV (Z=zone) pa gre za to da na različnih področjih CD-ja piše z različno hitrostjo in potem seveda na prehodih vidiš strmo povišanje hitrosti, kar se ponavadi zgodi dva do tri krat, odvisno koliko "prestav" ima pogon.

DAE pa je kratica za Digital Audio Extaction, kar je v bistvu ripanje muske in je ena izmed bolj problematičnih opravil za nekatere enote. Problematične v smislu da so ali počasne ali pa delajo napake.

Glede rimax CD-jev sem ugotovil, da se v bistvu lepo berejo, če so posneti na 16x (jaz sem z TEAC-on 24x vse snemal na 16x) in če imaš srečo(!), da so brez napak. Iz napada paranoje sem šel preverjat še vse ostale igre, ki sem jih našel na Rimax-ih in so vsi delali in to brez problemov - lepa naraščajoča krivulja, ker sem jih pekel na 16x in ker sem imel pri prvih CD-jih, ki sem jih kupil očitno precej srečno roko. Za zdaj ostajajo žrtve samo 3 CD-ji oz. dve igre. Upam, da se nisem zarekel zdele :\.

Vseeno roke stran od (P)Rimax-ov, ker so oboji zelo problematični, sploh če radi hitro pečete.

Zgodovina sprememb…

jastreb ::

napisal Dr-M:
jastreb: jest sm meu take izkusnje z Princo-ti. rw-je mam ze ene 2 leti (10kom) in ene 6 jih skos uporablajm in delajo BP. navadni cdji so bli pa cist druga zgodba. u tortici 25kom sm prve tri stran vrgu, potem so pa delal nekak. pr 24x so delal velke probleme, pr 16x je blo pa uredu. use peceno z yamaho crw 3200.

moje mnenje:
jaz sem kupil 25 Princo-tov v tortici. zaenkrat sem jih pekel samo še 5. vseh 5 sem zapekel pri 40x (sicer so 48x) z LiteOn-om 48x24x48 in so vsi OK! enaga ali dva sem še celo stestiral in sta se odnesla zelo dobro!
poleg tega pa sem nekaj člankov nezaj prebral, da je nekdo napisal, da ima dobre izkušnje z Princo-ti in, da je tudi od drugih slišal, da jih hvalijo in da menijo, da so ti cd-ji OK!

kot sem malo prej omenil, pa imam težave z cd-ji MEDIANCA 52x, peklo mi jih je namreč največ z 10x.

zile ::

Updejti firmware. Novejši mediji pač.

jastreb ::

Pojavil se mi je en problem, mogoče se je tudi komu izmed vas, vendar tega niste opazili!!!
Imam: Lite On LTR-48246S 48/24/48 retail
Lite On LTD-166S DVD 16/48
Program: Nero CD Speed (iz verzije 5)
Testiran CD: Sky, CD-R, 700MB/80min, 4x-32x
Problem:4 krat zapored sem testiral enaki cd! Na cd-ju je datoteka, natančneje film. Rezultati niso enaki, niti podobni!
prvič: cd sem testiral z dvd oz. cd pogonom (slika 1)
drugič:cd sem testiral z pekačem (slika 2)
tretjič:cd sem še enkrat testiral z dvd oz. cd pogonom (slika 3)
četrtič:cd sem še enkrat testiral z pekačem (slika 4)


slika 1


slika 2


slika 3


slika 4

problem je v tem, da rezultati niso enaki!
Testa narejena z dvd oz. cd pogonom – slabi rezultati (oba testa skoraj enaka)
Testa narejena z pekačem – dobri rezultati (oba testa skoraj enaka)

Poglejtesi slikice in napišite kaj vi mislite kaj bi lahko bil vzrok za taka odstopanja.
Je mogoče, da je kaj narobe z dvd oz. cd pogonom?
Pri vseh cd-jih, ki sem jih testiral z pekačem krivulja strmo narašča, pri vseh cd-jih, ki pa sem jih testiral z dvd oz. cd pogonom pa je krivulja ravna!
Z pekačem sem stestiral 6 cd-jev različnih firm – pri vseh strma krivulja navzgor
Z dvd oz. cd pogonom sem stestiral 5 cd-jev različnih firm – pri vseh ravna krivulja, pri dveh pa še error
Kaj je torej narobe?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

nekateri pogoni pogoni majo za nekatere medije drugacne hitrosti branja, sicer ne tok menjhne kot se je pr teb pojavl, ampak useen pocasnej bere. npr dvd pekac bere dvd-rome z 12x max, kopirane dvdje (pa ni vazn kasn) samo z 6x max. pr cdjih je tut podobno. rw-je ponavad pogoni berejo pocasnej kot original cdja ali cd-r.
priporocu bi ti tut ksn novejsi firmware na dvd bralniku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri CD-ji so najboljši?

Oddelek: Kaj kupiti
131185 (1027) BoBi
»

Memorex CDji - Is it live or is it Memorex? - opozorilo pred nakupom (slike)

Oddelek: Kaj kupiti
251594 (1120) TICKO
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009137 (6761) AtaStrumf
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776238 (4149) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978408 (6654) Zheegec

Več podobnih tem