» »

Plextor 716-a ne peče CD-jev!

Plextor 716-a ne peče CD-jev!

ivo- ::

Kupil sem plextor 716-a za pečenje DVD-jev.
Na pečenje DVD-jev nimam pripomb!
Pri CD-jih pa se zatakne.
Vse kar bi najbolj glupi pekač spekel, pri tem pekaču ne gre.
Katerikoli CD zapeče pri hitrosti 8x.
Pri višjih hitrostih speče samo nekatere.
Pri 48x hitrosti ne speče nobenega - ni varijante.
"No seek complete".

Včasih uspe pri nekaterih z 32x hitrostjo ampa preden se postopek pečenja začne, vsaj trikrat zaganja kar traja min. 30 sec.

Kupil sem nekaj vzorčnih za testiranje in v glavnem pri hitrostih nad 8x ne gre.

Slabe volje sem, ker je bil drag, pa od njega ni za dobit kar bi pričakoval.

Vrnil ga bom.

ivo- ::

No, uspelo mi je zapečt en TDK-jev CD metalic.
Kupil sem ga bi Big Bang-u za cca 140 SIT.
hm,
Sicer se je dvakrat zaganjal na začetku, ne morem pa rečt, da ga ni zapeko.

Quikee ::

Plextor 716 je IMO vec kot predrag za kaksnega nezahtevnega kupca, ki misli snemat le na CD in DVD.. kot sem ze mnogokrat povedal se ga splaca kupit le zaradi njegovih "bonbonckov". Pri tem pa je treba upostevat, da ima iste tezave kot kateri koli drugi pekac, ki stane skoraj 3x manj.. isto je tudi kakovost pecenja na DVD-je, ki pri Plextorju ni nic kaj posebnega. Ta problem z peko CD medijev na 716 je ze kar znan in marsikdo je menjal kar nekaj 716 (nekateri tudi do 5), da je dobil taksnega, ki je delovala vredu.

Za Plextor velja ze kar nekaj casa njegov naziv "King of Quality" kot nerealen. Zadnje case pa je sploh nepopularen med uporabniki zaradi groznje z tozbo avtorjema programa PxScan in PxLinux in so si prakticno sami nakopali najvecjo antipropagando kaj je mozno.

ivo- ::

Ma nimam neke volje, da bi ga nosil nazaj, ker se mi preprosto ne da.
Enkrat bi ga še nesel. Če pa ti praviš, da jih lahko kar nekaj zamenjam preden bo ok, potem pa...
Itak ga mam za pečenje DVD-jev- in to deluje OK.

Upam samo, da se mu ne bo poslabšalo kar se CD-jev tiče.

Sicer pa bi ga iz principa nesel nazaj! Me jezi!

Quikee ::

Te pa upam, da se problem ne bo razsiril tudi na DVD-je ali pa se kaj hujsega (instant death). Ko sem prej rekel, da so nekateri menjali tudi po 5 pekacev nisem mislil, da vedno zaradi istega problema z CD peko ampak nasplosno zaradi crkovanja, DOA in podobnih stvari z njim. Kolko sem bral imajo Plextor self diagnostic tool.. mogoce bi bilo dobro ce bi ga zagnal in preveril ce je kaj narobe z njim.. skodit pomoje ne more.

Han ::

Jaz bi ga na tvojem mestu poflešal z novim firmwarom. Glede na spisek popravkov bi se hitrost snemanja CD-jev morala popraviti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pipy ::

Probaj tudi kupit verbatim 48x CDR. Te more pečt na pune hitrosti. Če ti slučajno nebo probaj še firmware updejtat če pa še vedno nebo delalo ga pa nazaj nesi pa ti naj dajo drugega. Če ti ga nebo hotli pa reči da ga naj pošlejo plextori pa ti bojo oni zamenjali.
pipyemall

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pipy ()

boštjan ::

pipy,verbatim niso edini cd in pekač mora pečt na vse,razlika je pol v kvaliteti samega medija,kako dolgo ostane tak medij berljiv.tako da ,če ne pomaga nov firmvareje pač treba ga na servis odnest,če seveda nucaš cd peko
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ivo- ::

Mam zadnji firmware na njem.
Firmware, to so tud malo finte, da maš k čemu upat, ko čakaš na novega.
Jaz vem, da bi moral vse brez izjeme pečt.

Bom probal še tele verbatim, ki so omenjeni zgoraj.
Ma sem probal neke hp, ki jih prodajajo v komtronu, pa neke Smart Buy. Vsaki LG al pa NEC zapeče tak cd - preizkušeno.

Ampak pač.
Vprašanje je samo, če se mi da z njimi "bost", in če se mi da, ali je to princip ali ne, ker itak za cd-je pečt ga skoraj ne rabim.

King of Quality?
Mogoče pa res.

Ga bom nesel na zamenjavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527215 (12974) GrimReaper
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100837 (25346) nuclear
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191843 (1662) Caligula
»

Kateri DVD-ROM

Oddelek: Kaj kupiti
211993 (1650) pia
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897665 (5248) AtaStrumf

Več podobnih tem