» »

Orkan Katrina

Orkan Katrina

«
1
2 3

Microsoft ::

Sem zdele sel malo pogledat, kaj se dogaja na ameriskem jugu, jugo-vzhodu, pa mi gre skoraj na jok.:(
Na rtvslo.si in 24ur.com so novice, kaj se tam dogaja. Baje, da je miljonsko mesto New Orleans skoraj na vseh delih ze poplavljeno, ze kar nekaj zrtev, dosti je ze posledic. Pa to ni edino mesto s tezavami zaradi neurja. Slabo je tole. Kaj mislite?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

strictom ::

Jah jeba. Kaj so pa poseljevali viharna območja :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Microsoft ::

Take a look.




by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OrlyTM ::

dost jebena scena ja ... sam nimas kej ... z naravo se ne gre kosat in USA je tega ze relativno navajena (kolkor si naravnih nesrec lahko navajen pac) ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

sid911 ::

bi rabili nas na une nasipe:P ( šala mala)

men so se scene iz ulice zdele kot da kak film gledam...posebej uni ko so lepo praznili trgovine
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

mtosev ::

posebej uni ko so lepo praznili trgovine

Isto je bilo v Iraku.

Ljudje nismo tak različni. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sid911 ::

Isto je bilo v Iraku.

s tem da je tam precej drugačna situacija;)

sicer pa si zamislite da taka katastrofaj prizadene nizozemsko....jas si sploh ne upam pomislit
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

mtosev ::

Meni ni niti 1% žal da so pokradli Saddamove vile, uniči,...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Boeing ::

Pravijo, da je za 26 dolarskih milijard škode.

Če pogledaš samo zgornjo sliko ti je lahko hitro jasno, da so falili oceno imho za najmanj 10x.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

sid911 ::

najverjetneje ja....ampak končne vsote še nekaj časa ne bomo izvedeli....
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Microsoft ::

Pismo, nek sem prebral, da se prebivalci se en mesec ne bodo mogli vrnat domov. Res slabo to. Sploh, kam dat miljon prebivalcev za en mesec!?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Super Sonic ::

"Pismo, nek sem prebral, da se prebivalci se en mesec ne bodo mogli vrnat domov."

Jebi ga, sam da so živi. Men je hudo to, da so uspel napovedat in izselt večino njih. Nekaj 100 žrtev ob tej cifri še za statistiko ni.
Dans je naprimer v Iraku pogagal več ljudi, kot tlele zarad poplav.

Bodo že. Nekaterim se bo lajf obrnu v pozitivno smer, drugim pa navzdol. Tako pa je življenje povsod.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

mtosev ::

Pismo, nek sem prebral, da se prebivalci se en mesec ne bodo mogli vrnat domov. Res slabo to. Sploh, kam dat miljon prebivalcev za en mesec!?

Naj jih na Hawaii odpeljejo da dopust.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

globoko grlo ::

al pa v Irak, sej majo dost logistike za tako stvar, pa še grmiček jih bo lahko končno prepričal v svetost svojih početij (črni humor)

frenk ::

jah sej k majo hišce iz kart:D...naj se zgledujejo po naši gradnji

če majo tolk dnarja za vojsko jim je pa taka katastrofa mala malca pomoje:)

perci ::

frenk: A ti mislis, da betonskih hiš pa voda ne zalije?

Keyser Soze ::

Mislim, z Hirošimo in Indonezijo pa jaz tegale ne bi primerjal. Kot so pametni vsi ti njihovi politiki po TVju. Rahlo neokusne primerjave.

Pač katastrofa, ki se je bližala počasi(relativno). Žrtev bi bilo manj, če bi folk vzel zadeve resno, ne pa da jih sedaj slišiš, kako pravijo, da bodo ob naslednjem orkanu rajši zapustili območje. Kar se tiče pa materialne škode. No, ni panike. Bodo pač preusmerili malo sredstev iz ostalih področij.

In bo prostor za nove stavbe, nova vlaganja, nova delovna mesta.

P.S.: Microsoft, ampak tisti tvoj "smajli" ob naslovu teme pa nič kaj ne kaže žalosti. Prej navdušenje.

mtosev ::

P.S.: Microsoft, ampak tisti tvoj "smajli" ob naslovu teme pa nič kaj ne kaže žalosti. Prej navdušenje.

hehe >:D
On vedno ma tak.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

G-man ::

Prečitajte ta blog s fronte v NO link

Prav beda...

Microsoft ::

Keyser Soze, tist smajl mam jst skos. To zato, da hitrej najdem teme, katere sem jst napisal, ker na hitro preletim in iscem rumenega smajlija.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mtosev ::

Smile addict >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CWIZO ::

Mogoce se bo kak religioznes najdu in bo rekel, da je bog to nad americane poslal, da bodo najprej doma sranje popucal pol se pa sli svetovnega policaja:D

Ja tole je res k bi iz filma vzel. Sploh si nisem mogu predstavljat da dejansko lho eno tako velko mesto celo pod vodo. Svasta res.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

globoko grlo ::

hudo, sm na siolu glih prebral, da so tolpe/roparji strelal na reševalni helikopter, ki je skušal rešiti un folk pod enim štadionom

to pa naredi "american way" iz folka

DominusSLO ::

grlo
In kaj misliš, da se pri nas na milijon ljudi ne najde ena gruča idiotov? :\

neoto ::

No, danes so objavili, da bodo CELOTNO mesto evakuirali...

Dami ::

In ravno včeraj sem gledal Extreme Engineering o tem kak se nizozemci bojujejo s poplavami pa je mal kazal kaka situacija je v New Orleans, kjer so isto izsušili področje in ga nato obdali z nasipi. Seveda je celo mesto pod morsko gladino in proti orkanu ni nobene obrambe. Čist sami so si krivi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Matev ::

a ko pa tam kak bangladeš zalije in milijon ljudi ostane brez strehe je pa vsem malo mar

američani so pa bogi za vas in vam gre na jok

patetično

Brane2 ::

Ameri so civiliziran narod.

Ne množijo se kok zajci in tudi kak dolar že kje komu dali.

Ja, vsi smo ljudje, vendar se sami verjetno veliko raje identificiramo z Ameri kot z domorodci- vsaj v povprečju, domnevam.

Poleg tega se Ameri borijo. Delajo seveda napake, ampak se iz njih učijo. Če bi se to zgodilo v indoneziji, bi blo spet v treh dneh 1E5+ mrtvih. Ameri pa govorijo o nekajsto žrtvah, čeprav jih bo zelo verjetno več...
On the journey of life, I chose the psycho path.

G-man ::

U fak, tip z unga linka ki sem ga prej postal, bo fajn najebal... link Kaos... Sem mislil, da bodo američani kaj bolje opravili s tem, ne pa da je New Orleans podoben Bagdadu...:\

gfighter ::

Najhuje je v mestu New Orleans, ki ga je skoraj povsem zalila voda, potem ko so si najprej oddahnili, da ga orkan ni prizadel tako hudo, kot so pričakovali. V torek sta popustila dva nasipa in voda je poplavila ulice, kar je pri lokalnih medijih in demokratskih politiki sprožilo prve kritike zvezne vlade. Nasipe po mestu New Orleans je namreč zadnjih 10 let vzdrževala vojska oziroma njihov inženirski korpus, vendar pa je zaradi vojne proti Iraku začelo zmanjkovati denarja in ljudi, ki lani na primer niso mogli do konca utrditi prav tistega dela nasipa, ki ga je sedaj predrla voda.


Vir: Delo... Na ameriških site-ih se kar dosti bunijo zaradi tega.

frenk ::

frenk: A ti mislis, da betonskih hiš pa voda ne zalije?


jih,jih...ampak pol gre voda stran...če bi mel pa še bolj izpopolnjeno gradnjo pa tud nč posledic nebi pustila na zgradbah:)

Keyser Soze ::

Res, res. Poleg tega, da bi bilo verjetno potrebno menjati zgolj streho in okna. Če imaš pa narejen oz. vgrajen še kakšen sistem za hitro in lažje zabijanje oken je pa zadeva tako ali tako rešena.

Ter betonski strop v mansardi. Razen lepotnih popravkov najbrž ne bi bilo bistvenih težav. Voda je pa voda. Je.. ga. Jaz vem, da ne bi hotel živeti v depresiji. Ker je potrebno kaj takšnega pričakovat in potem vsaj hišo sezidat na pilotih ali umetnem hribčku.

Je pa to eden od revnejših delov in je jasno, da je večina zgradb montažnih, ker so cenejše. Pa tudi vzdrževane so verjetno slabše kot v kakšnih bolj premožnih četrteh, krajih, ipd.

neoto ::

Tudi beton ni 'rad' namočen v vodi. Namreč ko se enkrat napije vode, traja celo večnost da se spet posuši. V tem času moraš pa seveda star poden ven dat. Torej dolgo časa sploh v hiši ne moreš živet. Leseno hišo pa spet skupaj zabiješ in maš novo hišo brez teh težav... :D

Dami ::

Ameri so civiliziran narod.

Možno sam to kar se pa zaj dogaja tam dol ziher ni civilizirano. Itak je belcev sam 27% pa še ti so vsi šli iz mesta. Kar je ostalo so sam črnci ki že tak prej niso nič meli zaj majo pa še manj in kradejo, tepejo, strelajo, posiljujejo vse po vrsti. Zelo civilizirano streljat na helikopter ko jih hoče rešit. V mestu ima drugače sam 160k ljudi dokončano sredno šolo. Vem da niso vsi črnci isti sam večino bi blo bolš da bi kr odplaknalo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Barakuda1 ::

Vem da niso vsi črnci isti sam večino bi blo bolš da bi kr odplaknalo.


:(

Upam, da tega nisi mislil resno.

Super Sonic ::

"Tudi beton ni 'rad' namočen v vodi. Namreč ko se enkrat napije vode, traja celo večnost da se spet posuši. V tem času moraš pa seveda star poden ven dat. Torej dolgo časa sploh v hiši ne moreš živet. Leseno hišo pa spet skupaj zabiješ in maš novo hišo brez teh težav."

Se podpišem tule.

Ne vem kater idiot bi šel hišo _zidat_ na tem območju (razen izjem, ki radi zapravljajo keš za brez veze).

"Je pa to eden od revnejših delov in je jasno, da je večina zgradb montažnih, ker so cenejše."

No ja, celotna Amerika je na montažnih zgradbah in to ne sploh za brez veze.

Smo pa kot narod tu še popolnoma na balkanu. 100%. Gledam hiše, ki se gradijo. Pa to niso hiše, ampak gradovi.

Za koga se vprašam :).

"Kar je ostalo so sam črnci ki že tak prej niso nič meli zaj majo pa še manj in kradejo, tepejo, strelajo, posiljujejo vse po vrsti. Zelo civilizirano streljat na helikopter ko jih hoče rešit."

5 minut slave v njihovem bednem življenju jim pa zgleda je vseeno namenjeno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dami ::

Seveda ne. Sam zakaj pol ne pomagajo vsem tem ljudem? Zato kr so črnci, kr že tak sam socialo žrejo pa zato kr bi strelal ko bi jih prišli rešit. To vsi vejo sam so tiho. Sicer mi je pa vseeno kaj se bo zgodil.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Microsoft ::

Montazene hise imajo mogoce tudi zaradi tega, ker jo je lazje postaviti (stiri "deske" skupaj zbijse). Ko se podre, pac naredis novo.
Ce bi mel betonsko, je to podirat, odvazat stran, pa na novo zida prava muka v primerjavi z montaznimi.

Se pa strinjam, naj doplakne tiste, ki streljajo. Sami problemi so zaradi njih. Mislim, na eni strani bi se naj ljudje v krizi zdruzili, da bi si skupaj pomagali kolkor se da, a oni gredo streljat prakticno na svoje. Kar naj jih odplakne.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Bass0 ::

Če bi že želel, da koga odplakne, bi dejal, tiste, ki so te ljudi nasilno odpeljali iz domovine v Afriki in z njimi ravnali kot z živalmi. So jih kar dobro zdresirali. Ampak njih je že odplaknil čas, ki izreče poslednjo sodbo.

Sedaj je precej očitno, proti čemu se po svetu borijo tisti, ki nočejo ameriškega načina življenja.

P.S.: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

Nejc Pintar ::

V krizi se ponavadi ne drži skupaj ampak vsak na svoje grabi, je pa odvisno od krize...
Lahko je biti prvi, če si edini!

overlord_tm ::

Mene pa čudi da američani ki se majo skos za en ultra napreden narod še zmeraj zidajo iz lesa :\ , nismo mi to delal v srednjem veku :D . Glede na to da so na orkanskem območju bi bilo pametno zidat hiše ki se ne sesujejo kot hišica iz kart ob malce močnejšem vetrču >:D . Mi nimamo orkanov pa vseeno zidamo iz cegla.

Jest pravm prov jim je, japonci so se že navadl, nej se še oni.

PS: Ultraintiligenti BushMan bo zdaj verjetno namenil še več keša vojski za razvijanje orožja za spreminjanje vremena, namesto da bi ga dal za obnovo in ljudjem priporočil da začnejo uporabljati trdnejše materiale.

Microsoft ::

Nekje sem prebral, da so vojaki sli v Irak in za sabo pustili nedokoncano obnovitvijo pregrad. Tiste pregrade bi naj pred dnevi popustile...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kronik ::

Meni pa je cisto vseeno za te cepce. Mogoce bodo pa zdaj le podpisali kjotski protokol, se vec takih orkanov!

Bass0 ::

"I am absolutely disgusted. After the tsunami our people, even the ones who lost everything, wanted to help the others who were suffering," said Sajeewa Chinthaka, 36, as he watched a cricket match in Colombo, Sri Lanka.


vir: Reuters

Uf, zmeraj moram kaj dodajat... :\ Potrjeno od več znancev, ki so bili na Šri Lanki v različnih obdobjih po katastrofi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

Bass0 ::

Hej, trenutno sem v zanosu, tako da bom še pisal...

Morda se že igram z usodo in reskiram kake neželene nazive, ampak vseeno:

Če bi bil [in razmišljal kot] terorist oz. teroristični vodja (kar smo potencialno vsi, ki ne zagovarjamo ameriške zunanje politike), bi izkoristil nastali kaos in neorganiziranost, da bi napravil en teroristični napad velikih razsežnosti. Tega se sicer menda že bojijo in pošiljajo straže na reskantne točke, ampak bi že našel kak način, da prilijem olje na ogenj.

Mislite, da bodo teroristi take svinje, da bodo izkoristili priložnost? Bomo počakali in videli, kaj prinese čas.

Preden sem prebral o anarhiji v New Orleansu, sem si predstavljal prizore ljudi, ki pomagajo drug drugemu, in zvoke džeza iz sveže posušenih ulic za dvig morale. Resnično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

Nejc Pintar ::

Sedaj lahko vsi anarhisti vidite kaj prinese anarhija...
Lahko je biti prvi, če si edini!

Utk ::

Ja, pri nekulturnem ljudstvu.

Nejc Pintar ::

V skupini 100 ljudi 100% najdeš nekulturnega osebka, tako da anarhija se ne obnese:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

No, pa pojasni zakaj ni brezveze, da je cela Amerika na montažnih hišah.

Jp, cela Amerika je na montažnih hišah. Sej če ne bi tistih montažnih dvojčkov delali, se najbrž ne bi sesula.:\

Utk ::

Ja najdeš enga norca, pa ga drugih 99 v red spravi. Če je pa takih dost, s pištolami, pa res norih...dobiš pa Ameriko.
Meni ni folk v mojih krajih nič kaj preveč vredu, ampak sm siguren da v taki situaciji bi pomagali en drugemu. Ne se pa kregali, streljali itd.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Collateral Murder (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16424263 (21806) Okapi
»

Blackwater Preps for Hurricane Gustav

Oddelek: Problemi človeštva
161297 (1036) bluefish
»

Se Iraq popravlja, mi pa nič nevemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
615380 (3917) Daedalus
»

AK-47 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210716 (9363) Jst
»

Ne bojte se, mi smo vasi prijatelji, odresili vas bomo muslimanskega mucenja! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
47326904 (17638) kuglvinkl

Več podobnih tem