» »

Mrkaič odstopil

Mrkaič odstopil

poweroff ::

http://www.mladina.si/dnevnik/67118/

'Ne gre za to, da bi me kaj razjezilo. Ne gre za en dogodek, gre za mozaik, ki se je sestavil. Nabral sem si dovolj informacij, da vlada ne načrtuje liberalnih reform v takem obsegu, kot bi bilo po mojem prav. Ne bo prodaje bank, ne bo umika države iz podjetij, ne bo prodaje Kada kot portfeljskega vlagatelja, je v pogovoru za Finance povedal Mrkaič.

Najnovejši zapleti po njegovih besedah kažejo, da je zelo malo verjetno, da bi prišli do neke sodobne davčne zakonodaje. 'Zelo malo verjetno je, da bi korenito zmanjšali delež javnega sektorja v BDP. Kaže tudi, da bodo še vedno vzdrževali razne skupine, ki so se prisesale na proračun. Kulturniki so dobili celo več, kar je za moje pojme nedopustno, kmetom ni nihče resno stopil na goltanec.'


Tako. Zgodilo se je točno to kar sem prevdideval. Mičo se je pač izkazal kot velik politični naivec. Janša ga je lepo izkoristil za privavljanje množic in dela gospodarstva. Ko je Mičo svoje opravil, pa je vlada pokazala, da ne misli resno.

Kaj bo pa sedaj na desnici?
sudo poweroff

WarpedGone ::

Slabo se nam piše...
Zbogom in hvala za vse ribe

Caligula ::

Cakajte-a vi ste pricakovali kaj drugega? 8-O
Mislim jaz sem celo po volitvah kak teden se mislil, da hej, mogoce so pa zastekali zakaj nekako so bli izvoljeni-kaj da se je pricakovalo od njih... samo volk koze ne menja tako da...

Nacionalizacija je ponovno v razmahu :D

OldSkul ::

Sicer se strinjam z Mrkaićem, toda me prov boli kita za ta njegov odstop. Zdi se mi tudi, da to ni problem človeštva in ni treba za vsak odstop odpirat nove teme.
Ohh, zdele sem se spomnu. Dajmo odpret eno temo o Pukšiču, pa še eno o Špiletiču.

Caligula ::

MA sej ni vazen Mrkaic. On je itak populist. Sam ce ze populistom pocas odklenka, kaj je sele z realnimi osebki pol..

cekr ::

V naši državi je nemogoče narediti neko finančno revolucijo, ker so vsi finančni viri že zasedeni.
Samo da si nekdo izmisli neko takšno reformo, kot si jo je Mičo, že skočijo sindikati, upokojenci, učitelji...
Najbolj pa tulijo tisti, ki imajo polne riti, in samo iščejo politične koristi od tega.
Dokler bomo imeli v državi polno raznih kvazi strokovnjakov za vsa področja ne bomo nikamor prišli.

Mičo ima pač "jajca" in si je upal reči tisto kar jim gre. Pri njemu mi je vredu to, da ne gleda vse skozi lastne finančne koristi, kar je pa pri drugih vprašanje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jype ::

Cak mal...

Jaz sem pa vedno mislu, da je _bistvo_ kapitalizma, da vsi gledajo skozi lastne financne koristi.

Sodobna pravila so pa pac taka, da s tem poskrbijo se za drzavo (se pravi primarno socialo in izobrazevanje, ker je to ceneje kot kasneje poskusat sanirat neizobrazene bolane klosarje).

Redkvica ::

Ne bodimo naivni, seveda da Mrkaić gleda skozi lastne koristi. Zgradil si je popularnost, si pridobil nekaj pravih pravcatih oboževalcev (take, ki 'imajo jajca', imajo nekateri ljudje neizmerno radi, a ne, radi jih postavijo na oltarček in navijajo zanje), pokasiral nekaj sejnin in kak honorarček, zdaj se bo pa malo umaknil in čez par let bo prišel nazaj, pa kandidiral za kar nekaj že. Najbolje za kakega predsednika.

Po mojem osebnem mnenju, če bi res imel jajca, bi sprejel kako odgovorno funkcijo (eno mu je Janša ponujal, pa jo je seveda zavrnil) in se lotil dela. Pa bi tako tudi dejansko nekaj pokazal. Pri delu. Lahko je pisati članke in predloge reform pa pljuvati vsevprek, dokler sam nič resnega ne počneš.

Tudi Kardelj je imel vizijo in je pisal najbrž da krasne knjige.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstop ministra za razvoj - Jože-ta P. Damijana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
625577 (4275) Daedalus
»

Ali Slovenija potrebuje novo stranko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31018036 (14567) gzibret
»

Razkrinkani forumaški "desničarji"

Oddelek: Loža
372371 (1397) MadMicka
»

Davčna merca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15811314 (8567) Thomas
»

E-volilno goljufanje?

Oddelek: Novice / Zasebnost
203167 (3167) Thomas

Več podobnih tem