» »

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

SHARK ::

Če z nerotom prekopiram glasbeni CD (copy CD) je na kopiji na začetku prve pesmi prvih 15 sekund glasbe "pokvarjenih" (beri: močno šumi). Original CD je sigurno OK tko, da v tem ni problem. Pečka pa je TEAC 40R*40RW*12. Pečem pa "on the flay" na sicer "noname CD-je" (ampak ne verjamem da ima to kaj vpliva).

Lp
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!
  • spremenil: SHARK ()

ali3n ::

Pri pečenju Audio CDjev pri velikih hitrostih so skoraj vedno težave. Poizkusi peči z manjšo hitrostjo (10-20x).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Seadoo ::

Ja meni tudi če snemam z visoko hitrostjo, mam pol v avtu težave z branjem. Sej poslušam ga lahko, sam včasih komada kr ne najde ali pa ne zna nadaljevat...
Out of my mind. Back in five minutes.

SHARK ::

Sem poiskusil zamenjati program za pečenje (uporabil sem WinOnCD) pa je zadeva enaka no če sem natančen je še slabše. Sedaj mi šumi prvi 2 sekundi na začetku vsake pesmi :( . Pekel sem z 4* hitrostjo pa "on the fly" sem izklopil. Izgleda, da je problem v pečki ?? Ali ima še kdo kašno idejo v čem tiči problem??
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SHARK ()

ali3n ::

khm khm... sej TEAC bi načeloma moral bit dobra pečica (vsaj včasih so bli). Morda maš smolo.. imaš težave tud pr peki Data CDjev?
probi zamenjat medij (noname za nekaj kar ima ime>:D ).

Čudno mi je, da šumi samo del komada...

Poglej če je kak update firmwarea na voljo na njihovi uradni strani. Očitno ma pečica probleme z začenjanjem peke.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SHARK ::

Pri peki podatkovnih CD-jev/RW-jev nima težav. Sem pa že poiskusil uporabiti drug nosilec (TDK-jev) pa je isto.....na začetku vsakega komada močno šumui.....podobno kot če pri gramofonskem predvajalniku z iglo potegneš po plošči.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

ali3n ::

hmmm... ne vem kaj bi. Probi updejtat ta pekač (poglej na uradni strani, če je kak na voljo...) - morda bo pomagalo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bosstjann ::

men se je dogajal da na smart buy cdje po 60min sam še poka

willson ::

lp!

mel isti problem, res da sm imel mal starejso verzijo nerota sam mislm da ma nero na splosno neke probleme z avdio CD-ji zato Windows Media Player - dela 100% tko kot treba...

p.s.: sam itak ce doma kopiras audio CD (obicen pekac) ne bos dobil enake kvalitete kot je original - mors jet h ksnmu "kolegu" k dela na "ksnemu" radiju - razlika je ocitna

sam tko tle govorimo o delanju DELOVNIH KOPIJ :D

SHARK ::

p.s.: sam itak ce doma kopiras audio CD (obicen pekac) ne bos dobil enake kvalitete kot je original



V čem je fora willson ?? A recimo program clone CD ne naredi "klona" po tej logiki? Saj sem sicer enkrat nekaj slišal o tem, da kvaliteta (audio CD-ja) pri presnemavanju pade (z običnim pekačem)...samo ne vem več v čem je fora?

Saj problem, ki se pojavlja meni ni povezan s tem, da sta disk in pečica na istem IDE kanalu, ali pač?

Prijatelj mi je svetoval, da naj imam na računalu hkrati inštaliran samo en program za peko CD-jev.....ker se pri večih inštalacijah (Nero, CloneCD, WinOnCD) lahko pojavijo problemi. Kako je s tem?

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SHARK ()

ali3n ::

Če imaš pekač in CD ROM na istem IDE, naj se načeloma ne bi peklo (pz. ne bi dalo peči) v "on the fly" načinu. Sicer te pa Nero kolkr se spomnem opozori na to.
Da boš ziher, da ni razlog tvojih težav v tem, da sta oba na istem kablu predlagam, da spečeš tko, da najprej nardiš Image na hard disk, pa šele pol na CDR zapečeš... (original daš v pečico, naštimaš da je source pečica, klikneš copy, in pol ko nardi image, zahteva da daš prazen CD v pečko).
Če bi se bodo napake pojavljale tud ob takem načinu pečenja, lahko začeš razmišljat o reklamaciji pečice....

popravek: khm, kaj pa če so IDE kabli krivi??
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ssokec ::

mogoče ma pa ima ta tvoj glasbeni cd kakšno zaščito proti kopiranju

SHARK ::

Ne ni kriva zaščita na glasbenem CD-ju. Poiskusil sem namreč presneti že več različnih CD-jev pa je bil povsod isti problem (šumenje).

Šumenje se pojavi tako v načinu snemanja "on the fly" kot tudi pri pečenju z pomočjo "imega".

Kakšnega uradnega "update - a" pa na uradni strani tudi ni.

Lp.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

willson ::

lp!

fora je v tem da so vsi audio CD-ji zasciteni, ok sej ga lohk skopiras sam ko ti NERO (oz. ker kol drug program) pretvarja iz CD audio v wav in nazaj v CD audio se porezejo nekateri frekvencni pasovi... torej poslabsanje kvalitete - meni in tebi sicer ne ocitno vendar profijem je to nespremenljivo - zato v studio in preko profi zadev naredis 100% kopijo.

Kar se pa tice kopiranja audio CDjev, pa se mi je NERO zameru zato striktno uporabljam Window Media Player (winXp) in vsi CDji delujejo (samo pred kopiranjem nasitmas maksimalno kvaliteto in nek temp dir in to je to :D )

ali3n ::

Shark - če noben ne bo imel kake pametne rešitvo, vzami račun in nesi nazaj v trgovino.
Men en low cost Waitec Aladar 16x dela super (zapeku prek 500cdjev); uniču je 4 cd-je - vse po moji krivdi.
Pomojem je nekaj narobe s pogonom samim.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SHARK ::

Najprej bi se rad zahvalil vsem za odgovore inu nasvete.

Problem sem namreč sedaj rešil.....preprosto z uporabo cloneCD-ja. Kot sem že omenil se mi je problem pojavljal samo pri kopiranju glasbenih CD-jev. Presnemaval sem namreč "originalne CD-je" kupljene pri naših južnih sosedih (CD izgleda kot original - potiskan z kao oridinalnim ovitkom.....saj poznate to sceno:D ) in kot izgleda imajo ti glasbeni CD-ji eno primitivno zaščito proti presnemavanju ki na presnetem CD ju doda šum na začetek pesmi. Kaj za hudiča si vse izmislijo;( . Jaz sem sem že na začetku možnost, da se mi problem pojavlja zaradi zaščite proti presnemavanju izključil saj sem menil da naši južni bratje svojih "originalnih" CD-jev za 1000 SIT/kos zagotovo ne zaščitijo proti presnemavanju. Očitno je da sem se hudo motil saj so bili prav vsi CD-ji katere sem hotel prepeči zaščiteni. Živel CloneCD.

Lp

Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SHARK ()

ssokec ::

probaj muziko s cd-ja spremenit v mp3-je (320kb/s) potem pa v nerotu izberš peko avdio cd in daš not mp3-je on pa jih spremeni v waw in zapeče


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAJ SOFT za SNEMAT

Oddelek: Programska oprema
151436 (1095) BaRtMaN
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526667 (5581) City
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321653 (1287) AnWar
»

Zakaj CLONE-CD ni zanesljiv ali kako skopirati Audio CD?!

Oddelek: Programska oprema
202423 (2150) dualband
»

S kom pecete audio cd-je?

Oddelek: Programska oprema
272134 (1731) celica

Več podobnih tem