» »

multi cdrw

multi cdrw

tec ::

rad bi sestavil eno masino za peko, recimo 7 cd pekacev, ki bi istocasno pekli isti fajl. Hdd bo na sata, tko da sta dva ide-ja frej, torej gredo tukaj gor ze 4 pekaci. Al je kaksen problem, ce sta po dva na enem kablu, glede na to, da bosta tudi istocasno laufala?
Potem pa bi bil se edini nacin, da vtaknem en ide kontroler na pci, pa dam gor se 2 ali 3 pekace.
Kako bi se to obneslo v praksi?
Kaj pa software? Kolikor vem, bi lahko uporabil nerota.

Hvala

Zheegec ::

Sedaj ze ni panike, 4 pekaci na istem kablu delujejo brez problema, ce je fajl na HDD seveda.
Hja, rabis dodatno PCI kartico, vec kot 4 naprave ne gredo na kontroler v southbridgu.

Aja, pa ce bos preprodajal CDje malo pazi, ni najbolj varno in dobickonosno :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Aja, pa ce bos preprodajal CDje malo pazi, ni najbolj varno in dobickonosno :D

Mogoče boš z sodnikom za prekrške kaki film pogledal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tec ::

torej ce dam 4 pekace na dva ide in potem se 3 na pci kontroler, bo to vse laufalo bp?
A je tukaj kaksna omejitev procesorja, rama, plate...imam enga semprona, 256rama in asusovo a7n8x plato.

Pekel bom pa cdje lastne izdelave, tko da je cist legalno. Sicer pa vsi vemo, da se piratstvo vec ne splaca :-)

Zheegec ::

Cisto OK, samo mogoce bo disk malo prepocasen za velike hitrosti, razen ce ima Nero moznosti, da vse naenkrat peces (ne 7x vsakega posebej) in samo 1x bere, ne 7x isti fajl.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Quikee ::

RAM... cimvec RAMa.. Nero uporablja RAM za sekundarni buffer. Pri peki na vec pekacev lahko pride do zakasnitev pisanja med njimi.. sploh ce so pekaci drugega proizvajalca.
Glede na to, da bos snemal na CD-je ne bo problema z prepustnostjo vodila. Sem pa sam probal snemat iste podatke na 2 DVD pekaca razlicnih proizvajalcev na istem IDE vodilu pri 8x... na koncu je pekel vse skupaj tak dolgo kot pri 4x.. pri tem je pocasnejsi deloval brezhibno.. drugi hitrejsi pa je nonstop moral cakat na prvega kar je seveda povzroclo konstantne buffer underrune in s tem je kvaliteta zapisanega medija padla. Sicer pa kljub temu ni blo krize. =)

Na zacetku je mogoce dobro, da poskusis pri nizji hitrosti.. recimo 16x in se pocasi vzpenjas v visje hitrosti. Pa defragmentiraj disk.. ter mej odprtih cim manj background procesov pa bo pomoje stvar dobro spilala.

tec ::

Pekaci bodo vsi enaki, verjetno LGji, ker so pac cenovno ugodni. Masina bo namenjena samo peki in bodo gor oklesceni winxp in nic drugega. Rama bom dodal se 256mb, pa bomo vidli kako bo slo.

Kako pa se potem nero obnasa? A pozenes pac vec kopij programa in vsakemu das npr. 20 komadov za spect in potem sam cdje filas?

bastadu ::

Kolikor vem, ni dobro naenkrat uporabljati več naprav na istem IDE kanalu, saj lahko naenkrat samo 1 komunicira... Tako da obstaja možnost, da bi te zajebavalo in bi se vključeval burn-proof... Samo pravim možno, ne vem pa kako bo dejansko. Temu bi se sigurno izognil z SCSI opremo. Drugače pa pri nakupu IDE kontrolerja moraš pazit, da ti bo le ta podpiral ATAPI naprave, saj na nekaterih delujejo samo diski (IDE), optične enote pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Quikee ::

V nero je isto kot, da bi pekel na 1 CD... edino kaj mores oznacit je use multiple burners... in ko stisnes burn te vprasa katere pekace naj uporabi za pecenje.

bastadu: Ja mas prav.. na enem IDE kanalu lahko poteka komunikacija le z eno napravo naenkrat.. samo ni sile dokler ni potreben pretok podatkov prevelik.. Pri 48x CD peki je potrebno pekacema dovajat 7,2 MB/s pri koncu pecenja.. kar je skupaj 14,4 MB.. to je pa se vedno dalec od 33 MB/s.. v teoriji. Ce hitrost znizas na 16x je potrebno pa le 2,4 MB/s na pekac, vecnioma konstantno od zacetka do konca, kar pa ne bi smelo predstavljat tezav.

bastadu ::

...to je pa se vedno dalec od 33 MB/s.. v teoriji.
Ja eno je teorija, drugo praksa... Jaz sem imel težave s pečenjem 'on the fly' med enotami na istem kanalu že pri 16× hitrosti. Potem sem dal vsakega na svoj kanal in je blo ok... Problem je, ker to izmenjavanje pretoka podatkov za posamezno enoto zelo upočasni celotno zadevo, ne da bi se celo približal 33MB/s...

Quikee ::

bastadu: Sej vrjamem, da se zelo upocasni samo nekje je meja kjer se stvar deluje.. to pa je razlicno od sistema do sistema. Bom probal zdaj kmalu naredil eksperiment.. Imam Philips 1640P in LG 4163 na istem IDE kanalu.. snemal bom na oba pekaca hkrati DVD pri 4x..za kar rabis konstantno prepustnost 5,4 MB/s na enega.. torej ~11 MB/s za oba oz. 1/3 hitrosti UDMA-2.

Quikee ::

No sem napravil preizkus.. peka je trajala 15:44 z lead-out.. in okoli predvidenih 14:50 brez. Med peko je bil buffer obeh vecinoma stabilen.. le ko je en od njiju prisel do WOPC tocke, je zanimivo to vplivalo na oba pekaca in je buffer na obeh padel, drugace pa nobenih drugih problemov.

Moonman ::

Bom še jaz probal za foro naenkrat posneti dvd-video na dveh pekačih. Oba na istem kanalu.

Quikee: Pri kakšni hitrosti si ti pekel? 4x?


Quikee ::

Moonman: Ja.. 8x sem ze prej probal in je blo prevec. Zdaj z 4x pa je slo brez problemov.. sicer pa se vseeno ne splaca ravno.. ce bi 2 krat zaporedoma posnel pri 8x ali visji hitrosti bi bil na istem. =)

Moonman ::

Tudi res :)
Pa še vmes lahko brez skrbi gta igraš.
Nebi rad zapravil 2 dvdja. A lahko dam simulacijo za 8x? Bodo rezultati isti?


Quikee ::

Ja no vidis tega jaz nisem probal.. glede na to, da je simulacija isto kot peka le z izklopljenim laserjem bi naceloma moral pokazat tezave isto kot pri pravi peki. Aja pa simulacija je podprta le pri DVD-R(W) medijih.. tak da bos moral te uporabit.

Moonman ::

Tukaj je 1. test:
2x4465MB@8x


Tisti skoki porebe procesorja so zaradi zaganjanja media playerja, worda in explorerja.

2.test:
2xpoln audio cd@48x


3.test:
2xpoln data cd@48x (podatki nametani iz vseh diskov)


Zdaj je ram poceni, tako da vtakni v mašino še 512MB in nič drugo početi zraven, pa bo.:)


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496101520 (26029) nuclear
»

Je normalno da na DVD pekaču neprestalno ko peče skače buffer?

Oddelek: Strojna oprema
371567 (1125) mtosev
»

CDR zapeče DVD+R pa ne ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81103 (956) schurda
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379736 (6060) jastreb
»

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

Oddelek: Zvok in slika
161953 (1686) ssokec

Več podobnih tem