» »

Zlo zlo čudn download

Zlo zlo čudn download

Tomcater ::

Mam en problemček. Doma mam kabelski net 512/128 Kbits/s. To se pravi max download okol 64 upload pa 16 KB/s bi moglo bit. Tu pa nastane problem. Upload je neglede na vse skoraj vedno max. Ko pa kaj downloadam pa ni nikol čez 15 al pa 20 KB/s. In to se mi dogaja samo pri programih za "dolvleko" (dc++, azureus, bitcomet, total commander za ftp, cute-ft...). Zanimivo pa je da, če pa dol vlečem recimo tanovga firefoxa se pa download začne od 130 pa počasi pada na 65 KB/s. To mi je pa zelo čudno. Testiral sem tudi download iz serverja, ki ma 100Mbitno povezavo (12,5 MB/s download) pa je tudi blo okol 17, ko bi tukaj pa res moglo bit max. Poskušal sem tudi v linuxih-debian pa je isto: firefox normalno, kokr pa azureus pa spet ne. Sam je pa tukaj zanimivo, da ko downloadam iz tega tahitrega serverja, ko sem ga prej omenu, je recimo en file okol 22KB/s, ko pa še enga dol vlečem poleg tega, pa prvi pade na recimo 21, drugi je pa 19, tko da skupaj pa je le 40. Js ne vem ka bi blo to. prosim, za nasvete.

TNX

strictom ::

Ni kakšen extra pojav če ti azureus, dc++, vateva vleče z 20, 30, ... kilobajti. Če ti Z enega 100MiBit serverja dlja z malo še ni važno da je tvoj internet zjeban. mogoč je server kje bogo za hrbtu na kitajski al pa japonski. Mogoč je preobremenjen. Mogoč maš kakšen spywarre.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bkreutz ::

ja sej men se tut to dogaja. glavna fora je pa ta, da imaš ločen kanal za upload in download (tko kt jst na adsl) pa vseeno če kdo od mene kej vleče (torej moj upload) ful vpliva na hitrost mojga downloada. kar nebi smelo. je pa to baje za to, ker je fizični kabel dejansko samo eden. nema veze

dejansko je pa tako, da če vlečeš iz kakšnega slovenskega hitrega serverja (npr. siol) dobiš navadno svojo maksimalno download hitrost. lahko pa seveda vlečeš iz serverjev tudi z 1,5 kb/s če je server daleč, zaseden (tko kt je strictom povedu). pri vleki z programjem kt je dc pa ti vlečeš od enga druzga folka (pir2pir :)) zato gre počasneje (eni majo upload glede na download ful slabši kt pr nas). lahko da imajo tudi kak upload limiter...

osebno jst če vlečem z 30 kb/s na dcju sem srečen ;)

Matek ::

ja sej men se tut to dogaja. glavna fora je pa ta, da imaš ločen kanal za upload in download (tko kt jst na adsl) pa vseeno če kdo od mene kej vleče (torej moj upload) ful vpliva na hitrost mojga downloada. kar nebi smelo. je pa to baje za to, ker je fizični kabel dejansko samo eden. nema veze

Ne bluzit. Hec je v tem, da moraš ti tudi pri downloadanju določeno število paketkov vračat, da potrdiš, da si prejel, kar si downloadal. Tako da za download se pokuri tudi malo uploada in če ti ves upload zafilaš, ne moreš hitro downloadat. Ni nobenih ločenih kanalov in ne vem kaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sinko999 ::

Zaženi Azureus pa si izberi en torrent ki ima dosti seedov in pa nastavi upload na max 10kB pa potem poročaj o napredku. Lahko si še instaliraš DU monitor ki ti grafično predstavi hitrost downloada/uploda in ti služi tudi kot orientacija za nastavitev hitrosti uploada.

LP
Ni? ni ve?no !

korenje_ver2 ::

danes so vsi p2p programi narejeni tako, da dobis toliko, kot posljes. ta efekt je takoj viden, ce omejis upload na 20KB/s ali pa na 50KB/s. z omejitvijo uploada, se bo spremenil tudi download.

primer je ta slika, ki pove, da je razlika zelo majhna, ceprav je moja pipica odprta na mnogo vec:

strictom ::

A ni tako da je za 8KiB dl, 1KiB upload ki preverja neki?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Kami ::

Yep, je nekak tak, samo mislim, da rabi malo več kot nekaj kb uploada :)

Če jaz uploadma z 80 kb/s (ostane še 10 kb free), mi nebo vleklo z več kot 200kb/s.

Če pa uploadam za do max 40kb/s pa mi vleče z maximum okoli 730 kb/s

korenje_ver2 ::

kami, itak. poglej kaksne odzivne case imas pr 80kb/s. optimalni pingi so se pri 80% obremenitvi upload kapacitete pri adsl povezavah. slab ping pa zavira prenose v obe smeri. sicer pa najbolj delajo torrenti na filelisti al pa elitetorrents. tam vedno kopira z max hitrostjo.

Soprano ::

Za Windowse imaš na voljo Netlimiter (www.netlimiter.com), s katerim omejiš upload na približno 20-30% manj od maksimuma. Download ti bo pol šibal kot se spodobi, ker P2P programi ne bodo vedeli, da jih omejuješ (v P2P programu lahko upload nastaviš na max) 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470808 (20944) Rias Gremory
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422762 (6046) Freakylion
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113136 (2496) Hux
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559521 (7991) Eru
»

edonkey speed

Oddelek: Omrežja in internet
191813 (1303) globoko grlo

Več podobnih tem