» »

chapci in obramba pred njimi

chapci in obramba pred njimi

1
2
»

BC3 ::

Kašnih 20?
5-10let
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

tejo ::

V Tržiču imajo že nešteto X omenjeni osebki (na tej strani) svoje naselje. Trajbah City!!! :(

Pisk ::

a bi eno nasprotje? :|
poznam cloveka ki je zagrizen srb, njegov sin pa govori striktno slovensko in zavraca poreklo. kaj pa tu porecete?? a ga ne bi tepli? saj se ni treba obnasat kot tvoji predniki toda materin jezik bos pa ja spostoval, permejdus no :(
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Avenger ::

Hmnja... materin jezik je že treba spoštovat. Samo razmere so malce drugačne, če so ti ljudje v tuji državi. Nekako ni pošteno, da potem, ko se odpovejo svoji domovini, poskušajo ustvarit svojo novo v tujini. Če imajo tako radi svoj jezik in kulturo, naj ostanejo doma. Če pa zaradi finančnega (ne zaradi političnega/vojnega) položaja bežijo drugam, naj sprejmejo jezik in kulturo dežele gostiteljice, ne pa da namesto tega ustvarjajo svoje četrti, zaprte skupnosti, in se na koncu morda celo poskušajo odcepit, kot Albanci na Kosovu. Pustimo zdaj uboge duše, naj počivajo v miru in naj se Srbvi cvrejo v peklu za storjeno, ampak kljub temu, Albanci so bili intruderji, ozemlje Kosova, pa je, vsaj kot je meni znano(nej me kdo poprav če se motim), vedno pripadalo Srbom. Tam živeči Albanci pa so in še komaj za silo lomijo Srbščino. Že to nekaj pove.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Medved ::

reče se ČIPŠA MOTRA al neki tazga, ne vem točno
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

PHP freak ::

No še nekaj mojih komentarjev:

1.
Hodim na SGGEŠ (srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola LJ. gradbeni turnus). Naj povem, da je na tej šoli približno 1/3 južnih brać. Vendar nikoli, ampak res nikoli mi ni še nihče od teh (približno 300 jih je) zatežil, da mu morem kaj dat, me izsileval... Vedno ko grem mimo njih gledajo čisto normalno in me ne prezirajo. Naj govorijo svoj jezik, v šoli, ko pa govorijo z prfoksi pa uporabljajo slovenskega in prav je tako. Ne moreš drugim usiljevat, da govorijo slovenščino med seboj, če jim gre iz jezika bolje drug jezik. (ne gledamo samo na južne ampak na sploh, imam sosede angleže, ki med seboj govorijo Angleško, ko pa govorijo z menoj pa se čimbolj trudijo uporabljati slovenščino, čeprav je zelo težka. Drug primer: imam teto, ki je v Kanadi, v družini9 se pogovarjajo slovensko, med slovenskimi kolegi se pogovarjajo slovensko, z Kanadčani pa slovensko).

2.
Ne smete vseh čefurjev obsojat. češ da vsi izsiljujejo, ponižujejo nas... So tudi dobri. Pred približno enim letom sem potreboval 10 sit za mesečno, pa ni bilo nobendega frenda zraven, samo en čefur, kaj mi je ostalo drugega kot da sem ga prosil. Tega nisem naredil z lahim srcem, prej kot sem pričakoval teh patetičnih 10 tolarjev sem pričakoval kakšno kletvico mogoče celo grožnjo. Vendar je tip prijel denarnico in mi dal ven desetaka.

3.
Ko sem bil še v OŠ pa so mi južni precejktat težili in to samo zaradi enega razloga - po nesreči sem spotaknil enega in ta je vstal in me takoj začel porivat v steno. Probal sem se pomenit z nejm, vendar mi nekako ni uspelo. Kmalu me je mahnil čez gobec, potem sem ga jaz nazaj v trebuh... Kamlu je bila tam cela šola. Potem je uletel hišnik in naju dal narazen. Od takrat naprej so mi zmeraj vsi čefurji na tisti šoli težili, enkrat je celo še prišlo do pretepa vendar je bil uspešni zaustavljen iz moje strani (pomoč sošolcev).
Vendar opažam, da čefurji, ki so strai tam od 13-15 let full radi iščejo vzroke za fighte, medtem ko starejši tega ne počnejo toliko pogsto (morda je razlog šola).

4.
Glede njihovem muske pa takole: muska je res nemogoča, ampak kakšna pa se jim zdi naša "domača"? Verjetno taka kot nam njihova. Vndar s to razliko, da našo domačo glasbo posluša samo vsak 30 maldosnik, medtem ko pa njihovo poslušajo vsi. Če že poslušajo tisto musko naj uporabijo slušalke, namesto, da kot se je zgodilo nam na ekskurziji, jo posluša cel avtobus zaradi 17 čefurjev in čefurk.

5.
Jaz sem bil pred približno dvemi leti malo manj kot Skinhead, vendar sem zašel v pravo družbo, ki me je rešila tega, da me verjetno nebi bilo več na tem svetu.

Mislim, da bi bilo to vse kar sem hotel povedati, ups napisati.

burekar ::

dober post PHP freak.
Kar se pa ta starejših tiče, da ne težijo več je pa tole razlog:
1) vedo, da so polnoletni in lahko gredo zapor
2) bojijo se policajev(policaji se mal drugače obnašajo do polnoletnih oseb kot do mladine)
3) imajo druge biznise(na žalost jih je velik dilerjev)
4) enostavno ne lub se jim več
A na žalost so glih ta starejši mlajšim za vzor(dilanje pa to, da se kavnojce igrajo...)

birdy ::

da se se jest malo razpisem na to temo

1. kar hocem povedat
sem iz lj-center in pogosto sem tudi v mb-ju to da se nebi sreceval z 'neslovenci' je nekaj nemogocega
vendar obstaja eno dejstvo vecina jih je QL nobenemu nc nocejo edina 'napaka'(v VELIKIH NAREKOVAJIH KER TO NI! NAPAKA) je da so ponosni na neko drugo(materno) dezelo/jezik
lepo se da pomenit z njimi pomagajo ce je treba in tudi normalno prosijo ce kaj rabijo
vendar se na vsake tok in tok najde kaksen ki je pac 'PAMETEN' misli da je bolj od drugih in tko naprej in nazaj in ravno zaradi takih so vsi pod oznako cefurji(ki sploh ni definirana) oznaceni kot neki kriminalci itd...
vsekakor se strinjam da ce me bodo se enkrat probal oropat na copovi!!! ali sredi most spravim vsaj enega na urgenco sam naj mi en pove kje je fora jest njega na urgenco on mladoleten on izpuscen jest polnoleten v zaporu oz sodniku za prekrske...

2. kar hocem povedat
nekatere zenske pac padajo na to pa kaj pol...se zgodi za vsakega nekaj...
mam dobro frendico ki je 100% slovenka pa se ni mela tipa slovenca jo pac privlacijo(v njenem primeru) srbi pa zaradi tega se ne govori srbsko in ne zgleda cefursk

3. kar hocem povedat
najbolj na neki mi grejo cisti slovenci ki se delajo cefurje in tezijo vsem po vrsti(k sreci so moje izskusnje s takimi zelo omejene)
glede skinov-men se zdijo zakon folk(spet vecina) edin par fanatikov majo drgac je pa ql

4. kar hocem povedat
nekaj zgodbic-novel
razen zgoraj omenjenih dveh! incidentov v svojem zivljenju nisem mel vecjega opravka z cefurji ki bi tezil
dejstvo pa je da sem se po ljubljani sprehajal ze ob vseh mogocih urah po vseh mogocih krajih (center/moste/fuzine/kodeljevo/rakova/siska/bezigrad....) in nisem mel problemov-razen tistih dveh

za bezigrad sem bil prav presenecen k sva z frendom(on je iz tm) hodla sledilo nama je pa tm cca5 'neslovencev' in sva preckala neko crto na tleh ne vem tocn kje in je rekel glej ko se bodo ustavl ob crti-in glej ga zlomka...res so se:)
drugace na kodeljevem mamo prav lep rezim(spet neka prigoda) vidis par domacih(z kodelevcxa in okolice) zensk neki debatirajo pa pride nekaj 'neslovencev' in zacnejo tezit vidis ne mine 30 sec ko ze en fren gre tja in rece naj nehajo ker niso hoteli nehat vendar so zacel provucirat se njega se je kmalu tm zbralo pol kodelovca(mislim nasa generacija-tipi) in smo obkrozil vse te razgreteze in se lepo pomenil(dve sansi naj nehajo in grejo ali jih bojo pa odnesl) odlocl so se za ta prvo(res je da tudi kodelevc ni vedno poln prjatlov sam v tem primeru je blo k sreci tko)

drugace kaplja cez rob v mojem odnosu do nekega 'neslovenca' ja pa bila ko mi je tipo grozil z nozem in to 50-100m stran od bajte moje takratne punce(jest na poti dam) in pol se prjavi da bo fer fajt ker sem vecji/mocnej od njega ja F off mocnej lahko je govorit ko mas noz(k sreci mam VEDNO ledrco oz plasc tko da smo tud to porihtal)

ali pa recimo jest sem stromar veliko se ukvarjam s tehniko in tle najdes tud navijanje motorjev in tle vidis pametnjakovica (star 16let) ki mi zacne pamet solit o nekem motorju k sem ga par let nazaj predelal kak tisto ni mogl it koker je slo in blah blah sploh ne... in pol vidis ko se je hotu it tepst zaradi motorja k ga je BAJE vidu sedaj jest sem ga pa predelal par let nazaj ces da sem ne vem koga nategnu in tlalala in hopsasa(vrednost motorja ob prodaji 85K+ prodal sem ga za 55K skupaj s porocilom s servisa) mislim totalen nesmisel boli me k kaj je blo 3 leta nazaj s tistim motorjem ko sem ga dal je bil v 1A stanju sedaj je kar je...

________________________

za vse ostalo pa moram reci da so moje izkusnje nadvse pozitivne

pa tisto o briljantini NE drzi tlele nasi oz tisti k zivijo v moji blizini so op vecini pobriti oz majo kratke lase oz neko 'normalno' cupo brez briljantine
je pa cista resnica da jih nekako privlacijo:
nike superge/sfukani frcaki/se bolj sfukani oprostite spedenani jugoti-stoenke
pa dejstvo je da tezijo predvsem tm cca 15letniki

5. kar sem hotel povedati
VSI delamo s svojim videzom nekaksen vtis se pravi cefur,srb,hrvat,bosanc,crnogorec,musliman.......slovenec in prav s tem stilom izzivamo kajti ce gremo z afriskimi kitami u bar SODCEK je vec verjetnosti da dobimo batine kakor pobriti(drugace ne vem kak bi utemeljil to)
to da nisem mel problemov z skor nobenim(ni vazn cefur/skin/metalec/punkrt al karkoli ze...) se mi zdi da je skor ziher posledica mojega videza/druzbe v keri sem/obnasanja
poizkusam biti cimbolj 'outsider' kar sploh ni bilo vsec moji bivsi pa kaj pol...
najdete me v vseh vrstah obutve od natikacev preko superg(crne-bele ni veze) do skornov in nakoncu bulerjev)
vedno ma najdete v leder jakni oz dolgem plascu(vse crno oz rjavo)
vcasih sem mel dolge lase-sedaj komaj da jih se mam
brit se mi pa iz principa ne da redno(razen za kake sestanke/predstavitve in taka jajca)

kaj sem hotu povedat dejte se pogledat doma v ogledalu in se vprasajte ce izzivat okolico in samo cakate da vas bo kdo napadu
zase vem da se me je vcasih kr nekaj folka balo ker so me videvali samo ponoci v crnih cotah in dolgem crnem plascu z dolgo cupo oznacevali so me za metalca(jah sedaj me za skina) pa nkol nc nisem bil pa kva pol
tako da ce je le sansa naredite nekaj da vas nehajo nadlegovat(ce vas se ve da) ker brezveze je se tepst oz pobijat(tud to smo dozivel) ker njih je neskoncno mnogo ti in jest sva pa samo en in en sam ne more spremenit sveta

6. kar sem hotu povedat
vseskozi omenjate neko muzko meni se zdej ni jasn kaj s tem mmislte srbske narodnake al rave
glede srbskih narodnakov-ja najedajo tud men
glede rave-tudi jest obcasno poslusam to zvrst

pac potrpis tako koker moji sosedje(pa sem slovenec) ko me na momente prime in dam do konca pac muzko k mi v momentu pase(pa ne mislet da je to ponavad kak vredi muzka velikokrat je bolj ali manj razbijanje pridejo cajti pa ko klasiko poslusam-clasik up to date No.5 ce koga zanima) vendar ker to pocnem recimo 4xmesec vedno ne dle koker do 10 zvecer se mi se nihce ni prtozu muzka je pa naglas da se jo cist razlocen na cesti slisi...

7.sedaj sem pa ze zaspan ratal in sem pozabu kva sem se hotu povedat....pac za konec

oni so tukaj in to je dejstvo dajmo se privadit jim pomagat da se asimilirajo oz spravijo nazaj domol(ce jih bomo samo zatiral bomo dosegli obratno)
zapomnite si da en sam ne more spremenit sveta
pa to tudi svet se cez noc ne bo spremenu treba jem pocasi in treba je zacet na zacetku


da se bom drzal originalne teme:
kako se ubranit
na copovi sem s sabo nosil en kos ZELO delikatne elektronike ki ga nikakor nisem smel poskodovat/zgubit(vrednost tm cca300K) in sem dal tistih 100sit k so hoteli k bolje to koker da gre naprava u kurac
ko sem bil pa v mostah ko je tisti z nozem tezil brez razloga sem pa slekel lederco jo ovil okol desne roke tako da je bila zavarovana pred nozem in to je to potem ko je videl da se nisem usral se je on in je sel...

vsekakor je dejstvo da malo treninga ne skodi in pa kaksen nasvet kako se ubranit napada z nozem itd tudi ne....

splosnega nacela ni dejte se izogibat takih predelov v casu k veste da se zbirajo to je vse kar vem svetovat....
pa ko vas ustavijo se ne delat pametne poglejte kok jih je kok so resni presodite ce ste jim kos ce vam bo kdo pomagal ce pa mate kaksno rec k jo je skoda ali kaj takega se mi pa zdi da je bolje da mu das tistih 100sit sam tako da ne vidi kok dnara mas sploh...ker ce bo vidu u dnarnci 5cukov je jasno da jih bo hotu ko enkrat ve da ma premoc nadvlado nad tabo
bi svetoval bokser pa je na zalost prepovedan:) itak je pa ob nestrokovni uporabi bolj ali manj brezvezen...

dejte probat stvari resevat po mirni poti tko z besedami ker velikokrat se da tako resit spor pa ni vazn kaj je
vsekakor pa ne v naprej obsojat!!! se posebej ne po videzu....

zdej je pa res dost grem spat noc....

veliko srece pa cim manj pretepov
lp
birdy

Elton ::

omejc: Seveda predvajajo tudi tisto "cvilečo muziko" ampak mene ne moti. Pač (na rahlo) provocirajo Slovence, ampak da ne boš mislil da obratno ni. Če jih pustiš pri miru te tudi oni pustijo pri miru (zaenkrat). Normalno pa, da če ga izzivaš, te bo po vsej verjetnosti razbil. Lahko rečem, da se kar strinjam s stavkoma "Do not give opinions or advice unless you are asked" ali "When walking in open territory, bother no one. If someone bothers you, ask him to stop. If he does not stop, destroy him"!

Medved ::

najboljši čapac je mrtu čapac - tko pravjo američani, oni že vejo:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

jeti ::

Medved jim pa slepo verjame in jim sledi...:\

Sicer pa: če znaš in jih ni preveč, je najboljši Tae-Kwon-Do.
Če ne znaš nič in/ali jih je preveč, je najboljši Taek-Naa-Dom.:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Medved ::

Američani dobro živijo s tisto svojo IZREKO hahaha:D
bolje nategnjen čapac kot da te on nategne:\
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Thomas ::

Nacionalizem, šovinizem, rasizem ... gorje ubogim na duhu, če se jim uresničijo njihove želje po medsebojnem obračunavanju.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Strinjam se s tabo Thomas. Treba jih bo podučiti kako se znebiti strahu in kako malo razviti svoje intelekte.
Samo iz strahu in nevednosti izhajajo take reči.

Tomi ::

Medved, pa kaj ti ne moreš enkrat umiriti svojih živcev?
To je tako, kot da bi jaz rekel, da je najboljši (m)Medved ( odrt ) zagnojen (m) Medved..
metrodusa.blogspot.com

Medved ::

Slabo čitate moje komentarje fantje. To so Ameriške IZREKE, ne moje. Oni so rasisti - pobijajo indijance, črnce itd. A ne sledite konferenci v Južni Afriki hm hm hmm kaj bo z vami. osebi ti Tomi si i nerazumljiv. A slabo kopčaš, maš motnjo. Zakaj meni neki pripisuješ, kar nisem reku???, ane znaš čitat al je v tebi tako sovraštvo???
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Yohan del Sud ::

Pride leta 2025 koroški slovenc v ljubljano in se pohavli pred prvima človekoma ki ju sreča:

"Mi korrrroški slouvenci smo se dolgo učili in študirrrali kako prrrrrravilno reči štrrrrudl in sedaj smo se končno naučili prrrrravilno rrrreči in sedaj prrrrrrravimo jabolčni zavitek."

"Dabome bre bolan, gle milovane, bračo koruški!"

Medved ::

vglavnem naj živijo vsi narodi hahahaha (men se zdi da je to reku en naš pisun):))
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Tomi ::

Medved, tudi jaz bi lahko rekel enako.
Sicer pa, če ne imel nekaj background informacij, bi ne strašil več tako vehementno po forumu.
metrodusa.blogspot.com

kobilica ::

Danes smo imeli eno izkušnjo , ki mi je pognača strah med kosti.

No da začnem , gremo 5 prijateljev v Ljubljano film gledat , medtem se nam šridruzi 3 punce. Ko je filma konec , gremo zraven v Vodafone areno. Mal se igramo z avtomati za igre ali kar pač so že , nato gresta dva prijatlje bilijard... ok gremo še ostali se pridružit...

Zraven na sosednjem bilijardu je blo pa ene 10 moških pa 2 punci ... čefurji ...

No neki smešnga se je zgodil ane pol je pa moj prijatelj z nasmejanim pogledom pogledal enega čefurja in je kot eni imate izkušnje , začel in naredil celo dramo zaradi tega... poklical še enega...

No un k je prvi zarad nasmega začel težiti je bil bol močnejši ( debu ) etc in njegovi frendi so se kr neki štulil . Sicer močnejši se ni hotel tepsti , moj prijateljg ga je označil kot "normalnega slovenca" , ene dva mal starejša pa seveda sta se hotela. In smo se pogovovarjali , jst in še ene par smo bili v ozadju , sej smo bli bolj švoh in kaj bi rekl , da nas razbijejo al kva...

No ja sreči smo šli ven iz arene kar se da , no v glavnem , samo zaradi nasmega in pogleda se je vse to zgodil , mislim kako so lahko tok zamorjeni , zdej saj vem , zakaj eni tako sovražijo čefurje.
Mogoče se bom zaradi tega "nabildal" da mi ne bo nihče več moril in bom imel saj nekaj za obramo (in napad >:D )

Mogoče ni nihče tega razumel , ker se še zdaj tresem ko se na ta trenutek spomnem.

charlotte ::

Delam v Areni in še kako verjamem kobilici in njegovi izkušnji. Čim se ura ob vikendih prevesi čez deseto zvečer, Arena postane zbirališče čefurjev. O njihovi neverjetni umski omejenosti vam niti ne bi govoril, se pa le-ta še kako dobro pokaže že ko "pretepajo" nič hudega sluteče avtomate, in to samo zato ker so zgubil igro.
Drugače pa po mojem mnenju čefurčki izkoriščajo značilno slovensko slabost. Namreč da vsak gleda samo nase. Zlo redko se zgodi da bi Slovenc pomagal drugmu slovencu, rajš ga samo gleda in si odahne da ni najebal on. Ta sklep sigurno ni iz trte zvit. Sem imel dobre 2 leti nazaj sam tako izkušnjo.
Po šoli sem šel na vlak proti domu, nakar na eni postaji pridejo gor 4 čefurčki (trenerka, najkice, verižce,...) in se v vagonu usedejo v mojo bližino. Nakar jih kar neki zagrab, vstanejo in grejo do mene. Eden od njih mi reče naj mu dam mobitel, preostali trije so mi dali vedet da bom fasal če tega ne nardim (sploh pa kr proti štirim nisem mel šans, pobegnt pa nism mogu ker sem bil na vlaku) in tko mi ni preostal druzga kot da mu dam mobitel. Opozarjam pa vas da sem sedel v velikem vagonu in je okrog mene sedelo vsaj 30 ljudi (povečini slovenci), 10 je blo gotovo notri krepkih 30-letnikov ki bi jih lahko bp razfukal ke po šipi te 4 čefurje. Ampak nič, vsi so gledal čez šipo, al pa so se delal da berejo cajtnge, v glavnem noben ni niti trznu, čeprov je vedu da tisti 4 modeli vsekakor niso moji kolegi. In tko so sedeli zdraven mene 20 minut, nakar so me na eni postaji nagnal dol in sem mogu it do bankomata, kjer sem dvignu 10 jurjev (tolarjev), več k sreči nism meu gor dnarja, šele ko sem jim dal keš so vrnil mobitel in se pobral.

jype ::

In ti seveda nisi prijavil incidenta policiji?

Mimogrede: Jaz bi na tvojem mestu takoj potegnil zasilno zavoro.

John Abruzzi ::

Raj bi se stepu do smrti kot, da bi enmu čefurju dal mobitel in za njega še keš dvignu. Kar sm se nauču v lajfu je to, da se fizične rane celjo hitrej kot psihične.

charlotte ::

Sva bla s fotrom na policiji, so me sprašval par stvari gor dol, ampak na konc iz vsega skup ni blo nič, tipično. Glede zasilne zavore ti lhk rečem, da je bla na drugem koncu vagona, sploh pa, k si v taki situaciji ti pamet glih ne služ dobr.

p.s: hja lahko je govort kok bi se tepu in oh in sploh, sej nekateri bi se ne rečem, samo k si v taki situaciji pa potem tega ne nardiš.

Zgodovina sprememb…

jype ::

barco> Sva bla s fotrom na policiji, so me sprašval par stvari gor dol, ampak na konc iz vsega skup ni blo nič, tipično.

Samo, da si prijavil. Več ko je takih prijav, lažje je pokazat, da policija ne opravlja svojega dela (oziroma ga ne opravlja učinkovito). To se mora spremeniti in opustitev prijave je korak v napačno smer.

barco> sploh pa, k si v taki situaciji ti pamet glih ne služ dobr.

Hja, meni je - sem še vedno pobegnil. Za samoobrambo treniram šprint.

charlotte ::

Da ne boš mislu, sem pretuhtal vse varjante kk bi uspel pobegnt, samo na vlaku si precej omejen. Skratka moj primer vam lahko da vedt, kako egoistični so slovenci, niti eden ni priskoču na pomoč. Upam da sm vsaj to dosegu, da če boste kdaj v podobni situaciji, da boste drugmu pomagal.

jype ::

barco> niti eden ni priskoču na pomoč.

Mogoče bi pa, če bi se te fizično lotili.

Jaz ziher ne bi kaj dosti pomagal, ker se tepel nisem še nikoli. Bi pa zagotovo prišel pričat zoper nasilneže - tega se ne bi bal.

charlotte ::

Hja veš kaj, če na očitne znake izsiljevanja in grožnje ni reagiral noben (razn tko da so se obrnil stran), potem sem vsaj takrat bil hudo v dvomih da bi mi kdo pomagal. Že nekaj let nazaj je bil primer ko je bla nekje brutalno posiljena in ubita neka ženska, ko se je zločinc nad njo pol ure brutalno izživljal ni blo nobenga bliz, ko je blo pa pričanje, so najdli pa 30 prič (ni blo v Sloveniji).

John Abruzzi ::

Ja če bi pršlo do pretepa bi se kdo zihr umešov. Jype kolk takih izkušen že maš, iz tvojga posta bi lahk razbral, da te vsak tedn hočjo nalomt.

charlotte ::

Hja no po toči zvonit je prepozen. Mene je izkušnja stala 10 jurjev in uro in pol v družbi policije. Danes vem da bi v podobnih situacijah ravnal drugač.

jype ::

John Abruzzi> Jype kolk takih izkušen že maš, iz tvojga posta bi lahk razbral, da te vsak tedn hočjo nalomt.

Zelo redko se spravijo name, ker se ljudi visoke rasti z bicikli neradi lotijo. Pa večkrat so se name spravili Slovenci, kot bratje z juga.

barco> Hja veš kaj, če na očitne znake izsiljevanja in grožnje ni reagiral noben

Hja, verjamem.

gruntfürmich ::

madonca kam gre ta forum:\ :\ :\
problem VSEH problematični osebkov je ta, da za njih ne poskrbi dosti dobro policija in sodnija. to je vse.
se pa grem stavit, da je večji delež problemtičnih slovencev kot južnjakov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TekO ::

Ah daj ne nabijaj no. Get real. Ne vem kje ti žviš ampak u Lj ni tko :\

Edit: se nanaša na drugi del, glede problematičnosti
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

#000000 ::

jype ::

To temeljno nerazumevanje statistike je že zaskrbljujoče.

Večina prestopnikov je iz nižjih družbenih slojev in večina nižjih družbenih slojev je priseljencev. Če bi večino nižjih slojev sestavljali Italijani, bi večina prestopnikov bila Italijanov.

No, morda za Italijo to ne velja - tam kriminal ni tako neorganiziran, kot je pri nas.

hamax ::

Sam moram rect, da imam kar sreco. Enkrat samkat sem imel probleme, pa se to zato, ker sem kolega branil.
Navsezadnje, kdo bi se spravil na 195cm in 100kg. Ni glih najboljse razmerje med potrebnim trudom in dobitkom :P
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s cigani? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19423427 (2648) Mipe
»

slovenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1368111 (6012) nevone
»

Zgodovina

Oddelek: Problemi človeštva
462551 (1945) Barakuda1
»

Narodna zavest: DA ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
694566 (3682) MadMicka
»

Piflar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
776190 (5334) DarkHand

Več podobnih tem